آیت الله رشاد در گفتگو با مهر:
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مبانی سکولاریستی و الحادی سند۲۰۳۰ پذیرش آن را یادآور قراردادهای عهد قجری و پهلوی دانست وگفت: بر اساس مسلمات فقه و قانون، این سند باطل و مردود است.
کتاب «1318» زندگینامه رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال 1318 تا بهار 1395 به زودی در نمایشگاه کتاب تهران عرضه خواهد شد.
آغاز به کار سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و خودکشی جین استاین نویسنده پرفروش آمریکایی از جمله اخبار حوزه کتاب در این هفته بودند.
محورهای تبلیغاتی جریان ضدانقلاب در انتخابات از دریچه تلگرام
رسانه های معاند همواره از وجود اختلاف و درگیری در میان نیروهای داخلی استقبال می کنند و از هیچ تلاشی در این زمینه کوتاهی نمی کنند، بنابراین پیش از اینکه حمایت از یک جناح خاص مدنظر آنها باشد، تخریب کل مجموعه انقلاب اسلامی را در صدر اقدامات خود قرار داده اند.
29 اردیبهشت روزی است که مردم با رفتن به پای صندوق‌های رای رئیس جمهور آینده خود را انتخاب می‌کنند.
کتاب «در دام داعش، دولت اسلامی یا عقبگرد تاریخ» نوشته پیر ژان لوییزار با ترجمه ویدا سامعی توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شد.
سورنا جوکار از شاعران کشورمان در آستانه برگزاری سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، پیشنهادها و انتقادهایی را در قالب یادداشت مطرح کرد.
پیوستگی اصلاح اخلاقی و اقتصادی در سیره امام حسین علیه السلام
عبارت «اصلاح» در حرکت امام حسین در کنار اصلاح اخلاقی، اجتماعی و سیاسی به اصلاح اقتصادی جامعه و بازگشت به اصول و احکام اقتصادی اسلام ناب محمدی نیز مربوط می شد. اصولی چون عدالت اقتصادی، ساده زیستی، فقر وجودی بشر در برابر خداوند، اصل آزادی اقتصادی و نفی انباشت ثروت که از مصادیق بنیانی اقتصاد اسلامی محسوب می شوند.
اختتامیه سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر در تالار وحدت برگزار شد و اصغر یوسفی نژاد با فیلم «اِو» مهمترین جوایز این رویداد سینمایی را به خانه برد.
دشمنی در دستان ما!
نقش تلگرام در خروج ارز از کشور
از مضرات این نرم افزار انتقال هدفمند اطلاعات ایرانی ها به خارج از کشور است و از این نظر نسبت به نرم افزارهای پیشین مشابه یک برتری نیز دارد و آن پوشش گستره ی بسیار بیشتری از ایرانیان می باشد.
تهدیدات آرمان شهر پیامبر (ص) در جهان امروز
فلسفه بعثت پیامبر اعظم (ص) نجات انسان از طریق پایان دادن به جهل و کسب آگاهی و رفتار عاقلانه است. هرچه جامعه بیشتر به سمت رفتارهای اخلاقی و عقلانی چون برابری، برادری، عدالت، مدارا، میانه روی و ... حرکت کند، بیشتر به سمت جامعه آرمانی پیامبر نزدیک می شود و بالعکس هر چه جامعه از اخلاق و عقلانیت دینی بیشتر فاصله بگیرد، به همان اندازه بیشتر، به «خشونت» نزدیک می‌شود.
یادداشت/ جورج مون‌بیوت
کاهش مالیات‌های عظیم ثروتمندان، خرد کردن اتحادیه‌های کارگری، کاهش مسکن دولتی، مقررات‌زدایی، خصوصی‌سازی، برون‌سپاری، رقابت در خدمات عمومی؛ همه و همه توسط متفکر اصلی نئولیبرالیسم یعنی فردریش فون‌هایک و نظرات او ارائه شده‌اند.
قبلی۲بعدی