تحریم های وضع شده علیه جمهوری اسلامی ایران و نقض موازین حقوق بین الملل
در متن و نوشتار حاضر سه مدل تحریمی علیه جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی و مداقه قرار گرفت که وجه اشتراک همه آن ها نقض صریح اسناد جهانشمول حقوق بشر بود. نهایتا برای پاسخ به این مسئله که چرا تحریم های اعمالی علیه ایران ناقض موازین حقوق بشر می باشد؟ خواننده به 5 اصل حقوق بشری منبعث از تحریم ها که به تفصیل بیان شد، ارجاع داده می شود.
نسخه فرانسوی ترامپ!
چرا ترامپ از لوپن حمایت می کند؟
ترامپ خواستار فروپاشی اروپای واحد و منطقه یورو است و تنها کسی که می تواند این هدف ترامپ را محقق کند، مارین لوپن و جبهه ملی فرانسه می باشد. از این رو ترامپ نه تنها نسبت به لوپن به عنوان یک متحد سیاسی در اروپا، بلکه به عنوان عامل تسریع کننده فروپاشی اروپای واحد می نگرد.
وزیر خارجۀ آمریکا ضمن اذعان به پایبندی ایران به تعهداتش در برجام از برنامۀ کاخ سفید برای «تجدیدنظر» در تحریم‌های لغو شدۀ ایران خبر داد.
وزیر خارجۀ آمریکا ضمن اذعان به پایبندی ایران به تعهداتش در برجام از برنامۀ کاخ سفید برای «تجدیدنظر» در تحریم‌های لغو شدۀ ایران خبر داد.
ترامپ از تحرکات تروریستی در سوئد استقبال می کند!
دکتر حنیف غفاری در گفت و گو با بصیرت:
ترامپ چندی پیش به وقوع حادثه ای تروریستی در سوئد اشاره کرد که اساسا رخ نداده بود! به عبارت بهتر، وی در قبال وضعیت امنیتی سوئد دست به شانتاژی رسانه ای و سیاسی زد، اگرچه برخی تحلیلگران معتقد بودند این گاف رسانه ای ترامپ ناخواسته بوده است، اما اصرار های بعدی وی مبنی بر ناامن جلوه دادن وضعیت داخلی سوئد نشان داد که اتفاقا رئیس جمهور آمریکا در این خصوص کاملا محاسبه شده سخن گفته است و در واقع سرآغاز وقوع بحران های امنیتی در سوئد، اظهارات و القائات ترامپ بوده است.
شاخص سهام شرکت‌های دفاعی آمریکا از جمله شرکت ریتیون، سازنده موشک‌های توماهاک، در پی حملات موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات افزایش یافته است.
انفعال اروپا در قبال معادله دلار و اسلحه
این که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به صراحت اعلام می کند که کشورهای اروپایی نمی توانند در مقابل بحران یمن کاری انجام دهند، مسئله مهمی است و ادامه روند حاشیه نشینی اروپا در تحولات بین الملل را نشان می دهد. در این وضعیت آیا مناسبات غرب و بخشی از نظام بین الملل تحت الشعاع سیاست های آمریکایی قرار خواهد داشت که فردی همچون ترامپ بر آن حکومت می کند؟
آمریکا، فرانسه و انگلیس با نسبت دادن حمله شیمیایی حومه ادلب به دولت دمشق، پیشنویس قطعنامه ای ضد سوری را به شورای امنیت ارائه دادند.
تداوم خط تحریم ها در طرح اسکات مادل و نشست آیپک
گزارش مادل و اجلاس آیپک مشترکا بر صنعت موشکی ایران و نهادهای مرتبط با آن تمرکز کرده اند و با این وضعیت شاهد هستیم که آمریکایی ها به بهانه های مختلف خط تحریم و فشار بر جمهوری اسلامی ایران را ادامه می دهند و در این میان صهیونیست ها با توجه به سیاست مخالفت جویانه ترامپ با برجام، از نهایت فرصت استفاده می کنند
قبلی۲