اقتصادی  >>  اقتصادی >> یادداشت اقتصادی
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵  ، 
شناسه خبر: ۳۰۱۲۱۰
انتظار می رود که ؛1- هر گونه ابهام و تردید نسبت به تخلفات احتمالی از کانال‌های قانونی پیگیری و از هر گونه سیاه نمایی و تخریب خودداری شود.2- از بکارگیری ادبیات برد و باخت و جنگ قدرت که موجب بدبینی و یا تحریک در عرصة افکار عمومی است، اجتناب گردد.
پایگاه بصیرت / گروه سیاسی/رسول سنائی راد
برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا که با مشارکت حماسی مردم و با بیش از رای 41 میلیون از واجدین شرایط و در فضایی آرام و با امنیت کامل برگزار شد، برگ پر افتخاری از تاریخ مردم سالاری دینی در کشورمان به حساب می آید که واقعی بودن انتخابات و پیوند بین حاکمیت و مردم را به اثبات رساند.
بالا بودن سطح مشارکت که پیش از انتخابات از سوی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب، فراتر از نتیجه و خواستة اول نظام معرفی شده بود، و آنهم همراه با امنیت و فارغ از هر گونه حادثه و تهدید امنیتی، موفقیت بزرگی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که دشمنان آن  در سودای کشاندن بی ثباتی به داخل کشور و ایجاد ناامنی و بی ثبات سازی علیه آن هستند .
با اعلام نتایج که پس از شمارش آراء صورت می گیرد، بالاخره یکی از نامزدها منتخب مردم و بقیه نامزدها از بار مسئولیت معاف اعلام خواهند شد که نتیجة محتوم هر نوع سابقه‌ای است. لذا انتظار می رود که ؛
1- هر گونه ابهام و تردید نسبت به تخلفات احتمالی از کانال‌های قانونی پیگیری و از هر گونه سیاه نمایی و تخریب خودداری شود.
2- از بکارگیری ادبیات برد و باخت و جنگ قدرت که موجب بدبینی و یا تحریک در عرصة افکار عمومی است، اجتناب گردد.
3- هر گونه تعصب جریانی و قبیله ای سیاسی کنار گذاشته شده و فضای رقابت‌های انتخاباتی به رفاقت‌های پس از انتخابات و همکاری برای کارآمدی نظام تغییر یابد.
4- برگزاری جشن پیروزی برای نامزد منتخب، موجب تحریک و تهییج طرفداران سایر نامزدها نشده و اخلاق و کرامت محور هر گونه کنش و واکنش باشد.
5- منتخب اکثریت مردم، رییس جمهور تمام مردم به حساب می آید و لذا هم خود او در ادبیاتش باید خود را رییس جمهور همه بداند و هم هواداران نامزدهای دیگر وی را رییس جمهور کشور و نظام دانسته و همکاری و همراهی برای کارآمدی را بر هر گونه گله‌مندی اولویت دهند.
آخر اینکه توصیه حکیمانه امام راحل (ره) برای این عرصه و هر میدان دیگری در عرصه سیاسی و انتخاباتی پر معنا و پندآموز است که؛«همة این امور اعتباری و زودگذر است و همه در محضر حق هستیم و آنچه در صحیفه کردار ما ماندنی است اعمال و رفتار ما و آنچه موجب سعادت و جاودانگی ما می شود، صفای معنویت و ثمرات خلوص بندگی است و ما نباید خلوص عمل و جامعة اسلامی خودمان را به زنگار کدورت‌ها و اختلافات آلوده کنیم و رقابت‌های انتخاباتی هم هرگز نباید موجبات تفرقه و جدایی را فراهم کند.» (صحیفة نور ، ج 20 ، ص215)

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات