صفحه نخست  >>  عمومی >> اخبار ویژه
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴  ، 
شناسه خبر: ۳۰۹۵۰۰
مارگارت تاچر که به بانوی آهنین در انگلستان مشهور بود و همزمان با پیروزی انقلاب نخست وزیر این کشور بود، می‌گوید: ما غربی‌ها در دهه 1980 از وسائل نظامی و ابزار جنگی شوروی و اقمارش واهمه نداریم؛ زیرا اگر بلوک شرق و اعضای پیمان ورشو مجهز به سلاح‌های نظامی بوده و به ادوات مخرب و ویرانگر مسلح می‌باشد، ما نیز به سلاح‌های مدرن و پیشرفته مسلح و مجهزیم؛ لیکن از حضور فرهنگ اسلامی انقلاب ایران نگرانیم.
پایگاه بصیرت / گروه سیاسی

آيات شيطاني (ترجمه عبارت انگليسي Satanic verses) رماني است در 547 صفحه (نسخه انگليسي در چاپ اول) که در تاريخ 4/7/1367 (26 سپتامبر 1988) توسط انتشارات «وايکينگ» (جزو گروه انتشاراتي «پنگوئن») منتشر شد. «آيات شيطاني» پنجمين رمان «سلمان رشدي» مي باشد. او عضو انجمن سلطنتي ادبيات انگلستان بوده و هست و کتاب مذکور را به سفارش «گيلون ريتکن» (رئيس يهودي انتشارات وايکينک) با دستمزد بي سابقه 850 هزار پوند به رشته تحرير درآورد. کتاب آيات شيطاني برخلاف آنچه گفته مي شود، يک کتاب علمي و نظري نيست، بلکه داستاني است بلند در 9 فصل که شخصيت هاي آن را حضرت رسول اکرم(ص)، همسرانش و صحابي شناخته شده اش و حضرت جبرئيل (فرشته وحي) تشکيل مي دهند. در طول اين رمان تمامي اين شخصيت ها، العياذ بالله افرادي فاسد و گرفتار انحرافات اخلاقي معرفي مي شوند و انواع تحقير و اهانت هاي عجيب و غريب نسبت به آنان انجام مي گیرد.

کتاب آیات شیطانی / وقتی  سیاسیت صهیونیسم و انگلیس به هم پیوند می خورد


اما سوال این است که چرا این کار با مدیریت صهیونیسم و انگلستان در این برهه از زمان انجام گرفته است. برای پاسخ به این سوال باید تاثیرات انقلاب اسلامی در منطقه و جهان نگاهی داشته باشیم.

سال 1357 انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید. در منطقه ای که از آغاز دوره استعمار همواره مورد نفوذ و سلطه استعمار و استکبار جهانی بوده است و انقلاب اسلامی به عنوان حرکت مردمی و الهام بخش این چرخه استعماری را بر هم زد

مارگارت تاچر که به بانوی آهنین در انگلستان مشهور بود و همزمان با پیروزی انقلاب نخست وزیر این کشور بود، می‌گوید:

ما غربی‌ها در دهه 1980 از وسائل نظامی و ابزار جنگی شوروی و اقمارش واهمه نداریم؛ زیرا اگر بلوک شرق و اعضای پیمان ورشو مجهز به سلاح‌های نظامی بوده و به ادوات مخرب و ویرانگر مسلح می‌باشد، ما نیز به سلاح‌های مدرن و پیشرفته مسلح و مجهزیم؛ لیکن از حضور فرهنگ اسلامی انقلاب ایران نگرانیم.

کتاب آیات شیطانی / وقتی  سیاسیت صهیونیسم و انگلیس به هم پیوند می خوردنوام چامسکی یکی از اساتید علوم سیاسی در امریکا در کتاب قدرت ویرانگر آورده است : از دید واشنگتن ایران باید مجازات شود چون در سال 1979 میلادی از قیمومیت آمریکا خارج شده است . مثل تاجری که در نظام مافیایی پول حمایت از خود را پرداخت نکند. چنین چیزی قابل قبول نیست چون احتمالا دیگران نیز همین نظر را دارند و نظام سلطه اندک اندک تحلیل خواهد رفت.

بنابراین انقلاب اسلامی ایران با هویت دینی به عنوان الگویی الهام بخش در مقابل استکبار جهانی از سویی و از سوی دیگر سد عظیمی در مقابل تفکر منحط صهیونیستی بود بنابراین مبارزه با مبانی ناب انقلاب اسلامی در دستور کار اتاق های فکر دشمن قرار گرفت و با صرف هزینه ای فراوان اقدام به حمایت از سلمان رشدی نموده تا کتابی مانند آیات شیطانی را تولید نمایند برای مبارزه با قرآن کریم به عنوان مبنای حرکت و عمل مسلمانان.

آنچه دشمن تصور کرده بود ،‌ این نکته است که کتاب آیات شیطانی در مقابل قرآن علم می شود و اهداف پلید آنها در سست کردن عقاید مسلمانان در خصوص مبانی پایه اسلامی همچون قرآن محقق می شود.

کتاب آیات شیطانی / وقتی  سیاسیت صهیونیسم و انگلیس به هم پیوند می خورد

بنابر این اقدامی که سلمان رشدی مرتد انجام داد اقدامی در جهت توطئه اسلام ستیزی غرب بود و نه کار فردی لذا برای ایستادگی در برابر چنین اقدام مهم سیاسی اعتقادی لازم بود تا شخصیتی تاثیر گذار چنان واکنشی نشان دهد که بتواند در برابر هجمه ای که با حمایت امپراتوری مالی و رسانه ای ریشه اعتقادات اسلامی را نشانه رفته بود ایستادگی کند . فتوایی نیز که امام خمینی ره صادر نمودند فتوایی بود که پس از چندین ماه از انتشار این کتاب در انگلستان و به دنبال ماهها درگیری خونین در برخی از کشورهای اسلامی و به ویژه هند و پاکستان صادر شد و نشان دهنده عمق اهانت و کج دهنی جهان غرب به جهان اسلام و بی توجهی نسبت به خواسته های مسلمانان در احقاق حقوق پایمال شده شان بود که باعث شد تا امام خمینی ره خود وارد میدان شده و چنان ابتکار عمل را به دست بگیرد که تا سالها جامعه اسلامی را نسبت به چنین تهاجمات دامنه دار و سازمان یافته ای بیمه نماید .

حضرت امام (ره) در تاریخ  1367/11/25 پیامی را صادر فرمودند بدین شرح :

((انالله و انا الیه راجعون به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان میرسانم، مولف کتاب "آیات شیطانی" که علیه اسلام و پیامبر و قرآن تنظیم و چاپ و منتشر شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن محکوم به اعدام می باشند. از مسلمانان غیور می خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند، سریعا آنها را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرئت نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس در این راه کشته شود شهید است ان شاءالله. ضمنا اگر کسی دسترسی به مولف کتاب دارد ولی خود قدرت اعدام آن را ندارد، او را به مردم معرفی نماید تا به جزای اعمالش برسد. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته روح الله الموسوی الخمینی))

فتوای تاریخی حضرت امام خمینی (ره)


از سال 1367 با صدور فتواي حضرت امام(ره) بر قتل رشدي ملعون، بارها افراد غيوري براي اجراي حكم اعدام رشدي مرتد اقدام كردند ولي با توجه به مراقبت شديد دولت ها و سرويس هاي امنيتي غربي موفق به انجام آن نشدند، اما او همچنان تحت تعقيب است، ان شاء الله روزي به سزاي عمل ننگين خود خواهد رسيد.

نویسنده مزدور کتاب تحت حمايت دولت انگلستان است و در انگليس زندگي کرد و پس از صدور حکم امام محافظت وي بر عهده (اسکاتلند يارد، پليس انگليس) قرار گرفت و هزينه هاي محافظت از او در سال بين يک تا 10 ميليون پوند تخمين زده مي شود. همچنين شرکت هواپيمايي «بريتيش ايرويز» حضور رشدي را در هواپيماهاي خود تا سال 1998 ممنوع اعلام کرده و شرکت هواپيمايي «ايرکاندا» چند سال پيش سفر رشدي را با پروازهاي خود غيرممکن اعلام نمود. رشدي ملعون سالها در پناه دستگاه هاي امنيتي انگليس در مخفيگاه ها به سر مي برد و چون مردم انگليس به مخارج هنگفت نگهداري او اعتراض كردند، دولت انگليس از ادامه حفاظت از او خودداري كرد و وي ناچار به آمريكا پناه برد و اكنون در پناه مأموران امنيتي شيطان بزرگ روزگار حقارت باري را مي گذراند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات