دیدگاه  >>  سیاسی >> خبر 2تایی
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲  ، 
شناسه خبر: ۳۱۱۰۹۶
امید دادن به افراد جامعه زمانی موثر است که حرف های امید آفرین به عمل ختم شود. همچنانکه از آغاز نهضت اسلامی ملت ایران امامین انقلاب با ایجاد انگیزه و امیدبخشی پیروزی های بزرگی را یکی پس از دیگری برای ملت ایران و امت اسلامی خلق نموده اند.
پایگاه بصیرت / علی ظهرابی
فرمایشات حضرت آیت الله امام خامنه ای در جمع مسئولین نظام چنان دلنشین و امید آفرین بود که فردای آن روز توصیف های زایدالوصفی را از اقشار مختلف مردم شنیدیم که می گفتند:آقا همه چیز را گفت و امیدوارمان کرد.
امید افرینی و امیددهی از سفارشات و تکالیف دین مبین اسلام است که در سپره پیامبر اعظم (ص)و اهل بیت طاهر ینش به وضوح قابل مشاهده است. ازصدر اسلام تاکنون همواره رمز عبور یاران بعضا ناامید در برهه ها و امتحانات سخت ،نفس قدسی و مسیحایی رهبران دینی بوده است که با خلق پیروزهای بزرگ تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده اند .
امید دادن به افراد جامعه زمانی موثر است که حرف های امید آفرین به عمل ختم شود. همچنانکه از آغاز نهضت اسلامی ملت ایران امامین انقلاب با ایجاد انگیزه و امیدبخشی پیروزی های بزرگی  را یکی پس از دیگری برای ملت ایران و امت اسلامی خلق نموده اند. اما این روزها که در سال چهلم انقلاب سیر می کنیم امید دهی به جامعه اهمیت دوچندانی پیدا کرده است چرا که یکی از دو پا تک اصلی دشمن در برابر پیروزی های جبهه انقلاب و شاید تک اصلی دشمن گرفتن روح امید از مردم و نا امید کردن آنها از ادامه انقلاب است.
اهمیت شناخت برنامه دشمن از آنجا است که دشمن برخی را در داخل به استخدام در آورده است و با این کار خود طیفی از سیاسیون با سابقه را در کنار همه بریده های از انقلاب به شماتت با نظام اسلامی در یک صف گسترانده است تا وصف این بیت شاعر باشد که گفته است :
       دشت ما گرگ اگر داشت نمی نالیدیم                          نیمی از گله ما را سگ چوپان خورد
سخنان امید آفرین ، علمی وراهگشای خورشید انقلاب در جمع مسئولین نظام که توانست کید و حیله دشمنان را به خود آنها بازگرداند نشات گرفته از عومل ذیل است:
1_ اعتقاد و باور قلبی رهبر انقلاب به وعده های الهی
2_محاسبات دقیق رهبر ی که تاریخ انقلاب گواهی می دهد.
3-اصل استکبار ستیزی که از اصول خدشه ناپذیر انقلاب ما است.
4_اعتماد به مردم و اصل مردمی بودن انقلاب اسلامی
5_اعتقا به تکلیف مداری در صدور انقلاب
در این میان اگرچه دشمن تلاش می کند با حربه های روانی مردم را از ادامه راه درخشان انقلاب مایوس نماید اما نفس مسیحای رهبر معظم انقلاب همواره به گونه ای نقشه آنها را خنثی نموده است که فهم آن برای اندیشکده های غربی سخت و گران آمده است. «ری تکیه»، عضو ارشد اندیشکده «شورای  روابط خارجی» و کارشناس سابق وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در یادداشتی دستاوردهای فعلی ایران در مذاکرات هسته‌ای را مدیون نبوغ آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب دانست.وی در این یادداشت  با عنوان «نبوغ راهبردی رهبر عالی ایران» در روزنامه واشنگتن‌پست،به مواضع محکم آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در برابر جریان‌سازی‌های غربی در برابر برنامه هسته‌ای ایران اشاره کرده و می‌نویسد: «در حالی که [آیت‌الله] خامنه‌ای محکم ایستاده بود، قدرتهای جهانی مترلزل بودند.» انديشكده آمریکایی گیت استون هم می نویسد: تنها آیت الله خامنه ای از آمریکا امتیاز می گیرد. توماس فریدمن تحلیلگر ارشد آمریکایی نیز در روزنامه نیویورک تایمز نوشته است: آقای خامنه ای را چه در سیاست داخلی دوست داشته باشیم، منتقدش باشیم،... ایشان معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی برای نظام جمهوری اسلامی بودند که در ۳۷ سال گذشته، متوهمانه هم نبوده، توسط دشمنان خارجی به معنای سیاست واقعی، از اطراف محاصره شده و ایشان، از سال ۲۰۰۴ به این ور، به نظرم با یک هوشمندی زیادی فهمیدن که به خاطر شکست های متعدد جنگ طلبان آمریکایی در افغانستان و عراق، فضا مهیا شده، ایشان از فضای تدافعی، (عقب نشینی که ایران کرد از بعد ۱۱ سپتامبر)، افغانستان واگذار کرد در کنفرانس بن، همه گونه همکاری کرد، از فضای تدافعی به فضای تهاجمی، سیاست خارجی ایران را چرخاندند، معمار این حرکت آقای خامنه ای بوده.‌ اندیشکده رند هم در گزارشی از موضع گیریهای سخت مقام معظم رهبری در مقابل تهدیدات آمریکا نوشت :[آیت‌الله] خامنه‌ای با فشار به راحتی تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد. وی از زندان، ترور ، جنگ هشت ساله ایران و عراق و اعتراضات نجات یافته است و چند دهه تحریم را تحمل کرده است. او به برنامه هسته‌ای ایران نه تنها به عنوان حق طبیعی و قانونی بلکه به عنوان معیار موفقیت تهران در مقابل ایالات متحده، می‌نگرد. سال 2012، وی اغلب درباره «افول» ایالات متحده در خاورمیانه، علناً صحبت کرده است که این افول تا حدی با سقوط سه حاکم طرفدار آمریکا همراه با تزلزل سایر متحدین ایالات متحده منعکس می‌شود. در همین حال در راستای تحلیل مواضع رهبری در باره موضوع هسته ای اندیشکده بنیاد دفاع از دموکراسی در یادداشتی به قلم عضو ارشد این مؤسسه به بررسی بیانات و موضع رهبری در خصوص مذاکرات هسته‌ای و بیانیه لوزان پرداخت و نوشت: [آیت‌الله] علی خامنه‌ای اظهار کرد که به مذاکره‌کنندگان خود اعتماد دارد، فضای مانور کافی در اختیار آنها قرار می‌دهد، و در جزئیات توافق دخالت نمی‌کند.نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات