چرا امریکا از برجام خارج شد؟

چرا امریکا از برجام خارج شد؟

در واقع خروج آمریکا از برجام و بی خاصیت نمودن آن با هدف ائتلاف سازی مجدد جامعه بین المللی بر علیه برنامه های موشکی ایران صورت می گیرد تا این کشور بتواند ج. ا. ایران را وادار به باز کردن مشت نظامی خود کند.
آیا مردم به پیام‌رسان های داخلی بی اعتمادند؟

آیا مردم به پیام‌رسان های داخلی بی اعتمادند؟

نگرانی امنیتی فقط بهانه‌ای برای سوءاستفاده اخلاقی برخی از معدود افرادی است که به نوعی معتاد تبادل تصاویر، متون و سایر مطالب مبتذل و مستهجن و یا شایعات و مسائل سیاسی کذب و بی‌پایه و اساس و بعضاً جاسوسی در این فضا شده‌اند و بخش قابل توجهی از معترضین را همین‌گونه افراد به خود اختصاص داده‌اند.
برگ ریزان ائتلاف سعودی در یمن

برگ ریزان ائتلاف سعودی در یمن

بنا بر مستندات و منابع متعدد موجود در طول سه سال گذشته امارات بر خلاف عربستان سیاست کنترل زمین را در پیش گرفته و به گروه‌های شبه نظامی یمنی تحت نفوذ خود کمک‌های مالی و نظامی هنگفتی را ارائه می دهد تا این گروه ها توانایی بیشتری برای اشغال و کنترل مناطق استراتژیک یمن داشته باشند.
چرا ترامپ از برجام خارج نشد؟

چرا ترامپ از برجام خارج نشد؟

اهمیت راهبردی برجام برای آمریکا بیش از هر توافق بین المللی است زیرا در حالی که بر اساس آمارها بیشترین هجمه های ترامپ بر علیه این توافق بین المللی بوده است، باز هم آمریکا نسبت به حفظ آن علاقمند است و منافع خود را در حفظ برجام می بیند.
سفره مشکوک و سفره داران مخوف

سفره مشکوک و سفره داران مخوف

فضای وب، سراسر فضای خطر نیست و با اذعان به منافع و گستردگی آن، نه می توان حکم به برچیدن و جمع کردن سفره مذکور داد و نه می شود فیلترینگ را موجب دوری از این فضاهای آمیخته با خطر دانست.
واکاوی فتنه 88 و تحرکات اخیر در کشور
رضا سراج، در جمع دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین (ع):

واکاوی فتنه 88 و تحرکات اخیر در کشور

از ده روز پیش به طریق بی‌سابقه‌ای شاهد گسترش این نوع اعتراضات آرام به سطح ساختارشکنانه در شهرهای کوچک و بزرگ کشور شدیم. همزمانی این اغتشاشات پا گرفته با یو‌الله 9 دی، تداعی فتنه دیگری در سطح فتنه 88 بود به همین دلیل نگرانی عده‌ای از مردم از این ناامنی‌ها به مراتب بالاتر از واقعیت‌های موجود کف خیابانی بود. اکنون با عبور از این فضای ملتهب فرصتی دست داد تا به بررسی و مقایسه فتنه 88 با حوادث اخیر در کشور پرداخته شود و علل و عوامل این حوادث مورد مداقه و تحلیل قرار گیرد.
بررسی پیامدهای اقتصادی ناشی از تداوم ناآرامی‌ها در کشور

بررسی پیامدهای اقتصادی ناشی از تداوم ناآرامی‌ها در کشور

به منظور جلوگیری از تحمیل شدن هزینه‌های اقتصادی بیش‌تر، نباید به جبهه استکباری اجازه داد تا اعتراضات به حق مردمی بر علیه گرانی‌ها و وضعیت نابسامان اقتصادی کشور را به نفع خود مصادره کنند و به اصطلاح از آب گل‌آلود ماهی گرفته و کشور را مجدداً در مخمصه دیگری از ناامنی روانی و آسیب های اقتصادی بعدی قرار دهند.
پشت پرده پرونده کمال فروغی و نازنین زاغری

پشت پرده پرونده کمال فروغی و نازنین زاغری

تلاش دشمن برای تغییر ساختارهای ذهنی جامعه ایران نسبت به ماهیت انقلاب و تلاش او برای نفوذ در قوه ادراک سیاسی، اساساً به منظور تسهیل سلطه بر کشور صورت می گیرد. پروژه نفوذ، امری بدیهی است و کسانی که این واقعیت را نمی ببیند، باید در ابزارهای شناختی خود بازنگری کنند.
استقلال یا انزوای ژئوپلیتیکی

استقلال یا انزوای ژئوپلیتیکی

با اجرایی شدن نتیجه همه‌پرسی داخلی توسط رهبران سیاسی شمال عراق، نوعی انزوای ژئوپلیتیکی اختیاری و خودانگیخته برای اقلیم ایجاد خواهد شد که تنها سطح آنتروپی (میرائی) این واحد سیاسی را بالا خواهد برد.
در باره مهمترین

در باره مهمترین "انتخاب" زندگی چقدر فکر کرده اید؟!

انسان در تمام انتخاب های خود مثل انتخاب فرد مناسب برای کار خاصی بر اساس نقش های محوله به آنها معیار تعیین می کند. به طور مثال، معمول انسانها جهت انتخاب معلم برای کودک خود هیچ وقت زیبایی را ملاک اول خود قرار نمی دهند و یا برای استخدام فردی جهت شغل فروشندگی، داشتن روابط عمومی بالا و نیز بیان خوش را جزء ملاک ها قرار می دهند.بنابراین برای تعیین ملاک های ازدواج، فرد نیازمند روشن کردن انتظارات خود از همسر آینده است.
راهبردها و راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی چیست؟

راهبردها و راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی چیست؟

ضرورت تداوم تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، مبین سه وظیفه برای دولت، دست اندرکاران تولید و مردم می باشد، سه حلقه ای که نحوه تعامل آنها بر روی هم، تاثیر مستقیم دارد و نتیجه نهایی آن، به این تعامل وابسته است. لذا باید تمامی ارتباطات این سه حلقه باهم اصلاح شده و در راستای افزایش تولید ملی بهبود پیدا کند.
آیا واقعاً ما نمی‌توانیم!؟

آیا واقعاً ما نمی‌توانیم!؟

هر یک از دیگر کشورهای جهان برای گام نهادن در مسیر توسعه و پیشرفت، یک نقطه آغاز داشته اند و نیاز به تلاش ما برای دستیابی کشور به پیشرفتی همچون کشورهای پیشرفته، در کنار وجود مدیریت قوی و کارآمد دولتی وجود دارد،
گاهنامه بصیرتی فرقه ضاله بهائیت

گاهنامه بصیرتی فرقه ضاله بهائیت

بهائیت، فرقه ای انگلیسی که امروزه از حیفای رژیم صهیونیستی مدیریت می شود.
گاهنامه بصیرتی اقتصاد مقاومتی

گاهنامه بصیرتی اقتصاد مقاومتی

اگر به توفیق الهی، هم ملت و هم دولت و هم مسئولان گوناگون بتوانند در مسئله اقتصاد کارهای درست و بجا و متقن انجام دهند، امید هست که در مسائل دیگر، مثل مسائل اجتماعی، آسیب های اجتماعی، مسائل اخلاقی و فرهنگی هم تأثیرگذار باشند. امام خامنه ای 95/01/01
شناخت ناقص نامزدهای انتخاباتی امریکا از ایران

شناخت ناقص نامزدهای انتخاباتی امریکا از ایران

دشمن علاوه بر اینکه شناخت کافی از ایران اسلامی ندارد، سرنوشت ایران را به توافق هسته‌ای گره زده است و دقیقاً به همین علت است که به خود جرأت داده تا تهدید، ارعاب و سیاست چماق و هویج را ابراز کرده و از موضع ضعف به ایران اسلامی بنگرد.
۱
نشریات