آخرین مطالب
رمز گشایی از عواقب شکسته شدن پنجره تشکلهای دانشجویی به سوی دشمن

رمز گشایی از عواقب شکسته شدن پنجره تشکلهای دانشجویی به سوی دشمن

هر پنجره شكسته اي به معناي گشودن يك پنجره فرصت براي دشمن جهت رصد كردن و سرمايه گذاري روي شكاف ها و انشعابات سياسي درون تشكيلات دانشجويي است. تمام انديشكده ها و بنيادهاي تحقيقاتي سرويس هاي اطلاعاتي با رصد كردن تفكرات دانشجويان به عنوان ميزان الحراره تضاد هاي سياسي در جامعه، سعي در مهندسي ذائقه سياسي آنان دارند.
تغییر فرهنگ و جنگ نرم ریشه عهدشکنی کوفیان است
دکتر خزعلی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت و گو با بصیرت

تغییر فرهنگ و جنگ نرم ریشه عهدشکنی کوفیان است

تغییر فرهنگی در کوفه به همین دو دلیل ایجاد شده بود از یک طرف تهدیدات امثال ابن زیاد، از طرفی تطمیع با کیسه‌های زر، از طرف دیگر فضای فرهنگی که ایجاد کرده بودند زنان به فکر رفاه، امکانات، همسر و آینده خود بودند و مردان خود را به بازگشت از یاری امام حسین (ع)تشویق می‌کردند متاسفانه ترسی که در خانواده به دست زنان ایجاد شد در بی‌وفایی عده‌ای موثر واقع شد.
قدردانی اُمت و امام

قدردانی اُمت و امام

سردار حاج‌حسین همدانی از جمله فرماندهانی بود که با شجاعت و بصیرت در هر مرحله از زندگی پربار خود میدان مبارزه را به‌درستی تشخیص داد و در خطوط مقدم مقابله با دشمن، از مجاهدان پیشرو بود و در هر عرصه‌ای هم که قدم نهاد، منشأ برکات و پیروزی‌های ارزشمندی شد.
صداوسیما و مسیرهای جدید نبرد در جنگ نرم

صداوسیما و مسیرهای جدید نبرد در جنگ نرم

قرار گرفتن صداوسیما در خط مقدم جنگ نرم، صرفاً یک فرایند تدافعی نیست. چالش‌هاي رسانه‌اي پيش روی رسانه ملی، مي‌تواند بستري براي بيدار كردن بسياري از استعدادهاي خفته، جاري ساختن نيروهاي تازه و فتح كردن قله‌هايي مرتفع‌تر باشد.
راهبرد رهبری برای مقابله با نفوذ

راهبرد رهبری برای مقابله با نفوذ

اشکالی که وجود دارد این است که یک مسئول ویژگی انقلابی بودن خود را از دست بدهد و عناصر انقلابی را کنار بگذارد و شروع کند به ملاحظه‌کاری و در اصول دچار تسامح و تساهل شود و آرام‌آرام از مواضع انقلابی خود عقب‌نشینی کند، به این بهانه که فلان چیز به مصلحت نیست، یا اینکه الان دوره‌ای نیست که ما بر فتوای امام درباره سلمان رشدی تأکید کنیم، الان دیگر زمان مرگ بر آمریکا گفتن نیست و... اگر مسئولی این عناصر اصلی را از دست بدهد، در حقیقت نفوذ در او رخ داده است.
ده توصیه کلیدی برای جلوگیری از زمین‌خواری

ده توصیه کلیدی برای جلوگیری از زمین‌خواری

پیشگیری بر اقدامات تقابلی اولویت دارد و لذا مقتضی است، از هم‌اکنون تدابیر لازم برای جلوگیری از تکرار این موارد از طریق اصلاح قوانین و مقررات، تقویت سیستم نظارتی و سایر اقدامات مشابه اندیشیده شود تا اصولاً نیازی به انجام اقدامات قهری وجود نداشته باشد.
دوگانه وظيفه - نتيجه

دوگانه وظيفه - نتيجه

امام فرمودند: ما دنبال تكليف هستيم. آيا اين معنايش اين است كه امام دنبال نتيجه نبود؟ چطور ميشود چنين چيزي را گفت؟ امام بزرگوار كه با آن شدت، با آن حدّت، در سنين كهولت، اين همه سختي‌ها را دنبال كرد، براي اينكه نظام اسلامي را بر سر كار بياورد و موفق هم شد، ميشود گفت كه ايشان دنبال نتيجه نبود؟
نقش خانواده در تحقق اقتصاد مقاومتي

نقش خانواده در تحقق اقتصاد مقاومتي

غایت تولید کالا و خدمات در یک کشور مصرف آن‌هاست. از این ‌رو، حاکمیت مصرف‌کننده بر اقتصاد یک امر عقلایی است. بنابراین اصلاح الگوی مصرف خانواده، آغازی برای اصلاح تولید و به طور کلی، اصلاح نظام اقتصادی كشور است.
وظیفه نخبگان در قبال سخنان رهبری

وظیفه نخبگان در قبال سخنان رهبری

وقتی اولین نسخه آن کتابم به حضرت آقا تقدیم گردید، ایشان خوشحال و متبسم شدند و به مزاح فرمودند «لااقل آقای افروز یک کاری انجام دادند». من خیلی از مظلومیت حضرت آقا ناراحت شدم.
بایسته‌های فرهنگ جهادی

بایسته‌های فرهنگ جهادی

نبود اخلاق، کار جهادی آسیب خواهد دید. هر اندازه که کار جهادی با اخلاق همراه باشد، موفق‌تر خواهد بود. امام خمینی (ره) در این باره می‌فرماید: مبادا یک وقتی در ضمن اینکه شما خدمت را می‌کنید، یک درشتی ای باشد که خدمت شما را در خودش محو کند.
چرا کتاب نمی خوانیم؟
بهزاد دانشگر نویسنده کتاب دختران آفتاب

چرا کتاب نمی خوانیم؟

در این چند روز من با خبرنگاران و مدیران فرهنگی زیادی صحبت کردم و از بسیاری از آنها این سوال را پرسیدم که شما این کتاب را خواندید اما دریغ از این که یک نفر جواب مثبتی به من بدهد همان کسانی که امروز در این کشور در مورد کتاب کار می‌کنند چه این کتاب یا کتاب‌های دیگر برخی از دوستان اصلا کتاب‌ها را نخوانده اند.
نتایج 20 دقیقه‌ای هم می‌تواند فرصت‌ساز باشد!

نتایج 20 دقیقه‌ای هم می‌تواند فرصت‌ساز باشد!

در این میان آنچه مهم می‌نماید، این است که بدانیم مجلس در فرایند تصویب با ملاحظات و اوضاع خاص زمانی پیامدآفرین برای کشور، از ضرر کلان اقتصادی تا اتهام به کارشکنی در روند توافق هسته‌ای مواجه بود.
آفتاب در سرزمین دختران ایران درخشید
مصاحبه پایگاه بصیرت با نویسنده کتاب دختران آفتاب

آفتاب در سرزمین دختران ایران درخشید

برخی قسمت‌های داستان حتی 15 مرتبه بازنویسی می‌شد. یک کار تیمی بسیار زیبایی بود که با یک عشقی انجام گرفت.
اخبار ویژه روزنامه‌ها 21 مهر

اخبار ویژه روزنامه‌ها 21 مهر

محمد عطریانفر ماجرای دادگاه کرباسچی و چاپخانه و طرح اسم احمد ستاری را به کل فراموش کرده است! ژنرال ستاری را همکاران روزنامه‌های صبح امروز، آفتاب امروز، بهار و... می‌شناسند! باور ندارید، خاطرات ژيلا بنی‌یعقوب در این باره را بخوانید. خداوند احمد بورقانی را بیامرزاد، که در حاشیه جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی، از سود 750 میلیون تومانی ستاری و مجموعه‌اش خبر داد و اظهار تاسف کرد که این پول چرا به روزنامه‌نگاران بیکار شده تعلق نگرفته است. ستاری از سوی خیلی‌ها ژنرال خوانده می‌شد. شاید عطریانفر او را به ژنرالی قبول نداشته باشد.