آخرین مطالب
انتخابات اصلح، در نظام جمهوري اسلامي

انتخابات اصلح، در نظام جمهوري اسلامي

نظام اسلامي به تمامي انتخابات‌ها به چشم فرصتي براي تقويت ارکان نظام مردم‌سالار اسلامي نگاه کرده و خواهان آن است که انتخابات به شايسته‌ترين شکل ممکن برگزار شود. انتخابات شايسته مؤلفه‌ها و شاخصه‌هايي دارد که توجه به اين شاخصه‌ها مي‌تواند جهت فعاليت دغدغه‌مندان نظام اسلامي را در انتخابات آتي تعيين کند. در واقع، همه تلاش‌ها و برنامه‌ها بايد با هدف تحقق چنين انتخاباتي صورت گيرد.
رای به برنامه ها نه وعده ها

رای به برنامه ها نه وعده ها

علی محمد شاعری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه تا کنون برنامه مدون اقتصادی از کاندیداهای ثبت نام شده در این دوره ریاست جمهوری ندیده ام، به خبرنگار بصیرت، گفت: در دوره قبل مناظره ها نقش تعیین کنند ه ای در انتخاب افراد داشت. باید منتظر بود و دید کاندیداهای محترم چه برنامه های اقتصادی و سیاسی ارایه خواهند داد. متاسفانه داشتن یک برنامه اقتصادی، کشاورزی و.. برای نامزدهای ریاست جمهوری و مردم جا نیفتاده و یک اولویت نیست.
نگاهی به کارکردهای شوراهای اسلامی شهر و روستا

نگاهی به کارکردهای شوراهای اسلامی شهر و روستا

تسهیل زندگی مردم در کارهایی که به شهرداری‌ها مربوط است، برطرف کردن معضلات شهر و روستا، سالم‌سازی محیط‌زیست، حفظ اصالت اسلامی و ملی در ساخت‌وسازها، استقرار بخشیدن به جو اسلامی و فرهنگیِ سالم، پرداختن به نیازهای فوری‌تر در عین اهتمام به کارهای زیربنایی، اولویت دادن به مناطق مستضعف‌نشین و ... بخشی از وظایف و کارکرد های شوراهای شهر و روستا هستند
همراه با انتخابات 17
بسته انتخاباتی بصیرت

همراه با انتخابات 17

دستجردی: اقبال بیشتر به هر کاندیدا، نامزد نهایی جبهه مردمی را مشخص می‌کند/ کنعانی مقدم: مشایی و بقایی، کمربند انتحاری احمدی نژاد هستند/ موسوی‌لاری: رقبای روحانی پایگاه اجتماعی ندارند/ ایمانی: ثبت نام جهانگیری بدعت و توهین به ملت است/ صفارهرندی: احتمال رقابت جهانگیری با روحانی وجود دارد/ ضرغامی: اصلاح‌طلبان از وحدت حول روحانی ضرر می‌کنند/اظهارات جنجالی احمدی‌نژاد در مصاحبه با خبرگزاری چینی
آیا صهیونیست ها سودای حمله دوباره به غزه را دارند؟

آیا صهیونیست ها سودای حمله دوباره به غزه را دارند؟

شرایط داخلی سرزمین های اشغالی در کنار به قدرت رسیدن ترامپ و اعلام حمایت های زیاد وی از گزینه های افراطی در برابر فلسطین، می تواند به سران صهیونیست این پیام را مخابره کند که در صورت شروع جنگی جدید از سوی اسرائیل، آمریکا بیشتر از قبل آمادگی دفاع از رژیم اسرائیل و کمک به صهیونیست ها را دارد. همین امر باعث شده است که برخی منتظر تابستانی پرتنش و پر ماجرا در مورد مسئله فلسطین باشند
تاریخ فاخر ارتش جمهوری اسلامی ایران
به مناسبت 29 فروردین روز بزرگداشت ارتش جمهوری اسلامی

تاریخ فاخر ارتش جمهوری اسلامی ایران

مهمترین اقدام ارتش در سال های اولیه انقلاب علاوه بر حضور مسمتر در جنگ تحمیلی، دفع فتنه ضد انقلاب در مناطق غربی کشور بود. تاثیر ارتش در پاکسازی جنگ های داخلی کردستان با کمک نیروهای خود، چون نیروی هوایی و زمینی از جمله نقش های تاثیر گذار ارتش بود که با وجود توطئه بنی صدر، موفق به ختم غائله ضد انقلاب در این منطقه شدند.
پرده نگار/مصادیق ناکارآمدی اقتصاد ایران/مهدیار اسماعیلی

پرده نگار/مصادیق ناکارآمدی اقتصاد ایران/مهدیار اسماعیلی

دولت آینده باید به مقابله با ساختار پرتوقع،حوصله سر بر، مردم خسته کن، رشوه گیر پرور و فسادزای کنونی برود.تا زمانی که به فکر آبادانی روستاها نباشیم، و توسعه را به سطوح عمیق روستایی نبریم، و تصورمان این باشد که توسعه یعنی بلندتر شدن برج های شهرها، راه به خطا برده ایم.
فیلم۳8/تبیین شعار سال۹۶/ظرفیت های تولید
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه شماره ۳8

فیلم۳8/تبیین شعار سال۹۶/ظرفیت های تولید

ظرفیّتهای کشور بسیار بالا است؛ ما توانایی‌هایمان، استعدادمان در کشور خیلی زیاد است؛ یعنی اگر ما امیدواری‌هایی را به آینده ابراز میکنیم و میگوییم که این کارها باید انجام بگیرد یا میگوییم این کارها انجام خواهد گرفت، این با تکیه‌ی بر ظرفیّتها و توانایی‌های بالقوّه‌ی کشور است. ما کشورمان، هم از لحاظ نیروی انسانی، هم از لحاظ نیروهای طبیعی -نیروهای زیرزمینی، روی‌زمینی و امکانات گوناگون- جزو کشورهای ثروتمند محسوب میشود.
آمریکا به شدّت در پی جداسازی اقلیم کردستان از عراق است
هانی زاده در گفتگو با بصیرت، با اشاره به آخرین تحولات عراق مطرح کرد:

آمریکا به شدّت در پی جداسازی اقلیم کردستان از عراق است

با قطع ارتباط داعش در موصل و سوریه، تقریبا عمر داعش در عراق به پایان خواهد رسید و عراق شاهد دوره جدیدی از آرامش و استقرار خواهد بود، اما این به مفهوم پایان کار در عراق نیست، زیرا بحران های دیگری از جمله موضوع کرکوک و اقلیم کردستان مطرح خواهد شد.
ضرورت دولت انقلابی و کارآمد

ضرورت دولت انقلابی و کارآمد

یک دولت انقلابی و کارآمد هم از جهت حل‌ورفع مسائل و چالش‌های موجود و هم از جهت گام برداشتن در مسیر تحقق آرمان‌های بلندمدت و هم برای دفع خطرها و تهدیدهایی که متوجه نگاه و جریان انقلابی است، ضرورت دارد.
سپاه پاسداران  و نگهبانی از جمهوری اسلامی

سپاه پاسداران و نگهبانی از جمهوری اسلامی

12 فروردین روز جمهوری اسلامی اسلامی است . روزی که یک بار دیگر به همه مسئولان و نهادهای مسئول یادآوری می شود که جمهوری اسلامی حاصل تلاش میلیون ها انسان آزاده و ریخته شدن خون صدها هزار شهید است و وظیفه ما حفظ این دستاورد ارزشمند انقلاب اسلامی است.
آیا جمهوری اسلامی یک نظام دموکراتیک است؟

آیا جمهوری اسلامی یک نظام دموکراتیک است؟

دموکراسی فقط آن چیزی نیست که در مغرب زمین رایج است و همچنین،‌ دموکراسی دارای معیارهای جهان‌شمول نیست و هر نظامی متناسب با ارزش‌ها، ایده‌ها و شرایط و مختصات خود و مردمانش، می‌تواند دموکراتیک باشد. الگوی حکومتی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر تلفیق هنرمندانه و دقیق آموزه‌های الهی و وحیانی اسلام و اراده و خواست مردم است.
مولفه های شکل گیری، حفظ و استمرار وحدت نیروهای انقلاب

مولفه های شکل گیری، حفظ و استمرار وحدت نیروهای انقلاب

اگر به اصول اعتقادی جبهه مردمی که در مرامنامه آنان انعکاس یافته، دقت نمائیم می بینیم بر اصول پنجگانه «اسلام ناب، انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و خدمت به مردم» استوار است.
انتخابات، اقتصاد و معیشت

انتخابات، اقتصاد و معیشت

می‌توان میان «انتخابات و مسأله معیشت» ارتباط برقرار کرد؛ بویژه براین اساس که ناکارآمدی‌ها و ضعف‌های موجود مربوط به مدیران ناکارآمد و فاقد تحرک است. درواقع، اگرچه در نگاه اول ممکن است میان انتخابات و مسأله معیشت ارتباطی برقرار نباشد، اما در اصل، انتخابات به عنوان بزنگاه و گرانیگاه چرخش نخبگان و مدیران، نقش مهمی در مسأله معیشت دارد