آخرین مطالب
آیا صهیونیست ها سودای حمله دوباره به غزه را دارند؟

آیا صهیونیست ها سودای حمله دوباره به غزه را دارند؟

شرایط داخلی سرزمین های اشغالی در کنار به قدرت رسیدن ترامپ و اعلام حمایت های زیاد وی از گزینه های افراطی در برابر فلسطین، می تواند به سران صهیونیست این پیام را مخابره کند که در صورت شروع جنگی جدید از سوی اسرائیل، آمریکا بیشتر از قبل آمادگی دفاع از رژیم اسرائیل و کمک به صهیونیست ها را دارد. همین امر باعث شده است که برخی منتظر تابستانی پرتنش و پر ماجرا در مورد مسئله فلسطین باشند
تاریخ فاخر ارتش جمهوری اسلامی ایران
به مناسبت 29 فروردین روز بزرگداشت ارتش جمهوری اسلامی

تاریخ فاخر ارتش جمهوری اسلامی ایران

مهمترین اقدام ارتش در سال های اولیه انقلاب علاوه بر حضور مسمتر در جنگ تحمیلی، دفع فتنه ضد انقلاب در مناطق غربی کشور بود. تاثیر ارتش در پاکسازی جنگ های داخلی کردستان با کمک نیروهای خود، چون نیروی هوایی و زمینی از جمله نقش های تاثیر گذار ارتش بود که با وجود توطئه بنی صدر، موفق به ختم غائله ضد انقلاب در این منطقه شدند.
آمریکا به شدّت در پی جداسازی اقلیم کردستان از عراق است
هانی زاده در گفتگو با بصیرت، با اشاره به آخرین تحولات عراق مطرح کرد:

آمریکا به شدّت در پی جداسازی اقلیم کردستان از عراق است

با قطع ارتباط داعش در موصل و سوریه، تقریبا عمر داعش در عراق به پایان خواهد رسید و عراق شاهد دوره جدیدی از آرامش و استقرار خواهد بود، اما این به مفهوم پایان کار در عراق نیست، زیرا بحران های دیگری از جمله موضوع کرکوک و اقلیم کردستان مطرح خواهد شد.
ضرورت دولت انقلابی و کارآمد

ضرورت دولت انقلابی و کارآمد

یک دولت انقلابی و کارآمد هم از جهت حل‌ورفع مسائل و چالش‌های موجود و هم از جهت گام برداشتن در مسیر تحقق آرمان‌های بلندمدت و هم برای دفع خطرها و تهدیدهایی که متوجه نگاه و جریان انقلابی است، ضرورت دارد.
سپاه پاسداران  و نگهبانی از جمهوری اسلامی

سپاه پاسداران و نگهبانی از جمهوری اسلامی

12 فروردین روز جمهوری اسلامی اسلامی است . روزی که یک بار دیگر به همه مسئولان و نهادهای مسئول یادآوری می شود که جمهوری اسلامی حاصل تلاش میلیون ها انسان آزاده و ریخته شدن خون صدها هزار شهید است و وظیفه ما حفظ این دستاورد ارزشمند انقلاب اسلامی است.
آیا جمهوری اسلامی یک نظام دموکراتیک است؟

آیا جمهوری اسلامی یک نظام دموکراتیک است؟

دموکراسی فقط آن چیزی نیست که در مغرب زمین رایج است و همچنین،‌ دموکراسی دارای معیارهای جهان‌شمول نیست و هر نظامی متناسب با ارزش‌ها، ایده‌ها و شرایط و مختصات خود و مردمانش، می‌تواند دموکراتیک باشد. الگوی حکومتی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر تلفیق هنرمندانه و دقیق آموزه‌های الهی و وحیانی اسلام و اراده و خواست مردم است.
مولفه های شکل گیری، حفظ و استمرار وحدت نیروهای انقلاب

مولفه های شکل گیری، حفظ و استمرار وحدت نیروهای انقلاب

اگر به اصول اعتقادی جبهه مردمی که در مرامنامه آنان انعکاس یافته، دقت نمائیم می بینیم بر اصول پنجگانه «اسلام ناب، انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و خدمت به مردم» استوار است.
انتخابات، اقتصاد و معیشت

انتخابات، اقتصاد و معیشت

می‌توان میان «انتخابات و مسأله معیشت» ارتباط برقرار کرد؛ بویژه براین اساس که ناکارآمدی‌ها و ضعف‌های موجود مربوط به مدیران ناکارآمد و فاقد تحرک است. درواقع، اگرچه در نگاه اول ممکن است میان انتخابات و مسأله معیشت ارتباطی برقرار نباشد، اما در اصل، انتخابات به عنوان بزنگاه و گرانیگاه چرخش نخبگان و مدیران، نقش مهمی در مسأله معیشت دارد
انتخابات دوازدهم و معيارهاي گزينش اصلح

انتخابات دوازدهم و معيارهاي گزينش اصلح

تاکيد مقام معظم رهبری بر ضرورت ارتقاء سه شاخصه تدين، انقلابي و کارآمدی مسئولين، به عنوان راهکار رفع مشکلات کشور، الگويي است که بايد در انتخابات پيش رو به گفتماني فراگير و آرماني بزرگ براي حرکت به جلو و معياري براي بررسي صلاحيت نامزدهاي مطرح بدل گردد
حل مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان؛ مطالبه عمومی از مسئولین
سردار سنایی راد در گفتگو با بصیرت:

حل مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان؛ مطالبه عمومی از مسئولین

اگر عقلانیت همراه با نگاه به منافع ملی در مسئولین و در دولتمردان وجود داشته باشد به گونه ای که حرکت در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری صورت گیرد با استقبال مردم در صحنه انتخابات هم مواجه می شوند. چون قطعاً مردم قدرشناس مدیران و دولتمردانی هستندکه در راستای مطالبات آن ها حرکت می کنند
سال 96، سال عمل و پاسخگویی

سال 96، سال عمل و پاسخگویی

روحیه مطالبه گری و حساسیت نسبت به اجرای اقتصاد مقاومتی باعث می شود که دولت های مختلف نسبت به اجرای آن تلاش بیشتری داشته باشند، ‌ضمن اینکه گسترش روحیه مطالبه گری باعث نهادینه شدن بیش از پیش فرهنگ اقتصاد مقاومتی است و در حقیقت سال جاری از نگاه مردم، سال عمل و پاسخگویی مسئولین به ملت است.
همراه با انتخابات 14
بسته انتخاباتی بصیرت

همراه با انتخابات 14

آقازاده‌هایی که در انتخابات شورا ثبت نام کردند/ دبیرکل حزب ندای ایرانیان: جوانان ۴۰ سال قبل ول‌کن مسئولیت‌ها نیستند/ مذاکره اعضای شورای مرکزی جبهه مردمی با نامزدهای انتخابات و علمای قم/ وعده‌ و وعیدهای انتخاباتی بقایی شروع شد/ توصیه میرتاج‌الدینی به احمدی‌نژاد/ ارائه لیست نیروهای انقلاب برای انتخابات شوراها با نام "خدمت"/ عبدالحسن مقتدایی برای انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد
اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال
پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶

اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» نام‌گذاری کردند.
عوامل و زمینه های آغاز جنگ تحمیلی

عوامل و زمینه های آغاز جنگ تحمیلی

بسیار سخت است که مردم یک کشور علیه ظلم، استبداد و مداخله بیگانگان در کشورشان انقلاب کنند و خود به تأسیس یک نظام سیاسی اقدام نمایند، آن وقت همه دنیا تصمیم بگیرند با راه اندازی یک جنگ تمام عیار، این ملت را به خاک و خون کشیده تا از انقلاب و نظام خود دست بردارند. سخت تر از این، وقتی است که امپریالیسم رسانه ای غرب، این ملت مظلوم را در آغاز جنگ مقصر بداند و این قصه پُر غصه ملت ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله است که از سوی رژیم بعث عراق و با حمایت همه قدرت های غربی و شرقی آغاز شد.