آخرین مطالب
زوایایی از اندیشه و شخصیت مرحوم حاج حسن شایانفر
در مراسم نکوداشت سردار بصیر جبهه انقلاب اسلامی بررسی شد:

زوایایی از اندیشه و شخصیت مرحوم حاج حسن شایانفر

مراسم نکوداشت مرحوم حسن شایانفر مشاور فرهنگی موسسه کیهان عصر دیروز (چهارشنبه، 1 دی) به همت معاونت سیاسی سپاه و با سخنرانی قاسم تبریزی مورخ و پژوهشگر تاریخ، عباس سلیمی‌نمین پژوهشگر تاریخ و محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام برگزار شد. در این مراسم که در «مرکز فرهنگی رسانه‌ای صبا» برگزار شد، خانواده مرحوم شایانفر و سایر همکاران و دوستداران وی حضور داشتند.
از نتایج نشست اوپک تا نگاه اقتصادی دولت به قدرت های شرقی
بصیرت در گفت وگو با نمایندگان مجلس بررسی می کند:

از نتایج نشست اوپک تا نگاه اقتصادی دولت به قدرت های شرقی

تابش با اشاره به اینکه سیاست های منطقه ای و جدید ترامپ کشورهای منطقه را به همگرایی سوق می دهد، افزود: ما با روسیه منافع و راهبردهای مشترک داریم به خصوص در مسئله سوریه ومبارزه با گروه تروریستی تکفیری داعش؛ این منافع مشترک باعث شده است تا روابط سیاسی و اقتصادی ما افزایش یابد.
مسابقه تجارت با پای شکسته

مسابقه تجارت با پای شکسته

به روز نبودن ماشین‎آلات تولید یکی از دلایل مهم مشکلات صادرات و عدم توان رقابتی با تولیدات سایر کشورها است که این روزها بیش از پیش گریبان گیر صادرات هم شده و برخی از صنایع را فلج کرده است.بازاری که ورود به آن نیازمند آمادگی از سال‎های پیش بوده است و در این شرایط اقتصادی سال‎های اخیر، کمتر کسانی پیدا می‎شوند که قادر به خرید ماشین‎آلات جدید و به روز کردن شیوه های تولید آن هم با هزینه کمتر شوند.
چرایی استمرار شعار مرگ بر آمریکا

چرایی استمرار شعار مرگ بر آمریکا

پس از انقلاب اسلامی ایران بر شدت دشمنی آمریکا با ملت ایران افزوده شده است و از این رو، شعار مرگ بر آمریکای ملت ایران نیز روز به روز رساتر شده و تاکنون نیز ادامه یافته است. پایداری و استمرار انقلاب اسلامی منوط به حفظ سیرت، درون‌‌مایه، محتوا و شعارهای آن است
13 آبان درس بزرگ استکبارستیزی

13 آبان درس بزرگ استکبارستیزی

13 آبان سال 58 و تسخیر لانه جاسوسی امریکا هم دارای دستاورد هایی بزرگ است و هم دارای درس هایی که نباید از یاد برد:کوتاه کردن دست امریکا از کشور ، جلوگیری از جاسوسی سازماندهی شده و گسترده که مرکز آن در سفارت امریکا قرار داشت ،‌مشخص شده آرمان انقلاب اسلامی ایران برای تمام دنیا و از همه مهم تر شکستن هیمنه امریکا در جهان
نگاهی اجمالی به جنایات آمریکا در ایران و جهان(1)

نگاهی اجمالی به جنایات آمریکا در ایران و جهان(1)

با وقوع انقلاب اسلامی، آمریکا سلطه خود در ايران را از دست داد و براي بازگرداندن احاطه خود در این کشور دست به هر اقدامي زد. حضرت امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري (مد ظله العالی) بارها از دشمني آمريكا با ايران، جنايتهاي اين شيطان بزرگ گفته اند ولي در اين اواخر، برخي با بزك كردن آمريكا سعي دارند تا ملت ايران اسلامي را به اعتماد به آمريكا تشويق كنند.
انقلاب اول علیه استبداد بود و انقلاب دوم علیه استکبار/ انقلاب دوم صحنه اش جهانی بود
دکتر حسین شیخ الاسلام در گفتگو با بصیرت:

انقلاب اول علیه استبداد بود و انقلاب دوم علیه استکبار/ انقلاب دوم صحنه اش جهانی بود

حضرت امام(ره) در این مقطع صفت شیطان بزرگ را برای امریکا به کار برد. الآن می‌بینیم هر چقدر زمان می‌گذرد بهتر این صفت امریکا بروز پیدا می‌کند. رفتار امریکا با تفسیری که از قرآن و احادیث ائمه معصومین‌(ع) داریم کاملاً منطبق با رفتار شیطان است.
تعطیل ‌ناپذیر
بررسی ابعاد مختلف استکبارستیزی ملت ایران

تعطیل ‌ناپذیر

طی ۳۷ سال گذشته، آمریکایی‌ها به کمک متحدین خود، سرمایه‌گذاری‌های بسیار زیادی برای براندازی نظام اسلامی متکی بر مردم ایران انجام داده‌اند. در این ۳۷ سال، با توجه به بصیرت و آگاهی مردم نسبت به استکبار و نقشه‌های شیطانی آن از یک سو و حمایت و پشتیبانی مردم از نظام اسلامی در امر مبارزه با آمریکا از سوی دیگر، تمامی توطئه‌های آمریکا علیه انقلاب اسلامی با شکست مواجه شده است.
رونق صادرات از حرف تا عمل!

رونق صادرات از حرف تا عمل!

هرچند اقتصاد کشور در وضعیت مطلوبی نیست اما دولت یازدهم با دادن وعده هایی به بخش خصوصی خواست تا وضعیت صادرات کشور را با میدان دادن به پارلمان بخش خصوصی کشور بهبود بخشد، اما نبود شفافیت و نبود محیط مناسب برای ایجاد کسب و کار و محقق نشدن وعده های رئیس جمهور در امر صادرات وضعیت موجود، مطلوب فعالان اقتصادی نشد.
بين برادران مؤمن اختلاف هيچ به مصلحت نيست
بيانات مهم امام خامنه‌اي در ابتدای درس خارج فقه مورخه (5 مهر 1395):

بين برادران مؤمن اختلاف هيچ به مصلحت نيست

خب بله، یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی‌دانیم ما شما شرکت کنید. این را گفتیم.
راهی جز مدیریت جهادی نداریم
از فرماندهی در دفاع مقدس تا اداره کلان‌شهر تهران در گفت‌وگوی اختصاصی با دکتر محمدباقر قالیباف

راهی جز مدیریت جهادی نداریم

فرهنگ و مدیریت جهادی می‌تواند از مهم‌ترین منابع قدرت کشور می‌تواند به شمار آید.اکنون نیز همین راهبرد راهگشاست. نه باید از مشکلات ترسید و آن را بزرگ‌نمایی کرد و نه توان داخلی و مردمی را نادیده گرفت. متأسفانه، در برخی بخش­ها نگاه جهادی دنبال نمی‌شود. برای نمونه، از معضلی مانند بیکاری مرعوب می‌شوند و چون به خود اعتماد ندارند، دست روی دست می‌گذارند و منتظر امدادهای غربی می‌مانند.
وضعیت شیخ زکزاکی روز به روز وخیم‌تر می شود
سخنگوی جنبش اسلامی شیعیان نیجریه در گفت‌و‌گو با پایگاه بصیرت:

وضعیت شیخ زکزاکی روز به روز وخیم‌تر می شود

ابراهیم موسی با اشاره وضیعت رو به وخامت شیخ زکزاکی در زندان‌های رژیم نیجریه گفت: ما از دولت و ارتش نیجریه به دادگاه‌های داخلی و بین المللی شکایت کرده‌ایم و درحال پیگیری آن هستیم.
مجاهدان جنگ احزاب ديروز و امروز

مجاهدان جنگ احزاب ديروز و امروز

از آن زماني که رهبري در دانشگاه امام حسين(ع) به پاسداران انقلاب اسلامي فرمان جهاد کبير را داد بايد انديشه کرد نحوه برخورد ما با اين فرمان چگونه بوده است و چه مقدار براي تجهيز خود تلاش کرده‌ايم. اگر براي جهاد نظامي تلاش براي آموزش نظامي انجام مي‌شود در جهاد کبير نيز بايد روشهاي استدلال و برهان آوري و نيز تعميق بخشي به شعارهاي انقلاب آموزش داده شود و تعليم اين مهم نيز بايد توسط افراد آگاه و بصير و فرهيخته انجام گيرد.
آتش در ریشه اشرافیت

آتش در ریشه اشرافیت

در طول سه دهه منتهی به سال‌های 93 و 94 قاچاق کالا در ایران روندی صعودی داشته است که برخی از کارشناسان این میزان را با رشدی حدود ۱۶ برابر برآورد کرده‌اند. برای نمونه در سال ۱۳۹۲ حجم قاچاق کالا در ایران ۲۰ میلیارد دلار برآورد شده است که دو برابر بودجه عمرانی همان سال کشور بوده است. به گزارش رئیس سازمان تعزیرات حکومتی این رقم در سال ۱۳۹۴ در مجموع حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار برآورد شده است.