آخرین مطالب
آمریکا از طریق برجام های 2 و 3 به دنبال مدیریت رفتار ایران است
سردار سنایی راد در گفتگو با بصیرت

آمریکا از طریق برجام های 2 و 3 به دنبال مدیریت رفتار ایران است

آمریکایی ها نوعی شیطنت به خرج می دهند به این معنا که با تظاهر به این موضع که قدرت جمهوری اسلامی را به خصوص در موضوع مسائل منطقه ایی پذیرفته اند، قصد دارند شرایطی را برای گفتگو با جمهوری اسلامی در مسائل منطقه ای و در عین حال کنترل جمهوری اسلامی فراهم کنند.
عطش ژنرال السیسی به دلارهای سعودی
اهداف و نتایج اولین سفر ملک سلمان به مصر

عطش ژنرال السیسی به دلارهای سعودی

اتفاق مهم در این سفر بخشیدن دو جزیره مصر توسط السیسی به عربستان بود که مخالفان السیسی در بیانیه‌ای دولت مصر را به نقض حقوق تاریخی و کوتاهی در حفظ ثروت‌های ملی کشور، متهم کرده و این توافق را رد کرده‌اند. اخوان المسلمین در این مورد اعلام کرد، دیگر چیزی برای مصر باقی نمانده است تا السیسی بخواهد آن را ببخشد. اهمیت استراتژیکی این دو جزیره در این است که تنها راه دسترسی رژیم اسرائیل از دریای عقبه به دریای سرخ است.

حمله اقتصاددان اصلاح طلب به مشاوران لیبرال روحانی

در شرایط کنونی باتوجه به آمار و ارقامی که درخصوص نرخ بیکاری منتشر شده است، با افزایش تعداد آن بخش از متقاضیان شغل روبه‌رو هستیم که در شرایط رونق اقتصادی بازگشت به چرخه اقتصادی کشور را سرلوحه قرار داده‌اند و به فارغ‌التحصیلان جدید و متقاضیان پیشین اشتغال اضافه شده‌اند.
منطق تعمیم‌ناپذیری مذاکرات هسته‌ای به موشکی

منطق تعمیم‌ناپذیری مذاکرات هسته‌ای به موشکی

قدرت دفاعی ایران که اکنون در سطح بازدارندگی قرار دارد، کارآمدی خود را در مذاکرات هسته‌ای به نمایش گذاشت. به طور قطع اگر ایران از قدرت دفاعی مناسب در سطح بازدارندگی برخوردار نبود،بنابراین، اگر در موضوع هسته‌ای، غرب و آمریکا به ناچار به پذیرش حقوق هسته‌ای ملت ایران تن دادند و پذیرفتند که جمهوری اسلامی برخلاف میل آنان از چرخه سوخت برخوردار باشد، دلیل اصلی آن قدرت دفاعی ایران بود.
پيشروي دولت اعتدال به سوي خصوصي‌سازي آموزش

پيشروي دولت اعتدال به سوي خصوصي‌سازي آموزش

ورود بخش خصوصي به عرصه‌هايي چون بهداشت و آموزش عمومي، از مباحث بحث‌برانگيز در بسياري از کشورهاي دنياست. دولت يازدهم که گفته مي‌شود تمايلات نوليبرالي دارد، اکنون مي‌رود تا راه را براي ورود بيشتر بخش خصوصي به حوزه آموزش نيز باز کند.
فراتر از یک انفجار
نکات و ابهامات حوادث تروریستی بروکسل

فراتر از یک انفجار

بی تفاوتی سرویس های امنیتی اروپا در قبال تقویت جریانهای راست افراطی و فاشیسم نوین و متعاقبا حمایت این دستگاه ها از جریانهای تکفیری در منطقه و نظام بین الملل و چراغ سبز نهادهای امنیتی غرب برای حیات بیش از ده ساله این جریانهای افراطی در داخل خاک اروپا و در نهایت حمایت های تسلیحاتی کلان کشورهایی مانند فرانسه، انگلیس و آلمان از رژیم های دیکتاتوری عربی در منطقه، نتیجه ای جز تقویت دو جریان تکفیری و راست افراطی در غرب نداشته است.
هفت نکته درباره حوادث خونبار بروکسل

هفت نکته درباره حوادث خونبار بروکسل

ماه گذشته پلیس اروپا اعلام کرده بود اغلب 5 هزار نفری که از اروپا به داعش پیوسته بودند، اینک بار دیگر به اروپا بازگشته اند. در واقع اروپای امروز، تاوان سیاست های اشتباه سال های اخیر خود در جنوب غرب آسیا را می دهد. بعید به نظر می رسد که سران اروپا به زودی متنبه شوند. چندی پیش بود که فرانسوا اولاند بالاترین نشان فرانسه –لژیون دونور- را به ولیعهد سعودی اعطا کرد
خالد مشعل در مسیر یاسر عرفات

خالد مشعل در مسیر یاسر عرفات

در حالی که برخی از شاخه های این جنبش همچنان بر اتحاد با ایران و سوریه تاکید دارند. در این میان خالد مشعل اشتباهات زیادی را در این مسیر مرتکب شده است. وی با این تصور که از طریق نزدیکی به برخی از مرتجعین عرب می تواند به اهداف خود برسد در چند سال گذشته مواضع عجیبی داشته است
تفسیرهای نادرست از رأی مردم در انتخابات هفتم اسفند

تفسیرهای نادرست از رأی مردم در انتخابات هفتم اسفند

آقای هاشمی در مجلس ششم آخرین نفر تهران بود که انصراف داد. وی در سال 84 نیز کاندیدای ریاست جمهوری بود که در برابر احمدی نژاد باخت. در سال 88 نیز کاندیدای آقای هاشمی یعنی میرحسین موسوی رأی نیاورد. اما این بار در مجلس خبرگان پنجم، آقای هاشمی رأی اول تهران را آورد. این تغییرات نشان از تغییر نگاه مردم ایران از مردم سالاری دینی به سمت غرب و آمریکا و انگلیس نیست.
تکذیب کانال خبری منتسب به هفته نامه صبح صادق

تکذیب کانال خبری منتسب به هفته نامه صبح صادق

در پی انتشار خبرهایی در یک کانال تلگرامی با نام «صبح صادق» در خصوص گمانه زنی های مربوط به ریاست مجلس دهم، تکذیبه‌ای از جانب این هفته نامه صادر شد.
لبیک ملت به ندای امام

لبیک ملت به ندای امام

با عملیاتی شدن مشارکت از این پس، سناریوهای تهدیدزای خارجی خنثی خواهد شد؛ به گونه‌ای که شاخص‌های مشروعیت‌افزایی ارتقا می‌یابد و قدرت مانور دیپلماتیک متولیان امر در رایزنی‌های راهبردی افزایش می‌یابد.
طمع دشمن براي انتخابات چيست؟

طمع دشمن براي انتخابات چيست؟

همانگونه که آمريکايي‌ها يکي ازدلايل پذيرش برجام راحمايت از طيف‌هاي به اصطلاح ميانه‌رو(غربگرا) در ايران اعلام کردند و به صراحت اعلام کردند که اگر ما توافق را نبپذيريم معلوم نيست که در انتخابات آينده چه بر سر رئيس جمهور روحاني مي‌آيد، آمريکا مي‌خواهد ترکيب مجلس آينده ايران به گونه‌اي باشد که نه تنها با دولت يازدهم در بسياري از زمينه‌ها همسو باشد، بلکه قطب قدرتي باشد در دست طيف‌هاي به اصطلاح ميانه‌رو
بايد تلاش شود، مجلسي ولايتمدار و مقتدر تشکيل شود
سيد علي رياض در گفتگو با بصيرت:

بايد تلاش شود، مجلسي ولايتمدار و مقتدر تشکيل شود

انتظاري نيست که جريان مقابل به تمجيد، مدح و تشويق اصولگرايان بپردازد، قطعا جريان مقابل براي ايجاد تشويش، انشقاق، دوگانگي و عدم وحدت در جبهه اصولگرايان تمام تلاش خود را خواهد کرد، اما اين اجماع و ائتلافي که در جبهه اصولگرايان اتفاق افتاده حکايت از ذکاوت دوستان اصولگرا دارد.
اخلاق انتخاباتي مردم

اخلاق انتخاباتي مردم

تبليغات يعني بيان گويا و صريح و شفاف و رساندن سخن خود به مردم و جلب نظر و رضايت و در نهايت راي گرفتن از مردم پاي صندوق هاي راي. قطعا بيان نظر و ارائه راهکار بدون نقد وضع موجود ميسر نخواهد بود و صد البته که نقد منصفانه کاري است بس دشوار. نقد منصافه و حرکت بر پايه عدل و انصاف عملي است کمياب که اين روزها هم کمتر کسي بدان پايبند است. طرفداران نامزدها بايد در نقدهاي خود مواظب باشند که از تخريب و تهمت و دروغ بستن و بدون علم سخن گفتن پرهيز نمايند و آخرت خود را به دنياي ديگران نفروشند.