آخرین مطالب
درمان سندروم توهم اصلاح طلبان

درمان سندروم توهم اصلاح طلبان

اصلاحات برونزا و الهام گرفته از غرب يک آفت است چنين اصلاحاتي با فرهنگ اسلامي ايران سازگار نيست چرا که به ارزش دست هاي بومي توجه نمي کند. شايسته است الگوي اسلامي ـ ايراني مبتني بر استقلال در عمل، بدور از دخالت بيگانگان و تشويق و خط دهي غرب ارائه گردد.
روحانيت و انتخابات پيش رو

روحانيت و انتخابات پيش رو

ممکن است عده نادري از معممين بانقشه يا تلقي جدايي دين ازسياست و برخي با القاي دلسردي و نااميدي در مردم، ضمن کناره گيري از انتخابات، ملت را از حضور در صحنه منع نمايند و از اين رهگذر از حرارت انتخابات پرشور کم کنند. بنابراين همگان بايد به اين نکته ملتفت باشند که اولا «حضور» و ثانيا «نقش آفريني در انتخابات» و ثالثا «انتخاب اصلح و گزينش کانديداي شايسته و مطابق بامعيارها» از مصاديق حفظ نظام اسلامي است
منطق رای در اعتماد به لیست ها

منطق رای در اعتماد به لیست ها

همچنین با رای مکتبی، مصالح انقلابی و اسلامی مراعات شده، از ریزش آرای جریان نزدیک به انقلاب و غیرهمسو با جریانات غربگرا جلوگیری می شود. ضمن این که اگر رای دادن مکتبی با اعتماد به لیستی که واجد ویژگی‌هایی گفته شده از سوی رهبر معظم انقلاب باشد صورت گیرد، در رفع بزرگترین شبهه رای مکتبی، یعنی سهم خواهی لیستی هم کمک خواهد کرد.
ضرورت و ابعاد مشارکت حداکثري  و راهکارهاي افزايش آن

ضرورت و ابعاد مشارکت حداکثري و راهکارهاي افزايش آن

دسته ديگري از افراد جامعه كساني هستند كه نسبت به اهميت مشاركت سياسي و حضور در انتخابات آگاهند، اما به دليل "بي‌اعتمادي" حاضر نيستند در راي گيري شركت كنند. منشاء اين بي‌اعتمادي را مي‌توان در تجربيات تلخ فردي، برخي حوادث در انتخابات گذشته و القائات و شبه افكني‌هاي دشمنان نظام اسلامي دانست كه ذهن افراد را تحت تاثير قرار داده و اراده آنان براي حضور در انتخابات را سست مي‌كنند.
حمایت انگلیس از عالیجنابان رنگین پوش

حمایت انگلیس از عالیجنابان رنگین پوش

قدرت طلبی و فاصله گرفتن از روحیات انقلابی و غرور هویت ملی در برخی اشخاص، خانواده ها و گروه های سیاسی موجب طمع انگلیس شده که در عصر پسابرجام، برای اعاده نفوذ مخدوش شده و آسیب دیده در اثر انقلاب اسلامی، اقدام کنند.
تاکتیک‌های نوظهور غرب علیه انتخابات خبرگان

تاکتیک‌های نوظهور غرب علیه انتخابات خبرگان

یکی دیگر از راهبردهای نسبتاًً نوظهور و پیچیده غرب و رسانه‌های غربی در انتخابات سال جاری، «معنابخشی‌های خاص به انتخابات» است. انتخابات در هر کشوری عرصه‌ای برای رقابت گروه‌ها و احزاب سیاسی بر محور «اختلاف سلیقه‌ در روش» است.رسانه‌های غربی سعی دارند با تغییر معنای انتخابات در ایران، آن را به محملی برای نزاع‌ها و چالش‌های کلان‌تر و بزرگ‌تر تبدیل کرده و دوقطبی‌های توأم با تنفر در بین جامعه ایران ایجاد کنند.
مجلس مرعوب؛ کشور را بدبخت خواهند کرد
بیانات امام خامنه ای در ديدار اقشار مختلف مردم آذربايجان شرقي

مجلس مرعوب؛ کشور را بدبخت خواهند کرد

اگر چنانچه مجلس به دنبال رفاه مردم، عدالت اجتماعي، گشايش اقتصادي، به دنبال پيشرفت علم، پيشرفت فنّاوري، به دنبال عزّت ملّي و استقلال ملّت باشد، ريل‌گذاري او به سمت اين هدفها خواهد بود؛ اگر مجلس مرعوب غرب باشد، مرعوب آمريکا باشد، دنبال حاکميت جريان اشرافي‌گري باشد، ريل‌گذاري او در اين جهتها خواهد بود؛ کشور را بدبخت خواهند کرد. اهمّيت مجلس اينها است؛ اينها چيز کمي است؟
بررسی عوامل ماندگاری انقلاب اسلامی
گفتگوي اختصاصی سایت بصیرت با دکتر امير محبيان

بررسی عوامل ماندگاری انقلاب اسلامی

يکي از نکاتي که باعث اميدواري مردم به نظام سياسي مي‌شود کارآمدي نظام است، اگر نظامي مقدس و داراي ارزش باشد اما نتواند کارآمدي خود را اثبات کند و در مسير اهداف نهايي خود حرکت کند پس از چندي مردم آن نظام را کنار خواهند گذاشت. انتخابات جايگاهي است که مردم افراد شايسته که توانايي رسيدن به اهداف نظام و مردم را دارند برمي‌گزينند تا اين افراد به عنوان مديران و قانون‌گذاران جامعه عمل کنند.
سر بی بدن، برای بدن بی سر!

سر بی بدن، برای بدن بی سر!

از منظر جریان اصلاحات، دولت یازدهم بدنه اجتماعی ندارد و اساساً اعتدال نسخه‌ای برای گذار بيش نیست. اصلاح طلبان معتقدند، دولت روحانی برآمده از شرایط و اقتضائاتی است که پس از ماجرای 88 بر کشور حاکم شد. از منظر آنان مردم از اصولگرایان دلزده شدند بودند و اصلاح طلبان نیز فرصت حضور در رقابت را نداشتند و در نتیجه روحانی توانست از این خلاء استفاده کرده و راهی پاستور شود
مثلث اسلام، امام و امت رمز ماندگاري انقلاب است
دکتر جواد منصوري در گفتگوي با بصيرت:

مثلث اسلام، امام و امت رمز ماندگاري انقلاب است

اگر علت‌هاي به وجود آورنده انقلاب را شمارش کنيم مانند وحدت مردم، رهبري امام، نگاه اسلامي مردم، انگيزه مردم براي ايجاد يک تحول و امثال اين علل درمي‌يابيم که تا زماني که اين علل وجود دارند انقلاب هم وجود خواهدداشت. به بيان ديگر تازماني که تبعيت مردم ازاسلام و رهبري و همچنين وحدت است و تازماني که رهبري توانايي مديريت حرکت مردم رادارد و اسلام به عنوان يک هدف و انگيزه وجود دارد قطعا انقلاب هم خواهدماند
شروطی برای تحقق برجام داخلی

شروطی برای تحقق برجام داخلی

حاميان برجام دو، در ساليان گذشته ابزار فشار مجامع غربي،کشورها و رسانه‌هاي غربي بوده اند. آنها بودند که اطلاعات نظام را در اختيار مراکز جاسوسي غرب مي‌گذاشتند، آنها بودند که با تخريب نهادهاي نظام مانند سپاه و بسيج به دشمن‌گرا مي‌دادند که بايد سنگرهاي مدافع نظام را تخريب کنند... آري! اگر با تحقق برجام داخلي ديگر اين تخريب‌ها و کمک‌ها به دشمن رفع خواهد شد، باید گفت که ما هم طرفدار برجام داخلي هستيم!
انقلاب اسلامي در عبور از طوفان فتنه‌ها
گفتگوی بصیرت با حسن عباسي

انقلاب اسلامي در عبور از طوفان فتنه‌ها

فنته سال 88 يکي از مقاطع بسيار حساس و برهه‌هاي کليدي انقلاب اسلامي محسوب مي‌شود. در آن دوره هشت ماهه‌اي که نظام تحمل کرد و مردم صبر استراتژيک خودشان را نشان دادند، جرياني از نظام در ابتلائی که رخ داد غربال شدند. برخی مردود و در امتحان شکست خوردند و از گردونه حرکت انقلابي حذف شدند. به تعبير حضرت علي عليه السلام در نهج البلاغه: "فتنه ها مي‌آيد و شما را غربال مي‌کند"! مثل صدر اسلام و اتفاقاتي که در صدر اسلام افتاد.
آیا عربستان و آمریکا می خواهند مرحله سوم بحران امنیتی سوریه را آغاز کنند؟

آیا عربستان و آمریکا می خواهند مرحله سوم بحران امنیتی سوریه را آغاز کنند؟

هرگونه اقدام نظامي عربستان را مي‌توان ادامه حمايت نظامي و عملياتي از گروه‌هاي تروريستي دانست. اگر نيروي نظامي ائتلاف ضدداعش به رهبري آمريكا سازماندهي شود، در آن شرايط موقعيت نظامي و عملياتي گروه‌هايي همانند ارتش آزاد سوريه، جيش الاسلام و احرار شام افزايش خواهد يافت.
حجت الاسلام سعیدی : برخی به دنبال هسته ای کردن مشکلات هستند

حجت الاسلام سعیدی : برخی به دنبال هسته ای کردن مشکلات هستند

نقش مردم تحقق بخشیدن به حاکمیت است. یک حاکم داریم و یک حاکمیت. خدا حاکم را تعیین می کند اما حاکمیت را مردم تعیین می کنند. یعنی تولید قدرت با مردم است. تولید ولایت با خداست. تعیین شریعت با خداست. اما حاکمیت بخشیدن به حاکم وظیفه مردم است.