صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۱ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۵۵۶۴

امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی)
ایادى فاسد آمریکا و ناتو و صهیونیسم با استفاده از برخى غفلت‌ها... می‌کوشند حرکت سیل‌آساى جوانان مسلمان را منحرف ساخته و آنان را به نام اسلام به جان یکدیگر بیندازند.(4/8/91)


نگرانی پادشاه عربستان؟!
   توفان سهمگین بیداری اسلامی که حدود دو سال پیش به راه افتاد، همزمان با سرنگون ساختن برخی از حکومت‌های مستبد، ارکان تعدادی از حکومت‌های مشابه را نیز به لرزه درآورد. عربستان که سعی می‌کرد برای کم کردن اضطراب سایر کشورها نشان دهد مقتدرانه جلوی این توفان می‌ایستد و آن را مهار می‌کند، اندکی بعد، خود گرفتار این توفان شد و بخش‌های شرقی و شیعه‌نشین این کشور در شهرهای القطیف، العوامیه و حتی ریاض و مدینه در اعتراض به حکومت تظاهرات کردند. تظاهرات در بخش‌های شرقی بیشتر بود؛ زیرا از 30 هزار زندانی سیاسی، بیشترشان متعلق به این مناطق هستند. نیروهای آل‌سعود تاکنون 20 نفر از جوانان معترض را در سرکوب اعتراضات به شهادت رسانده‌اند. این اعتراضات و سرکوب‌ها موجب از بین رفتن آرامش و امنیت در عربستان شده است تا آنجا که روز گذشته ملک عبدالله، پادشاه عربستان، در دیدار با مسئولان امنیتی و فرماندهان نظامی گفت: «فتنه از همه طرف، عربستان را احاطه کرده است و دشمنان در کمین نشسته‌اند تا امنیت کشور را بر هم بزنند و وحدت موجود میان ملت عربستان را از بین ببرند. هیچ راهی برای مقابله با فتنه موجود جز رویارویی با آن وجود ندارد... دشمنان ملت در کمین نشسته‌اند و قصد دارند از تحولات منطقه سوءاستفاده کنند، اما باید در مقابل این‌گونه اقدامات ایستاد.» این سخنان، بیانگر آن است که برخلاف ظاهر نسبتاً آرام عربستان، نشانه‌های قطعی وجود دارد که مسائل دیگری در زیر پوست این کشور در جریان است که پادشاه عربستان را تا این حد نگران کرده است. پس از به حرکت در آمدن موج «بیداری اسلامی» برخی از تحلیل‌گران معتقد بودند که این موج، عربستان را نیز در می‌نوردد و عربستان نمی‌تواند از آن جان سالم به‌در برد، با اینکه پادشاه عربستان در همان زمان به یک تحول بزرگ اقتصادی دست زد و میلیاردها دلار پول در بین مردم توزیع کرد؛ اما با این حال، نتوانست ریشه نارضایتی‌ها را خشک کند و تشدید سرکوب‌ها هم نتیجه عکس داد تا آنجا که سازمان عفو بین‌الملل و برخی نهادهای دفاع از حقوق بشر و زندانیان در عربستان که کمتر به عربستان انتقاد می‌کردند، از چندین ماه پیش، عربستان را به سبب سرکوب، شکنجه و زندان مخالفان محکوم کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد بی‌ثباتی فزاینده، شاه عربستان را نگران و وادار به سخن کرده است. حال باید پرسید سخنان کوتاه و سرشار از نگرانی وی می‌تواند ثبات را به جغرافیای پادشاهی وی برگرداند یا خیر؟!
قلب حقایق بحرین!
   گروه ترجمه -
پایگاه اینترنتی «گلف‌ دیلی‌نیوز» 28 اکتبر 2012 (7 آبان) در مقاله‌ای به سیاست‌های ایران در قبال بحرین پرداخت و نوشت: یک کارشناس امنیتی برجسته می‌گوید «به‌منظور مقابله با دستور کار مداخله‌گرانه ایران به‌ویژه پس از مشخص شدن شواهد و مدارک قطعی در مورد ارتباط این کشور با مخالفان بحرینی، باید اقدامات جدی صورت گیرد.» میشل بلفر، سردبیر مجله مطالعات بین‌المللی و امنیتی می‌گوید: «ایران در اعتراضات ضدحکومتی نقش مهمی‌ ایفا کرده و به حمایت از خشونت در سراسر خاورمیانه ادامه می‌دهد تا ثبات منطقه‌ای تضعیف شود.» آقای بلفر می‌افزاید: «در هجده ماه گذشته، بحرینی‌ها تحت آزار و خشونت‌های خیابانی گروه‌هایی کوچک قرار گرفته‌اند که خود را انقلابی معرفی‌کنند... بیشتر کشورهای جهان از جمله آمریکا، نزدیک‌ترین متحد بحرین، خواهان شنیدن این موارد نیستند و به‌طور مداوم از مرتبط کردن ایران به خشونت‌های بحرین امتناع می‌کنند.»
   در ادامه مقاله آمده است: آقای بلفر ضمن تشریح اوضاع یمن، به‌تندی از باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا به‌دلیل عدم اقدام جدی برای مهار قدرت ایران انتقاد کرد و نوشت: «دولت آمریکا تحت رهبری اوباما نقش رهبری را که آمریکا برای خود تعریف کرده، به‌خوبی ایفا نمی‌کند... راهی دیگر جز مقابله با ایران وجود ندارد و اقدامی به‌جز این، احتمالاً به نابودی سیاست خارجی آمریکا منجر خواهد شد؛ زیرا جمهوری اسلامی ایران در منطقه مهار نشده است. در واقع، هیچ‌گونه اقدامی برای بازدارندگی در برابر ایران صورت نگرفته است. ایران ایدئولوژی خود را با هدف تقویت سلطه سیاسی بر کشورهای عربی گسترش می‌دهد... عدم مقابله جدی با برنامه هسته‌ای ایران و مداخله آن در کشورهای خلیج‌فارس، ثبات منطقه‌ای را تضعیف می‌کند و در عین‌حال، به توانمندی‌ها و ائتلاف‌های آمریکا آسیب جدی می‌زند.»
   اخبار و تحلیل‌ها: نویسنده این نشریه عربی انگلیسی‌زبان، چون خودش حرف مستند و قطعی در انگ‌زدن به ایران نداشت، نوشته‌اش را به ادعاهای «میشل بلفر» سردبیر مجله مطالعات بین‌المللی و امنیتی مستند کرد، در حالی که وی نیز فقط حقایق بحرین را وارونه جلوه داده و از اینکه آمریکایی‌ها به سبب نداشتن مدارک علیه ایران، مطابق نظر وی عمل نکرده‌اند، به آن‌ها خرده گرفته است. او به این مسئله توجه ندارد که اگر آمریکایی‌ها برای اندکی از ادعاهای وی علیه ایران مدرک و سند قابل اعتنایی داشتند، برای جنجال‌آفرینی علیه ایران درنگ نمی‌کردند. مسئله اصلی، قطعی و مهم در قضیه بحرین این است که مردم بحرین نظام موجود را قبول ندارند و ماه‌هاست علیه آن تظاهرات می‌کنند و نیروهای حکومتی نیز با همدستی نیروهای نظامی عربستان، مردم را به روش‌های مختلف ضدانسانی سرکوب و شکنجه می‌کنند و به شهادت می‌رسانند، بدون اینکه دولت‌های غربی مدعی آزادی، دموکراسی و حقوق بشر به حکومت بحرین اعتراض کنند.
   
رزمگاه کماندو یا لانه شیطان
  طی چند روز گذشته، گروهکی منحرف تحت عنوان «رزمگاه کماندو» در بخشی از مناطق شمالی کشورمان (سوادکوه، قائم‌شهر و زیرآب) به آشوب و درگیری با نیروهای نظامی و امنیتی دست زدند که سرکوب شدند و امنیت به منطقه بازگشته است. این گروهک منحرف تروریستی، ارتباطات ویژه‌ای با گروه‌های سلطنت‌طلب، به‌ویژه شخص رضا ربع‌پهلوی داشته است. هدف عمده این گروه، آموزش فنون رزمی و نظامی در جهت اهداف براندازانه بوده است که شناسایی و اعضای آن بازداشت شده‌اند. طی بررسی‌های به‌عمل آمده، علاوه بر مدارک متقن درخصوص اهداف این گروهک در تلاش برای براندازی نظام، نشانه‌ها حکایت از آن دارد که موارد متعدد فساد اخلاقی و انحرافات فکری در بین اعضای آن رواج داشته است. شست‌وشوی مغزی اعضای فریب‌خورده، خط‌مشی اصلی بوده که از سوی اربابان خارج‌نشین به ایشان القا می‌شده است. حدود ۲۵ سال از فعالیت تشکیلاتی به نام «رزمگاه کماندو» در کشور می‌گذرد که طی این مدت، بیش از ۲۰ هزار نفر نیرو جذب کرده است. این تشکیلات ظاهراً شبیه سایر آموزشگاه‌های فنون رزمی است؛ اما در واقع شیوه آموزش، نوع جذب نیرو و... آن با همه آموزشگاه‌های دیگر متفاوت است و نشان از اهداف منافی آن دارد.
رسانه‌هایی با مأموریت سکولاریزه کردن شیعه
  مدت‌هاست که برخی شبکه‌های رسانه‌ای در فضای مجازی، آغاز به‌کار کرده‌اند که ظاهراً شعار همکاری‌های شیعه را دارند، ولی رویکردشان موضوعات دیگری است و در عین‌حال، همواره خود را منتسب به برخی مراجع می‌دانند. از جمله یکی از این پایگاه‌ها که ارتباط تنگاتنگی با جریان رسانه‌ای آقای هاشمی رفسنجانی دارد، مدعی است که در لوای حمایت علمایی چون آیت‌الله سیستانی در حال فعالیت است، این در حالی است که دفاتر آیت‌الله سیستانی در تهران و قم به‌دلیل رویکرد غیرمنطقی ایشان، به‌شدت ارتباط با چنین جریانی را تکذیب کرده‌اند. این جریان که همان سیر دین طبیعی غربی را در مطالعات دین‌شناسانه، برای ایجاد وحدت در جهان تشیع به‌کار می‌گیرد، سعی در حذف رکن «ولایت‌مداری» و اصل «رهبریت شیعه»، به بهانه احتمال عدم آشنایی برخی جوامع در دستور کارش دارد!
   این پایگاه‌های رسانه‌ای دینی که تحت تأثیر و احتمالاً تحت حمایت برخی جریانات سیاسی نیز هستند، کلیدواژه‌های مغرضانه‌ای چون «شورای فقهی» را که پیشتر پاسخ داده و رد شده است برجسته و تبلیغ می‌کنند تا به‌گمان خود شبهه جدیدی را به شبهات تاریخ مصرف گذشته اضافه کنند.
  

اخبار کوتاه         
   *  پسر بزرگ یکی از کاندیداهای احتمالی ریاست‌جمهوری ۹۲ به‌شدت در ستادهای انتخاباتی پدرش فعال شده و بر اکثر کارها نظارت می‌کند. ستادهای انتخاباتی این کاندیدای باتجربه در انتخابات ریاست‌جمهوری، در تهران و شهرستان‌ها تا حدودی فعال شده و همچنین کمیته‌های آی‌تی، اطلاع‌رسانی، دانشگاه و... در این ستادها نیز راه‌اندازی شده است.
   *  به‌تازگی یکی از پایگاه‌های اینترنتی وابسته به دراویش گنابادی به‌منظور انحراف جوانان و انعکاس اخبار تشکیلاتی خود، سامانه پیامکی رایگان راه‌اندازی کرده است. در بخشی از اطلاعیه منتشر شده توسط فرقه مزبور چنین آمده است: «سایت... به‌منظور ارتقا و تسهیل در انتشار اخبار دراویش، اقدام به راه‌اندازی سامانه ارسال پیامک کرده است. از این پس با عضویت در این سامانه که به‌صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد، قادر خواهید بود اخبار مهم مربوط به دراویش را بلافاصله از طریق پیامک در تلفن همراه خود دریافت کنید.»!
   *  رژیم سعودی مانع از آن شد که شماری از شهروندان بحرینی مناسک حج امسال را به‌جا بیاورند. به‌تازگی ایست‌های بازرسی نیروهای امنیتی رژیم عربستان سعودی در خیابان‌های مکه مکرمه به طرف مسجدالحرام شماری از حجاج بحرینی را به‌صورت غیرمنتظره از ادای مناسک حج منع کردند! نیروهای سعودی اعلام کردند این حجاج بحرینی مجوز رسمی از رژیم بحرین برای ادای مناسک حج نداشته‌اند.
   *  قرار است شبکه بین‌المللی خبری رژیم صهیونیستی با ریاست «فرانک میلول» به صورت سه‌زبانه در سال ۲۰۱۳ آغاز به‌کار کند. میلول که پیش از این، مدیر هیئت نظارت بر برنامه‌های رادیو تلویزیونی در مؤسسه رسانه‌های عمومی فرانسه بود، گفته است این شبکه تلویزیونی به چند زبان، نگاه صهیونیستی را تبلیغ می‌کند! این شبکه خبری که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده در تل‌آویو مستقر خواهد شد و به سه زبان انگلیسی، فرانسه و عربی برنامه پخش خواهد کرد. قبلاً «بنیامین نتانیاهو» آرزو کرده بود که رژیم صهیونیستی بتواند صاحب شبکه «فرانس ۲۴» شود.
   *  به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، «باری لاندو» به نقل از منابع نزدیک به مسئولان ارشد رژیم اشغال‌گر تأکید کرد «موساد با همتایان سعودی خود به توافق رسیده است که ریاض هزینه مالی عملیات ترور دانشمندان هسته‌ای ایران را تأمین کند.» رادیو رژیم اشغال‌گر به نقل از باری لاندو تأکید کرد «سعودی‌ها یک میلیارد دلار برای این منظور اختصاص دادند.»
   *  در حالی‌که این روزها به دلیل تحریم‌ها، صرفه‌جویی ارزی، خواسته اصلی همه مسئولان از مردم است. دولت قصد دارد در کنار راضی کردن صادرکنندگان به عرضه ارزشان در مرکز مبادلات ارزی، مصرف ارز را نیز تا حدودی کنترل کند. تازه‌ترین آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که در شش ماهه نخست امسال اقلام عجیب و غریبی وارد کشور شده‌اند که برای واردات آن‌ها چندین میلیون دلار ارز از کشور خارج شده است. از جمله این اقلام وارداتی می‌توان به قرقره و دوک، مداد پاک‌کن، دفترچه مشق و دفاتر حسابداری، آلبوم عکس، انواع برچسب، عکس‌برگردان، چتر، سوزن و سنجاق، میخ و پیچ و مهره، بیل و بیلچه، تیر و تیشه، قیچی، داس و اره، شانه و زیپ اشاره کرد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات