صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۳۹۱ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۵۶۵۰

ولادت خجسته و فرخنده زینت عابدان و حافظ خون‌های به ظلم ریخته شده دشت کربلا و رسواکننده غاصبان و جلادان، امام سجاد(ع)، بر مسلمانان جهان مبارک باد.

1- قرآن درس‌آموز ایستادگی
   روز گذشته امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در دیدار شرکت‌کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، بیاناتی ایراد کردند، ازجمله: «امروز دنیای اسلام احتیاج دارد به فهم معارف اسلامی. امروز دنیای اسلامی احتیاج دارد به درسی که قرآن به ملت‌ها داده است برای استقامت، ایستادگی، حیات طیبه و عزت اسلامی برای ملت‌ها. درس‌های قرآن در این زمینه، درس‌های حیات‌بخشی است؛ ما به این درس‌ها احتیاج داریم همین اندازه که شعاع مفاهیم اصلی قرآن در کشورهای اسلامی پرتوافکن شده است؛ شما می‌بینید جهت حرکت‌های مردمی، جهت اسلامی است.»
   امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از میان آموزه‌های مختلف قرآنی بر آموزه‌های استقامت، ایستادگی، حیات طیبه و عزت اسلامی آن برای ملت‌ها، بیشتر تأکید کردند. علت این امر، وضعیت متفاوت امروز مسلمانان با دیروزشان است. در گذشته که مسلمانان در حالت رخوت، سلطه مطلق اجانب بر سرنوشتشان را پذیرفته بودند، بنابراین باید برای آن‌ها آموزه‌های قرآنی قیام گفته می‌شد و امروز که قیام کرده‌اند باید برای آن‌ها آیات نورانی وحی درباره باقی‌ماندن در میدان مبارزه و استقامت و ایستادگی را بیان کرد. دعوت آیات حق به ایستادگی و پایداری در راه خدا، محرک و مشوق بسیار قدرتمندی است که چیزی نمی‌تواند جای آن را بگیرد. با برپا شدن شور حق‌طلبی قرآنی، مسلمانان می‌توانند بخش زیادی از گذشته از دست‌رفته را جبران کنند و این کار تنها از طریق دعوت هوشمندانه به قرآن میسر است.
2- مرسی رئیس‌جمهور شد اما...
   شورای عالی نظامی حاکم بر مصر کاملاً حساب‌شده روز گذشته اجازه داد تا کمیسیون عالی انتخابات ریاست‌جمهوری مصر، نتیجه نهایی انتخابات را اعلام کند که براساس آن «محمد مرسی» نامزد اسلام‌گرایان، پیروز انتخابات شد. نظامیان پیش‌تر با انحلال مجلس و اضافه کردن متمم بر قانون اساسی، اصلی‌ترین اختیارات رئیس‌جمهور را سلب کردند و به وی بیشتر جنبه تشریفاتی دادند. در حال حاضر به‌نظر نمی‌رسد آن‌ها آن‌طور که پیش‌تر اعلام کرده بودند، در 10 تیر قدرت را به شکل کامل تحویل دهند. آن‌ها با تقلب در انتخابات به‌نفع ژنرال احمد شفیق، فاصله وی با مرسی را دو درصد اعلام کردند تا وانمود کنند از پشتوانه قدرتمند مردمی برخوردارند و انقلابیون باید به همین میزان سهم راضی باشند. اگر نیروهای انقلابی به همین وضع راضی باشند، باید گفت کودتای مخملی نظامی‌ها انقلاب را بلعیده و اگر انقلابیون بخواهند انقلاب را کامل کنند، باید حقوقی را که نظامی‌ها از آن‌ها سلب کردند، بازپس گیرند و این اقدامی هزینه‌بر است که انقلابی‌ها باید بپردازند.
تداوم جنگ روانی علیه برنامه هسته‌ای ایران
   گروه ترجمه -
روزنامه نیویورک‌تایمز 24 ژوئن 2012 (4 تیر) در مقاله‌ای به روند تحریم‌ها علیه ایران پرداخت و نوشت: دو روز گفت‌و‌گوهای هسته‌ای ایران در مسکو به شکست انجامید که این مسئله ناامیدکننده بود؛ البته پیش از این انتظار می‌رفت که چنین نتیجه‌ای حاصل شود و پیشرفتی واقعی به‌سوی مهار برنامه هسته‌ای ایران به دست نیاید. ایران همواره به جنبه‌های مختلف پیامدهای سیاست‌های هسته‌ای خود پرداخته و تلاش می‌کند درک کند تا چه حد می‌تواند برای حفظ بلندپروازی‌های هسته‌ای خود، فشارهای اقتصادی را تحمل کند. حفظ روند گفت‌و‌گوهای هسته‌ای به نفع آمریکا و متحدانش است؛ به‌ویژه آنکه قرار است دور تازه تحریم‌ها به‌زودی مطابق جدول زمانی اجرایی شود.
   در ادامه مقاله آمده است: نشست هسته‌ای مسکو سومین دور از گفت‌و‌گوهایی بود که در آن، ایران، آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلستان و آلمان حضور داشتند. آن‌ها به‌منظور جلوگیری از شکست کامل گفت‌و‌گوها، توافق کردند که کارشناسان در سطحی پایین‌تر 3 ژوئیه 2012 در مورد امور فنی به گفت‌و‌گو بپردازند. هدف باید توقف تمام برنامه‌هایی باشد که به ایران توان ساخت تسلیحات هسته‌ای می‌دهد. شورای امنیت سازمان ملل دستور داده بود تمام برنامه غنی‌سازی ایران متوقف شود؛ اما قدرت‌های جهانی گفت‌و‌گوهای هسته‌ای خود را با هدفی دیگر با ایران ادامه دادند. هدف آن‌ها توقف غنی‌سازی در خطرناک‌ترین سطح (غنی‌سازی 20 درصدی) بود. گفت‌و‌گوکننده‌ها پیشنهاد ارسال سوخت برای رآکتور پزشکی و لغو تحریم قطعات یدکی هواپیما را در صورت توافق ایران برای توقف غنی‌سازی 20 درصدی مطرح کردند. محوری‌ترین خواست قدرت‌های جهانی، توقف غنی‌سازی در تأسیسات زیرزمینی فردو بود.
   در پایان مقاله آمده است: ایران در مسکو اشاره کرد که می‌تواند غنی‌سازی را به زیر این سطح غنی‌سازی محدود کند؛ اما در مقابل، خواستار کاهش تحریم‌ها شد و در عین‌حال، از قدرت‌های جهانی خواست حقوق غنی‌سازی اورانیوم را برای ایران به رسمیت بشناسند؛ اما مشخص نیست که آیا آمیزه‌ای از دیپلماسی و تحریم علیه ایران برای توقف بلندپروازی‌های هسته‌ای کارساز خواهد بود یا خیر؛ اما در عین حال باید گفت گزینه نظامی سریع برای حل مسئله در دستورکار نیست. حتی یک حمله هوایی تنها برنامه هسته‌ای ایران را چند سال به عقب می‌اندازد و در عین حال، همدلی با مواضع ایران را در داخل و خارج در پی خواهد داشت و اتفاق نظر بین‌المللی برای تحریم‌ها علیه ایران از بین خواهد رفت.
   اخبار و تحلیل‌ها: امروز صحبت از قطعنامه‌های سازمان ملل و تعطیلی فعالیت‌های هسته‌ای ایران کاملاً بی‌معنا شده است، برای همین 1+5 درباره غنی‌سازی 20 درصد صحبت کرد. نویسنده یادداشت به این موضوع پرداخته؛ اما از اینکه سال گذشته ایران از آن‌ها اورانیوم 20 درصد را برای رآکتور پزشکی تهران خواست و آن‌ها از دادن آن امتناع کردند، چیزی نگفته است، حال که ایران با تلاش دانشمندانش به توان تأمین اورانیوم 20 درصد دست یافته، برای چه باید از آن صرف‌نظر و برای تأمینش به‌سوی بیگانگان دست دراز کند؟ غرب در زمان لازم، از معامله سر باز زد و امروز باید با توجه به وضعیت جدید، پیشنهاد ارائه کند.
   
جنب‌وجوش انتخاباتی کارگزاران
  یکی از اعضای نزدیک به حلقه اصلی حزب کارگزاران سازندگی از برگزاری نشستی در آینده نزدیک برای پیگیری روند انتخاباتی این حزب از سوی اعضای ارشد خبر داد.
    وی با اعلام این خبر گفت: در صورت تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری، کنگره کارگزاران را برگزار خواهیم کرد.
   شنیده‌ها حاکی از آن است که این حزب در تلاش است به‌صورت مستقل و همه‌جانبه وارد انتخابات آتی ریاست‌جمهوری شود و به‌دنبال گزینه مستقل برای کاندیداتوری است .
   در همین راستا مدتی است که جلسات محفلی و پشت درهای بسته سران حزب مذکور در حال برگزاری است و طبق اخبار رسیده، قرار است در آینده نزدیک، جلسه‌ای برای معرفی گزینه کارگزاران برای انتخابات آتی ریاست‌جمهوری برگزار شود .
   گفتنی است شمار زیادی از اعضای حزب کارگزاران سازندگی، نظیر؛محمد عطریانفر، فائزه هاشمی و چند تن دیگر از بازداشت‌شدگان فتنه 88 ، از افرادی هستند که قرار است حلقه انتخاباتی کارگزاران را با مدیریت شخص هاشمی رفسنجانی به عهده بگیرند .
دیگر ایران را نخواهیم دید
  «مسعود صدر» برنامه‌ساز و مجری باسابقه شبکه سلطنت‌طلب پارس،  در پاسخ به سؤال یکی از بینندگان شبکه درباره اینکه «چرا رضا پهلوی با رفتن به شبکه صدای آمریکا، شأن خود را پایین می‌آورد؟» با لحنی گلایه‌آمیز گفت: «احتمالاً شاهزاده و تیمی که تحت سازماندهی ایشان حرکت می‌کند، از ما بهتران را ترجیح می‌دهند. البته اگر در عمل به معنای واقعی کسانی از ما بهتر وجود داشته باشند.» وی افزود: «در این رابطه مشکلی متوجه شبکه پارس نیست، چراکه هر زمانی ایشان خواستند، ما کمک و همکاری داشته‌ایم. این همه وقت تلف‌کردن فایده‌ای ندارد. ما می‌دانیم ایشان از لحاظ سیاسی محدود هستند و با چراغ قرمزهایی مواجهند؛ اما عمر یک‌بار است و تکرار نخواهد شد. ما دیگر ایران را نخواهیم دید. فرصتمان به اتمام رسیده و کسی نمی‌تواند نجاتمان بدهد.»
   مسعود صدر در خاتمه گفت: «شاهزاده اگر احساس می‌کنند حرمت و مقبولیت و اعتباری در میان مردم ایران دارند، فرصت را از دست ندهند و غنیمت بشمارند چون دیگر وقتی باقی نیست. ایشان باید خودشان به میدان وارد شوند و اقدام مناسبی انجام بدهند.»
   گفتنی است همزمان با این اظهارات، مدیر یک شبکه سلطنت‌طلب دیگر [ایران آریایی] از مردم ایران خواهش می‌کرد منتظر شاهزاده نباشند و در این مقطع، از او توقع ورود به میدان مبارزه نداشته باشند. او از ایرانیان می‌خواست که جمهوری اسلامی را ساقط کنند تا آن وقت شاهزاده پهلوی بیاید و رهبری‌شان را برعهده بگیرد!
         
اخبار کوتاه

   *  به‌دنبال تخریب آثار و مشاهد اسلامی در عربستان سعودی، دهانه غار ثنایا در شمال مدینه منوره، جایی که پیامبر(صلی‌الله علیه وآله) پس از زخم برداشتن در جنگ احد به آنجا رفت، مسدود شد. سلفی‌ها با ریختن سنگ‌های کوه و سیمان بر روی دهانه غار، آن را مسدود کردند و با گماردن مأمور در پای کوه، صعود به این غار را غیرممکن ساختند.
   *  عناصر گروهک ترویستی منافقین در فرانسه، در جریان سفر هیئت عراقی به پاریس، صادق کاظم را به ارتکاب جنایات جنگی علیه عناصر این گروهک متهم کردند. وی پنج‌شنبه گذشته بازداشت و روز بعد به‌دلیل نبود مدارک کافی برای اتهامات ادعایی مطرح شده، یک روز بعد آزاد شد. بر اساس بیانیه سفارت عراق، فرانسه به دلیل این مسئله از عراق عذرخواهی کرده است.
   *  یک منبع آگاه، از برگزاری مراسم و مهمانی‌های پر سروصدا و پارتی در باغ سفارت انگلیس در تهران خبر داد. این منبع آگاه گفت: اخیراً باغ سفارت انگلیس با برگزاری میهمانی‌های پر سروصدا و پارتی، آسایش را از ساکنان این منطقه گرفته است. وی گفت: این باغ با گردهم آوردن افراد، میهمانی‌هایی برگزار می‌کند که سروصدای آن‌ها در منازل اطراف شنیده می‌شود و بسیاری از ساکنان محل مجبور هستند پنجره‌های خود را ببندند تا از سروصدای آن در امان بمانند.
   *  هفته‌نامه انگلیسی «دیلی‌استار ساندی» نوشت: انگلیس چند فروند از جنگنده‌های خود را به حالت آماده‌باش درآورده است تا در صورت هرگونه حمله احتمالی ترکیه به سوریه، حملات خود را به دمشق آغاز کند! به نوشته دیلی‌استار، هرگونه حمله انتقام‌جویانه ترکیه به سوریه به معنای مشارکت جنگنده‌های انگلیسی در حمایت از هم‌پیمانانشان در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در حمله هوایی به سوریه است.
   *  رسانه‌های صهیونیستی که پیش‌تر درخصوص دست دادن مقامات ایرانی با مقامات رژیم صهیونیستی، دروغ‌پردازی کرده بودند، این‌بار نیز مدعی لبخند زدن احمدی‌نژاد به مقامات صهیونیستی در نشست ریو+20 شدند! سایت انقلاب اسلامی وابسته به بنی‌صدر، به نقل از سایت «الگماینر» نوشت: «هاکوهن، عضو کنست اسرائیل که در کنفرانس ریو+20 در برزیل حضور داشته است، گفت: احمدی‌نژاد با وجود نشانه‌ای که روی میز من و نشانه‌ای که روی کتم بود، قدمی به جلو آمد و سری تکان داد و به ما لبخند زد.»!

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات