صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۵۶۷۴

امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی):
حرکت ملت ایران با خستگی و بی‌حوصلگی برخی افراد دچار تزلزل و انحراف نمی‌شود.(29/2/91)


عربستان و بحرین ضدامنیت منطقه عمل می‌کنند
   پانزده ماه از قیام مردم بحرین، علیه پادشاه این کشور گذشته است و باوجود سرکوب شدید این قیام و حمایت‌های پیدا و پنهان کشورهای بیگانه از حکومت سرکوبگر آل‌خلیفه، اعتراضات مردمی همچنان ادامه دارد. معترضان بحرینی در اوایل قیام، خواستار اصلاحات در نظام کاملاً بدوی و به دور از مناسبات تعریف‌شده امروزی حکومت‌داری آل‌خلیفه بودند؛ اما مقامات بحرینی که اصالت و ریشه‌دار بودن قیام را باور نمی‌کردند و آن را امری احساسی و گذرا می‌پنداشتند، مغرورانه به خواست مردم بی‌اعتنایی کردند و هنگامی هم که دریافتند قیام جدی است و معترضان به‌راحتی دست از اعتراض و مخالفت برنمی‌دارند، دست کمک به‌سوی اجانب دراز کردند و نیروهای نظامی عربستان و امارات با دادن پاسخ مثبت به این نیاز، برای سرکوب شدیدتر مردم به بحرین اعزام شدند. تشدید سرکوب‌های امروز به‌جایی رسیده که مردم درخواست اصلاحات را به سرنگونی حکومت آل‌خلیفه تبدیل کرده‌اند. این شعاری بود که دیروز ده‌ها هزار بحرینی مخالف آل‌خلیفه در اعتراض به بحث الحاق بحرین به عربستان سر دادند. وحشت آل‌خلیفه از سرنگونی و پیامدهای آن و طمع عربستان به توسعه سرزمینی، هر دو حکومت را بدون آنکه متوجه آثار پرهزینه الحاق بحرین به عربستان باشند، با اصرار بر این الحاق به سمت پرتگاه می‌کشاند.
   کشورهای غربی که معمولاً در چنین مواقعی بسیار زود واکنش نشان می‌دهند، در این قضیه با سکوت در برابر آن رضایت تلویحی‌شان را نشان داده‌اند. برای آن‌ها نیز مانند عربستان و بحرین وضعیت موجود مهم است و آن‌ها به ویژه آمریکا برای حفظ منافعش هر اقدامی که وضعیت آشوب‌زده فعلی را مهار کند، ترجیح می‌دهند و فعلاً کاری به پیامدهای آن ندارند، هر چند که از پیامدهای آن بر هم ریخته شدن ثبات عربستان باشد. یکی از پیامدهای اقدام عربستان و بحرین که باعث برهم خوردن ثبات منطقه می‌شود واکنش اعتراض‌آمیز مجلس ایران و راهپیمایی سراسری دیروز مردم ایران در حمایت از مردم تحت ستم بحرین و طرح الحاق بحرین به عربستان است. یقیناً اقدام این دو کشور از سر خیرخواهی نیست و اعتراض علیه آن به اشکال مختلف ادامه پیدا می‌کند و چنین الحاقی نباید صورت پذیرد؛ زیرا مخل امنیت مناسبات سازگارشده منطقه است.
بسته تشویقی به ایران!
   گروه ترجمه -
روزنامه نیویورک‌تایمز 19 می 2012 (30 اردیبهشت) در مقاله‌ای به گفت‌و‌گوهای هسته‌ای بغداد پرداخت و نوشت: گفت‌و‌گوکننده‌های آمریکایی در آستانه گفت‌و‌گوهای هسته‌ای در بغداد در مورد نتایج آن اظهار امیدواری می‌کنند. باتوجه به نشانه‌های فشار فزاینده بر ایران به‌منظور توافق هسته‌ای، مقامات دولت اوباما گفتند آمریکا و پنج قدرت بزرگ دیگر آماده ارائه بسته تشویقی به‌منظور دستیابی به توافقی قابل قبول هستند تا مطابق آن ایران تلاش‌های خود برای غنی‌سازی در سطوح بالاتر را متوقف کند. مقامات آمریکایی گفتند: «این بسته تشویقی می‌تواند شامل کاهش محدودیت‌های فروش اقلامی مانند قطعات یدکی هواپیما و کمک فنی به صنعت انرژی ایران باشد؛ اما تحریم‌های نفتی ایران که در ماه ژوئیه اجرایی خواهد شد، لغو نمی‌شود.»
   در ادامه مقاله آمده است: تحریم‌های نفتی که ایرانی‌ها به شدت خواهان لغو آن هستند، یکی از چند عاملی است که مقامات آمریکایی معتقدند می‌تواند ایران را به راه‌حل دیپلماتیک ترغیب کند. به‌علاوه، کاهش اخیر بهای نفت، فشارهای تحریم‌های موجود را دوچندان کرده است. بسیاری از مقامات، چشم‌اندازی برای پیشرفت چشمگیر در نشست روز چهارشنبه متصور نیستند. آقای نتانیاهو، روز جمعه تردیدهای خود در مورد پیشرفت در گفت‌و‌گوهای هسته‌ای را ابراز داشت؛ اما مقامات آمریکایی گفتند نشست بغداد حداقل باید سنجش و آزمونی مهم در مورد تضمین‌های ایران برای گفت‌و‌گوهای بیشتر باشد.
   در پایان مقاله آمده است: موفقیت این نشست هسته‌ای می‌تواند مسیر دیپلماتیک با ایران را تداوم بخشد و هرگونه رویارویی نظامی با ایران بر سر برنامه هسته‌ای را تا زمان پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری به تعویق بیندازد. همچنین موفقیت این نشست می‌تواند بهای نفت را کاهش دهد که دلیل آن تا حدی کاهش احتمالی تنش‌ها در این هفته خواهد بود. کاهش بهای بنزین در آمریکا می‌تواند احیای اقتصادی آمریکا را تسریع کند و شانس اوباما برای انتخاب مجدد را بالا ببرد. آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای به‌عنوان نشانه‌ای از افزایش تلاش‌های دیپلماتیک روز جمعه اعلام کرد که «یوکیا آمانو» روز یکشنبه به ایران سفر خواهد کرد که هدف وی گفت‌و‌گو در مورد دسترسی به مرکز نظامی است که ظن آن می‌رود ایران در آنجا آزمایش‌هایی روی ماشه تسلیحات هسته‌ای انجام داده است. سفر آمانو نخستین سفر ریاست آژانس به ایران از سال 2009 خواهد بود و می تواند روند نشست بغداد را تسهیل و تسریع کند.
   اخبار و تحلیل‌ها: طرح دادن بسته تشویقی به ایران در نشست بغداد، حاکی از آن است که غرب نمی‌خواهد از این نشست دست خالی باز گردد و عبارت «ایران تلاش‌های خود را برای غنی‌سازی در سطوح بالاتر را متوقف کند.» نیز گویای این مطلب است که آن‌ها خود را برای دادن امتیاز آماده می‌کنند و میزان غنی‌سازی محور اصلی و چالش‌برانگیز مذاکرات است. در لابه‌لای متن فوق، نقاط ضعف غرب که آن را به‌سوی مذاکرات دارای دستاورد سوق می‌دهد، به‌وضوح دیده می‌شود و ایران باید با شناخت آن نقاط ضعف در مذاکرات بر غرب فشار آورد.
     
دانشگاه آزاد جاسبی در بست در اختیار سران فتنه
  یک عضو گروهک ملی - مذهبی در مطلبی تصریح کرد تمامی امکانات و تشکیلات دانشگاه آزاد در انتخابات سال ۸۸ در اختیار میرحسین موسوی بوده است.
   «تقی رحمانی» که پس از فرار از ایران در فرانسه ساکن شده است در مطلبی که در سایت ضدانقلابی «روزآنلاین» منتشر کرد، بر ضرورت ایجاد توان تشکیلاتی، ارتباطی و شناخت مخاطب در برهه کنونی توسط فرقه سبز تأکید کرد و نوشت: در عرصه قدرت اگر بخواهی تأثیرگذار باشی باید به اندازه اعتبار و نفوذ فکری، توان مالی و سازمان مناسب، به میزان رابطه با مخاطبان حامی خود نیز توجه کنی.
   وی افزود: در انتخابات ۱۳۸۸ تردید نباید کرد جدا از حمایت اقشار متوسط از موسوی و اقشار دیگری از کروبی، این امکانات مالی و تشکیلات دانشگاه آزاد بود که با حمایت از موسوی، امکان فعالیت فراگیر او را در ایران امکان‌پذیر کرد.
وقتی بی‌بی‌سی فارسی در تحقیقات علمی هم دست می‌برد!
  وب‌سایت شبکه دولتی «بی‌بی‌سی‌فارسی» چندی پیش از انتشار نتایج پژوهش یک دانشمند ایرانی درباره اصالت نژادی ایرانیان خبر داده و برای خبر خود از تیتر دروغین «اکثر ایرانیان نژاد آریایی ندارند»[!] استفاده کرده بود. این شیطنت رسانه‌ای با اعتراض شدید دکتر «مازیار اشرفیان بناب» محقق دانشگاه پورتسموث انگلستان و متصدی پژوهش یادشده همراه شد. ایشان در مورد سوءاستفاده بی‌بی‌سی‌فارسی از نتایج تحقیقات خود گفت: «اینجانب در مصاحبه با بی‌بی‌سی‌فارسی به هیچ‌عنوان چنین ادعایی را عنوان نکرده‌ام و تیتر انتخاب شده برای این گزارش، کاملاً با آنچه اینجانب مطرح کرده و باور دارم متفاوت است.»
   دکتر اشرفیان می‌افزاید: «تحقیقات اخیر ژنتیکی اینجانب نشان می‌دهند که عموم اقوام و گروه‌های جمعیتی ایرانی که در ایران امروزی - و حتی فراتر از مرزهای سیاسی فعلی ایران- ساکن هستند، باوجود اینکه دارای تفاوت‌های جزئی فرهنگی هستند و حتی گاه به زبان‌های مختلف هم تکلم می‌کنند، دارای ریشه ژنتیکی مشترکی هستند. گفتنی است تحریف اخیر بی‌بی‌سی درباره آریایی‌نبودن همه ایرانی‌ها برای ایجاد واگرایی ملی و اختلاف‌افکنی در بین اقوام ایرانی است.
پس الگوی شما کیست؟!
  تلویزیون دولتی «صدای آمریکا» با دعوت از برخی فعالان سیاسی فمینیست به برنامه گفت‌وگو محور «افق»، از آن‌ها خواست در مورد الگوسازی برای زنان اظهارنظر کنند. مجری این شبکه پرسید: «در حال حاضر از سوی جمهوری اسلامی گفتمانی مطرح است که در آن [حضرت] فاطمه دختر پیامبر اسلام، الگوی زن است. از منظر شما به‌عنوان فعال سیاسی زن، آیا دختر پیامبر اسلام الگوست؟»
   «فریبا داوودی مهاجر» فتنه‌گر فراری و مشاور پیشین دولت خاتمی، در حالی که روسری خود را به دور گردنش گره زده بود و با این حرکت معنادار، ماجرای کشف حجاب خود در یکی از برنامه‌های همین شبکه را یادآوری می‌کرد، گفت: یک زن و مرد 1400 سال پیش(!)، ممکن است برای جامعه خودشان کارکردهایی داشته باشند؛ ولی من امروز الگو قراردادن حضرت زهرا[س] برای جامعه را «بدون کارکرد» می‌بینم.»!
   میهمان دیگر این برنامه «رؤیا طلوعی» سردبیر نشریه توقیف شده «راسان» نیز در پاسخ به سؤال فوق، تصریح کرد: «خیر، [حضرت زهرا] الگوی بنده نیستند. ایشان بانویی بودند متعلق به 1400 سال پیش و جامعه امروز با جامعه دیروز بسیار متفاوت است.»!
       
 اخبار کوتاه 

   *علیرضا نوری‌زاده ضدانقلاب خارج‌نشین با ناامیدی از هم‌پیاله‌های خارج‌نشین خود اذعان کرد: مردم دیگر حوصله نشست‌ها و کنفرانس‌های بی‌حاصل اپوزیسیون(ضدانقلاب) را ندارند. وی افزود: ما اگر در جریان جنبش(فتنه) سبز شعار «الشعب یرید اسقاط النظام» را در میان مردم جا می‌انداختیم، مردم ما با140 یا 150 کشته به خانه‌هایشان نمی‌رفتند!
   *  در پی انتشار اخبار تهدیدآمیز از سوی دشمنان خاندان رسالت مبنی بر انهدام حرم مطهر حضرت زینب کبری (سلام‌الله علیها) و حرم مطهر حضرت رقیه (سلام‌الله علیها) جمع زیادی از شیعیان و محبان خاندان رسالت به‌منظور صیانت و حفاظت از اماکن مقدسه در حال عزیمت به کشور سوریه هستند. این گروه‌ها از کشورهای پاکستان، هند، افغانستان، بحرین، عراق، لبنان و ایران به‌صورت مستقل و بدون هیچ گرایش سیاسی، به‌صورت قانونی وارد این کشور خواهند شد. تروریست‌های وهابی در پیامی که توسط دورنگار به حرم مطهر حضرت رقیه (سلام‌الله علیها) ارسال کردند از انفجار قریب‌الوقوع حرم مطهر حضرت رقیه (سلام‌الله علیها) و حضرت زینب (سلام‌الله علیها) خبر دادند.
   *  روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» اخیراً فاش ساخت: هزینه خرید سلاح‌هایی که برای مخالفان بشار اسد به سوریه ارسال می‌شود را کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس فراهم می‌کنند و آمریکا نیز هماهنگی‌های لازم برای رساندن این محموله‌ها به مخالفان را صورت می‌دهد. تاکنون چند محموله از این سلاح‌ها در لبنان کشف و ضبط گردیده است.
   *  سایت رادیو رژیم صهیونیستی در مطلبی با عنوان «نشانه‌های پشیمانی انگلیس و فرانسه از تحریم بیمه نفتی ایران» نوشت: وزیر خارجه بریتانیا، آقای «ویلیام‌ هیگ» تأیید کرد دولت متبوعش به همراه فرانسه در حال بررسی پیامدهای ممنوعیت دادن خدمات بیمه به نفت‌کش‌های حامل محموله‌های ایرانی هستند.» قبلاً نیز خبرگزاری «رویترز» گزارش داده بود که؛ «بریتانیا می‌کوشد ممنوعیت بیمه نفتکش‌های حامل نفت ایران را به تعویق بیندازد و آقای ویلیام هیگ در پارلمان بریتانیا حاضر شده بود تا به پرسش نمایندگان درباره این گزارش پاسخ دهد.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات