صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۵۶۷۹

امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی):
ذکر مکرر نام مبارک حضرت زهرا‌(س) و بقیه‌الله‌الاعظم‌(عج) بیش از سایر معارف اسلامی در تمام دوران انقلاب اسلامی پدیده‌ای الهی و یک امر روییده از دل‌ها، عواطف و ایمان‌ها است.(3/3/90)

سیدحسن رژیم صهیونیستی را تهدید کرد
   سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، روز گذشته در مراسم جشنی که به‌مناسبت پایان پروژه بازسازی منطقه ضاحیه برگزار شد، با اشاره به تهاجم 33 روزه رژیم صهیونیستی به لبنان در سال 2006 گفت: «همه می‌دانند که هدف جنگ تموز (33 روزه) نابود کردن مقاومت بود، نه خلع سلاح یا خارج کردن آن از جنوب [رود] لیطانی و باز گرداندن دو اسیر (رژیم صهیونیستی). هدف، سرکوب مقاومت و وادار کردن لبنان به تن دادن به تغییرات بزرگی بود که منطقه برای آن آماده می‌شد، به‌خصوص در فلسطین و سوریه و سپس ایران، برای ایجاد خاورمیانه‌ای جدید و در نتیجه الحاق لبنان و منطقه به طرح آمریکایی - اسرائیلی و محور سازش‌کار و تسلیم اعراب.»
   سیدحسن پس از آن افزود: «دشمن در همه اهدافش شکست خورد.» جنگ 33 روزه و به‌دنبال آن، جنگ 22 روزه بازه مهمی از تاریخ منطقه خاورمیانه است که بزرگ‌ترین آسیب حیثیتی را به آمریکا و رژیم صهیونیستی وارد کرد و مانع اجرای طرح‌های شیطانی آن‌ها شد و قدرت‌های پنهان منطقه را به رخ دشمنان کشید. اگر بازه زمانی جنگ 33 روزه بازخوانی شود، دیده می‌شود پس از گذشت چند روز از جنگ، صهیونیست‌ها که دیدند نمی‌توانند کاری از پیش ببرند، آماده پذیرش آتش‌بس شدند؛ اما آمریکایی‌ها به آن‌ها فشار می‌آوردند که جنگ را ادامه دهند و حتی با کارشکنی مانع از آن شدند که نشست رم به آتش‌بس دست پیدا کند، چون آمریکایی‌ها قصد داشتند مسیر به بن‌بست خورده خاورمیانه جدید در عراق را از طریق نابودی حزب‌الله در لبنان دنبال کنند و برقراری آتش‌بس با بقای «حزب‌الله» لبنان، دومین شکست آمریکا در تحقق خاورمیانه بزرگ بود که در نهایت همین‌گونه شد. سیدحسن نصرالله در فرازی از سخنان دیروزش قدرتمندانه به صهیونیست‌ها هشدار داد و اعلام کرد: وضعیت حزب‌الله از هر نظر نسبت به گذشته بهتر است و به ازای هر خانه که در لبنان ویران شود، چند خانه در سرزمین‌های اشغالی ویران می‌شود. به‌نظر می‌رسد پس از جنگ 33 روزه صهیونیست‌ها تهدیدات سیدحسن را بسیار جدی می‌گیرند و فعلاً قصد ندارند آن را بیازمایند.
ادعاهای واهی آمریکا در مورد روابط ایران و القاعده
   گروه ترجمه -
پایگاه اینترنتی آسیاتایمز 12 می 2012 (23 اردیبهشت) در مقاله‌ای به ادعای وزارت خزانه‌داری آمریکا در مورد «معامله پنهان» ایران و القاعده پرداخت و نوشت: این ادعا به استدلال کلیدی جنگ‌طلبان برای جنگ علیه ایران تبدیل شده بود. با انتشار اسنادی از اسامه بن‌لادن، سطح اختلاف القاعده و ایران مشخص شد. سه مقام اطلاعاتی سابق آمریکا نیز روابط ایران و القاعده را رد کرده‌اند. سه مقام سابق اطلاعاتی باتجربه در مورد خاورنزدیک و جنوب آسیا گفتند آن‌ها ادعای وزارت خزانه‌داری در مورد توافق پنهان ایران و القاعده را اشتباه و گمراه‌کننده خواندند. این ادعا به گونه‌ای ارائه شد که گویی مورد حمایت دستگاه‌های اطلاعاتی است. با وجود این، به نظر می‌رسد این ادعاها خط‌مشی تبلیغاتی طراحی شده به‌منظور حمایت از راهبرد دولت اوباما در فشار دیپلماتیک بر ایران است. دیوید اس کوهن، معاون وزارت خزانه‌داری، ماه ژوئیه گذشته اعلام کرد که این وزارتخانه «توافق پنهان ایران با القاعده را در مورد انتقال منابع مالی و نیروها از طریق خاک ایران فاش کرد.»
   در ادامه مقاله آمده است: این اتهام در پیوند با درج نام «یاسین السوری» (یک مقام القاعده) در فهرست تحریم‌های اقتصادی به عنوان عامل تروریست بود. ادعای وزارت خزانه‌داری مورد حمایت نشریه «ویکلی استاندارد» و سایر نشریه‌های همسو با دیدگاه‌های تندروانه اسرائیل قرار گرفت. اما پل پیلار، مقام سابق اطلاعات ملی در امور خاورنزدیک و جنوب آسیا گفت؛ اتهام این توافق پنهان «هرگز با پشتیبانی اسناد و مدارک توجیه‌کننده چنین مواردی همراه نبوده است... موضوع تعامل ایران و القاعده گمراه‌کننده است... اسناد بن‌لادن نه‌تنها این توافق پنهان را اثبات نمی‌کند، بلکه وجود هرگونه توافقی را رد می‌کند.» پافشاری وزارت خزانه‌داری بر وجود یک «توافق پنهان» نشان‌دهنده شکاف عمیق‌تر در جامعه اطلاعاتی است. متن مربوط به درج نام «یاسین السوری» در 28 ژوئیه 2011 نشان می‌دهد که این ادعا تنها دروغ سیاسی در مورد این واقعیت است که رابطه ایران با السوری تنها به منظور آزادی زندانیان القاعده در ایران بوده است.
   در پایان مقاله آمده است: اعلامیه رسمی پاداش 10 میلیون دلاری برای السوری در پایگاه اینترنتی برنامه پاداش برای عدالت در چارچوب وزارت خارجه نشان می‌دهد که تنها میان ایران و القاعده در مورد تبادل زندانیان توافق صورت گرفته است. ایران به منظور آزادی دیپلمات ایرانی در پاکستان به دست متحدان القاعده مجبور به ارتباط با السوری شده بود. مطابق برخی گزارش‌ها که منابع اطلاعاتی آن را مبنای ادعاهای خود قرار داده بودند، ایران تمایل دارد در صورت حمله نظامی علیه تأسیسات هسته‌ای خود، از تهدید القاعده به منظور انجام اقدام تلافی‌جویانه علیه اهداف غرب استفاده کند.
     
از لابه‌لای غرفه‌های نمایشگاه کتاب
  بیست‌و‌پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تهران که امروز روز پایانی آن است؛ دارای حاشیه‌هایی بود که بررسی آن‌ها بیانگر نوعی اهمال در زمینه نظارت بر فعالیت برخی از ناشران داخلی و خارجی است. برخی حواشی این نمایشگاه عبارت بود از: توزیع آثار یوسف صانعی(مرجع حامی فتنه)، آثار مسعود بهنود (روزنامه‌نگار فراری و معاند نظام)، تبلیغ «ایران باستان» و «پان ایرانیسم»، برای اولین‌بار در بین آثار کودک و نوجوان در نمایشگاه کتاب مشاهده شد. برخی ناشران خارجی کتاب‌هایی را در تبلیغ و تطهیر رژیم غاصب صهیونیستی در بین آثار خود توزیع کردند. تعدادی از ناشران خارجی در راستای تلاش برای ایجاد انحراف در بیداری اسلامی، کتاب‌هایی تحت عنوان الگوی «اسلام ترکیه‌ای» ارائه کردند. «مهدی.م» مبتذل‌سرای ضدنظام با حضور در غرفه «ف» در نمایشگاه کتاب به تبلیغ آثار ضداخلاقی خود پرداخت. غرفه کشورهای ژاپن، ترکیه و هند در سالن ناشران خارجی به جذب نخبگان دانشگاهی برای ادامه تحصیل در کشورهای خارجی می‌پرداختند. در روزهای اول نمایشگاه، کتاب مقدس یهودیان(تورات) به صورت رایگان در نمایشگاه توزیع می شد! و...
حمایت بی‌بی‌سی ‌از یک مرتد
   به‌دنبال صدور فتوای آیت‌الله صافی گلپایگانی مبنی بر ارتداد یک خواننده هتاک که در جسارتی بی‌سابقه، به جد بزرگوار امام زمان(عج)، حضرت امام هادی (علیه‌السلام) توهین‌هایی شرم‌آور کرده است، شبکه بی‌بی‌سی‌فارسی با تهیه یک گزارش کاملاً هدفمند و ترتیب دادن گفت‌وگو با وی، به یاری این عنصر هتاک و دین‌ستیز پرداخت. بازوی رسانه‌ای دولت انگلیس که شاهد شعله‌ور شدن خشم شیعیان و مسلمانان و تمامی دوستداران خاندان پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) و جریحه‌دار شدن قلوب آن‌ها است، در این گزارش تلاش کرد با به‌کارگیری شگرد کهنه «سیاسی کردن موضوع»، از گسترش نفرت ایرانی‌ها و مسلمانان از این هتاکی بکاهد.
    گزارشگر بی‌بی‌سی با تقسیم ایرانیان به «مدافعان و طرفداران» این عنصر هتاک و مخالفان وی که خواهان اعدامش هستند، از زبان طرفداران وی این هتاکی ها را آزادی بیان عنوان کرد و با نشان دادن صحنه‌هایی از کنسرت‌های وی چنین برایش به مرثیه‌سرایی پرداخت: «در میان فریاد‌های طرفدارانش که کارهای این‌چنینی را آزادی بیان می‌دانند، عده‌ای خواب خاموشی ابدی این خواننده را می‌بینند.»
    بی‌بی‌سی در ادامه ترانه‌ای از این خواننده را که در دفاع از فتنه سبز خوانده بود پخش کرد و به این ترتیب، تلاش کرد با انتساب او به جریان فتنه سبز، مسئله را سیاسی قلمداد کند.
وی در پایان، هتاکی‌های خود را آگاهانه دانست و گفت: «نباید انکار کنم که بخشی از کار من آگاهانه است ولی این کار آگاهانه سوار بر بخشی از کار ناآگاهانه من است.»!
تحریم‌ها راه به جایی نمی‌برند
  منابع خبری، چندی پیش، از افزایش چشمگیر واردات نفت ترکیه از ایران در ماه مارس خبر دادند و اعلام کردند ترکیه با رشد 7/2 برابری واردات نفت از ایران وعده‌های پیشین خود به واشنگتن را به دست فراموشی سپرد.
   شبکه خبری راشاتودی، در مطلبی با عنوان «شکاف در تحریم‌های غرب علیه ایران» نوشت: ترکیه با افزایش واردات نفت خود از ایران، خطر خشم کشورهای غربی را که پیش از این هم از منزوی کردن ایران در بازارهای بین‌المللی مأیوس شده بودند به جان خرید.
   این شبکه خبری همچنین در همین راستا با آقای «کریس بامبری»، فعال سیاسی انگلیس و تحلیل‌گر مسائل سیاسی، به گفت‌وگو پرداخت.
   این تحلیل‌گر انگلیسی یکی از دلایل عمده افزایش روابط تجاری نفتی بین ایران و ترکیه را کاهش سلطه آمریکا و کشورهای اروپایی بر آنکارا در مقایسه با 20 سال گذشته دانست.
   وی گفت: «من فکر نمی‌کنم کشور هند تحریم‌ها را اجرا کند. چین که قطعاً تحریم‌ها را اجرا نمی‌کند و روسیه هم که این کار را انجام نمی‌دهد. به نظرم کشورهای دیگری مثل اندونزی که اقتصاد رو به رشدی دارند نیز تحریم‌ها را اجرا نخواهند کرد.»
   بامبری در پایان این گفت‌وگو تأکید کرد: در تحریم‌های غرب علیه ایران «حفره بزرگی» وجود دارد و آن این است که این تحریم‌ها موفقیتی در رسیدن به هدفشان کسب نخواهند کرد؛ یعنی آمریکا و انگلیس نخواهند توانست اقتصاد ایران را ورشکسته کرده و ایران را تضعیف کنند.
          
اخبار کوتاه

   *  ژنرال «نجدت اوزل» رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه بنا به دعوت رسمی همتای آمریکایی خود در این کشور به‌سر می‌برد. کارشناسان مسائل منطقه سفر اوزل به آمریکا را تلاش واشنگتن برای درگیر ساختن ترکیه با سوریه ارزیابی می‌کنند.
   *  روزنامه «واشنگتن‌پست» با اشاره به افزایش اعتراضات داخلی در اردن نوشت: اردن، «آخرین همسایه و هم‌پیمان اسرائیل» (رژیم صهیونیستی) به‌دلیل نارضایتی مردم این کشور از رابطه کشورشان با تل‌آویو در حال سقوط است.
   *  فرمانده سپاه فجر استان فارس با گلایه از صداوسیمای مرکز فارس در مورد نپرداختن به سالروز برگزاری کنگره سال 90 گفت: ما از رسانه ملی توقع بیشتری داشتیم؛ اما آنان بیشتر به مسئله 24 ساعته شدن سیمای فارس پرداختند که جای تأمل دارد. هیچ مراسمی در طول 32 سال انقلاب به عظمت و گستردگی کنگره شهدا انجام نشده است.
   *  «محسن السعدون» نایب‌رئیس ائتلاف کردستان عراق گفت: تعرض به شخصیت [آیت‌الهد]سیستانی تعرض به همه عراقی‌ها است.آیت‌الله سیستانی نماینده یک طایفه مشخص نیست، بلکه نماینده کل عراقی‌ها است. السعودن به روزنامه اینترنتی «الاستقامه» گفت: [آیت‌الهت]سیستانی هیچ‌گاه وارد مسائل سیاسی نشده، به همین دلیل ما از اظهارات «ضاحی الخلفان» (رئیس پلیس دبی) ضد آیت‌الله سیستانی شگفت‌زده شده و از او می‌خواهیم به صورت رسمی عذرخواهی کند.
   *  عده‌ای سودجو بدون داشتن کوچک‌ترین واهمه‌ای از برخوردهای قضایی و انتظامی، حاشیه میدان انقلاب تهران را به محلی برای رواج فیلم‌های سیاه و مبتذل در سطح جامعه تبدیل کرده‌اند و هیچ‌گونه برخورد قاطعی با آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات