صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۸۹ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۶۰۳۱

* سال همت مضاعف و کار مضاعف *

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی:

«امام خمینی (ره) می فرمود:اگر من از اسلام جدا شوم،مردم از من روی گردان خواهند شد. پس ملاک تشخیص حق، اسلام است و باید با بصیرت، نقشه دشمن را متوجه شد. »

فرمانده معظم کل قوا:به هیچ وجه از پیشرفت قانع نشوید

فرمانده معظم کل قوا خطاب به دانشجویان دانشگاه‌های افسری ‌ارتش جمهوری اسلامی توصیه کردند: درس، تحقیق و پژوهش را در چارچوب اتکاء بر توانایی‌های خود و استفاده از تجربیات پیشکسوتان، جهت دهید و به هیچ حدی از پیشرفت نیز قانع نشوید.

رهبر انقلاب اسلامی ، الگوی اقتدار در نظام اسلامی را متکی بر ایمان، اعتماد به خدا و تلاش مخلصانه در راه آرمان‌های والا دانستند و تأکید کردند: نیروهای مسلح از جمله ارتش جمهوری اسلامی ایران با اتکاء بر ایمان توانسته‌اند در تولید تجهیزات نظامی نیز به پیشرفت‌های قابل توجهی دست پیدا کنند که در این راه، نیروی هوایی پیشقدم بوده است.

ایشان، هدف الهی و انسانی و پیوند قلبی با مردم را دو ویژگی ارتش جمهوری اسلامی برشمردند و افزودند: در الگوی اقتدار نظام اسلامی، نظم، تجهیزات نظامی و آموزش از جایگاه مهمی برخوردارند اما روح همه این ابزارها، احساس تکلیف الهی و اتکال به خداوند متعال است.

فرمانده کل قوا یکی از ویژگی‌های اقتدار اسلامی را تقویت نیروی خود اتکایی و شکوفا شدن استعدادها دانستند و تأکید کردند: در الگوی اقتدار اسلامی، می‌توان از مستکبران عالم مستغنی بود و نیروهای مسلحی مجهز به فرآورده ها و محصولات فکر و ذهن ایرانی بوجود آورد.

با جدی شدن پیگرد قانونی اتهامات مهدی هاشمی:فشار بر قوه قضائیه تشدید شد

اظهارات دیروز آیت‌الله جنتی امام جمعه موقت تهران از فشار بر قوی قضائیه در پرونده مهدی هاشمی حکایت می‌کرد. وی از "عده‌ای" سخن گفت که دستگیری مهدی هاشمی را هتک حرمت او می‌دانند و بر عدم حبس وی در زندان‌های رسمی کشور مثل اوین و نیز عدم واگذاری پرونده او به دستگاه‌های اطلاعاتی و سپاه تاکید دارند. این در حالی است که حجت‌الاسلام محسنی   اژه ای سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به منحصر نبودن اتهامات مهدی هاشمی به اغتشاشات و حوادث پس از انتخابات و اتهامات مالی و غیرمالی او بار دیگر اعلام کرده است: به محض ورود متهم به کشور، با او همانند سایر متهمان برخورد و پرونده‌اش در دستگاه قضایی بررسی می‌شود. به گفته وی اطلاعات تازه مهمی که در خصوص کشورهای منطقه‌ای – اروپایی و حتی شبه قاره مهدی هاشمی کشف و رمزگشایی شده، حجم بالایی از پرونده او را تشکیل می‌دهد. در همین شرایط بی‌بی‌سی فارسی نیز به دفاع از مهدی هاشمی رفسنجانی برخاست و مدعی افزایش فشارها برای برخورد قضایی با مهدی هاشمی و "بی‌اعتباربودن" اتهامات وی شد. بی‌بی‌سی همچنین سعی کرد اتهامات مهدی هاشمی را تا سطح استفاده از اموال عمومی و برای فعالیت‌های انتخاباتی تنزل دهد.این رسانه کهنه‌کار انگلیسی همچنین افشارگری های حمزه کرمی مدیر سایت جمهوریت متعلق به مهدی هاشمی را بدون مبنا دانست.

فائزه هاشمی نیز بار دیگر به صحنه آمد و در مصاحبه‌ای با روزنامه "لاوانگواردیا" هدف پدرش را همان هدف جنبش سبز دانست و دولت کنونی را به تلاش برای نابودی کشور از طریق برکناری آقای هاشمی رفسنجانی متهم کرد!

در این حال خبر می‌رسد یکی از مجرمان آشوب‌های خرداد 1388 برای تثبیت عضویت خود در نهادهای مهم نظام تلاش‌ می‌کند. وی که براساس اقاریر برخی متهمان آشوب‌‌ها، در مقطع پس از اتهامات بر حضور در کف خیابان‌ها برای به تسلیم وا داشتن مقامات عالی‌رتبه نظام تاکید داشت، چند روز قبل بر  بازگشت به پیام منشور حضرت امام تاکید کرد. طرح این تقاضا از سوی چنین کسی درحدی از عدم قابلیت پذیرش بود که محسن رضایی با وجود عدم اتخاذ مواضع شفاف در مقطع پس از انتخابات، در مقاله‌ای با بیان این که "برای این کار دیر شده است" تاکید کرد: "دریای خروشان ملت ایران در نهم دی ماه با غیرت حسینی خود وحدتی دیگر را رقم زدند." حجت‌الاسلام رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و یار دیرین حضرت امام در نجف قم و تهران نیز یادآور شد: مگر می‌شود کسی خود را پیرو خط امام بداند و آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها با او خوب باشند. از سوی دیگر سایت ضد انقلابی در پاسخ به برخی دیگر از ضد انقلابیون که خواستار موضعگیری صریح موسوی و کروبی علیه حضرت امام(ره) در موضوع اعدام منافقین شده‌اند تاکید کرد: یکی از حقوق حیاتی موسوی و کروبی که اکنون از آن استفاده می‌کنند حق اختیار‌ کردن سکوت است. همان‌گونه که حق سوال کردن داریم باید برای آن دو نیز که رهبر جنبش سبز محسوب می‌شوندحق سکوت قائل باشیم.

درماندگی صهیونیست ها از پیشرفت های انقلاب اسلامی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در همایش سالانه فدراسیون سازمان های یهودی آمریکا و کانادا گفت: دنیا باید جلوی هسته ای شدن ایران را بگیرد.

نتانیاهو اضافه کرد: بیشترین خطر مجهز شدن ایران به بمب هسته ای است ولی خطر به همین جا ختم نمی شود بلکه ایران سازمان های تروریستی حزب الله و حماس را در لبنان و غزه هم زیر چتر حمایت خود گرفته، به رویارویی با آمریکا در عراق و افغانستان پرداخته و درعربستان هم فتنه آفرینی می کند. ایران حتی نفوذ خود را تا آن سوی کره زمین یعنی در آمریکای جنوبی گسترده است.

از سوی دیگر سایت رسمی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با تأکید بر اینکه «ایران آرام آرام آمریکا را در حیاط خلوت در آمریکای لاتین دور می زند» نوشت: همکاری ایران، ونزوئلا و نیکاراگوئه برای ساخت آبراه بین المللی در رودخانه سن خوان نیگاراگوئه، به معنای ایجاد آبراهی در رقابت با کانال استراتژیک پاناما و کاستن از نقش و نفوذ آمریکاست.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی همچنین نوشته است: ایران در برخورد با اسرائیل هم 28 سال پیش به همین شیوه رفتار کرد و حزب الله را در مرزهای شمالی اسرائیل برپا ساخت.

شکست دوباره آمریکا در عراق

توافق گروه های عراقی برای تشکیل دولت جدید با نخست وزیری «نوری مالکی» شرایط را برای آمریکا دشوار و طرح های واشنگتن در عراق را با شکست مواجه کرد.

نمایندگان عراقی با تصمیم قاطع خود در مورد دولت جدید، به هشت ماه بلاتکلیفی سیاسی و اعمال نفوذ واشنگتن و عربستان در کشور خود پایان دادند. در جلسه پنجشنبه گذشته پارلمانی عراق، «جلال طالبانی» از «ائتلاف کردستان عراق» بار دیگر رئیس جمهور شد. نمایندگان پارلمان همچنین، «اسامه النجیفی» عضو ائتلاف العراقیه را به ریاست پارلمان برگزیدند. در جلسه مذکور همچنین، طالبانی طبق قانون اساسی و به عنوان رئیس جمهور جدید، مالکی را مامور تشکیل کابینه کرد.

طبق رای پارلمان، در پست های پایین تر نیز «طارق الهاشمی» از فهرست العراقیه، معاون رئیس جمهور خواهد بود و «رافع العیساوی» نیز از این فراکسیون، معاون نخست وزیر می شود. با رای نمایندگان مجلس همچنین، «عارف طیفور» از ائتلاف کردستان عراق، معاون اول و «قصی سهیل» از جریان «صدر» معاون دوم رئیس مجلس شدند.در این میان، فراکسیون العراقیه «ایاد علاوی» رئیس این فراکسیون را به عنوان نامزد تصدی پست «شورای سیاست های راهبردی امنیت ملی» در نظر گرفته است.

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، در این باره نوشت: با حصول توافق (نمایندگان) برای تشکیل دولت آینده عراق پس از هشت ماه کشمکش سیاسی، خورشید نفوذ آمریکا در عراق غروب کرد.این روزنامه افزود: با تشکیل دولت جدید عراق، آمریکا قاطع ترین شکست سیاسی خود را در عراق تجربه می کند. روزنامه «الریاض» چاپ عربستان نیز نوشت: حمایت نکردن گروه های عراقی از علاوی، برای پست نخست وزیری، نشان می دهد که واشنگتن نفوذ سیاسی خود را در عراق از دست داده است.

از طرف دیگر، «فلیپ فراین»، مدیر اطلاع رسانی روابط دیپلماتیک در وزارت خارجه آمریکا به خبرگزاری کردستان عراق گفت، ورود صدری ها به درون دولت آتی، موجب نگرانی آمریکا است.

اما «احمد چلبی»، از رهبران فهرست «اتحاد ملی عراق» نیز از فشار واشنگتن بر طالبانی برای بازگرداندن بعثی ها به دولت و واکنش طالبانی به واشنگتن خبر داد. به گفته چلبی، رئیس جمهور عراق به آمریکایی ها تاکید کرد که اجازه نمی دهد «اسب تروای بعث» وارد عرصه سیاسی عراق شود.

نمایندگان فراکسیون العراقیه اولین سنگ بنای کارشکنی در روند جدید سیاسی را پنجشنبه با ترک پارلمان گذاشتند. علاوی و شماری از طرفدارانش در زمان رای گیری برای پست ریاست جمهوری، پارلمان را ترک کرده بودند. علاوی احتمالا طی روزهای آتی خواستار افزایش قدرت شورای سیاست های راهبردی امنیت ملی  خواهد شد و در مسیر تحمیل برخی وزیران کابینه (مثل وزارت کشور، دفاع و اطلاعات) به مالکی نیز قدم برمی دارد.

اخبار کوتاه

*      رییس قوه قضاییه تاکید کرد: احمدی نژاد گفتمان ها را عوض کرد و این راه باید ادامه پیدا کند. آیت الله 'آملی لاریجانی' در شورای اداری استان کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به استقبال گسترده و عجیب مردم لبنان از رییس جمهوری اسلامی ایران، افزود: علاقه مردم به وی، به خاطر دادن شعارهای اسلامی است. وی  با اشاره به هجمه تبلیغاتی و رسانه ای دشمن، گفت: احمدی نژاد شعار عدالت و ارزش های دینی را در جامعه مطرح کرد و توصیه می کنم همه مسئولان محکم از ارزش های دینی حمایت کنند.

*      گروه 1+5 زمان پیشنهادی ایران برای مذاکرات راهبردی را پذیرفته اما تحت فشار آمریکا با انجام گفت وگوها در استانبول موافقت نکرده است.به گزارش پایگاه اینترنتی «ایران هسته ای» در حالی که ایران در نامه ای به تاریخ سه شنبه 18 آبان 1389 (9 نوامبر 2010) خطاب به جیمز موریسون رئیس دفتر کاترین اشتون، روزهای سه شنبه 2 آذر (23 نوامبر) و یکشنبه 14 آذر (5 دسامبر) را به عنوان تاریخ های پیشنهادی مذاکرات با 1+5 و استانبول را به عنوان مکان این مذاکرات پیشنهاد کرده بود، روزنامه نیویورک تایمز روز پنج شنبه 20 آبان خبر داد گروه 1+5 زمان دوم پیشنهادی ایران را پذیرفته اما مایل است گفت وگوها در سوئیس برگزار شود. دیپلمات ها در تهران عقیده دارند این گزارش ها نشان می دهد آمریکا و انگلیس توانسته اند نظر مخالف خود در مورد برگزاری مذاکرات در استانبول را به بقیه اعضای گروه 1+5 که حساسیتی نسبت به ترکیه نداشتند تحمیل کند.

            باراک اوباما در تناقض با سیاست تغییر خود و به پیروی از روسای جمهور گذشته آمریکا، توقیف دارایی های ایران در این کشور را برای یکسال دیگر تمدید کرد.

            به گفته وزیر اطلاعات مجموعه ای از افراد مرتبط با فتنه 88 امروز در لندن بسر می برند و از طریق ارتباط با برخی مجامع علمی این کشور در صدد دریافت مدرک دکترا می باشند که در واقع این امتیازات پاداشی به اقدامات فتنه گرانه آنها است که توسط سیستم حکومتی انگلیس به آنها اعطا شده است.حجت‌الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی همچنین گفته است:  تمام گروه هایی که اقدامات تروریستی و به اصطلاح جنگ نرم  علیه جمهوری اسلامی ایران انجام می دهند، یا شعبه اصلی‌اشان در انگلیس است یا یکی از شعبه های اصلی خود را در این کشور دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات