صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۳۸۹ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۶۰۶۷

ا* سال همت مضاعف و کار مضاعف  *

رهبر فرزانه انقلاب:

وظیفه محتوا و مضمون در مسایل فرهنگی به عهده روحانیت و حوزه های علمیه است.

استفاده از اختلاف  برای تأثیر جنبه روانی تحریم

«آقای رفسنجانی که قبلاً رئیس جمهور بوده اند به شما توصیه کردند که تحریم ها را شوخی تلقی نکنید و جدی بگیرید و اعلام کرده اید که اینها سخت ترین تحریم ها بوده که تاکنون علیه ایران  اعمال شده آیا شما واقعاً اینها را شوخی گرفته اید؟» این سوالی بود که کریستین امانپور خبرنگار شبکه آمریکایی A.B.C در نیویورک از رئیس جمهور کشورمان پرسید. احمدی نژاد در پاسخ این سوال با تأکید بر آزاد بودن اظهار نظر در ایران ، جدی گرفتن را با مؤثر دانستن متفاوت دانست و گفت: « ما این اقدام غرب را به عنوان یک تخلف بزرگ از قوانین بین المللی ثبت کرده ایم. آنها به ملت ایران توهین کرده اند. یقین داریم که پیشرفت اقتصادی ایران با این تصمیم غلط آنها بیشتر خواهد شد. زیرا مردم ایران به خوبی می دانند که چگونه تهدیدات را به فرصت تبدیل کنند."

در همین حال کالین پاول وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در مصاحبه با ان بی سی تأکید کرد:« تحریم های بین المللی علیه ایران هرگز این کشور را به ترک آن چیزی که از آن به عنوان برنامه هسته ای مشروع یاد می کند وادار نخواهد کرد. آمریکا باید برنامه هسته ای ایران را بپذیرد » ناکارآمدی تحریم ها در آخرین گزارش سازمان سیا از رشد تولیدات صنعتی ایران

 نیز بیان شده است. به اذعان سازمان سیا طی دو سال اخیر رتبه ایران از نظر رشد تولیدات صنعتی در میان کشورهای جهان 61 پله بالا رفته است. رتبه 92 ایران در سال 2008 به رتبه 31 در سال 2010 ارتقاء یافته است. بر اساس این گزارش در میان کشورهای خاورمیانه تنها کشور« قطر» از نظر این رشد بالاتر از ایران قرار گرفته است.

در همین حال الکساندر شرمن کارشناس اقتصاد بین الملل در نیویورک گفته است :« با توجه به تحریم های اقتصادی بلند مدتی که از سوی غرب علیه ایران اعمال شده ، دست یابی به این رتبه یک پیروزی چشمگیر به شمار می رود.»

مسلمان شدن 180آمریکایی پس از قرآن سوزی

   حدود 180 مرد و زن آمریکایی همزمان با اقدام موهن آتش زدن نسخه‌هایی از قرآن کریم و اعتراض به ساخت مسجدی در نیویورک، اسلام آوردند. مدیر مرکز اسلامی وابسته به منطقه واشنگتن بزرگ که پنج منطقه از مریلند، ویرجینیا و واشنگتن را در بر می‌گیرد اظهار داشت: 180 زن و مرد آمریکایی در سنین مختلف همزمان با تهدیدها برای سوزاندن نسخه‌هایی از قرآن و افزایش اعتراضات به ساخت مسجد بیت قرطبه در محل حادثه 11سپتامبر در نیویورک، اسلام آوردند.آمارهای جدید نشان می‌دهد، شمار کسانی که به اسلام روی آوردند پس از حملات به واشنگتن و نیویورک به شکل فراوانی افزایش یافته است. این در حالی است که  شیخ «محمود عاشور» وکیل سابق و از اساتید سرشناس دانشگاه الأزهر مصر طی اظهاراتی تعجب برانگیز جنایت قرآن سوزی و هتک حرمت به این کتاب مقدس در ایالات متحده آمریکا را مصیبت ندانست.«محمود عاشور» که در سمیناری تحت عنوان "چهره های اسلامی بین تقدیس و بی توجهی" سخن می گفت، در یک قیاس مع الفارق اظهار داشت:« ما به عنوان افراد مسلمان، گاهی قرآن را می سوزانیم. مثلا هنگامی که قرآنی منحرف یا با داشتن اشتباه چاپ شود، آن را می سوزانیم. بنابراین مسأله سوزاندن قرآن نیست بلکه مسأله خطرناک وضعیت فعلی مسلمانان و دوری آنان از محتوای قرآن است.»

ضد انقلاب به دنبال کروبی و کروبی به دنبال سوء استفاده از هاشمی

همزمان با انتشار اخباری از سفرهای خارجی اعضای خانواده آقای هاشمی رفسنجانی و نیز اظهار نظرهای جدید رئیس مجلس خبرگان در هشتمین اجلاس مجلس خبرگان، جریان فتنه گر تلاش جدیدی را برای رادیکالیزه کردن مواضع وی و بهره برداری از آن آغاز کرده است. محافل خبری گزارش می دهند همسر تاج زاده به دنبال برقراری ملاقاتی با آقای هاشمی رفسنجانی است. هم چنین حسین فرزند مهدی کروبی گفته است که پدرش دلش برای آقای هاشمی رفسنجانی می سوزد و از این رو به بهانه های مختلف تلاش می کند که او را از دیگران جدا کرده و به دامان مردم (؟!) برگرداند. حسین کروبی عمل به این توجیه پدرش را به نفع هاشمی رفسنجانی دانست . وی بدون نام بردن از محمد خاتمی با انتقاد از افراد نامعلومی که آنها را به سبب عدم واکنش در قبال حوادث مقابل منزل کروبی سرزنش می کرد گفت:« پدرم و خانواده اش تحت شدیدترین فشارها هستند. اما عده ای قصد دارند به راحتی و پشت پرده با طرف مقابل معامله کنند. کسانی که برای این جنبش حتی یک سیلی نخوردند امروز در روز روشن خود را صاحب و مالک آن می دانند.» ظاهراً تنها چیزی که اطرافیان کروبی را دلگرم می کند حمایت جریان های ضد انقلابی است. در آخرین اظهار نظرها سایت سلطنت طلب « ایران گلوبال» در عین اذعان به بی برنامگی و ناتوانی فتنه سبز در طراحی های جدید، مهدی کروبی را به سبب « فراتر گذاشتن پا از مرزهای قبلی اپوزیسیون« ستود و برای روحیه دادن به کروبی نوشت :‌«شیخ شجاع ما امروز درس بزرگی به ما داد و آن این که به جای فرو رفتن در لاک دفاعی و منتظر حرکت حریف ماندن باید خاکریزها را به جلو برد و باید ضربه وارد کرد.»

به رغم این امیدواری ضد انقلاب، آنچه به عنوان مهمترین عامل در ادامه انزوای آنان و همراهان داخلی شان جلوه گری می کند، بی اعتنایی مطلق مردم به آنهاست. سایت های سبز دیشب را برای سردادن شعار الله اکبر در اعتراض به احتمال بازداشت کروبی و موسوی تبلیغ کرده بودند ! اما هیچ صدایی از هیچ خانه ای شنیده نشد و در نتیجه این سایت ها به ادعاهای خنده داری مثل سوت زدن پلیس برای شنیده نشدن صدای الله اکبر تمسک جستند. اما سایت بالاترین پس از این ناکامی ناشی از حماقت ضد انقلاب ، خواستار عبور از اسلام و شعارهای اسلامی شد. ناکامی های پیاپی یکساله در اظهار نظرهای مختلف فتنه گران افسرده و در قالب های مختلف هم چنان انعکاس می یابد. در حالی که این افراد تمام تلاش خود را برای استفاده ابزاری از برخی بیوت به کار گرفته بودند، علی افشاری که سال هاست به استخدام سرویس های اطلاعاتی آمریکا و غرب و سایت های تابع آنها درآمده گفته است که مردم معترض حتی مراجعی را سکوت پیشه ساخته اند در موقعیت شریک مسئولیت فجایع (؟!) روحانیت حکومتی قرار می دهند.»(!)گروه دیگری از یاران فراری فتنه گران داخلی نیز در روزهای اخیر به تبرئه حکومت های استکباری در ماجرای قرآن سوزی مشغولند. از جمله این افراد اکبر گنجی توهین کننده به احکام قرآنی و امام زمان (عج) است. او هم چنین اقدام بی شرمانه قرآن سوزی را در قالب "سطح نازلی از منازعه میان ادیان" توصیف کرده است !

وبالاخره این که در داخل کشور، جریان فتنه گر همزمان با گشایش دانشگاه ها در حال برنامه ریزی برای سوء استفاده از کرسی های آزاد اندیشی به منظور جذب دانشجویان جدیدالورود در قالب مسائل قومی و سیاسی است . تلاش محرمانه فتنه گران  برای راه اندازی احزاب محلی با استفاده از افراد فاقد تابلو فتنه گری جناحی نیز ادامه دارد.

 

اخبار کوتاه

*     اخیرا شرکت فیلیپ موریس اقدام به تولید نوعی سیگار با مارک «ماربرو میت» نموده که حاوی اورانیوم ضعیف شده می باشد و فیلتر آن نیز آلوده به خون خوک است.این شرکت درصدد است این نوع سیگار را به صورت قاچاق به کشورهای اسلامی خصوصا ایران وارد نماید.

*     وزیر امور خارجه فرانسه آزادی همجنس گرایان در ایران را حق طبیعی انسان‌ها دانست! برنارد کوشنر در مصاحبه با سایت ضد انقلابی روز آنلاین که از سوی روزنامه‌نگاران فراری دوران اصلاحات اداره می‌شود خواستار لغو مجازات اعدام و آزادگی همجنس‌گراها در ایران شد و گفت: فرانسه همواره از مبارزه شجاعانه و شرافتمندانه همه کسانی که برای حقوق اولیه خود مبارزه می‌کنند حمایت می‌کند!

*     دولت بحرین در ادامه  اعمال فشار بر شیعیان این کشور تابعیت نماینده آیت‌الله سیستانی و خانواده‌اش را در این کشور سلب کرد.علاوه بر سلب تابعیت از آیت الله النجاتی تابعیت همسر و سه فرزند وی نیز گرفته شده است.چندی پیش نیز دولت بحرین از ایراد خطبه‌های نماز جمعه از سوی شیخ "عبد الجلال المقداد " دیگر روحانی شیعه جلوگیری به عمل آورد.این دومین باری است که از ایراد خطبه‌های نماز جمعه این روحانی جلوگیری به عمل می‌آید.آیت الله النجاتی نماینده آیت‌الله علی السیستانی در بحرین است و یکی از علمای عمده شیعه در این کشور شمرده می‌شود. وی طرفداران زیادی به ویژه در بین شیعیان ایرانی تبار دارد.فشارهای دولت بحرین از ماه گذشته با بازداشت رهبران شیعه از سرگرفته شد که در هفته گذشته با طرح ادعای کودتا علیه دولت افزایش چشم‌گیری داشت و با بازداشت 20 نفر از فعالان این کشور و نمایش آن در تلویزیون همراه بود.

*     به دنبال برگزاری  مجلس پارتى فساد شبانه در لواسان (اصطلک) نیروى انتظامى در اقدامی جدید  به فک پلاک کلیه خودروهاى پارک شده در محل مورد نظر دست زد. صبح وقتى صاحبان خودروها با خودرو فک پلاک شده مواجه شدند با مراجعه به  کلانترى محل ماجرا را پیگیری کرده اند. مسؤولان کلانترى هم اعلام داشته‏اند از آنجا که  شما در پارتى فساد شرکت داشته‏اید خودرو باید به پارکینگ منتقل شود. این اقدام ابتکارى نیروى انتظامى تأثیر مثبتى در منطقه لواسان داشته است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات