صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۸۷ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۶۶۲۰

* افزایش توان دفاع همه جانبه در سال نوآوری و شکوفایی *

 

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی:

سپاه،هم در مراکز جذب نیرو-حتی نیروی ساده ی سرباز وظیفه –هم در مراکز آموزشگاه های افسری و درجه داری، هم در همه ی سطوح ستادی و صف،تلاش همه باید این باشد که در محیط پیرامونی خود اثر بگذارند، برای ارتقاء ایمان و آگاهی،چه آگاهی دینی،چه آگاهی سیاسی.

 

 

سرمقاله: عیدالزهراء

" اعتقاد عمیق به امامت امیرالمومنین(ع) بعد از نبی مکرم اسلام(ص) پایه اصلی عقیده شیعی است و شیعیان این اعتقاد و دیگر معارف و علوم درخشان خود را با وجود همه ظلم ها و دشمنی ها حفظ کرده و خواهند کرد. اما به هیچ وجه اجازه نمی دهند که این اعتقاد، در جهان اسلام مایه اختلافات و دعوا قرار گیرد."

یادآوری این سخن رهبر معظم انقلاب که دوماه و نیم قبل یعنی در روز عید غدیرخم بیان فرمودند، امروز بیش از هر زمان دیگری ضروری می‌نماید. اجازه بدهید به نکات دیگری از همین سخنان اشاره شود. ایشان با یاد‌آوری این "واقعیت خطرناک، هشدار دهنده و بیدار کننده"که" پول برخی کتاب های سراسردشنام او تهمت که علیه شیعیان و اهل تسنن چاپ می شود یک مرکز وابسته به استکبار        می دهد" فرمودند: " اگر کسی تصور می کند که با بدگویی و تهمت به اهل تسنن می تواند از شیعه دفاع کند بداند که جز برانگیختن آتش دشمنی هیچ نتیجه ای نخواهد گرفت و این کار در واقع دفاع از ولایت نیست بلکه دفاع از آمریکا و صهیونیست ‌‌‌‌‌‌‌هاست."

واقعیت این است که به موازات توسعه فرهنگ تشیع در جهان اسلام و آشکار شدن نتایج عملی معارف اهل بیت در عزت مسلمین، از یک سو تلاش عناد آلود جریان خشک مغز وهابیت در قالب وارد آوردن اتهام کفر به تشیع و حتی کشتار شیعیان در نقاط مختلف جهان اسلام به همین اتهام، اوج گرفته است و از سوی دیگر صداهای نامیمونی در زوایایی از اردوگاه پیروان مکتب تشیع شنیده می شود. همان سرانگشتی  که دستان آغشته به خون را در پاراچنار ، عراق و مدینه النبی به حرکت در می آورد، قلم های آلوده را نیز برای زدن تهمت دشمنی با سیدالشهدا (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت به مجاهدان فلسطینی هدایت می کند.

عواطف ولایت مدار سرمایه بزرگ جامعه تاریخ ساز شیعه است. اما هیچ گاه نمی توان از اراده باطلی که از کلمه حق می شود غفلت کرد.

تعیین روز نهم ربیع الاول به عنوان عید الزهرا (ع) بدون اتکا به روایات معتبر، و طرح اکاذیبی همانند برداشته شدن قلم فرشتگان از کتابت گناهان محبان اهل بیت، از گذشته‌ای نامعلوم، اسباب ناخشنودی حضرت زهرا (س) و دیگر ذوات مقدسه (ع) درباره این روز بوده است. چرا که در قاموس معارف اهل بیت (ع) روزی عید محسوب می شود که در آن نافرمانی خداوند صورت نگیرد و کدام نافرمانی، بالاتر از شکستن وحدت مسلمین است.

البته تردیدی وجود ندارد که عیدالزهرا (ع) روزی تحقق خواهد یافت. عید الزهرا (ع) روزی است که پیروان پیامبر اعظم (س) به سوی تعالیم قرآن و عترت بازگردند، تفرقه بین مسلمین جای خود را به وحدت بدهد و جایی برای بهره برداری کفار مستکبر از اختلاف در جامعه مسلمین باقی نماند.

 

عضو کمیسیون تلفیق مجلس اعلام کرد:تیرماه زمان آغاز اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها

یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس می گوید، قیمت گذاری های جدید حامل های انرژی و پرداخت نقدی یارانه ها از تیر ماه 1388 اجرا خواهد شد. به گفته "حسن ونایی" در اصلاح قیمت برق و گاز طبیعی قرار است از قیمت های تبعیضی و ترجیحی متناسب با نوع مصرف، درآمد مصرف کننده، زمان و شرایط اقلیمی مناطق مختلف استفاده شود. وی همچنین گفت: "افزایش هزینه خانوار ناشی از اجرای این مصوبات با وضع معیشت آن‌ها با استفاده از کارت الکترونیکی و اعتباری و دیگر روش های ممکن جبران می شود.به گونه ای که خانوارها بتوانند از مانده اعتبارات صرفه جویی شده در مقاطع سه ماهه بهره مند شوند."

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز خبر داده است که با تصویب کمیسیون تلفیق از محل درآمد هدفمندسازی یارانه ها به هر خانوار چهار نفره به طور متوسط 80 هزار تومان می رسد و البته دهک‌های با درآمد کمتر بیش از 80 هزار تومان خواهند گرفت.

وی قیمت مورد نظر برای بنزین را برای سال آینده 400 تومان اعلام کرد . بنابه پیش بینی دکتر حسینی اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها در ابتدا 14 درصد بر میزان تورم خواهد افزود.                                                                             

اوباما:دعوت از روسیه برای معامله بر سر ایران

معاون وزیر خارجه روسیه خبر نیویورک تایمز درباره ارسال نامه محرمانه "اوباما" به "مدویدوف" همتای روسی خود مبنی یک معامله سیاسی بر سر ایران را تکذیب کرد.

ریابکرف گفت که در مسکو هیچ بیانیه کتبی از جانب دولت باراک اوباما در خصوص سند مستقیم دفاع موشکی دریافت نشده است. نیویورک تایمز خبر داده بود: اوباما ماه گذشته میلادی نامه‌ای محرمانه‌ برای"دیمتری مدویدف" ارسال کرد که در آن پیشنهاد شده بود استقرار سامانه دفاع موشکی را در اروپای شرقی در صورتی که مسکو در توقف توسعه تسلیحات دوربرد ایران کمک کند لغو خواهد کرد." معاون وزیر خارجه روسیه در عین حال تایید کرد: کاخ سفید اعلام آمادگی کرده است که اگر راه‌حلی برای مسئله هسته‌ای ایران پیدا شد، در خصوص طرح خود برای ایجاد منطقه سوم سیستم دفاع ضد موشکی در اروپا تجدید نظر خواهد کرد.

از سوی دیگر رژیم صهیونیستی نیز بر اساس گزارش‌ ها‌آرتص (روزنامه مشهور این رژیم) قصد دارد در سفر وزیر امور خارجه آمریکا به تل‌آویو چهار شرط را برای مذاکره احتمالی آمریکا با ایران مطرح کند. تلقی "پذیرش برنامه هسته‌ای" در صورت مذاکره با ایران لزوم تدوین طرح عملی مشترک با روسیه، چین، فرانسه و آلمان (تحریم‌های شدید‌تر علیه ایران) برای فرض شکست مذاکرات تعیین زمان محدود برای مذاکرات برای جلوگیری از خرید زمان توسط ایران و مشخص‌شده این که مذاکرات قبل یا بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران باشد. شروط صهیونیست‌ها برای آمریکا بوده است. در همین حال گروه 1+5 در پایان نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی اتمی از تصمیم جدی این گروه برای حل موضوع هسته‌ای ایران از طریق گفت‌وگوی مستقیم با تهران خبر داد.

 

نماینده ایران در آژانس اتمی:زمان پایان بحث های تکراری فرا رسیده است

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی هسته ای گفت: زمان آن رسیده است که بحثهای تکراری درباره ایران پایان یابد.

علی اصغر سلطانیه گفت: ایران مطابق تعهدات خود در چارچوب توافقنامه ای که با آژانس داشته است مسائل را حل و فصل کرده و آژانس باید اعلام کند که بازرسیها عادی شده است.

وی با اشاره به اینکه زمان تغییر و بازنگری در عملکرد آژانس فرا رسیده است گفت: با نقطه ضعفهایی که در آژانس مشاهده شده باید اصلاحاتی در آژانس صورت گیرد و نگاهی به آینده داشته باشیم.

سلطانیه تصریح کرد: در گزارش البرادعی همواره یک نکته بسیار مهم تکرار شده است که با وجود بازرسیهای فشرده در ایران همواره به طور رسمی به دنیا اعلام شده که هیچ شواهدی بر انحراف مواد     هسته ای و فعالیتها و اهداف نظامی مشاهده نشده است و این یک سند بین المللی است که بر صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای ایران صحه گذاشته است.

وی در عین حال عدم همکاری ایران با آژانس در قالب پروتکل الحاقی را مورد انتقاد قرار داد.

 

روزنامه ترکیه حریت:احمدی نژاد تهران را مرکز دیپلماسی جهان می کند

روزنامه حریت در مطلبی به قلم خبرنگار این روزنامه که اخیراً به ایران سفر کرده نوشت : قدرت تحلیل سیاسی " محمود احمدی نژاد " تهران را به مرکز مهم دیپلماسی جهان تبدیل خواهد کرد.وی با اشاره به این که در نهاد ریاست جمهوری ایران شاهدانضباط اداری و تشریفاتی خاصی بوده است، افزود: پیش از این که هیات ترک با " محمود احمدی"‌ نژاد دیدار کند،رییس جمهوری ایران میزبان "جلال طالبانی" رییس جمهوری عراق و پس از آن یک هیات سوری بود."چگیرگه" با بیان این که در دیدار وزیر ارتباطات ترکیه با رییس جمهوری اسلامی ایران حضور داشته است ، افزود : احمدی نژاد به زبان ترکی آشنا و از قدرت قوی برای تحلیل مسایل برخوردار است.

 

اخبار کوتاه

þ   رئیس پلیس نیروی انتظامی تهران بزرگ در جلسه‌‏ای با روسای اصناف گفت: از این پس استخدام فروشنده مرد در فروشگاه‌‏های عرضه‌‏کننده لباس بانوان ممنوع می‌‏باشد و در صورت مشاهده تخلف به شدت برخورد قانونی می‌‏شود.

þ   وزیر امور خارجه عربستان در اظهاراتى تحریک آمیز علیه جمهورى اسلامى ایران در قاهره از اعراب خواست بر ضد آنچه «چالش ایران» خواند، متحد شوند. سعود الفیصل دیدگاه مشترک عربى براى تعامل با چالش ایران در ارتباط با پرونده هسته اى این کشور و امنیت خلیج (فارس) یا دخالت طرفهاى خارجى در عراق، لبنان و فلسطین را خواستار شد.

þ   خطیب و امام جماعت مسجد امام مهدی عربستان خواستار به رسمیت شناختن مذهب جعفری از سوی حکومت سعودی شد. شیخ عبدا... صالح الیاسین با تأکید بر ضرورت دوری عربستان از درگیریهای مذهبی گفت: دولت ریاض برای جلوگیری از برافروخته شدن آتش فتنه در کشور بهتر است مذهب جعفری را به رسمیت بشناسد.

þ   در فتوایی جدید، تعدادی از علمای اهل سنت، مشارکت هر دولت عربی در جنگ  علیه ایران را شرعا حرام دانستند.به گزارش اسلام آنلاین، در این فتوا هر فعالیتی مانند در اختیار قرار دادن اراضی و فرودگاههایش و یا در اختیار قرار دادن اطلاعات علیه ایران به دولت آمریکا کمک کند حرام شمرده شده است.

þ   جانشین قرارگاه سازندگی سپاه گفت: استراتژی امروز ما، اجرای پروژه های بزرگ و فنی است که تا به حال از سوی شرکتهای خارجی انجام می شده است.

þ   جانشین فرمانده کل سپاه ، جنگ با ایران را به منزله ورود به یک باتلاق بی انتها توصیف کرد و با بیان اینکه بالا بردن تلفات دشمن در نبرد ناهمطراز برای دشمن غیرقابل تحمل است، گفت: برای تحمیل تلفات زیاد و در زمان کوتاه بر دشمن، برنامه ریزی کرده ایم. افزود: تحول با سرعت بالایی صورت می گیرد هر کس از چرخه پیشرفت در عرصه های علم و فناوری عقب بماند، شکست می خورد و وظیفه نیروهای مسلح نیز در زمینه های مختلف این است که نه تنها خود را با این تغییرات هماهنگ کنند، بلکه در این زمینه پیشتاز باشند.

þ   جفری فوردن یکی از محققان و تحلیلگران ارشد در زمینه سیستمهای فضایی در مؤسسه ام آی تی گفت: من به عنوان یک متخصص تجهیزات فضایی انتظار این عملکرد را از ایران نداشتم. به بیان دیگر استفاده از چنین موتور پیشرفته ای در ساخت راکت سفیر و تلفیق آن با تکنولوژی قدیمی تر اسکاد امری است که پیشرفت بزرگی برای ایران به شمار می رود. دسترسی به این تکنولوژی، ایران را در حمل سازه های سنگین تر به ارتفاع بیشتر توانمند خواهد ساخت.

þ   همکاری بین مراکز علمی و دستگاه های اجرایی در حال گسترش است . همزمان با امضای قرار داد بین وزارت تعاون و وزارت علوم و آموزش عالی یک مقام مسؤول در شرکت ملی نفت نیز باشد از امضای رسمی بزرگترین قرارداد پژوهشی کشور در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: این تفاهم نامه به ارزش 130 میلیارد تومان میان شرکت ملی نفت ایران و 12 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی به امضا می رسد.

þ   تاج الدینی عضو هیأت مرکزی دبیر‌خانه اجلاس فلسطین اعلام کرد: دو کشور عربستان و مصر که در جنگ غزه به نوعی از رژیم صهیونیستی حمایت کردند از شرکت در این کنفرانس امتناع کردند.

þ   وزیر بازرگانی گفت : صادرات محصولات کشاورزی در دولت نهم بیش از دو برابر رشد داشته است . وی با اشاره به اینکه عملکرد دولت در تنظیم بازار و توسعه صادرات محصولات کشاورزی بسیار موفق بوده است، تاکید کرد: از سال 1381 تا 1383 بیش از 22 میلیون تن محصولات کشاورزی به ارزش شش میلیارد و750 میلیون به کشور وارد شد در حالی که علی رغم همه جوسازی‌ها میزان واردات محصولات کشاورزی طی سال 1384 تا 1386 با دو میلیون کاهش به کمتر از 20 میلیون تن رسید.

þ   به‌گفته نوذری وزیر نفت با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در سال جاری، روزانه به میزان 22 میلیون لیتر از واردات بنزین به کشور کاسته شد.  

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات