صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۸۷ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۶۷۹۶

*افزایش توان دفاع همه‌جانبه در سال نوآوری و شکوفایی*

 

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی:

تجمل و رفاه‌زدگی و عشرت طلبی- که بحمدا... ساحت سپاه از آن دور است- به هیچ بهانه در این مجموعه پاکنهاد نباید نفوذ کند و وسوسه‌ها نباید عزم شما مردان حق‌طلب را متزلزل سازد.

 

رهبر معظم انقلاب در دیدار نوری مالکی: خواب آمریکایی ها برای عراق، تعبیر نمی‌شود

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای نوری مالکی نخست وزیر عراق فرمودند: سفر نخست وزیر عراق به تهران و توافق های انجام گرفته، پیوند ناگسستنی ایران و عراق را مستحکم تر کند.

معظم‌له با اشاره به سخنان آقای نوری مالکی درخصوص حرکت اقوام و مذاهب مختلف در عراق به سمت وحدت کلمه و شنیده شدن سخن واحد در این کشور، افزودند: به وجود آمدن سخن و حرکت واحد در عراق موفقیت بزرگی است اما این وحدت کلمه، دشمنانی دارد که در واقع دشمنان دولت و ملت عراق هستند.

ایشان نقش کنونی آمریکا در عراق را همچون نقش انگلیس در ایجاد اختلاف در عراق پس از استقلال این کشور دانستند و با بیان این که خواب آمریکایی‌ها برای عراق تعبیر نمی‌شود، افزودند: البته آمریکایی‌ها با وقاحت بیشتری مانع وحدت کلمه در عراق هستند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این که همه عناصر مؤثر عراقی باید به فکر چاره اندیشی برای رهایی از این مشکل اصلی باشند افزودند: دولت، مجلس و مسئولان عراقی که با رأی واقعی مردم بر سر کار آمده اند باید امکان تسلط بر همه امور عراق و تصمیم گیری در مورد مسایل مختلف را داشته باشند.

حضرت آیت‌ا... العظمی خامنه ای خاطرنشان کردند: این که یک عامل خارجی بخواهد به تدریج در همه امور عراق دخالت کند و سلطه خود را بر شئون مختلف این کشور گسترش دهد، مهمترین مانع در راه پیشرفت و سعادت ملت عراق خواهد بود.

 

خروج دارائی‌های خارجی ایران از بانک‌های اروپایی و بازتاب آن

خبر خروج دارایی های خارجی ایران از بانک های اروپایی بازتاب گسترده ای در محافل خبری داخلی و خارجی داشت.

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه از تغییر ترکیب دارایی های ایران در بانکهای اروپایی و انتقال آن به بانکهای آسیایی خبر داد و گفت: با تصمیم کار گروه ویژه دولت، بخشی از دارایی های ارزی ایران به دارایی های واقعی مانند طلا و بخشی هم به سهام تبدیل شد.

«محسن طلایی» با اشاره به انتقال دارایی های ارزی ایران از بانکهای اروپایی تصریح کرد: با پیش بینی صورت گرفته تصمیم گرفتیم ترکیب و ترتیب دارایی های ارزی را به منظور افزایش ضریب امنیت آن تغییر دهیم. وی افزود: بخشی از منابع ارزی ایران علاوه بر اقدامات فوق به بانک‌های آسیایی منتقل شده است.

طلایی با بیان این که دارایی های ارزی ایران در بانکهای اروپایی بصورت محدود برای جلوگیری از بسته شدن حساب نگهداری می شود افزود: رقم ذخایر ارزی در بانکهای خارجی حداقل الزام آور برای تبادلات بانکی با کشورها است.

به گفته طلایی ترکیب دارایی و سپرده های ارزی ایران در بانکهای خارجی در شرایط مطمئنی قرار دارد. وی افزود: علی رغم افزایش فشارهای وارده به شبکه بانکی، رقم صادرات و واردات ایران از مرز 65 میلیارد دلار گذشت که حاکی از موفقیت شبکه بانکی ایران در مبادلات خارجی و ارتباط بین بانکی است.

در همین حال روزنامه های گاردین، دیلی تلگراف و...، به نقل از دیپلمات های غربی از دستور رئیس جمهور ایران برای خارج کردن دارائی های این کشور از بانک های اروپایی خبر داده و آن را بازتاب دادند.

 

اذعان غربی‌ها به ناکارآمدی زورگویی علیه ایران

مقاومت جمهوری اسلامی ایران در مقابل زورگوئی‌های غرب، رسانه‌ها و شخصیت‌های سیاسی آنها را به اعتراف به ناکارآمد بودن سیاست آمریکا و کشورهای غرب در مواجهه با ایران واداشته است.

روزنامه آمریکایی «بوستون گلوب» نمونه‌ای از ناکامی‌های غربی‌ها از زورگوئی به ایران را چنین تعبیر کرده است: در ورزش بیسبال اگر سه ضربه به اوت رود، شخص پرتاب کننده توپ باید از بازی خارج شود، پس از شکست غیرقابل انکار سومین قطعنامه شورای امنیت که تحریم‌هایی را علیه برنامه هسته ای ایران اعمال کرد، استراتژیست‌های جورج بوش، رئیس جمهور آمریکا در امور مربوط به ایران باید درک کنند که از بازی حذف شده اند.

این روزنامه نوشت جورج بوش و رایس به جای اتهام پراکنی علیه ایران باید به گفت‌وگوی مستقیم با تهران روی بیاورند.

در همین حال رژیم صهیونیستی که از بی‌تاثیر بودن قطعنامه‌های شورای امنیت بیشتر عصبانی به نظر می‌رسد، اعلام کرد که جامعه بین‌المللی در مقابل برنامه هسته‌ای ایران تسلیم شده است.

«بنیامین بن الیعازر» در گفت‌وگو با رادیو اسرائیل، جامعه بین المللی را به ناکامی در توقف برنامه هسته ای ایران متهم کرد و گفت: احساس می کنم جهان غرب تسلیم تحولات هسته ای ایران شده است و تلاش خود را صرفاً به حرف زدن درباره برنامه هسته ای تهران محدود کرده است. این وزیر کابینه رژیم صهیونیستی می‌افزاید: شرکتهای اروپایی و آمریکایی شب و روز با ایران تجارت می کنند.

نماینده دائم ایران در آژانس نیز در پاسخ به اتهام پراکنی کشورهای غربی نسبت به فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان گفت: آنها شاید ناخرسند باشند که بعد از 3 هزار نفر روز بازرسی گسترده، هیچ مدرکی گواه بر انحراف فعالیت‌های هسته‌ای ایران به سوی اهداف نظامی یافت نشده است. سلطانیه گفت: یک نفر به آقای بوش بگوید که ایران به فن آوری غنی سازی اورانیوم دست پیدا کرده است و این سخن او که دنیا بسیج شود که اجازه ندهد ایران به فن آوری غنی سازی اورانیوم دست پیدا کند دیر شده است.

 

وزیر دفاع: اظهارات اخیر موفاز ادعایی احمقانه است

وزیر دفاع کشورمان اظهارات اخیر یکی از وزیران صهیونیستی را ادعایی احمقانه و ناشی از مسایل داخلی این رژیم بیان کرد.

سردار نجار در حاشیه مراسم بدرقه رسمی نخست وزیر عراق در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره ادعاهای شائول موفاز، وزیر ترابری رژیم صهیونیستی مبنی بر تهدید ایران گفت: رژیم جعلی اسراییل پس از شکست خفت بار از حزب ا... لبنان دچار مشکلات روانی در داخل شده است و نیمی از جوانان این رژیم خواهان مهاجرت هستند و امیدی به ماندگاری این رژیم ندارند، بنابراین گاه سران آنها صحبتهایی را مطرح می کنند که ادعاهایی احمقانه است. وی ادامه داد: ایران یک نظام باثبات و پایدار است و نیروهای مسلح ما در اوج اقتدار هستند و اگر کسی بخواهد یک چنین کار احمقانه ای  بکند پاسخش بسیار دردناک خواهد بود؛ اگرچه هنوز حرف را نزده، حرف خودشان را رد می کنند، معلوم است حرفهایی که سر هم می بافند ناشی از کم آوردن در مسایل داخلی است.

در همین حال روزنامه صهیونیستی هاآرتص در تحلیلی نوشت: سخنان شائول موفاز نه تنها توفانی از انتقادهای بین‌المللی و داخلی را علیه اسرائیل حتی از جانب دوستان آن برانگیخت، بلکه موجب افزایش ۹ درصدی قیمت نفت شد و آن را به بشکه‌ای ۱۳۹دلار رساند.

در داخل اسرائیل نیز مقامات سیاسی و دفاعی به سخنان موفاز واکنش نشان دادند و برائت خود را از آن ابراز داشتند. دفتر ایهود اولمرت نخست وزیر اسرائیل برائت خود را از سخنان موفاز اعلام کرد.

ماتان ویلانی معاون وزیر جنگ اسرائیل هم موفاز را متهم ساخت، با این سخنان ، منافع ملی راهبردی اسرائیل را در خدمت مقاصد سیاسی داخلی خود گرفته است.

 

دیدبان حقوق بشر:آمریکا بزرگترین زندانبان دنیاست

سازمان دیدبان حقوق بشر در جدیدترین گزارش خود با اشاره به شمار بالای زندانیان آمریکا اعلام کرد: آمریکا بزرگ ترین زندانبان دنیا در طول تاریخ است و هم اکنون بیش از 2 میلیون و 300 هزار تن در آمریکا در زندان به سر می برند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که از هر 100 هزار نفر در آمریکا 762 نفر زندانی هستند. همچنین این آمار در مقایسه با دیگر کشورها، شمار بالای زندانی در آمریکا را نشان می دهد زیرا این آمار در انگلیس 152 نفر، در کانادا 108 تن و در فرانسه 91 نفر از هر 100 هزار نفر است. از سوی دیگر، بر اساس آمار منتشر شده وزارت دادگستری آمریکا، در مقابل هر زندانی سفیدپوست، 6 زندانی سیاه پوست قرار دارد.

 

اخبار کوتاه

**همزمان با ایام سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) جوانان کشورهای عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس به تکثیر و توزیع گسترده پوسترهای حضرت امام(ره) و مجموعه لوح فشرده روح ا... در این کشورها اقدام کرده اند.این گزارش حاکی است در کویت، عربستان، بحرین، قطر و امارات عربی، به صورت گسترده لوح فشرده «روح ا...» توزیع شده که با استقبال گسترده مخاطبان جوان این کشورها رو به رو شده است. بر اساس شنیده‌ها در کویت 15 هزار لوح فشرده «روح ا...» فقط در دو ساعت توزیع و نایاب شده و وضعیت مشابهی نیز در بحرین گزارش شده است.

**همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) پرچم بارگاه نورانی حضرت امام حسین(ع) در مهدیه ایالت «فیلادلفیا»ی آمریکا به اهتزار در آمد. مسئول مؤسسه فرهنگی یاران دفاع مقدس با بیان این خبر در خرمشهر گفت: این پرچم چندی پیش به درخواست مسلمانان و دانشجویان مقیم آمریکا و کانادا راهی آمریکای شمالی شد و در شب شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) با حضور مسلمانان و دانشجویان مقیم آمریکا در مهدیه ایالت فیلادلفیا به اهتزاز درآمد.

**با گذشت چند روز از سفر دکتر احمدی نژاد به ایتالیا، این سفر همچنان در کانون توجه رسانه های منطقه ای و بین المللی قرار دارد.  روزنامه «الشرق الاوسط» چاپ لندن اظهارات احمدی نژاد علیه اسرائیل در نشست فائو را منعکس کرد و نوشت: دولت ایتالیا از سفر احمدی نژاد به رم در عذاب به سر می برد، به نحوی که هر یک از وزیران دولت عصبانیت خود از این موضوع به ویژه اظهارات ضد اسرائیلی احمدی نژاد را نشان می دادند. وزیر کشور ایتالیا یکی از این افراد بود که در واکنش به حملات تازه لفظی احمدی نژاد علیه اسرائیل گفت: اظهارات احمدی نژاد خون را در رگها منجمد کرد و نگرانی دموکراسی‌های غربی را برانگیخت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات