صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۳۸۹ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۷۹۱۶

* سال همت مضاعف و کار مضاعف *

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی: امروز ملت ایران، مصمم‌تر و قوی‌تر از هر زمان در حال حرکت به سمت اهداف بلند و قله‌های سعادت است و در صف مقدم این حرکت عظیم، جوانان قرار دارند.

بخشنامه جدید ارتش آمریکا: از این به بعد بگوییدخلیج عربی

 نیروی دریایی آمریکا در دستورالعملی رسمی از کلیه نیروهای خود خواسته از نام مجعول خلیج ع‌ر‌ب‌ی به جای نام خلیج فارس استفاده کنند.  نیروی دریایی آمریکا در دستورالعملی رسمی از کلیه نیروهای خود خواسته از نام مجعول خلیج ع‌ر‌ب‌ی به جای نام خلیج فارس استفاده کنند و هر جا چنین عبارتی را دیدند، متوجه باشند که معادل جدید خلیج فارس است!

در ابتدای این دستورالعمل آمده است که کلیه نویسندگان و ویرایش‌کنندگان نامه‌های تبادل شده در نیروی دریایی، باید به نکات این دستورالعمل توجه داشته و آن را دنبال کنند.این درحالیست که ایالات متحده از زمان تاسیس خود که ۳۰۰ سال از آن تاریخ نمی‌گذرد،‌ در نقشه‌های خود نام تاریخی "خلیج فارس" را برای این منطقه استفاده کرده است.برخی گمانه‌زنی‌ها از این موضوع حکایت دارد که دستورالعمل مذکور، پس از عقد قراردادهای کلان نظامی میان ایالات متحده و برخی دول عربی در خلیج فارس صورت گرفته است.این در در حالی است که ایالات متحده تلاش می‌کند خود را دوست ملت ایران و دشمن دولت معرفی کند.

مخالفت رهبری با معافیت مالیاتی نهادهای زیر نظر خود

رئیس سازمان امور مالیاتی از مخالفت رهبر معظم انقلاب با معافیت نهادهای تحت نظر خود از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خبر داد و گفت: معظم له تاکید دارند که همه نهادهای اقتصادی مشمول قانون هستند و باید مالیات بر ارزش افزوده را بپردازند.دکتر علی عسگری در گفت وگو با خبرگزاری فارس با بیان این مطلب افزود: در قانون مالیات های مستقیم بعضی از نهادهایی که تحت نظر مقام معظم رهبری فعالیت می کنند از مالیات عملکرد معاف هستند. اما دفتر مقام معظم رهبری در خصوص قانون مالیات بر ارزش افزوده حتی شرکت های زیرمجموعه آستان مقدس امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) را از قانون مالیات بر ارزش افزوده معاف نکردند و در آنجا هم ما از ایشان کسب نظر کردیم که فرمودند همه نهادهای اقتصادی که زیرنظر آستانین فعالیت می کنند مشمول قانون هستند و باید مالیات بر ارزش افزوده را بپردازند. وی افزود: در شرایطی که مقام معظم رهبری برای نهادهای تحت نظارت خودشان تفاوتی قائل نیستند چگونه در سایر حوزه های اقتصادی این تبعیض را برای برخی از گروه ها قائل شویم، بنابراین زمانی که دفتر مقام معظم رهبری صراحت و حساسیت نسبت به قانون دارند سایر گروه ها هم باید درس بگیرند که نباید در برابر قانون مانع ایجاد کنند

اعتراف بازرسان هسته‌ای به بی‌اعتباری داستان‌های هاینونن

دو تن از بازرسان سازمان بین المللی انرژی اتمی مسئول تهیه گزارش در مورد فعالیت‌های موشکی ایران، پذیرفته اند که در تهیه این گزارش دربهار سال 2008 به دروغ متوسل شده اند.  بنابه نوشته گرت پورتر روزنامه‌نگار و مورخ سرشناس امریکایی، بر مبنای تحقیقات موسسه اینتر پرس سرویس (آی.پی.اس)، مهم ترین مدارک اطلاعاتی که در سال 2003 میلادی از آن استفاده شد تا گفته شود ایران دارای یک برنامه تحقیقاتی و توسعه سلاح های هسته ای مخفیانه است، یک سری طراحی های فنی از چیزی که به نظر می رسید اقدام برای جاسازی مواد هسته ای در حمل کننده re-entry موشک بالستیک برد متوسط ایران- شهاب 3 بود، که اکنون روشن شده است این ارزیابی‌ها یک اشتباه مهلک بوده است. این نقشه ها حمل کننده re-entry را نشان می داد که از برنامه موشکی ایران حذف شده و مدل بهتری جایگزین آن شده بود.

فتنه گران دست به دامن بان کی مون شدند!

هشت تن از فتنه گران که به خارج از مرزهای ایران متواری شده اند؛در دور جدیدی از تلاش های خود برای مخدوش کردن چهره ایران،این بار دست به دامن دبیرکل سازمان ملل شدند.  دراین تلاش ضد ایرانی "شیرین عبادی" ، "عبدالکریم سروش"،"محسن کدیور"،"عطاء الله مهاجرانی"،" حسن یوسفی اشکوری"، "عبدالعلی بازرگان"،" احمد صدری"و "محمود صدری" نامه ای به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل نوشتند.آنها در این نامه خواستار آزادی وکلای سیاسی خود در ایران و حمایت از جریان شکست خورده فتنه شدند.

تعداد یهودیان در اسراییل به زیر 50 درصد رسید

روزنامه صهیونیستی "جروزالم پست"، جمعیت یهودی ساکن فلسطین اشغالی هم‌اکنون اکثریت خود را در فلسطین اشغالی از دست داده و در فاصله میان رود اردن و دریای مدیترانه، یهودیان اکنون کمتر از 50 درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند."سرجیو دلاپرگولا" از اساتید مردم شناسی دانشگاه عبری در مصاحبه با جروزالم پست ضمن اشاره به مطلب فوق افزود: اگر کسی سوال کند که یهودیان در چه زمانی اکثریت خود را در اسراییل از دست می‌دهند، باید گفت که آن زمان هم‌اکنون است. اگر جمعیت کرانه باختری، نوار غزه و جمعیت مهاجرین در کنار جمعیت یهودی اسراییل سنجیده شود معلوم خواهد شد که کمتر از 50 درصد جمعیت اسراییل (فلسطین اشغالی) را یهودیان تشکیل می‌دهند..

خاتمی:در مراسمی که کروبی باشد شرکت نمی کنم

محمد خاتمی از حضور در مراسم عروسی فرزند قدرت الله علیخانی نماینده فراکسیون اقلیت، در مجلس به دلیل حضور مهدی کروبی امتناع ورزید.     به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق، در این مراسم که شب عید غدیر و در تالار سیاره واقع در میدان بهارستان برگزار شد، چهره هایی چون موسوی خوئینی ها، مهدی کروبی، علی یونسی، علی اکبر ناطق نوری، سید حسن و سید علی خمینی، مجید انصاری،عبدالله نوری، غلامحسین کرباسچی، سراج الدین موسوی، محمد علی ابطحی، سید علی و سید مصطفی محقق داماد ،موسوی بجنوردی و برخی از نمایندگان مجلس حضور داشتند.از سوی دیگر خاتمی با احتمال حضور کروبی در مراسم، ابتدا یکی از همراهان خود را به مراسم می فرستد تا از حضور یا عدم حضور کروبی و موسوی مطمئن شود که با مطلع شدن از شرکت کروبی در این مراسم ، خاتمی که در نزدیکی میدان بهارستان بود از حضور در مراسم منصرف و به منزل باز می گردد.به گفته یکی از میزبانان این مراسم خاتمی ضمن عذرخواهی برای عدم شرکت در این مراسم گفته بود؛ فعلا بنا ندارم در مراسمی که کروبی و موسوی حضور داشته باشند شرکت کنم و این به صلاح همه است! از حاشیه های این مراسم می توان به بی اعتنایی و بایکوت ابطحی توسط طیف مجمع روحانیون اشاره کرد که وی مجبور می شود در میان مهمانان عادی بنشیند.

دستور سازمانی به اقلیت مجلس

برخی از نمایندگان اقلیت مجلس که تعدادی از آنها نیز از دیدارکنندگان با موسوی و کروبی نیز بوده اند برای حضور مجدد خود در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حال پیاده کردن برخی دستورات سازمانی می باشند.این افراد با هزینه بر دانستن حمایت از موسوی و کروبی برائت غیر مستقیم از آنان و نیز طرح برخی مطالب انتقاد آمیز از جریان فتنه در حوزه های انتخابیه خود را دردستور کار قرار داده اند.گفته می شود این افراد با اطلاق خود به جبهه اصلاحات سعی می کنند در چتری که خاتمی گشوده و قرار است اقداماتی را برای ورود به حاکمیت ترتیب دهد،وارد شده و بطور ضمنی فاصله گیری خود از مو سوی وکروبی را تداعی کنند و از سوی دیگر به عنوان مهره های سفید و نسوخته جریان اصلاحات که هنوز امکان تایید صلاحیت دارند به فعالیت انتخاباتی بپردازند.ازسوی دیگر   در حالی که چند روزی به سالروز واقعه تاسف انگیز بی احترامی به تمثال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در 16 آذر 88 از سوی پیاده نظام جریان فتنه باقی مانده ،اکبر گاف در سخنانی ساختار شکنانه دم خروس استراتژی امام محوری را که سران فتنه از آن دم می زدند،نمایان کرد.نامبرده به صورت روشن در اظهارات خود بیان کرده است که استراتژی اصلاح‌طلبی «خمینی محور»، شکست خورده است.

عارف جایگزین جاسبی می شود؟

در آخرین جلسه هیئت موسس دانشگاه آزاد، اکثر اعضاء از محمد رضا عارف به عنوان گزینه پیشنهادی برای جایگزینی عبدالله جاسبی حمایت کردند.به گفته یک منبع آگاه،پس از بحث های مفصلی که درباره گزینه های پیشنهادی جهت احراز پست ریاست مطرح شد، در نهایت اکثریت اعضاء از ریاست عارف بر دانشگاه اظهار رضایت و حمایت کردند.به گفته این منبع مطلع، اعضای هیات موسس با این استدلال که دکتر محمد رضا عارف فردی معتدل، دارای سابقه مدیریت آموزش عالی، سابقه استادی دانشگاه و از همه مهمتر برخوردار از پشتوانه رای در شورای عالی انقلاب فرهنگی است، از معرفی وی به شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تصدی ریاست دانشگاه آزاد حمایت کرده اند.

تهدید نظامی چین علیه آمریکا و کره جنوبی

وزارت امور خارجه چین به کشورهای آمریکا و کره جنوبی هشدار داد؛ در صورتی که رزمایش مشترک آنها آب‌های چین و کره شمالی‌ در دریای زرد را تهدید کند،‌ وارد عمل خواهد شد.در بیانیه وزارت امور خارجه چین آمده است: دولت پکن مخالف هرگونه اقدام نظامی یکجانبه در منطقه ویژه اقتصادی چین در دریای زرد است و آمریکا و کره جنوبی در برگزاری رزمایش مشترک خود باید دقت بیشتری را داشته باشند تا آب‌های چین و کره شمالی مورد تهدید قرار نگیرد.

جبهه ملی خیریه و صندوق قرض الحسنه می زند!

عوامل گروهک مرتد جبهه ملی به دنبال ایجاد تشکل های خیریه و استمرار کمک رسانی به فقرا و نیازمندان با هدف کسب پایگاه و جایگاه مردمی برای ادامه تحرکات خود شده اند.این عوامل به هواداران خود گفته اند: در صورت داشتن حمایت مردمی و مطرح شدن به نیک نامی در موقع احضار یا هرگونه دستگیری و هرگونه پیشامد ناگوار مردم از شما تحت عنوان افراد خیر و مردم دوست حمایت می کنند. گفتنی است پیش از این برخی گروههای فتنه گر نیز برای برگزاری جلسات و گمراه کردن مسئولان، به طرفداران خود اعلام کرده بودند که جلسات خود را در قالب کلاس قرآن و دعا و تفسیر برگزار کنند.

اخبارکوتاه

*      روزنامه لس آنجلس تایمز در گزارشی در ارتباط با این موضوع به نقل از دیپلماتها نوشت: آمریکا قرار است برای بازرسی های ویژه در سوریه از سوی آژانس فشار وارد کند.این روزنامه آمریکایی در ادامه به نقل از این دیپلماتهای ناشناس می نویسد: پس از گزارش سه شنبه هفته گذشته آژانس که اعلام کرد پیشرفت قابل ملاحظه ای در رسیدگی به فعالیتهای هسته ای سوریه بدست نیامده، کشورهای غربی و آمریکا بر آن هستند تا با اعمال یک شیوه سخت و بدون ملاحظه در نشست ماه دسامبر شورای حکام را ترغیب به رسیدگی های ویژه به فعالیت های هسته ای سوریه کنند.

*      ماموران اداره گمرگ شهرستان بندرلنگه اخیرا صدها جلد کتاب ضد شیعی را از یک فروند لنج تجاری در این منطقه کشف کردند. در این عملیات بازرسی 1000 جلد کتاب ضد شیعی با 35 عنوان و 700 حلقه دی وی دی حاوی مضامین شبهه‌ناک دینی کشف شد. این کتابها در امارات بارگیری شده و قرار بود در شهرهای بندرلنگه و لارستان توزیع شود. " عجیب ترین دروغ تاریخ " عنوان یکی از این کتابهاست که حاوی مباحث مربوط به مهدویت بوده است.

*      در پی درخواست رئیس جمهور تاجیکستان که نگران افزایش اسلامگرایی در این کشور است، صدها دانشجوی تاجیک، مدارس مذهبی در خارج تاجیکستان بویژه ایران و مصر را ترک کردند و به کشور خود بازگشتند.

*      به گزارش روابط عمومی سپاه در آخرین ساعات شب گذشته و طی پرواز شماره 517 شرکت هواپیمایی ایران ایر در مسیر تهران- دمشق، فردی با هویت مشخص و از عناصر وابسته به ضد انقلاب با ایجاد رعب و وحشت درون پرواز و در بین مسافرین با ادعای بمب‌گذاری و انجام مقدمات اولیه قصد ربایش این هواپیما به مقصد مورد نظر را داشت. که توسط نیروهای حفاظت سپاه پاسدارن دستگیر وبازداشت شدند.           

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات