صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۸۴۷۳

*سال حرکت به سوی اصلاح الگوی مصرف*

 

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی:

مردم در انتخابات حضور پُر ابهّت داشته باشند.

 

دریک جعل ناشیانه:تخریب سپاه وارد مرحله جدید شد

برخی از سایت‌ها گزارشی از پخش گسترده یک دست خط نسبت داده شده به یکی از فرماندهان سپاه در قالب نامه به نماینده ولی فقیه در سپاه و همچنین پاسخ نماینده ولی فقیه با این فرمانده سپاه منتشر ساختند.

براساس این دست خط‌ها ادعا شده که این فرمانده سپاه از حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی در خصوص انتخابات استعلام کرده و نماینده ولی فقیه در پاسخ نوشته که نظر صریح مقام عظمای ولایت، انتخاب مجدد دکتر احمدی نژاد می‌باشد و رساندن این امر به پرسنل تحت امر سوال کننده را هم واجب شمرده‌اند!

جعل نامه‌های مذکور در حالی است که مقام معظم رهبری در چندین نوبت با صراحت اعلام فرموده‌اند در انتخابات روی کاندیدای خاص نظر ندارند و فقط معیارهای را بیان می‌دارند. درهمین راستا نماینده محترم ولی فقیه در سپاه نیز در تمامی جلسات، روی این موضوع تاکید خاص دانسته‌اند که سپاه در انتخابات فقط به تبیین ملاک‌ها و معیارهای انتخابات اصلح می‌پردازد و حق ورود به مصادیق را ندارد. به نظر می‌رسد جعل نامه‌های مذکور از سوی کسانی انجام شده که طی هفته‌های اخیر سپاه و بسیج را متهم به دخالت در انتخابات کرده و اکنون به دنبال سند سازی برای ادعاهای خود هستند.

 

تازه‌های انتخابات

از دیروز تبلیغات رسمی نامزدها در قالب برنامه‌های رادیو و تلویزیون آغاز شد.

شبکه وسیعی از پیامک ستادهای حامی میرحسین موسوی دیروز مردم را به دیدن اولین برنامه تلویزیونی وی دعوت می‌کرد. او این برنامه را با این جملات درباره سکوت بیست ساله‌‌اش آغاز کرد: به دلیل محدودیت‌هایی که داشتم تصویر و صدایم از تلویزیون اجازه پخش نداشت. پول نفت هم در دست نداشتم که مردم را با اتوبوس به جلسات سخنرانی بکشانم. او همچنین به رغم آمارهای رسمی مدعی افزایش نرخ بیکاری، و رسیدن تورم به 25 درصد شد. از نکات دیگر سخنان موسوی تمجید از سید محمد خاتمی (رئیس جمهور سابق) بود.

احمدی نژاد نیز در کنار نطق رادیویی در یک اجتماع 20هزار نفری که دانشجویان حامی وی آن را ترتیب داده بودند شرکت کرد. احمدی نژاد در این اجتماع سکوت خود را در برابر اهانت مداوم بیست نشریه و به کار بردن رکیک‌ترین و توهین‌آمیز ترین کلمات علیه دولت در چند ماه اخیر را به خاطر منافع ملت و صیانت از حریم دولت دانست و بار دیگر تاکید کرد هر کس به دنبال توهین، تعرض، بی‌ادبی  و مزاحمت برای مردم باشد ربطی به ملت ایران و احمدی نژاد ندارد.

وی توهین به مردم یزد و اصفهان با ادعای پخش برخی اقلام در جریان سفرهای استانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: اما بگویید مردم چه چیزی گرفته اند تا این گونه شعار مرگ بر آمریکا بدهند.

احمدی نژاد سینه خود را مالا مال از سخن توصیف کرد و گفت: اگر نمی‌گوییم معنایش این نیست که حرف نداریم به خدا قسم فشاری که بعضی‌ها در داخل در موضوع هسته‌ای به بنده وارد کردند به مراتب بیش از فشار جبهه استکبار بود. تا خارجی‌ها فشار می‌آوردند عده‌ای به عنوان  کارشناسی جلسه می‌گذاشتند و می‌خواستند خواسته دشمن را در قالب تحلیل به ما تحمیل کنند... حتی در برخی جلسه‌ها مستقیماً به من اهانت کردند اما تحمل کردم. بعد خدمت رهبری عزیز عرض کردم شما فرمودید مسئله هسته‌ای را مدیریت کنم ما معتقدیم نباید بی‌عرضگری جمعی را بر ملت تحمیل کنیم. شما فرمودید تحمل کن و من تا امروز تحمل کردم و تا زمانی که لازم باشد نیز تحمل خواهم کرد.

احمدی نژاد گزارشی از پیشرفت‌های جهشی در زمینه تولیدات صنعتی، اختراعات، افزایش ظرفیت‌ دانشگاه‌ها و افزایش سه برابری فعالیت‌های عمرانی. جایگزینی نهادی کوچکتر و آرمانی‌تر به جای سازمان مدیریت و برنامه ریزی که به دلیل ساختارها و مبانی به مانعی در برابر  شکوفایی برنامه ریزی ملی تبدیل شده بود ارائه کرد.

رقابت داخلی دو رقیب مورد حمایت جریان دوم خرداد نیز همچنان ادامه دارد.

کرباسچی رئیس ستاد انتخاباتی کروبی هشدار داده است به هرکس غیر از کروبی رای بدهیم ضرر می‌کنیم و چهار سال دیگر تاسف می‌خوریم. در حالی که حامیان خاتمی همچنان خواستار کناره گیری کروبی به نفع موسوی هستند، کریمیان عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی مدعی است: افت اقبال عمومی به میرحسین موسوی، کناره‌گیری وی به نفع کروبی را قطعی کرده است. عباس عبدی دیگر حامی کروبی نیز با متهم کردن حامیان خاتمی و موسوی به جنگ روانی علیه کروبی گفت که آن‌ها برای خود نوعی قیمومت قائل‌اند و دیگران را صغیر می‌پندارند.

کروبی نیز در شهر اردبیل گفته است: الان اجماع به مصلحت ما نیست اگر انتخابات دو قطبی شود و بین من و احمدی نژاد یا موسوی و احمدی نژاد رقابت باشد قطعاً قضیه‌مان همان اول تمام می‌شود. باید کاری کنیم که تکثر بالا برود تا نتوانند 50 درصد را به دست آورند.

در همین حال به گفته اتابک جعفری عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین یک نظر سنجی در استان آذربایجان غربی نشان دهنده گرایش 58 درصدی به احمدی نژاد در کنار تمایل 36 درصد مردم به موسوی و سه درصد مردم به کروبی است.

در روزهای اخیر ایده جمع آوری رای هموطنان آذری از سوی حامیان موسوی طرح شده است. خبری از همایش دانشجویان حامی موسوی در تبریز حاکی است که فیلمی از بیان یک جوک در وهن هموطنان آذری توسط سید محمد خاتمی، این همایش را به صحنه شعار دادن برخی از حضار بر ضد خاتمی تبدیل کرده است. گزارش روزنامه اعتماد ملی از ممانعت دانشجویان آذری از سخنرانی مجید انصاری به همین دلیل، از دیگر خبرهاست. اکبر اعلمی نماینده سابق تبریز نیز از کروبی حمایت کرده است. در همین حال قریب 100 روزنامه ‌نگار استان اردبیل با امضای بیانیه‌ای احمدی نژاد را شایسته مدیریت برای چهار سال آینده کشور دانسته‌اند. با همه این‌ها محور اصلی تبلیغات رسانه‌ای برخی از نامزدهای انتخاباتی به موضوعاتی مثل توزیع سیب زمینی در سفرهای استانی اختصاص دارد. یک سایت حامی آقای کروبی با درج تصویر بزرگی از سیب زمینی، نوشته است: آرای احمدی نژاد در حال ریزش است و مسئولین دولتی به تکاپو افتاده‌اند تا با دادن وجه نقد آراء طبقات مختلف جامعه را به سوی احمدی نژاد جلب کنند.

در شکل دیگری از تبلیغات انتخاباتی عطریان‌فر حامی موسوی و عضو شورای مرکزی کارگزاران مدعی شد: ناطق نوری اساساً  همکاری با احمدی نژاد را حرام می‌داند و موسوی را همراهی می‌کند. جبار زاده دیگر عضو همین حزب، سهام عدالت را توهین به شخصیت مردم دانست. از سوی دیگر محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان این که به این جمع بندی رسیده‌ایم که باید زمینه ادامه خدمت احمدی نژاد را فراهم کرده و در این رابطه تلاش کنیم گفت:"در مجموع تا جایی که اطلاع داریم آقای هاشمی رفسنجانی دل خوشی از این که احمدی نژاد مجدد رای بیاورند ندارند."

دکتر لاریجانی رئیس مجلس نیز بر توجه به ملاک‌های مطرح شده درباره رئیس جمهور در سفر معظم‌له به کردستان تاکید کرده است.

اواخر هفته گذشته یک نشست انتخاباتی موسوم به دختران حامی موسوی با سخنرانی همسر وی (زهرا رهنورد) برگزار شد زمانی که یکی از حضار درباره سکوت موسوی در سال‌هایی که به اسلام و مقدسات نظام توهین شد سوال کرد، گروهی از شرکت کنندگان  شعارهاییی علیه مقامات عالی نظام سردادند و گردانندگان جلسه سعی کردند با تغییر جهت شعار بر ضد احمدی نژاد فضا را کنترل کنند.

محسن رضایی دیگر نامزد ریاست جمهوری در مراسمی به مناسبت سالگرد آزاد سازی خرمشهر گفت: اگر دولت‌های گذشته به شعارهای خود عمل کرده بودند ما امروز از آزادی و حقوق شهروندی صحبت نمی‌کردیم و یک گام جلوتر بودیم. رضایی در آخرین وعده انتخاباتی از یک رقمی کردن تورم و پرداخت حقوق خانه‌داری به زنان سخن گفت.

یکی از موضوعات مورد بحث در روزهای اخیر نحوه برخورد صدا و سیما با مسئله انتخابات است. آقای مصباحی مقدم عضو شورای مرکزی روحانیت مبارز گفت: متاسفانه صدا و سیما تریبون تبلیغات رقیبان انتخاباتی آقای احمدی نژاد شده است. وی روش تخریبی به کار گرفته شده علیه احمدی نژاد را در بعضی مواقع تخریب نظام دانست و گفت از همین جهت مقام معظم رهبری برای این که  بی‌انصافی صورت نگیرد واکنش نشان دادند.

 

خشم آمریکا و صهیونیست‌ها از موفقیت آزمایش سجّیل2

پرتاب موفقیت آمیز موشک دوربرد سجیل2 بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه و جهان و همچنین ابراز نگرانی شدید مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی را به دنبال داشته است.

بر اساس این گزارش «رابرت گیتس» وزیر دفاع آمریکا گفت: «اطلاعاتی که من دارم نشان می دهد این آزمایش موفقیت آمیز بوده است.» وی افزود: «این موشک ظاهرا بردی بین دو هزار تا دو هزار و پانصد کیلومتر دارد.»گیتس در ادامه مدعی شد: «ایران در مسیر اشتباهی قدم برداشته است. از آنها می خواهیم برای ایجاد منطقه ای با ثبات و امن با ما گفت وگو کنند.»«برایان ویتمن»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز در گفت وگو با خبرنگاران مدعی شد: «نگرانی های ما درباره برنامه های هسته ای و عواقب ناشی از (آزمایش و ساخت) موشک های دوربرد و برد متوسط است.

" در همین رابطه، «دنی ایالون» معاون وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی با اشاره به این اقدام کشورمان مدعی شد: «ایران با آتش بازی می کند.» وی افزود: «ما به شدت از این آزمایش ایران نگران هستیم.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی المنار کارشناسان اسرائیلی نیز گفتند: سوخت جامد و سرعت بالای این موشک فرصت را برای سیستم های پدافند بسیار کم می کند.مقامات رژیم صهیونیستی اذعان کردند: «هدف قرار دادن این موشک توسط سیستم های دفاعی بسیار مشکل است و به همین دلیل باید این فن آوری جدید ایران مورد توجه قرار گیرد.»

المنار افزود:«اسرائیل از موشک جدید ایران سخت نگران است. این موشک ویژگی های مهمی از جمله جایگزینی  سوخت جامد به جای سوخت معمولی  و همچنین نصب سریع بر روی سکوی پرتاب دارد و با سوخت جامد قابلیت آن را دارد تا به تولید انبوه رسیده و در انبارها ذخیره شود. در حالی که موشک های سوخت مایع چنین قابلیتی ندارند.»

در ادامه گزارش آمده است، «ایتان بن الیاهو»  فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی گفت: «ایرانی ها تمام قدرت و وقت خود را صرف موشک هایشان می کنند، مقابله با این نوع موشک ها بسیار سخت است. بنابراین آنها تعداد و برد و همچنین سوخت این موشک ها را به شکل پیوسته تغییر داده و در این زمینه موفق هستند.»

المنار در ادامه افزود: «یفتاح شابیر» رئیس طرح توازن  نظامی در موسسه پژوهش های ملی اسرائیل معتقد است، تکنولوژی که ایران در موشک سجیل به  نمایش گذاشت بسیار جدید و پیشرفته است.

وی گفت: «این نشان دهنده  دستاوردهای ایرانیان است و آنها  ارزش و استحقاق ستایش را دارند.»

«یواف لیمور» تحلیلگر نظامی تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گفت: «پیشرفته ترین سیستم دفاع موشکی ما یعنی «حیتس 3»  که در حال پیشرفت و ساخت است با مشکلات بسیاری برای شناسایی و هدف قرار دادن سجیل 2 مواجه است. این موشک و ظرفیت های موشکی ایران در ساخت  و ارسال ماهواره یک دردسر بزرگ برای اسرائیل به وجود آورده است. این مساله سیستم های دفاعی ما را به چالش می کشد.»

 

آیت ا... مکارم شیرازی:باید دولت را در حل مشکلات یاری کرد

امروز مهمترین مسأله جامعه، حل مشکلات جوانان و نوجوانان است و ما باید نسبت به برطرف کردن مشکلات آنان تلاش کنیم.

آیت ا... مکارم شیرازی در جمع نیکوکاران مدرسه ساز استان قم با بیان این سخن افزود: از مشکلات مهم جوانان، تحصیل، ازدواج و اشتغال است که باید همه در حل این مشکلات کوشا باشیم.

این مرجع تقلید با اشاره به این‌که همه مشکلات از سوی دولت قابل رفع نیست، گفت: باید دولت را در حل مشکلات یاری کرد.

 

اخبار کوتاه

 ** دفتر رهبر معظم انقلاب در پیامی، استقبال حماسی مردم مؤمن و غیور استان کردستان از حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای را جلوه‌ای از اتحاد و هوشیاری ملت بزرگ ایران خواند و از آن‌ها صمیمانه قدردانی کرد.در این پیام آمده است: کردستان، سرزمین پرشکوه «ایمان و دلاوری و هوشیاری»، خطه سرسبز «فرهنگ و هنر و ادب» و دیار خرم «صفا و نجابت و وفاداری»، در روزهای اخیر، در استقبال و میهمان نوازی از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، روزهایی به‌یادماندنی سپری و وحدت پر برکت شیعه و سنی، این حقیقت ناب را متجلی کرد که همه اقوام ایرانی، اجزای پیکره عظیم ملتی هستند که با «اتحاد و حضور و آگاهی» آینده درخشان این سرزمین عزیز و سرافراز را تضمین کرده‌اند.

 ** سایت موسوم به خبرنامه امیرکبیر توسط فردی به نام «ر. یونسی» از اعضای گروهک تروریستی منافقین اداره می شود. علاوه بر عضویت «ر. یونسی» در گروهک تروریستی منافقین،   شماری از اعضای خانواده  وی نیز هم اکنون از عناصر این گروهک در عراق (قرارگاه اشرف) بوده و تعدادی دیگر سابقه محکومیت به اتهام ذکر شده را داشته اند و برخی دیگر از اعضای خانواده وی نیز در عملیات مرصاد به هلاکت رسیده و یا در سال های اول انقلاب اعدام شده اند.

**  سیدحسن نصرا... دبیر کل حزب ا... لبنان با تمجید از شجاعت احمدی نژاد گفت: چه کسی جز احمدی نژاد جرات می کرد در کنفرانس دوربان ۲ و در حضور مقامات سازمان ملل بایستد و آن چیزی را بگوید که احمدی نژاد گفت؟

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات