صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۸۶ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۸۹۵۰

* افزایش توان دفاع همه جانبه در سال اتّحاد ملّی و انسجام اسلامی *

 

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی:

همه آحاد جامعه با هر مذهب و قومیتی و همچنین با هر گرایش سیاسی و سلیقه ای، در برخورداری از امنیت، یکسان هستند و فقط باید "اخلال گران در امنیت مردم" احساس ناامنی کنند.  

17/8/86


فرمانده کل سپاه: سلاح اصلی پاسداران ایمان، معنویت و انقلابی‌گری است

سردار فرمانده کل سپاه در جمع دانشجویان پاسدار دانشکده افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) عزت و اقتدار و عظمت نظام اسلامی را مدیون ایثارگری‌های شهیدان دانست و گفت: سپاه آینده باید به مراتب از ایمان قویتر، شور و نشاط انقلابی بیشتر و بینش و بصیرت عمیق‌تر برخوردار باشد.

سردار جعفری با بیان این مطلب که سپاه سازمانی صرفا نظامی نیست بلکه نهادی فرهنگی و اجتماعی نیز هست، افزود: فراگیری آموزش‌های نظامی از ضرورت‌های قطعی پاسداران است ولی کافی نیست چرا که ماموریت و رسالت اصلی سپاه پاسداری از انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن است. وی شناخت تهدیدات را لازمه دفاع همه‌جانبه از انقلاب اسلامی دانست و گفت: سلاح اصلی پاسداران ایمان، معنویت و انقلابی‌گری است و بدون این سلاح نمی‌توان از انقلاب اسلامی پاسداری کرد.

 

آغاز دومین مرحله از طرح برخورد با سوداگران مرگ

در ادامه اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، دومین مرحله از طرح برخورد با فروشندگان مواد مخدر با عملیات گسترده و ضربتی ناجا و هماهنگی و حمایت قانونی دستگاه قضایی از جمعه شب آغاز شد. به گفته فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ د این عملیات که همزمان در 300 نقطه از تهران اجرا شد 350 نفر از قاچاقچیان مواد مخدر دستگیر شده و مقادیر قابل توجهی از انواع مواد مخدر از جمله کراک، شیشه، حشیش، هروئین و تریاک به همراه آلات و ادوات استعمال مواد مخدر، تعدادی سلاح سرد و گرم ضبط و در مجموع 70 درصد از محل‌های مورد نظر پاکسازی و عوامل دستگیر شده‌اند.

 گفتنی است مقام معظم رهبری در دیدار هفته گذشته جمعی از فرماندهان و رؤسای دانشکده‌ها و اعضای هیئت علمی نیروی انتظامی از آنها خواستند که نیروی انتظامی از طرح‌های موسمی و موقت پرهیز کند و اجرای طرح امنیت اجتماعی را با قدرت ادامه دهد.

 

آیت‌ا... مکارم شیرازی: ضربه ایران به آمریکا دنیا را شگفت‌زده خواهد کرد

آیت‌ا... مکارم شیرازی در دیدار شماری از فرماندهان نیروی دریایی سپاه با بیان این که اگر آمریکا برای حمله به ایران دیوانگی کند، ضربه شدید‌تر از گذشته متوجه او خواهد شد تصریح کرد: با قدرت ایمان و نظامی‌ای که ایران دارد، برای ضربه‌زدن به آمریکا، دنیا را شگفت‌زده خواهد کرد.

آیت‌ا... مکارم به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر آمادگی نیروهای مسلح اشاره و خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح باید توانایی نظامی خود را افزایش دهند تا بتوانند در کمترین زمان برای حملات ناخواسته، جواب دندان‌شکن به دشمنان بدهند.

وی با بیان این که همیشه نام "سپاه" پشت دشمنان را به لرزه درمی‌آورد، افزود: ما اهل عمل هستیم و هرگز آنچه را که باور نداریم، به زبان نمی‌آوریم و در میدان هشت سال دفاع مقدس و جنگ 33 روزه لبنان این باور برای ما به اثبات رسیده است.

آیت‌ا... مکارم با بیان این که اسم سپاه با شهامت همراه است و همیشه در صحنه خواهد ماند، به مقایسه غلط برخی افراد از توان نظامی دشمن اشاره کرد و افزود: آنچه به عنوان سلاح برتر در اسلام شناخته می‌شود، ایمان، روحیه شهادت، فداکاری و معنویت است که دشمنان این سلاح را به هیچ‌وجه در اختیار ندارند.

 

اذعان روزنامه اسرائیلی به قدرت حزب‌ا...

روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارنوت" در تحلیلی از جنگ 33 روزه لبنان اذعان کرد که حزب‌ا... به دهمین قدرت برتر جهان در زمینه سیستم موشکی تبدیل شده است.

این روزنامه سپس به سرعت عمل حزب‌الله در جبران خسارت‌های جنگ لبنان اشاره کرد و افزود: حزب‌الله توانست یک سال و دو ماه بعد از جنگ، خود را به انباری از موشک تبدیل کند و هم‌اکنون بالغ بر 30 هزار موشک از انواع مختلف دارد و تعدادی از این موشک‌های پیشرفته را نیز بعد از جنگ طراحی کرده است و در صدد مخفی کردن توان موشکی‌اش نیز بر‌نیامده و به آن افتخار می‌کند. آنها این قدرت را دارند که هر نقطه‌ای را در خاک سرزمین‌های اشغالی هدف قرار دهند.

 

سرگردانی آمریکا حاصل سیاست خصمانه این کشور علیه ایران

خبرگزاری آسوشیتدپرس در تحلیل سیاست خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نوشت: سرگردانی آمریکا واضح است زیرا ضربه‌زدن به بخش انرژی ایران همراه با تحریم شدید، باعث افزایش بهای نفت شده و در نتیجه با افزایش بهای نفت درآمد ایران افزایش یافته و این به آمریکا بیشتر از ایران آسیب می‌رساند، زیرا با نفت قیمت 95 دلار در هر بشکه، آمریکا فضای کمی برای مانور دارد.

این خبرگزاری به نقل از "ماتیولویت" کارشناس سابق وزارت دارایی آمریکا با بیان این نکته که تحریم‌ها اثر چندانی ندارد، افزود: تحریم‌های جدید آمریکا تنها چیزی شبیه به هشدار به صنایع نفتی و گازی ایران بود و آنها تنها چند شرکت نفتی ایران را مورد تحریم قرار داده‌اند.

آسوشیتدپرس با اشاره به افزایش ناگهانی تقاضای نفت در بازارهای جهانی افزود: آمریکا راه‌های بسیار محدودی را برای اجرای تحریم‌های خود علیه ایران دارد.

 

ادعای مشابهت ناآرامی‌های پاکستان و ایران و دغدغه‌ کاخ سفید

پاکستان در شرایطی همانند سال‌های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران قرار دارد و به دغدغه خاطر سران کاخ سفید تبدیل شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس "جو بایدن" یکی از نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا، ناآرامی در پاکستان را با ناآرامی‌ها در ایران در دهه ۱۹۷۰مقایسه کرده است و گفت: آنچه که در پاکستان اتفاق می‌افتد به اهداف گسترده تر سیاست خارجی آمریکا مربوط می‌شود. به گفته وی، توجه صرف سیاست آمریکا به پرویز مشرف باید تغییر یابد و در کل مبتنی بر پاکستان شود. بایدن افزود: سناریوی ایران ممکن است این بار در پاکستان تکرار شود و این بار اثرات هسته‌ای نیز داشته باشد.

 وی اظهار داشت: مشکل بتوان کابوسی شدیدتر از این را برای آمریکا تصورکرد که دومین کشور بزرگ مسلمان جهان به دست اصول گرایان بیفتد، کشوری که دارای زرادخانه هسته‌ای بوده و از جمعیتی بیش از کل جمعیت ایران، عراق، افغانستان و کره شمالی برخوردار است.

 

تغییر تاکتیک آمریکا یا حرکتی برای حفظ مخالفین نظام

رادیو "دویچه‌وله" آلمان اعلام کرد که آمریکا با تغییراتی در طرح کمک به مخالفان جمهوری اسلامی، به جای کمک مستقیم به مخالفان در داخل کشور، کمک‌ها را صرف پروژه‌های فرهنگی علنی نظیر پذیرش دانشجو خواهد کرد. به گزارش دویچه وله، با این تغییر، حدود ۲۰میلیون دلار کمک به جای آنکه مخفیانه به دست فعالان داخل خاک کشور برسد، خرج پروژه‌های فرهنگی می‌شود. تغییر تاکتیک آمریکا برای متوقف کردن کمک مستقیم به مخالفان داخلی نظام، ظاهرا از آن رو اعلام شده است که افشای چنین دریافت‌هایی از سوی بیگانگان با واکنش منفی داخلی همراه می‌شود. با این وجود احتمال دارد که آمریکا به کمک‌های مالی مستقیم به مخالفان جمهوری اسلامی در داخل ادامه دهد، اما برای رد گم کردن از پایان یافتن این پروژه سخن به میان آورده است. احتمال دیگری که برای این تغییر برشمرده شده است، عدم کارایی دریافت‌کنندگان پول از آمریکایی‌ها در داخل کشور است.

 طی سال‌های اخیر واشنگتن مهره‌های سیاسی مورد نظر خود(علی افشاری، اکبر عطری، محسن سازگارا، اکبر گنجی و تعدادی دیگر از عناصر افراطی) را به آمریکا فرا خوانده است.

 

اخبار کوتاه

**مجلس نمایندگان آمریکا اختصاص مبلغ 155 میلیون دلار را برای توسعه تجهیزات موشکی رژیم صهیونیستی تصویب کرد. به گزارش شبکه خبر ، 95 میلیون دلار از این مبلغ، برای توسعه تجهیزات ضد موشک "آرون" و مبلغ 37 میلیون دلار نیز به توسعه تجهیزات موشکی اسراییل برای مقابله با قدرت موشکی حزب الله اختصاص دارد. سردمداران رژیم صهیونیستی پیش از این تضمین هایی را از آمریکا برای حفظ برتری نظامی‌شان نسبت به کشورهای منطقه دریافت کرده اند. به گفته نخست وزیر این رژیم، آمریکا حجم کمک های نظامی خود به اسراییل را 25 درصد افزایش خواهد داد و میزان این کمک در 10 سال آینده به 30 میلیارد دلار خواهد رسید. کمک های آمریکا نقش بسزایی در تامین امنیت اسراییل خواهد داشت و بوش متعهد شده که برتری اسراییل را بر کشورهای منطقه حفظ کند.

**در پی ربوده شدن "ساتوشی ناکامورا" دانشجوی دانشگاه یوکوهامای ژاپن در شهر بم به دست گروهی از اشرار مستقر در منطقه و عدم آزادی این گروگان، ریگی سرکرده گروهک تروریستی موسوم به جندالله طی پیامی اعلام کرد که برای آزادی این دانشجوی ژاپنی آماده هر گونه همکاری با ژاپنی‌ها است. وی قصد دارد از این فرصت برای تلطیف چهره خود در میان کشورهای همسایه و ژاپن بهره ببرد.

**معاون نخست وزیر اسراییل خواستار برکناری مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی شد. موفاز در سخنانی مدعی شد: "سیاستی که البرادعی درپیش گرفته است صلح منطقه را به خطر می‌اندازد، رفتار غیر مسئولانه او که به مثابه فروکردن سرش در زیر برف درمورد برنامه هسته‌ای ایران است باید به برکناری وی منجر شود."

**فرمانده سابق نیرو‌های آمریکایی در عراق، گفت: نوع سیاست‌های دولت آمریکا نشانگر این واقعیت است که نیرو‌های آمریکایی تا 50 سال دیگر در خاورمیانه حضور خواهند داشت. این ژنرال بازنشسته، با ذکر این نکته که موقعیت استراتژیک منطقه خاورمیانه، مانع ترک منطقه‌ از سوی نیروهای نظامی آمریکا خواهد شد، افزود: وابستگی بیش از پیش جهان به منابع نفتی خاورمیانه، مهمترین علت حضور نیرو‌های آمریکایی در منطقه است. وی با بیان این‌که در حال حاضر سیاست آمریکا بر پایه نظامی‌گری است، گفت: آمریکا باید دیپلماسی را جایگزین نظامی‌گری در سیاست‌ خارجی خود کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات