صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۸۵ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۹۱۳۷

پیامبراعظم (ص) فرمودند:

خداونــد عــزوجل از مــردی که در خانــه‌اش بر او حمـله کنند و او نجـنـگد نـفرت دارد.

«عیون اخبار الرضا»

 

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی: ناامن ترین مناطق عراق، محلهایی است که آمریکایی ها حضور دارند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان هم اندیشی علمای اهل تسنن و تشیّع و دومین همایش بزرگداشت ابن میثم بحرانی، تصریح کردند ؛ وحدت دنیای اسلام، هدفی اعلی و دست یافتنی است و علما باید در این زمینه به وظیفه سنگین خود عمل کنند.

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای هوشیاری علما و ارشاد مردم، گرفتار نشدن در دام وسوسه دشمن و کمک دولت های اسلامی را زمینه ساز وحدت دنیای اسلام ارزیابی و خاطر نشان کردند: اگر این وحدت تحقق یابد پشتیبان دولتهای اسلامی خواهد بود و این دولت‌ها دیگر مجبور نخواهند شد به دلیل ترس و ضعف خود به دامن انگلیس و آمریکا پناه ببرند. رهبرمعظم انقلاب اسلامی وجود اختلاف را در عقاید و فرقه ها امری طبیعی دانستند و افزودند: در دوران معاصر، استعمار از جهالتها، تعصبها و کج فهمی ها برای ایجاد اختلافات، حداکثر استفاده را کرد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، این حرکت استعماری شدت گرفت.

معظم له، انگلیس را به دلیل سابقه حضور در منطقه در ایجاد اختلاف میان صفوف مسلمانان متبحر توصیف  کردند و افزودند: برجستگان مبارزه با استعمار از جمله امام خمینی، سید جمال الدین اسدآبادی، شیخ محمد عبده و شرف الدین عاملی بر وحدت امت اسلامی تأکید بسیار و تلاش کردند اختلافات ، به حربه ای علیه دنیای اسلامی تبدیل نشود.

ایشان به تلاش اختلاف افکنان و جبهه استکبار در عراق، افغانستان ، پاکستان و لبنان اشاره و تأکید کردند: کسانی که درصدد ایجاد اختلاف هستند نه شیعه هستند و نه سنی.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در همین زمینه خاطر نشان کردند: دستگاه های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل با ایجاد اختلاف و تحریک عناصر تندرو، نقش اساسی در ناامنی عراق بر عهده دارند و ناامن ترین مناطق عراق، محلهایی است که نظامیان آمریکایی در آنجا حضور دارند.

معظم له به ترفند دشمنان علیه انقلاب اسلامی ایران اشاره و تصریح کردند: با پیروزی انقلاب در ایران، آمریکا برنامه جدیدی طراحی کرد، تا انقلاب اسلامی ایران را انقلاب شیعی وانمود کند، در حالی که انقلاب ما، انقلاب اسلامی و انقلاب قرآن است که افتخارش برافراشتن پرچم ارزشهای اسلامی توحید و معرفی احکام الهی و ارزش معنوی اسلام است و موفق نیز بوده است.

 

آیت الله نوری همدانی: مردم به مردان الهی علاقه مندند

 مردم به طور فطری به مردان بزرگ الهی علاقه مندند و از افراد  ظالم، ستمگر و مستکبر بیزارند، لذا وقتی رئیس جمهوری ایران جایی می رود مردم از او استقبال می کنند، ولی هنگام سفر سران استکباری، به سوی آنها تخم مرغ گندیده پرت می کنند.

آیت الله نوری همدانی از مراجع معظم تقلید با بیان این مطلب در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه فرودگاه کشور گفت: عامل ایستادگی مردم ایران در برابر استکبار جهانی، ایمان آنهاست، اما مستکبران عالم نمی توانند معنویات و فرهنگ ایمان را درک کنند.

وی با بیان این که پیوند بین مردم ایران و عراق، ایمانی و فرهنگی است اظهار داشت: رابطه ملت ما با مردم فلسطین،‌ لبنان و تمام مسلمانان و آزادی خواهان جهانی از همین جهت است ودشمنان نمی دانند که نمی شود جلوی ایمان را گرفت و آنها موقعیت قوی ایمان را درک نمی کنند.

 

بازتاب سفر رئیس جمهور به آمریکای لاتین

استقبال بی سابقه دولتمردان و مردم کشورهای آمریکای لاتین از احمدی نژاد در محافل سیاسی و رسانه ای بازتاب گسترده ای داشت.

« جان نی یرنی» با ذکر این نکته که آمریکا در برقراری تماس منطقی با ایران و ونزوئلا کوتاهی کرده است. گفت : نمی توان کشورهای ایران، ونزوئلا و کشورهایی از این دست را نادیده گرفت، بلکه باید در باره آنها کار کرد.

این نماینده دموکرات مدعی شد :‌کوتاهی و ناکامی ما در برقراری تماس این کشورها به شیوه ای منطقی به آنها اجازه نمی‌دهد که توجه به مشکلات داخلی خود را به بیرون از کشور هدایت کنند و شبکه تلویزیونی فاکس نیوز آمریکا وابسته به نومحافظه کاران هم به انعکاس سفر رئیس جمهور به ایران به آمریکای لاتین پرداخت و آن را سفری ضد آمریکایی توصیف کرد.

«جو سورینسیونی»، کارشناس مرکز پیشرفتهای آمریکا هم در باره علت سفر مجدد احمدی نژاد در مدت زمان کمتر از چهار ماه به آمریکای لاتین گفت: این از خصومتهای احمدی نژاد است که به اصطلاح به حیاط خلوت آمریکا آمده و با سران ضد آمریکایی کشورهای این منطقه دیدار می کند و هدف وی از این اقدام اعلام این مطلب است که ایران می تواند به کشورهای همجوار آمریکا نیز نفوذ کند.

روزنامه فرانسوی فیگارو نیز در شماره روز گذشته خود درباره  همزمانی سفر احمدی نژاد به آمریکایی لاتین با سفر وزیر خارجه آمریکا به خاورمیانه نوشت: نبرد دیپلماتیک بین آمریکا و ایران از طریق کشورهایی که این دو مسئول دیدار می کنند آغاز شده است. در حالی که رایس سفر خاورمیانه ای خود را آغاز کرد احمدی نژاد رییس جمهوری ایران به کاراکاس وارد شد تا سفر ضد آمریکایی خود را ادامه دهد.

این روزنامه می افزاید: این دو کشور که به عنوان چهارمین و پنجمین کشور تولید کننده نفت در اوپک به شمار می روند تا کنون برنامه همکاری زیادی را بین شرکت های نفتی اعلام کرده اند.   همواره از فعالیت های هسته ای ایران حمایت کرده است. فیگارو هم ادعای آمریکایی ها مبنی بر مصرف داخلی داشتن این سفر ها را تکرار کرده است.

همچنین خبرنگار شبکه العربیه در کاراکاس سفر احمدی نژاد به سه کشور ضد آمریکایی در آمریکای جنوبی را به هدف ترویج مفاهیم انقلابی ایران دانست و گفت:

تهران می خواهد با گسترش روابط خود با کشورهای مخالف جرج بوش رئیس جمهور آمریکا در فضای حیاتی آمریکا نقش ایفا کند و تلاش جدیدی را برای مقابله با فشارهای فزاینده در سطوح مختلف آغاز کرده است.

 

انتقاد یک حزب ملی گرا از موضع اخیرملی مذهبی ها: نهضت آزادی به بیگانگان چراغ سبز داده است

انتقاد جریان موسوم به ملی مذهبی از سیاست هسته ای جمهوری اسلامی صدای یکی دیگر از ملی گراها را هم در آورد.

یکی از اعضای شورای مرکزی گروه موسوم به حزب پان ایرانیست در بیانیه ای با عنوان « پیام آوران وابستگی و فرومایگی» صدور بیانیه «ملی مذهبیها» پس از قطعنامه اخیر شورای امنیت علیه ایران را کج سلیقگی و باعث حیرت و شگفتگی همگان خواند و نوشت: «ملی مذهبی ها در بیانیه خود به نوعی از حوزه مسئولیت ملی فرار کرده اند و امر انرژی هسته ای را موکول به سایر مطالبات از حکومت نموده و در یک تفسیر مفصل و مضحک، چراغ سبزی برای بیگانگان روشن کردند. البته این رویه سیاسی کار جدیدی نیست. از سال های دهه 1340 تا امروز نهضت آزادی و آقایان ملی مذهبی ها هرگز نگاهشان به واقعیت های ملموس داخلی نبوده و عادت ثانوی آنان این شده که گوششان را با صداهای آن سوی مرزها نزدیک کنند.

 

از سوی قائم مقام حزب آقای کروبی ابراز شد: نگرانی از بازگشت وفاق به جبهه اصولگرایان

قائم مقام  یک حزب دوم خردادی نسبت به فروکش کردن انتقادهای عناصر اصولگرا از دولت احمدی نژاد هشدار داد.

آقای رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی (به دبیر کلی آقای کروبی) اظهار داشت: من به اصولگرایان به خاطر فضایی که برای نخستین بار در این جناح به وجود آمده تبریک می گویم. چرا که دست از تعصب و سماجت بر اشتباهات خود برداشته اند و از دولتی که بر سر کار آورده اند به دلیل اشتباهاتش کمتر حمایت کرده و بیشتر انتقاد می کنند.

قائم مقام آقای کروبی در عین حال خواستار استمرار فضای عدم حمایت از دولت نهم شد و افزود: امید دارم این انتقادات اصولگرایان، تنها تاکتیکی سیاسی و روشی برای عقب نماندن از اصلاح طلبان نباشد.

 

با امضای رئیس جمهور صورت گرفت: ابلاغ دو مصوبه مهم برای اجرا

دکتر احمدی نژاد قانون انگشت نگاری از اتباع آمریکایی در مبادی ورودی به کشور را ابلاغ کرد.

بر اساس این قانون مصوب مجلس شورای اسلامی دولت از تمامی اتباع آمریکایی در مبادی ورودی کشور و مراکز صدور روادید، متناسب با رفتار مقامات آمریکا، بازرسی و انگشت نگاری می کند.

رئیس جمهور همچنین قانون تجدید نظر ایران در همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی که در پی صدور قطعنامه ضد ایرانی شورای امنیت به تصویب نمایندگان ملت رسید، را ابلاغ کرد.

بیش از این ،‌دبیر شورای عالی امنیت ملی کمیته ای را مأمور بررسی راهکارهای تجدید نظر در روابط با آژانس کرده است تا موضوع متناسب با شرایط موجود از جهت مختلف پیگیری و اجرا شود.

 

اخبار کوتاه

** یک روزنامه آمریکایی فاش کرد کاخ سفید قصد دارد مجدداً به کردهای عراق خیانت کند. روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز که عمدتاً بازگوکننده دیدگاه نومحافظه کاران حاکم بر وزارت دفاع آمریکاست فاش کرد کاخ سفید آماده می شود تا ظرف ماههای آتی بار دیگر به کردهای عراقی خیانت کند. این روزنامه آمریکایی با اشاره به اقدام اخیر آمریکایی ها در ربودن دیپلماتهای ایرانی در اربیل عراق نوشت، مخالف کردها با ربودن دیپلمات‌های ایرانی در اربیل بخاطر آگاهی آنان از طرح خیانت واشنگتن به آنهاست. گفتنی است دیپلماتهای بازداشت شده با اطلاع و بنا به دعوت عراق در این کشور مشغول انجام وظیفه بوده اند.

** به پیشنهاد رییس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان و موافقت رییس قوه قضائیه ، با استخدام تعدادی از علمای اهل سنت در امر قضا به منظور رسیدگی به امور حسبیه و احوال شخصیه اهل تسنن موافقت شد. بنا بر اعلام دادگستری استان مذکور، در اجرای این طرح از علمایی استفاده خواهدشد که از سطح بالاتر علمی برخوردار باشند و با وجود توانایی های جسمی و مراتب علمی ، شرط سنی کمتر لحاظ خواهد شد و افراد جانباز خانواده شهدا و ایثارگران در اولویت خواهند بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات