صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۸۵ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۹۱۷۹

 بیست و پنجم شوال، سالروز شهادت ششمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت، رئیس مکتب تشیع، حضرت امام جعفر صادق«علیه السلام» را تسلیت میگوییم.

 

 

ولی امر مسلمین در دیدار نبیه بری:

همدلی برادران حزب‌الله و امل زمینه ساز پیروزی بزرگ است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار "نبیه بری" رئیس مجلس لبنان و هیئتی از حزب الله لبنان و جنبش امل، پیروزی مردم و مقاومت اسلامی لبنان در جنگ سی و سه روزه را مایه افتخار و سرافرازی مسلمانان دانستند و تأکید کردند: آنچه در این نبرد سی و سه روزه و در مقابله با آمریکا و رژیم صهیونیستی اتفاق افتاد، در دنیای عرب و اسلام سابقه نداشت و ابعاد این حرکت عظیم و ارزشمند در آینده بیش از گذشته مشخص خواهد شد.

ایشان چهره سید حسن نصرالله در دنیای اسلام را یک چهره استثنایی توصیف کردند و با قدردانی از نقش بسیار ممتاز آقای نبیه بری در مقاومت سی و سه روزه افزودند: آنچه زمینه ساز این پیروزی بزرگ شد اتحاد و همدلی برادران حزب الله و امل بود و باید این وحدت و یگانگی مستحکم تر از گذشته ادامه یابد.

معظم له با تأکید بر این که توطئه های سیاسی بزرگ برای کمرنگ کردن آثار این پیروزی بزرگ در لبنان از جانب آمریکا و رژیم صهیونیستی بسیار محتمل است، خاطرنشان کردند: مردم و مقاومت اسلامی لبنان باید برای هر احتمالی آماده باشند، البته امروز بیداری سیاسی در لبنان و روحیه مردم و مقاومت اسلامی و طرفداران آنان در دنیای اسلام بسیار بالاتر از قبل از جنگ سی و سه روزه است.

حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای با اشاره به این که روحیه دشمنان ملت لبنان بسیار ضعیف شده است،تصریح کردند: به یاری خداوند، لبنان نقطه شکست آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهد بود.

ایشان مسائل سیاسی منطقه و جهان را نشان دهنده آغاز یک دوران جدید ارزیابی کردند و افزودند:امروز وضعیت آمریکا و سیاست های این کشور در دنیا و منطقه، رو به شکست است و باید با عزم، توکل و عمل، از این فرصت‌ها بیشترین استفاده را کرد.

 

یک مرکز سیاست‌گذاری خارجی نزدیک به بلر خواستار شد:

گفت‌و‌گوهای بدون پیش شرط و فوری با ایران

مرکز سیاست گذاری خارجی نزدیک به "تونی بلر" با انتشار اطلاعیه‌ای از "بلر" خواست با ایران وارد مذاکره بدون قید و شرط شود. این نهاد مدنی تصریح کرده است، در شرایط فعلی که سربازان بریتانیایی و نیروهای ائتلاف با شورشیان مصمم در عراق مواجه می باشند، قدرت ایران در خاورمیانه روبه افزایش است. لذا غرب باید فوراً باب گفت وگوها را بدون هیچ پیش شرطی با ایران بگشاید. در اطلاعیه این مرکز سیاست گذاری خارجی که خود از حامیان سیاست جلوگیری از دستیابی ایران به فناوری هسته‌ای است، آمده است: تنها از طریق دیپلماسی است که ما می‌توانیم تغییرات ارگانیک را در ایران بوجود آوریم.

 

در مصاحبه مطبوعاتی دیروز بیان شد:

گزارش رئیس جمهور از شاخص های مثبت اقتصادی

دو‌ برابر شدن حجم معاملات بورس، سه برابر شدن سرمایه‌گذاری خارجی و کاهش سه درصدی واردات در سال جاری نسبت به سال گذشته، از جمله پیشرفت‌های اقتصادی بود که رئیس جمهور در مصاحبه مطبوعاتی روز گذشته از آنها خبر داد.

دکتر احمدی نژاد با اشاره به مجموعه سه هزار میلیارد تومانی واگذاری دولت به بخش خصوصی در کل دوران گذشته، این واگذاری را طی یک سال و چهار ماه بعد از موافقت رهبر معظم انقلاب، دو هزاروسیصد میلیارد تومان اعلام کرد. وی همچنین با نوید حل دغدغه اشتغال در چهار سال آینده و سهامدار شدن همه مردم ایران در ظرف دو سال آینده، قیمت سهام هر عضو خانوار را در حال حاضر 500 هزار تومان اعلام کرد و گفت: این رقم به دو میلیون تومان خواهد رسید. رئیس جمهور افزود: تا امروز چهارمیلیون و600 هزار نفر اولین بخش سهام خود را دریافت کرده‌اند.

گفت وگوی روز گذشته رئیس جمهور حاوی نکات دیگری نیز بود که برپایی "جشن هسته‌ای" در دهه فجر سال جاری و صدور قریب الوقوع پیام به مردم آمریکا از جمله آنها بود.

دکتر احمدی نژاد تاکید کرد:"زمان به لحاظ دیپلماسی به طور کامل به نفع ملت ایران در حال چرخش است و به لطف خدا و هوشمندی وایستادگی ملت، شرایط ما تثبیت شده است."

 

سید حسن نصرالله نوید داد:

تشکیل دولت پاک در لبنان بزودی

دبیر کل حزب‌الله لبنان با تاکید بر این که دولت کنونی هیچ اعتبارو جایگاهی ندارد تصریح کرد: دولت کنونی لبنان باقی نخواهد ماند و دولت جدید بزودی تشکیل خواهد شد.

سید حسن نصرالله که در جمع شش هزار نفر از خانواده‌های آسیب دیده از جنگ 33 روزه سخن می‌گفت؛ افزود: دولت سالم و پاک به زودی تشکیل خواهد شد و لبنان را آباد خواهد کرد و ما مردم این کشور را به حال خود رها نمی‌کنیم.

وی با ذکر این مطلب که این دولت خواهد رفت و بعد از استعفای وزیران دیگر هیچ ارتباطی میان ما نیست و دولت جدید خواهد آمد گفت: به شما نمی‌گوییم که اعتبار و جایگاه آن از این دولت بیشتر است چرا که دولت کنونی اصلا جایگاهی ندارد.

دبیر کل حزب‌الله رشته صلح داخلی لبنان را مستحکم خواند و خطاب به مردم لبنان گفت: از جنگ داخلی نهراسید، کسانی هستند که می‌خواهند شما را با طرح جنگ داخلی بترسانند. وی افزود: لبنان کشور ماست و ما دهها هزار شهید، مجروح، اسیروجانباز درراه‌ آن داده‌ایم و این بالاترین ارزش در راه حفظ، حمایت‌وعزت‌وکرامت آن است. ما صلح وثبات کشور را حفظ خواهیم کرد.

 

در گزارشی کوتاه بیان شد:

تاکید البرادعی بر عدم انحراف ایران در فعالیت‌های هسته‌ای

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، درگزارش کوتاهی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران اعلام کرد که، هیچ آثاری از پلوتونیوم در ایران کشف نشده است و فعالیت‌های این کشور تحت نظارت آژانس است.

در گزارشی چهار صفحه‌ای "البرادعی" بر عدم انحراف فعالیت‌های هسته‌ای ایران تاکید شده است ‌اما در عین حال آمده است: ایران به کار غنی سازی اورانیوم ادامه می‌دهد و نسبت به درخواست‌های شورای امنیت برای تعلیق غنی سازی بی‌اعتنایی کرده است.

این گزارش همچنین ادعا شده است که این آژانس قادر به پیشرفت بیشتر در تلاش‌هایش برای تایید مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در ایران نیست. مگر این که تهران در مسایل مربوط به اتمی آزمایشی شفافیت لازم را به عمل بیاورد.

 

پخش فیلم ابراز ندامت بمب‌گذاران در سیمای خوزستان

مسببان انفجارهای جنایتکارانه در اهواز دوشنبه شب در سیمای مرکز خوزستان ظاهر شدند و با حالتی گریان به اظهار ندامت از عمل خود پرداختند. یکی از تروریست‌ها در حالی که به شدت گریه می‌کرد، خطاب به جوانان گفت: جوانی خود را نابود نکنید. به من نگاه کنید و ببینید چگونه به ذلت و خواری افتادم و هیچ هم به دست نیاوردم.

در این برنامه تلویزیونی ابعاد دیگر فعالیت‌های فتنه جویانه تروریست‌ها شامل تهیه فیلم‌های تبلیغاتی از صحنه جنایت خود و سرودهایی که در سایه حمایت اشغالگران عراق تهیه شده بود به همراه نمایش پرچم جعلی تجزیه طلبان در این فیلم‌ها مورد اشاره قرار گرفت. این تبلیغات با بی‌اعتنایی کامل عشایر غیور عرب زبان خوزستان مواجه شده است.

همچنین به گفته یکی از تروریست‌ها نهایی شدن برنامه‌های تروریستی به عهده عوامل خارج کشور و با اشاره فردی به نام "حبیب بنگان" معروف به ابو محسن صورت می‌گرفته است. وی هم اینک تحت تعقیب است.

 

کلدانی‌های نینوا هم خود مختاری می‌خواهند!

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق‌الاوسط، یک گروه مشترک از احزاب کلدانی و آشوری عراق با دادن پیشنهاد‌هایی به کمیته تدوین پیش نویس قانون اساسی کردستان عراق خواستار دادن خود مختاری به مسیحیان این منطقه و پیوستن منطقه دشت "نینوا" به کردستان شدند.

این گروه در پیشنهاد‌های خود آورده است، از آن‌جایی که دشت "نینوا" با نواحی اطراف و حومه‌های آن جزء نواحی کردستان عراق است پیشنهاد می‌کنیم در قانون اساسی متنی گنجانیده شود که در آن به روشنی بدون ابهام حق ملت ما! در داشتن حکومت خودگردان در دشت نینوا تضمین گردد.؟!

 

هشدار واشنگتن پست به بوش و اولمرت:

ایران در حال پیروزی است

"اولمرت و بوش امروز باید با این واقعیت روبه‌رو شوند که ایران در حال پیروزی است. نه تنها به این خاطر که برنامه هسته‌ای خود را حفظ کرده، بلکه به این خاطر که جهت کلی خاورمیانه را نیز به سود خود تغییر داده است." روز دوشنبه روزنامه واشنگتن پست در مقاله‌ای با بیان این مطلب اولمرت و بوش را دو سیاستمدار کوفته و ضعیف شده توصیف کرد که در حالت تدافعی قرار دارند و برای اولین بار در طول شش ماه گذشته در کاخ سفید به مذاکره می‌نشینند.

این روزنامه آمریکایی همچنین با اشاره به آخرین دیدار نخست وزیر اسرائیل با بوش که با ابراز اعتماد نسبت به مخالفت نسبت به حل مشکلات عراق و فلسطین و خاورمیانه همراه بود، نوشت: اکنون ایران و متحدش سوریه به طور کامل در حالت تهاجمی به سر می‌برند و چیزی نمانده است که آنها جهت "انقلاب سرو" و مردمی در لبنان را معکوس کرده و کنترل را در آن کشور به دست حزب‌الله بسپارند."

واشنگتن پست از تلاش ایران سوریه برای محدود سازی سازشکاران فلسطینی و تمهیدات مخفیانه دور جدیدی از مقاومت سخن به میان آورد و افزود: هر دو این سیاستمداران در داخل با مشکلات عمیق سیاسی روبه‌رو هستند و ارتش‌های خودنمای هر دو کشور در باتلاق فرورفته‌اند.

این روزنامه در نهایت تنها گزینه پیش روی آمریکا و رژیم صهیونیستی را "یک طرح تغییر بازی برای شکستن برتری ایران و همپیمانانش و دادن روحیه به اعراب میانه‌رو (چیزی مانند طرح تایید دولت فلسطینی در سال 2002 یا طرح خروج از غزه در سال 2003) دانست."

 

خبر کوتاه

** دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس با حمایت از فعالیت های صلح آمیز کشورمان خواهان پیوستن اسراییل به NPT شد. عبدالرحمان العطیه، با ذکر این مطلب که اسراییل از بازرسی و پیوستن به معاهده منع گسترش سلاحهای هسته ای با حیله گری طفره می‌رود افزود: همه کشورهای منطقه بدون استثناء و در راس همه رژیم صهیونیستی باید عاری از سلاح های هسته ای شوند و همچنین زرادخانه های هسته ای آن مورد بازرسی قرار گیرند. اسراییل باید متعهد به معاهده گسترش سلاح های هسته ای شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات