صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۸۵ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۹۱۸۴

* سال پیامبر اعظم (ص) را گرامی می‌داریم *

پیامبر اکرم(ص) فرمودند:

خداوند عزّوجل می‌فرماید: هرگاه دل بنده‌ام را بنگرم و دریابم که از روی اخلاص و برای خشنودی من طاعتم را به جا می‌آورد، راستگردانی و تدبیر او را خود بر عهده می‌گیرم.

« بحار: 85/13»

 

انتخابات روز گذشته آمریکا نشان داد:

نتیجه معکوس تبلیغات بوش برای نامزد‌های جمهوریخواه

براساس گزارش‌های منتشر شده از نتایج اولیه انتخابات کنگره آمریکا، حزب جمهوریخواه به رهبری "جورج بوش" با شکست بی‌سابقه‌ای مواجه شده است و به احتمال زیاد نومحافظه کاران معروف به عقابهای کاخ سفید، کنترل کامل خود را بر مجلس "سنا" و "کنگره" از دست بدهند.

از نکات قابل توجه در این انتخابات آن است که هر نامزدی که "بوش" از او پشتیبانی کرده، با ریزش شدید آراء و حتی سقوط مواجه شده است. این موضوع در ایالت‌هایی که "بوش" شخصاً حضور یافته و به دفاع از نامزدهای جمهوریخواه پرداخته است گسترده‌تر و آشکارتر است.

نتایج اولیه شمارش آراء در آمریکا نشان می‌دهد که چهره‌های جنگ طلب و طرفداران صهیونیزم با بی‌اعتنایی بیشتری از سوی مردم این کشور روبه‌رو شده‌اند. از جمله " ریک سنتروم" سناتور افراطی مجلس سنا از ایالت "پنسیلوانیا" از طرفداران سرسخت طرح‌های تحریم و حمله نظامی به ایران و عراق و از حامیان پروپا قرص گروه آمریکایی و اسرائیلی "ایپک" است که بافاصله زیادی از "باب کیسی جونیز" رقیب دموکرات خود شکست خورده است.

رویگردانی رای دهندگان آمریکایی از جریان صهیونیزم مسیحی به رهبری "بوش" در حالی است که وی چند ساعت قبل از آغاز انتخابات در جمع مردم شهر "دالاس" در ایالت تگزاس گفته بود: اگر شما می‌خواهید که مالیاتهای شما پایین باقی بماند، به جمهوریخواهان رای بدهید. زمانی که به پای صندوق‌های رای می‌روید به خاطر بیاورید که ما در جنگ به سر می‌بریم و اگر شما از این کشور می‌خواهید که هر کاری را که می‌تواند برای حمایت از شما انجام دهد و همزمان اساس صلح را برای نسلهای آینده آماده کند، به جمهوریخواهان رأی دهید.

 

تقاضای حماقت‌آمیز رایس از ملت ایران!

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با رادیو محلی "کونینگهام" گفت: من از این‌که مردم ایران به فعالیت‌های هسته‌ای نگاه ملی و منافعی دارند متعجبم. اما به شما می‌گویم این فعالیت‌ها محیط زیست را تخریب می‌کندو مردم ایران دارای تمدن کهن بزرگی هستند، باید به ارزش‌های اجدادیشان احترام بگذارند و دست به تخریب محیط زیست نزنند. شما باید ما را در حفظ محیط زیست یاری کنید، نگذارید پروسه چرخه سوخت نیروگاه اتمی در کشورتان تکمیل شود؟! رایس سپس با لحنی آمیخته با حماقت افزود: من از مردم ایران می‌خواهم علیه مراکز هسته‌ای دست به عملیات انتحاری بزنند و ما را در داشتن محیط زیست سالم یاری دهند.

براساس گزارش‌های رسمی، آمریکا که یک سوم گازهای گلخانه‌ای را تولید می‌کند، همچنان از امضای پیمان کیوتو مبنی بر منع تولید گازهای مضر برای محیط زیست خودداری می‌ورزد. از سوی دیگر چندی پیش بوش از انرژی هسته‌ای به عنوان پاک‌ترین انرژی یاد کرد.

 

قدرت نمایی نیروی دریایی در ششمین روز رزمایش پیامبر اعظم(ص)

درادامه دومین رزمایش پیامبر اعظم(ص)، رزمایش تخصصی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌نام "اقتدار" روز گذشته 16/8 از شمال بندرگناوه تا جزیره لاوان در خلیج فارس آغاز شد. فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در تشریح این رزمایش گفت: این رزمایش با شرکت دهها فروند از شناورهای موشک انداز، اژدرافکن، هجومی، نیروبر، سایتهای موشکی ساحل به دریا، غواصان، سایت‌های راداری و شنودی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، گروه‌ موشکی سلمان، پایگاه دریایی عسلویه ومرکز مخابراتی صابر به وسعت ‪ ۲۰هزار مایل مربع اجرا می‌شود.

وی نمایش اقتدار و عزم ملی برای مقابله با هرگونه تهدیدات دشمن، ایجاد آرامش و همگرایی و اعلام پیام صلح و دوستی باکشورهای مستقل مخصوصا کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، ارتقای توان رزم یگانها، ارزیابی عملکرد تیم‌های خوداتکای شناوری، موشکی و تکاوری، خنثی کردن اثرات تبلیغات جنگ روانی دشمن و بالا بردن توان بازدارندگی جمهوری اسلامی را از جمله اهداف رزمایش تخصصی اقتدار ذکر کرد.

سردار رزمجو یادآورشد:اجرای عملیات تصرف و انهدام شناور و سکوهای دشمن فرضی، قطع خطوط مواصلاتی دشمن، اجرای پدافند غیر عامل، رهگیری شناورهای بیگانه،تست شلیک ساحل به دریا، اجرای عملیات مین ریزی ،تمرینات تیراندازی به طور شبانه، شلیک موشک‌های دوش پرتاب و تست شناورهای جدید الورود به سازمان نیروی دریایی سپاه از مهمترین تمرینات این رزمایش تخصصی است.

 

تقاضای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از جامعه جهانی:

از تولید شهاب 3 در ایران جلوگیری کنید

آزمایش موشک دور برد شهاب 3 در دومین رزمایش پیامبر اعظم(ص) نگرانی شدید رژیم صهیونیستی را برانگیخت. به ‌طوری‌که از جامعه جهانی عاجزانه خواستار فشار به جمهوری اسلامی برای توقف تولید این نوع موشک شد.

وزیر دفاع اسراییل در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی معاریو گفت: به گفته مقامات ایرانی، برد موشک شهاب 3، حدود دو هزار کیلومتر است. ولی به نظر می رسد برد این موشک ها بیش از اینها باشد و ایرانی ها دو هزار کیلومتر را برای گمراه کردن ما اعلام کرده باشند. به همین دلیل باید هر لحظه آماده باشیم. چون برد این موشک ها حتما به اسراییل هم می رسد.

پرتز افزود: بدون شک زمانی که ایران مورد حمله کشور یا کشورهای غربی واقع شود، به سوی ما موشک پرتاب خواهد کرد و انتقام حمله احتمالی آنها را از ما خواهد گرفت.

 

تقاضای خانواده شهدا برای مشارکت در اعدام صدام

امروز دادگاه صدام؛ رسیدگی به جنایات او در نسل‌کشی اکراد و تخریب چهار هزار روستای کردنشین عراق را پس از صدور حکم اعدام وی به خاطر کشتار در شهرک شیعه نشین "دجیل" آغاز می‌کند و به گفته نخست وزیر عراق، صدام تا پایان سال جاری میلادی اعدام خواهد شد.

در همین حال بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اعلام کرد، گروهی از خانواده‌های معظم شهدای جنگ تحمیلی از مسئولان دولت عراق و دادگاه صدام خواسته‌اند شرایطی را فراهم سازند تا نمایندگانی از خانواده‌های شهدای ایرانی و سایر قربانیان عراقی، کویتی، کرد و ... در مراسم اعدام صدام به طور مشترک طناب‌دار را به گردن وی بیندازند.

گزارش "الشرق الاوسط" حاکی است گرچه صدام پس از اعلام حکم دادگاه سرو صدا به راه انداخت، اما به هنگام خروج از سالن دادگاه به سختی قدم بر می‌داشت و با هیچ کس حتی برزان تکریتی (برادر ناتنی‌‌اش) صحبت نکرد.

 

رهبران جوان جهان اسلام زیر ذره‌بین کارشناسان صهیونیست

کارشناسان صهیونیست، روز یکشنبه گذشته در دانشگاه حیفا به بررسی ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری رهبران جوان شیعه پرداختند. آنها مدعی شدند، با وجود این رهبران جوان و کاریزماتیک و با اعتقادات مذهبی خاص آنها، تندروی در میان شیعیان افزایش می‌یابد. به گزارش روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت، "سالی شهوار" یکی از سخنرانان این همایش با بیان این‌که همسویی احمدی نژاد با مقامات بالاتر سیاسی در ایران می‌تواند خطری جدی برای اسراییل باشد، گفته است: "احمدی نژاد به دلیل اعتقادات دینی خاص، به ویژه اعتقاد به مهدویت بدون ترس به رویارویی با جهان غرب برخاسته است."

او به این نکته اشاره کرد که احمدی نژاد از ارتباط با خدا سخن می‌گوید و نوعی انتخاب غیر منتظره خود به این سمت را نشانه‌ای الهی دانسته و خود را نجاتبخش انقلاب اسلامی ایران و مردم می‌داند و با شعارهای عدالتخواهانه از حمایت طبقات پایین مردم ایران هم برخوردار است.

این کارشناس در پایان نتیجه می‌گیرد که همین اعتقادات و ویژگی‌های خاص احمدی نژاد است که اسراییل باید از آن بترسد.

 

طومار نظامیان اشغالگر آمریکایی در عراق:

ما را از عراق برگردانید

چندصد تن از نظامیان آمریکایی مستقر در عراق با امضای طوماری خطاب به کنگره این کشور، خواهان خارج کردن آنها از عراق شدند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این طومار تصریح شده است: نظامیان آمریکایی با وجود میهن پرستی و علاقه‌مندی به خدمت در ارتش کشورشان از مسئولان این کشور در کنگره خواسته‌اند که زمینه خروج سریع همه نیروهای نظامی از عراق و بر چیدن همه پایگاه‌های آمریکا در این کشور را فراهم کنند. در این طومار آمده است: باقی ماندن در عراق بی‌نتیجه است و ارزش بهایی را که برای آن پرداخته می‌شود ندارد و اکنون وقت آن فرارسیده که نیروها به کشورشان بازگردند.

 

اخبار کوتاه

مهندس محرابیان، رئیس ستاد طرح‌های ویژه دولت، از تصویب بودجه عملیاتی کردن متروی تهران- قم خبر داد و تصریح کرد، هیئت دولت پنجاه میلیون دلار به طرح متروی تهران- قم اختصاص داده است و قرار است که عملیات اجرایی آن تا ماه آینده اجرایی شود و ظرف 18 ماه آینده باید به مرحله بهره‌برداری برسد.

**وزارت اطلاع رسانی فلسطین از طرح رژیم صهیونیستی برای اسکان یک میلیون یهودی مقیم آمریکا و کشورهای اروپایی در اراضی اشغالی فلسطین از جمله صحرای نقب، مناطق همجوار با کرانه باختری، نوار غزه، جنوب لبنان و بلندی‌های جولان در سوریه خبر داد و گفت: براساس یک یاداشت رسمی که اخیراً در میان کشورهای عربی توزیع شد، رژیم صهیونیستی از آغاز سال جاری اقدامات لازم برای اسکان این عده از یهودیان در فلسطین را به عمل آورده است.

**روزنامه آمریکایی کریستین ساینس مانیتور، با اذعان به استفاده رژیم صهیونیستی از بمب‌های خوشه‌ای در جنگ 33 روزه علیه لبنان نوشت: از زمان پایان جنگ اسراییل و لبنان در تابستان که در آن از بمب‌های خوشه‌ای ساخت اسراییل و آمریکا علیه مردم جنوب لبنان استفاده شد، این بمب‌‌ها حداقل 22 نفر کشته و 133 نفر را زخمی کرده است که 98 درصد آنها غیر نظامی بوده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات