صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۸۵ - ۰۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۵۹۲۴۸

رسول اکرم (ص) :

استوار‌ترین دستاویز حلقه‌های ایمان، خدا را ولی خود گرفتن، دوست داشتن و کینه داشتن برای خداست.

« کنزالعمال: 43525»

ولی امر مسلمین :

حزب الله خط مقدم دفاع از امت اسلامی و ملتهای منطقه است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد حوادث لبنان پیام مهمی خطاب به جهان اسلام به این شرح صادر فرمودند:

فاجعه‌ی سهمگین قانا دلهای ما را لبریز از درد و اندوه کرده و ما و دیگر ملتهای مسلمان و همه‌ی آزادگان جهان را سوگوار و خشمگین ساخته است.

آن کودکان معصوم ،آن تن‌های ضعیف و رنجور، آن دلهای وحشت زده و کوچک به چه گناهی کشته شدند؟ دل آتش گرفته‌ی مادران و پدران آنان چرا باید به دست صهیونیستهای خونخوار و حامیان مست ومغرور آمریکایی، این چنین کباب می‌شد؟ بیست روز بمباران بی‌وفقه‌ی لبنان، بیست روز جنایت در حجم انبوه، ویران‌سازی یک کشور و قتل عام غیر نظامیان درآن، و فاجعه‌یی همچون کشتار قانا، از کدام پشتوانه‌ی منطق و استدلال برخوردار است که دنیای مدعی تمدن و سازمان ملل و دولتها و سازمانهای مدعی حقوق بشر ، این گونه در برابر آن خونسرد و بی‌تفاوتند؟ دنیای اسلام تاکی باید وجود سراپا فتنه و شر رژیم صهیونیستی را تحمل کند؟ دولتهای اسلامی تاکی باید دست آمریکای جنگ افروز و مستکبر را در این منطقه‌ی حساس بازبگذارند؟ آنچه در لبنان اتفاق افتاد حقوق بشر آمریکایی را برای همه معنا کرد و خاورمیانه‌ئی را که دولت آمریکا در پی آن است، نشان داد.

امروز برای همه روشن شده است که تهاجم به لبنان، نقشه‌ئی از پیش طراحی شده و اقدامی آمریکایی - صهیونیستی، به عنوان گامی اساسی در راه تسلط برخاورمیانه و جهان اسلام بوده است. بوش و همکاران آمریکایی وی به همان اندازه در فجایع لبنان گنهکارند که سران خبیث و روسیاه رژیم صهیونیستی، و سکوت سازمان ملل و بیشتر دولتهای غربی و حمایت برخی از دولتها همچون دولت بدسابقه و بدنام انگلیس ، آنان را نیز به اندازه‌های مختلف در قضاوت امروز و فردای بشریت و در مواخذه و عقوبت عظیم الهی، مسئول و شریک جرم می‌سازد. امروز ملتهای مسلمان بیش از همیشه از آمریکا متنفر و بر آن خشمگینند. دولتهای آنان نیز حتی آنها که ملاحظات سیاسی، موجب محدودیت آنها است، از این همه تعدی وقاحت آمیز و مستکبرانه، بیزار و برآن معترضند ،رژیم آمریکا با حمایتش از جنایتها و جنایتکاران صهیونیست و باتجاوز آشکارش به حقوق ملتهای مسلمان، باید منتظر سیلی سخت و مشت کوبنده‌ی امت اسلامی باشد.

ایستادگی ملت لبنان و مجاهدت قهرمانانه‌ی حزب الله واقتدار برخاسته از ایمان و صبر و توکل آنان، نماد دیگری از بیداری دنیای اسلام و عزم راسخ آن در برابر دشمنی‌ها و کین توزیها است . مشت پولادین جوانان مومن و شجاع و مظلوم لبنانی، اکنون بر چهره‌ی زشت متجاوزان فرود آمده و شیشه‌ی غرور مستانه‌ی آنان را شکسته است .

سیاست راهبردی آمریکا، ایجاد ناامنی و بحران و جنگ در این منطقه است ، بدانند که هر چه ناامنی را گسترش دهند، ملتها را بر خود خشمگین تر و دنیا را برای خود ناامن تر خواهند کرد. رفتار و خوی تجاوزگرانه‌ی آمریکا و اسرائیل، روح مقاومت را بیش از پیش در دنیای اسلام زنده خواهد کرد و ارزش جهاد را برای آنان نمایانتر خواهد ساخت.

دنیای اسلام و جوانان مسلمان در همه‌ی کشورهای اسلامی بدانند که راه مقابله با گرگ وحشی صهیونیزم و تجاوزگری شیطان بزرگ، جز مقاومت فداکارانه نیست، تسلیم و انقیاد در برابر دولتمردان ماجراجو و فتنه‌گر آمریکا، برطمع و جسارت آنان می‌افزاید و کار را بر ملتها سخت تر می‌کند. اگر لبنان تسلیم تجاوز اسرائیل و آمریکا می‌شد و اگر جوانان مجاهد حزب الله و مردم مظلوم جنوب، رنج این دفاع مقدس را به جان نمی‌خریدند، محنتی بلند مدت و ذلتی روزافزون ، همه ی ملت لبنان را تهدید می‌کرد و ادامه این روند تهاجمی، تمام این منطقه را در برمی گرفت. امروز حزب الله خط مقدم دفاع از امت اسلامی و همه‌ی ملتهای این منطقه است.

برای دشمن صهیونیستی، دین و آئین و مسجد و کلیسا و شیعه و سنی فرق نمی کند. رژیمی است نژاد پرست و متجاوز و سفاک، اگر مانعی در راه خود نبیند از هیچ جنایتی به هر گروه و هر ملت روگردان نیست. ملت‌های منطقه و فرقه‌های اسلامی و پیروان دین‌های مختلف در لبنان و در همه کشورهای اسلامی باید دست‌اتحاد به یکدیگر دهند و نگذارند تفرقه آنان موجب قوت دشمن شود.

ایران اسلامی مقاومت در برابر زورگویی‌ها و تجاوزگری‌های آمریکا و شرارت‌های رژیم صهیونیستی را وظیفه خود می‌داند و در کنار همه ملت‌های مظلوم به ویژه مردم عزیز لبنان و ملت مبارز فلسطین خواهد ایستاد.

آمریکا که با حمایت صریح خود از کشتار غیرنظامیان لبنانی و مخالفت صریح با آتش بس در لبنان و کمک تسلیحاتی و مالی و سیاسی به متجاوزان صهیونیست، عملا مجرم صحنه این فجایع بزرگ است، اکنون درصدد آن است که با تحمیل شرایط خود بر ملت و دولت لبنان، ظلمی مضاعف را بر آنان وارد آورد. بی‌شک آن ملت مقاوم و آن مجاهدان شجاع، زیربار چنین ظلمی نخواهند رفت و جز بر اساس مصالح خود تصمیمی نخواهند گرفت.

اینجانب مصائب وارد آمده بر ملت لبنان به ویژه فاجعه بزرگ قانا را به آن ملت عزیز و به مجاهدان نستوه و به برجستگان و مسئولان سیاسی آن کشور تسلیت می‌گویم و همدردی ملت بزرگ ایران را با آنان اعلام می‌کنم.

سلام بر ملت لبنان، سلام بر حزب الله پیروز و سلام بر رهبر دلاور و مومن عربی سید حسن نصرالله.

قال‌الله تعالی: فاصبران وعدالله حق و لا یستخفنک الذین لا یوقنون...

 

مشخصات ناوچه منهدم شدم صهیونیستها

درپی موفقیت جنبش حزب‌الله لبنان در انهدام دو ناوچه فوق مدرن رژیم صهیونیستی منابع خبری مشخصات این ادوات از جمله ناوچه "ساعر" را به شرح زیر اعلام کردند: مجهز به 8 موشک هاریون، 6 موشک گابریل، 32 موشک باراک، همچنین دارای سامانه توپخانه قوی و جنگ‌های الکترونیکی ، سرعت فوق‌العاده و ظرفیت 53 سرنشین.

از سوی دیگر همین منابع در گزارشی مشخصات فنی تانکهای میرکاوای رژیم صهیونیستی که از آغاز 21 تیر(12ژولای) تاکنون 20 دستگاه از آن توسط حزب‌الله منهدم شده را به شرح زیر اعلام کردند:

تانک میرکاوا که از پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی این رژیم محسوب می‌شود، دارای 60 تن وزن می‌باشد که با سه قبضه مسلسل، یک خمپاره انداز60 میلیمتری  و یک توپ 120 میلیمتری قادر است گلوهایی را با برد 70 کیلومتر شلیک کند و همچنین به تجهیزات بسیار پیشرفته الکترونیکی مجهز شده و 1200 اسب بخار قدرت دارد و از بهترین تانک‌های موجود در دنیا به شمار می‌آید.

 

تأکید وزیران خارجه اتحادیه اروپا:

عظمت حزب‌الله در هم شکسته نمی‌شود

وزیران خارجه اتحادیه اروپا که روز سه‌شنبه (10/5/85) به منظور بررسی مسایل لبنان در لوکزامبورگ گرد هم آمدند، اعلام کردند: تشدید عملیات اسرائیل در لبنان و حملات به این کشور نمی‌تواند عظمت حزب‌الله را در هم شکند، بلکه به تقویت آن می‌پردازد.

وزیر خارجه فنلاند که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را در دست دارد نیز گفت: ادامه سیاست کنونی اسرائیل نامعقول است. "تیومیوجا" افزود: اتحادیه اروپا خواستار دادن پیامی به نخست وزیر اسرائیل است که در آن تأکید شود حملات نظامی اسرائیل نمی‌تواند به موفقیت بینجامد بلکه موجب تأیید حزب‌الله می‌شود.

 

واکنش نمایندگان ترکیه به جنایات صهیونیستها

به گزارش خبرگزاری فرانسه، 25 نماینده پارلمان ترکیه تاکنون در اعتراض به حملات و جنایات صهیونیست‌ها در فلسطین و لبنان، از کمیته دوستی ترکیه و رژیم صهیونیستی استعفا کرده‌اند.

بنابر این گزراش، 17 نفر از این نمایندگان، از حزب اسلامی عدالت و توسعه به رهبری نخست‌وزیر ترکیه و بقیه از حزب "سوسیال دموکرات" جمهوری خلق ترکیه" و حزب "مام میهن" (راست میانه) هستند.

ترکیه که هم‌پیمان اصلی رژیم صهیونیستی در منطقه است و در سال 1996 توافقنامه همکاری نظامی امضا کرده‌اند، بارها این رژیم را به استفاده از زور در حمله به سرزمین‌های اشغالی فلسطین و تجاوز به لبنان متهم کرده است.

روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی از آغاز انتقادات اردوغان از این رژیم ضعیف‌تر شده و اردوغان کشتار غیرنظامیان و افراد بی‌گناه، نابودی شهرها و گسترش خشونت را اقدامی توجیه‌ناپذیر ارزیابی کرد و خواستار شکستن سکوت در برابر این مفهوم جدید از قدرت شد.

 

نیوزویک:

بوش از گذشته درست عبرت نمی‌گیرد

هفته‌نامه آمریکایی "نیوزویک" روز سه‌شنبه (10/5/85) در گزارشی نوشته است: سیاستهای کنونی دولت آمریکا در عراق و لبنان، حاکی از این است که واشنگتن بانادیده گرفتن تاریخ و فراموشی مصلحتی، هیچ درسی از تاریخ نیاموخته است.

نیوزویک می‌نویسد: بوش تمایل آزاردهنده ای به بزرگ کردن مشکلات دارد و گمان می‌برد که این خصیصه از او تصویر یک رییس جمهوری جسور و آرمانی ارائه می‌دهد. نویسنده این هفته‌نامه آمریکایی تصریح دارد: برقراری یک آتش بس معمولی در لبنان که می‌تواند ازکشتار جلوگیری کند برای بوش و آدم‌ماشینی دیپلماتیک اش یعنی خانم رایس پذیرفتنی نیست چرا که می‌گویند درگیریها در لبنان و عراق درد پیش از زایمان خاورمیانه جدید هستند.

نیوزویک افزوده است:"عراق اکنون می‌رود که به لبنانی دیگر تبدیل شود و لبنان نیز آهسته، آهسته به همان جهنمی بدل می‌شود که روزگاری نام آن‌را در اذهان عمومی هم ردیف جنگهای فرقه‌ای قرار داده بود".

به نوشته نیوزویک، طبق نظرسنجی انجام شده توسط روزنامه نیویورک تایمز و شبکه سی.بی.اس، مشخص شده که میل به انزوا طلبی بین‌المللی در میان مردم آمریکا رشد چشمگیری داشته است. "در این نظرسنجی ۵۸درصد ازشرکت‌کنندگان بر این باورند که آمریکا هیچ مسئولیتی در حل مناقشات بین اسراییل و دیگر کشورها ندارد و ۵۶درصد هم خواهان تعیین زمان بندی برای خروج از عراق شده‌اند و اکثریت ۶۲درصدی نیز تصریح کردند که جنگ عراق از لحاظ جان‌های از دست رفته و دلارهای خرج شده، ارزشش را نداشته است.

 

تحریف واقعیت‌های لبنان از سوی رسانه‌های آمریکایی

برخوردهای گزینشی و غیر واقع بینانه رسانه‌های آمریکایی در مورد پوشش خبری تحولات خاورمیانه و لبنان با عکس‌العمل برخی از روزنامه‌های خارجی مواجه شد.

روزنامه "نیو آناتولین"، چاپ ترکیه در تحلیلی از اوضاع خاورمیانه در تهاجم اسراییل به لبنان، نحوه پوشش خبری این تحولات از سوی رسانه‌های آمریکایی را واقع بینانه ندانست.

این روزنامه همچنین به محدودیت‌های آمریکایی‌ها برای دیدن حقایق از تلویزیون‌هایشان و این‌که رسانه‌ها دیدگاه‌ها و نظرات جهانی را تحریف می‌کنند، اشاره کرده و می‌نویسد: آنها رسانه‌هایی مانند "سی.ان.ان" ، "واشنگتن پست"، "سان" و دیگر نشریات غربی به نحوی ماهرانه‌ای اخبار مهم را نادیده می‌گیرند و با قطع اظهارات مهم مصاحبه شوندگان، مدعی می‌شوند که آنها برای ادامه مصاحبه وقت ندارند.

نیو آناتولین می‌نویسد: درحالی که این رسانه‌ها به کشته شدن هشت اسرائیلی در حیفا اشاره می‌کنند و آن را به عنوان مهمترین خبر مطرح می‌کنند، اما همین رسانه‌ها از پرداختن به 45 کشته لبنانی در همان زمان، طفره می‌روند.

 

شکست مهاجمان صهیونیست به بعلبک

نیروهای مقاومت حزب‌الله لبنان بامداد امروز یک حمله غافلگیر کننده رژیم صهیونیستی را با شکست مواجه کردند. در ساعات بامدادی امروز نیروی هوایی ارتش صهیونیستی با هلی‌برن در صدد برآمده با حمله به یکی از بیمارستان‌های بعلبک تعدادی از مجروحان بستری شده را بربایند اما با هوشیاری نیروهای مقاومت ناکام ماندند.

نیروهای صهیونیستی که تعداد آنها به 20نفر می‌رسید پس از یک درگیری در محاصره نیروهای مقاومت گرفتار شدند و در همین زمان با درخواست کمک، تعدادی بالگرد دیگر به آنان پیوستند و نیروهای محاصره شد وزخمی‌های خود را از معرکه فراری دادند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات