صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶  ، 
شناسه خبر : ۳۲۱۸۵۹
ایگاه انصار الله یمن در گزارش ویژه‌ای به وضعیت استان حضرموت و تحرکات آمریکا و انگلیس و ائتلاف متجاوز به یمن در این استان و بهره برداری آنها از شناسایی اولین مورد کرونا برای اجرای نقشه‌هایشان پرداخت و نوشت: بسیاری از ناظران و فعالان اوضاع انسانی و بهداشتی یمن به ارتباط زیاد بین اولین مورد ابتلا به کرونا در استان حضرموت و خبر هلی برن نیروهای آمریکایی – انگلیسی در امتداد خط ساحلی این استان نفت خیز در جنوب یمن اشاره می‌کنند.
این گزارش افزود: هدف از هلی برن این نیروها کنترل بر نوار ساحلی یاد شده است. همزمانی اولین مورد ابتلا با هلی برن شدن این نیروها نشان می‌دهد که آمریکا و انگلیس و ائتلاف متجاوز به یمن در توطئه‌ای، ویروس کرونا را وارد استان حضرموت کرده‌اند تا سپس با اعلام حالت اضطراری و وضع مقررات منع آمد و شد، سرپوشی بر تحرکات نظامی خود در استان حضرموت بگذارند؛ خصوصا بعد از سفرهای مکرر هیئت‌های نظامی آمریکایی به این استان در دو سال گذشته.
استان حضرموت یکی از اهداف آمریکا بوده است. نشانه‌های این امر ماه ژوئیه گذشته در جریان سفر یک هیئت بلندپایه آمریکایی به ریاست «دنیس ناتالی» دستیار وزیر خارجه آمریکا به این استان نمایان شد. دولت آمریکا ابتدا تلاش کرد تا این سفر محرمانه انجام شود. ناتالی با مسئولان محلی دست نشانده در این استان حضرموت دیدار کرد.
ناتالی هدف از این سفر را کمک و یافتن راههای مناسب برای تقویت ثبات وضعیت امنیتی در استان حضرموت عنوان کرد اما سفر خودسرانه او بدون آگاهی مسئولان یمنی نشان می‌دهد که او برای اهدافی دیگر و غیرمعمول به حضرموت سفر کرد و گفته‌های ناتالی چیزی جز گمراه کردن افکار عمومی نبود. آمریکا از اواخر سال گذشته و اوایل سال جدید روی استان حضرموت تمرکز کرده است که بزرگترین استان یمن از نظر مساحت و مهمترین آن از منظر اقتصادی به شمار می رود. شش بخش نفتی یمن در این استان قرار دارد.‎
برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات