صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷  ، 
شناسه خبر : ۳۲۶۷۲۲
نماینده ولی فقیه در سپاه:
حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: تا سپاه هست، انقلاب هست و پاسداران اجازه دست درازی به انقلاب را نمی دهند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (علیه السلام) ؛ حجت الاسلام و المسلمین عبد اله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه شب گذشته (یک شنبه) در مراسم گرامیداشت روز دانشجو و یادواره شهدای مدافع حرم دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (علیه السلام) در جمع دانشجویان این دانشگاه در سخنانی پاسداری را یک نعمت خاص و ویژه عنوان کرد و گفت : فلسفه و کارکرد پاسداری جهاد در راه خداست ، که به فرموده امام (ره) خداوند این درب را برای خاصان خود باز می کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه انقلاب زنده و در حال پیشروی است، گفت : انقلاب ممکن است با فراز و نشیب ها همراه باشد و فتنه های گوناگون او را در بر گیرد اما توقف ندارد.

وی افزود : دشمن در چهل سال انقلاب هرچه که در توان داشت برای نابودی انقلاب به کار بست و انقلاب را با انواع فتنه ها مواجه کرد، اما انقلاب نه تنها زنده ماند بلکه با حرکت پیشرونده الهی، دشمنان خود را عقب راند.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه سخنانش به بیان اصولی از انقلاب و پاسداری پرداخت و در تشریح اولین اصل از این اصول عنوان کرد : انقلاب زنده و پویاست و به فرموده امام راحل (ره)، انقلاب چون زنده و در حال حرکت است دشمن دارد . انقلاب زنده و پویای ما چون از خود اثر دارد شیاطین تحمل پیشروی آن را ندارند ، پس نبرد بین حق و باطل پایان نمی یابد.

نماینده ولی فقیه در سپاه بیان کرد : این جنگ تمام نشدنیست و ادامه دارد تا انسان ها محک بخورند و  افراد گرانبها پیدا شوند و مشخص شود چه کسانی رستگار هستند یا نیستند. در پرتو این مبارزه و جهاد است که ارزش انسان ها هویدا می شود.

حجت الاسلام حاجی صادقی به بیان دومین اصل پرداخت و گفت : چون انقلاب دشمن دارد حافظ و پاسدار می خواهد . یکی از فلسفه های وجودی سپاه این است که نگذارد انقلاب بمیرد یا بماند و درجا بزند تا دشمنان دستشان به انقلاب برسد.

وی ادامه داد : فرهنگ پاسداری ریشه در فرهنگ علوی ، فاطمی و حسینی دارد . فریاد پاسداران این است که اگر می توانید از ما بگذرید و سر ما را ببرید اما اجازه نمی دهیم دستتان به انقلاب برسد.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان این که با گذشت روزگاران پاسداری از انقلاب حساس تر ، مهم تر و دشوار تر شده است ، گفت : در هر زمان باید در برابر حمله و تهاجم دشمن سنگر زد و با اقداماتش مقابله کرد. در همه صحنه ها ، مسئولیت ها و نبرد های سخت و نرم باید بایستیم و نگذاریم سر سوزنی به این انقلاب خدشه وارد شود.

وی عنوان کرد: تا سپاه هست، انقلاب هست و پاسداران اجازه دست درازی به انقلاب را نمی دهند، فتنه ها را به فرصت و حمله ها را به دفع محکم و پر هزینه تبدیل می کنند.

حجت الاسلام حاج صادقی قوی شدن را از مولفه های پاسداری خواند و بیان کرد: پاسداری دو نوع قدرت می خواهد یک قدرت بیرونی که فراگیری علوم و فنون نظامی است و دومین رکن قدرت، قدرت درونی است که با علم و مبانی اعتقادی، معنویت، دین ، ولایت و قرآن بدست می آید.

وی افزود : پاسداری یعنی سربازی و تبعیت از ولایت، ولایت نیز همان زمینی شدن فرمانروایی خدا و تجلی توحید است.

در پایان مراسم از خانواده معظم شهیدان ستار اورنگ ، حسن اکبری ، ابراهیم عشریه ، مهدی طهماسبی ، عباس دانشگر وحسین جوینده از شهدای دانشگاه افسری وتربیت پاسداری امام حسین ( علیه السلام) توسط حجت الاسلام حاجی صادقی و سردار غلامی فرمانده دانشگاه دانشگاه تقدیر شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات