صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱  ، 
شناسه خبر : ۳۲۸۸۸۳
بیانیه حزب‌الله درباره سفر پاپ فرانسیس به عراق
جنبش حزب‌الله لبنان، شامگاه روز دوشنبه، در ارتباط با سفر پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق بیانیه‌ای صادر کرد.
به گزارش پایگاه خبری شبکه «المنار»،‌ در بیانیه یادشده آمده است: «حزب‌الله از سفر پاپ فرانسیس به کشور برادر عراق و نتایج مثبت این سفر بویژه دیدار با جناب آیت‌الله العظمی آقای علی سیستانی مرجع، شیعیان در عراق تمجید می‌کند و تأیید کامل خود بر موضع جناب آیت‌الله سیستانی را ابراز می‌دارد که در آن، بر لزوم برطرف کردن رنج، ظلم، خشونت، فقر، ستم دینی و فکری، جنگ‌ها، اقدمات خشونت‌آمیز، محاصره، کوچاندن اجباری که بسیاری از کشورهای مختلف با آن مواجه هستند، به ویژه مردم فلسطین در اراضی اشغالی تأکید کردند».
در ادامه این بیانیه آمده است: «حزب‌الله بر این باور است که عراق در دو دهه گذشته با تیره‌روزی‌های بسیار و جنگ‌های متعددی مواجه بوده است؛ جنگ‌هایی که اشغالگران آمریکایی و تروریست‌های وهابی داعشی آن را به راه انداختند.»
حزب‌الله ابراز امیدواری کرد که این سفر، زمینه‌ای باشد برای آنکه عراق نقش خود را در عرصه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای بار دیگر به دست بیاورد و یکپارچگی ملی این کشور و حق طبیعی آن در داشتن حاکمیت و ثبات تقویت شود.
حزب‌الله در بخش پایانی بیانیه مذکور بر نقش مهم مراجع دینی و معنوی سراسر جهان در مواجه با تجاوزها، اشغالگری‌ها و رسوا کردن تروریسم و از طرفی دیگر، تثبیت ارز‌ش‌هایی چون الفت و همزیستی مسالمت‌آمیز و همچنین حق مردم در مقاومت و دفاع مشروع در برابر اشغالگری‌ها و در عین حال، بر حمایت از آرمان‌های آزادی‌خواهانه و عدالت‌جویانه تأکید کرد.
رهبر کاتولیک‌های جهان، بعدازظهر روز جمعه، هفته گذشته در سفری سه روز وارد بغداد شد.
او پس از ورود به این کشور ابتدا با «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر سپس با «برهم صالح» رئیس‌جمهور این کشور و دیگر شخصیت‌های سیاسی و مردمی عراق دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
روز شنبه، پاپ به دیدار آیت‌الله سید علی سیستانی مرجع عالی‌قدر شیعیان در نجف اشرف رفت و یک ساعت و پشت‌ درهای بسته با ایشان به گفت‌و‌گو پرداخت.
پاپ فرانسیس همچنین روز یکشنبه با رئیس، نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق و همچنین رئیس حزب دموکرات کردستان دیدار و گفت‌و‌گو کرد و صبح روز دوشنبه، پس از اتمام سه روز مشخص‌شده، عراق را ترک کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات