صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰  ، 
شناسه خبر : ۳۳۰۳۲۸
علی نجفی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان، با اشاره به اینکه حدود ۱۶۰ نفر ایرانی در این کشور، در زندان یا بازداشت به سر می برند، از عفو ۴۶ تن از این تعداد به مناسبت عید سعید فطر از سوی سلطان این کشور خبر داد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان با اعلام این خبر افزود: در سال گذشته نیز ۶۶ تن از زندانیان ایرانی، مشمول عفو واقع شدند.
وی ادامه داد: جرم بیشتر زندانیان ایرانی، قاچاق مواد مخدر و ورود غیرقانونی است که این جرایم در عمان، مجازات سنگین از قبیل حبس طولانی مدت و اخراج از کشور دارد.
نجفی ضمن تشکر از رأفت و مرحمت سلطان محترم عمان گفت، به تازگی از مسئولان ذیربط این کشور خواستیم در صورت امکان، زندانیانی که شاکی خصوصی ندارند، آزاد شوند و امیدواریم شاهد این اتفاق باشیم.
وی خاطرنشان کرد: پیگیری وضعیت ایرانیان مقیم در عمان، جدی در دستور کار سفارت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و در این راستا در ماه های آغازین مسئولیت سفارت جمهوری اسلامی ایران، از زندان مرکزی عمان به نام زندان سمائل بازدید و با زندانیان ایرانی دیدار و گفت وگو کردم و از نزدیک در جریان وضعیت آنها قرار گرفتم.
نجفی ضمن تاکید بر ضرورت تمهید چارچوب های حقوقی لازم جهت ارائه تسهیلات کنسولی به اتباع دو کشور، اشاره کرد که متاسفانه تاکنون اسناد پایه کنسولی از قبیل موافقتنامه های معاضدت قضایی، استرداد مجرمین و انتقال محکومین میان دو کشور به امضا نرسیده است و هم اکنون نهایی کردن و امضای این اسناد، جدی در دستور کار پیگیری سفارت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان، ضرورت تشدید ساز و کارهای پیشگیرانه از سوی ارگان های ذیربط مرزی کشورمان برای جلوگیری از ارتکاب جرائم فوق الذکر توسط معدودی از افراد خاطی را مورد تاکید قرار داد و هشدار داد که ارتکاب این جرایم، مجازات سنگین و سختی را در عمان در پی خواهد داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات