صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳  ، 
شناسه خبر : ۳۳۰۳۵۴

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: دوره اوج بیماری بلند بود و هنوز با اینکه روند نزولی شده، میزان بیماران بستری در بیمارستان‌ها زیاد است؛ هرچند وردی بیمار به بیمارستا‌ها کم شده است.

رئیسی گفت: تعداد شهر‌های قرمز باز هم کاهش پیدا کرده و تعداد شهر‌های قرمز به ۴۶ شهر رسیده، شهر‌های نارنجی ۲۶۳ شهر و ۱۳۹ شهر نیز در وضعیت زرد هستند. تعداد شهر‌های قرمز همچنان رو به کاهش است. دو هفته پیش تعداد شهر‌های قرمز ۳۰۱ شهر بود و هفته گذشته به ۱۰۲ شهر کاهش یافت و این هفته به ۴۶ شهر رسید.

وی افزود: در ۲۶ استان روند کرونا نزولی شده و در پنج استان نیز با اینکه به قله پیک چهارم رسیدیم، هنوز روند نزولی سرعت نگرفته. امیدواریم در این هفته، سرعت نزولی شدن مورد بیماری در این استان‌ها نیز بیشتر و شهر‌های قرمز باز هم کمتر شود.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: استان‌های خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، هرمزگان و تهران، نیاز به دقت و مراقبت بیشتری دارند و تقریبا به اوج بیماری رسیده اند، روند صعودی متوقف شده و رفته رفته وارد روند نزولی می‌شوند. امیدواریم به زودی با رعایت مردم این استان‌ها نیز از وضعیت قرمز خارج شوند.

رئیسی گفت: از مردم همه استان‌های کشور برای رعایت خوب پروتکل‌های بهداشتی در مراسم شب‌های احیا تشکر می‌کنیم واقعا پروتکل‌ها را به خوبی رعایت کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات