صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۳  ، 
شناسه خبر : ۳۳۱۳۳۲
دبیر سابق ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: شورای نگهبان یک نهاد ارزشمندی است که همه باید به این شورا احترام بگذارند و از آن حمایت کنند.

محمد جواد لاریجانی دبیر سابق ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در برنامه بدون مرز در پاسخ به سوال مجری درباره اینکه تحلیل شما از تصمیم اخیر شورای نگهبان در مورد آقای علی لاریجانی چیست؟ گفت:ما نباید شورای نگهبان را به طور شخصی و جزئی ارزیابی کنیم شورای نگهبان نهادی است که در طول انقلاب خدمات بسیار عظیمی هم در پاسداری از ماهیت دموکراتیک نظام هم در پاسداری از ماهیت اسلامی نظام داشته، بنابراین شورای نگهبان یک نهاد ارزشمندی است که همه باید به این شورا احترام بگذارند و از آن حمایت کنند.

وی افزود: الان مسئله انتخابات ما مسئله مشارکت و دقت در انتخاب اصلح است؛ البته نظر من به طور طبیعی درباره دکتر علی لاریجانی با شورای نگهبان متفاوت است بنده معتقدم دکتر علی لاریجانی یک مدیر بسیار توانمند سیاسی و صاحب تفکر و فرهیخته و کاملاً شناخته شده در سطح بین‌المللی و از پیروان سرسخت مقام معظم رهبری است نه الان بلکه از زمات ریاست صدا و سیما تاکنون که همواره خط رهبری را پیش می بردند و ما همه اخوان لاریجانی سربازان این نظام هستیم و به شرط ریاست خدمت نمی‌کنیم هرجا زمین خدمت باشد ما باید خدمت کنیم.

لاریجانی ادامه داد: به نظرم من هیچ کس نباید سوء استفاده کند و الان نباید به دنبال این دعواها باشیم و خود دکتر علی لاریجانی هم معتقد است که الان زمان این مناقشات و دعواها نیست شورای نگهبان هم معتقد نیست حرفش از عصمت برخوردار است و آنها هم احتمال خطا را می‌دهند؛ مقام معظم رهبری برخی گلایه‌ها را اعلام کردند اما باید آنها را پشت سر بگذاریم.

وی تاکید کرد: موضوع امروز ما یک انتخاب درست اصلح و با شور و هیجان و مشارکت وسیع است و همه ما باید برای این امر بزرگ وارد میدان شویم مشارکت بالای مردم در انتخابات امنیت و منافع ملی ما را تقویت می‌کند و ضمناً در حوزه حضور ما در منطقه نیز تأثیر  بسزایی دارد و حتی مسائل اقتصادی ما را هم بهتر خواهد کرد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات