صفحه نخست >>  عمومی >> اخبار ویژه
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸  ، 
شناسه خبر : ۳۳۱۸۹۵
سرلشکر سلامی:
خود و ملت را مدیون فداکاری‌های این فرزندان پرافتخار این ملت می‌دانیم‌؛ دهه‌ها است در معرض سیاست‌های قدرت‌های شیطانی و اشرار بزرگ و کوچک‌ هستیم.
پایگاه بصیرت / گروه حماسه و جهاد

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه صبح امروز در آیین الحاق تجهیزات جدید به نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: امروز برای همه دوستداران و حامیان اقتدار و استقلال و عزت کشور سربلند و ملت سرافراز ایران اسلامی روز فراموش‌ناشدنی است و باید همواره شکر خداوند را بگذاریم‌ که ما را در راه جهاد فی سبیل‌الله قرار داد.

وی افزود: نیروی زمینی چشمه‌ساز جوشان ‌تمام ارکان قدرت سپاه و محل تولد همه فرماندهان و شهیدان والامقام و ستون پیکره قدرت دفاعی کشورمان است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: خود و ملت را مدیون فداکاری‌های این فرزندان پرافتخار این ملت می‌دانیم‌؛ دهه‌ها است در معرض سیاست‌های قدرت‌های شیطانی و اشرار بزرگ و کوچک‌ هستیم.

سرلشکر سلامی گفت: در این مدت که به استقلال سیاسی و عزت و افتخار رسیدیم به شکل پیوسته طراحان راهبردی ناامنی از آمریکای مهاجم و تجاوزطلب تا متحدان اروپایی و شرکای منطقه‌ای و تروریست‌های محلی، همگی‌ در حال طراحی توطئه هستند؛ هرگاه توانستند در حال اجرای توطئه علیه ملت ایران بودند.

وی با بیان اینکه در جنگ‌های بزرگی در دامنه جهانی با قدرت‌های به ظاهر بزرگ وارد شدیم و از بعضی از آنها هم خارج شدیم و حتی اَشکال برخی جنگ‌ها را نیز تغییر دادیم، اظهار داشت: در میان این آتش‌باران‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی و اطلاعاتی دشمنان که به صورت مستقیم‌ و غیر مستقیم با آنها در طیف بسیاری از منازعات مرزی و فراتر از مرزها تا امروز  مواجه هستیم، به واسطه قوت قلب و ایمان درونی و شجاعت، فداکاری و‌ ثبات قدم‌ مردان بزرگمان، دشمنان را ناکام گذاشتیم.

فرمانده کل سپاه افزود: چه در دفاع مقدس که با طیف به هم‌ پیوسته دشمنان مواجه بودیم تا فعالیت اشرار در مناطق مرزی کشور، همه جا جوانان رشید این سرزمین‌ پیروز بودند و دشمنان را به عقب راندند و تمرکز‌ آنها را به هم ریختند و در فراتر از مرزها فراری دادند و پیشانی جبهه را گسترش دادند و قدرت تمرکز‌ را از آنها گرفتند و آیین‌های عملیاتی آنها را به شکست کشاندند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: سلاح‌های آتشبار دشمن در اطراف مرزهای کشورمان آرایش‌گرفته‌اند که این در عرصه‌های مختلف صورت گرفته و بزرگترین آن جنگ روانی است اما با این حال امنیت در کشور حاکم است و راه را بر دشمنان این ملت بسته‌اند و‌ منافذ را مسدود کردند و با چشمانی تیزبین که به اقصی نقاط دشمن نظر می‌افکنند، دست‌های مستحکم را روی ماشه قرار دادند و  آنها را تعقیب می‌کنند و اجازه ورود به آنها را نمی‌دهند.

وی تأکید کرد: این بیان و شعار نیست بلکه واقعیت تاریخی و حال است که قابلیت قضاوت دارد؛ نسل جدید سپاه ادامه همان نسل شهدای دفاع مقدس با همان ایمان و درخشش و روح و معرفت هستند فقط این نیرو به سلاح‌های مدرن مجهز شده و با صنعت نوین‌ پیش‌ رفته است.

فرمانده کل سپاه افزود: نیروی زمینی سپاه نیرویی است که وقتی در‌ هر نقطه‌ای عمل می‌کند موفق است؛ این هم به واسطه تجهیزات نوین داخلی است که استفاده می‌کنند. ایرانی‌ها برای عزتشان‌ ارزش قائل هستند به نحوی که با عزت، اقتدار، پیروزی و‌ سربلندی شناخته شده و می‌شوند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: اینکه کشور در قلب آتش دشمنان ایمن است؛ به واسطه وجود رزمندگانی که در قلب  سنگرها در سرما و گرما می‌ایستند. حال با چنین رزمندگانی آیا ممکن است دشمن بر ما سیطره یابد؛ البته استفاده از سلاح گرم‌ برای رزمندگان ما نقطه آخر است زیرا برای مردم خود اول می‌سازند و این را از فعالیت‌های سازندگی نیروی زمینی سپاه در اقصی نقاط کشور در مناطق محروم می‌توان دید.

وی ادامه داد: افق نگاه «نزسا» شکست دادن دشمنان است؛ ما از نقطه شروع، دشمنان را مورد هدف قرار می‌دهیم و این به ما عمق می‌دهد لذا سلاح‌هایمان را براساس این تفکر به کار می‌گیریم.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: فروپاشی ذهن دشمن در ابتدای حرکت به ما ابتکار عمل و آزادی عمل می‌دهد؛ آنها باید بدانند میدان جنگ و اعماق و کیفیت نبرد را ما انتخاب می‌کنیم البته استراتژی ما دفاعی است یعنی جنگ‌طلب نیستیم‌. سیاست‌ ما دفاعی است اما استراتژی‌های ما همگی عملیاتی است و این واقعیت است.

سرلشکر سلامی افزود: ابتدا به ساکن جنگی را شروع نخواهیم‌کرد ولی بعد از اولین تهاجم حرکت ما تهاجمی است زیرا می‌خواهیم ‌تمامیت ارضی خود را حفظ کنیم.

وی تاکید کرد: برای ستاد کل سپاه دستور است که از نزسا حمایت‌کنید تا قدرت‌شان ‌تمام‌کننده باشد؛ البته قدرت دفاعی تمام‌ناشدنی است و‌ نباید هم متوقف شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات