صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳  ، 
شناسه خبر : ۳۳۸۲۱۱
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در دیدار با یکدیگر در شهر بیروت بر مقاومت فراگیر و همه جانبه به عنوان گزینه راهبردی برای مقابله با اشغالگران تاکید کردند.

بنابر گزارش پایگاه خبری العهد، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و هیات همراه وی که هم اکنون برای دیدار با مقامات و شخصیت های ارشد لبنانی و فلسطینی در لبنان به سرمی برد، جمعه شب با «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و اعضای ارشد این جنبش دیدار و گفت وگو کرد.

دو طرف در این دیدار درباره تحولات میدانی و سیاسی مرتبط با موضوع فلسطین، تحولات جاری در بیت المقدس و مسجد مبارک الاقصی و تلاش رژیم صهیونیستی برای تقسیم زمانی و مکانی این مسجد و تهدیدات مستمر صهیونیست ها علیه ملت فلسطین گفت وگو کردند.

در این دیدار همچنین تغییرات سیاسی و تلاش های اشغالگران برای نفوذ به منطقه از دریچه سازش و عادی سازی روابط با برخی حکام عرب و پیامدهای منفی آن بر مسئله فلسطین و ملت های منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

 

دیدار رهبران حماس و جهاد اسلامی در بیروت؛ تاکید بر راهبرد مقاومت فراگیر در برابر اشغالگران 

 

در این دیدار همچنین بر مقاومت همه جانبه و فراگیر به عنوان یک گزینه راهبردی برای مقابله با اشغالگران تاکید شد.

وضعیت ملت فلسطین در داخل اراضی اشغالی و خارج از آن و در اردوگاه‌های آوارگان و راه‌های فراهم کردن زندگی مناسب و کریمانه برای شهروندان فلسطینی در هر کجا که هستند، از دیگر محورهای دیدار رهبران جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین بود.

در این دیدار همچنین تلاش های انجام شده برای سازماندهی دوباره اوضاع و شرایط داخلی فلسطین و تحقق وحدت ملی بر اساس اصل مقابله با اشغالگران و دستیابی به اهداف و آرمان های ملت فلسطین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس دفتر سیاسی حماس پیش از این به طور جداگانه با «میشل عون» رئیس جمهور و «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان و «عبداللطیف دریان» مفتی اهل سنت این کشور دیدار و گفت وگو کرده بود.

هنیه در دیدار دیروز جمعه خود با رئیس جمهوری لبنان گفت که قدرت لبنان پشتوانه اقتدار و آرمان ملت فلسطین است و جنبش حماس با هر گونه دست اندازی رژیم صهیونیستی به منابع دریایی لبنان مخالف است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز پنجشنبه نیز با دبیرکل حزب الله لبنان دیدار و گفت و گو کرد و دو طرف تحولات سیاسی و میدانی فلسطین، لبنان و منطقه و پیشرفت و توسعه محور مقاومت و فرصت های موجود را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این دیدار بر همکاری و هم افزایی همه اجزا و عناصر محور مقاومت در راستای خدمت به هدف اصلی آن یعنی فلسطین و مقدسات تاکید شد.

هنیه سه شنبه گذشته در صدر یک هیات بلند پایه از مسئولان حماس وارد پایتخت لبنان شد.

 

العالم ـ لبنان

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات