صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۸  ، 
شناسه خبر : ۳۴۰۰۷۲

فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق در مصاحبه‌ای که با روزنامه سعودی الشرق الأوسط داشته، گفت که عربستان سعودی در منطقه و جهان نقش مهمی ایفا می‌کند و درصورتی که روابطش با ایران بهتر شود، این نقش قوی‌تر و گسترده‌تر خواهد بود.
وزیر خارجه عراق افزود: امیدوارم گفت‌وگو بین تهران و ریاض از سطح امنیتی به سطح دیپلماسی منتقل شود. او گفت که عراق نقش میانجی بین ایران و آمریکا بازی می‌کند؛ چرا که به گفته وزیر خارجه عراق، این به نفع بغداد است که طرفین را کمک کند تا به توافقی دست یابند.
وزیر خارجه عراق گفت که موضعش در قبال گفت وگوها بین ایران و آمریکا این است که منجر به توافق هسته‌ای شود و بغداد از مذاکرات وین حمایت می‌کند.
فؤاد حسین گفت که عراق می‌کوشد دیدگاه‌‌های طرفین را به یکدیگر نزدیک کند ولی در این بین مشکلاتی وجود دارد. به گفته او، این مشکلات نه مربوط به توافق هسته‌ای است و نه به مذاکرات بین ایران و گروه 1+5.
او ادامه داد: برخی مشکلات اساسی بین تهران و واشنگتن وجود دارد که خارج از توافق هسته‌ای است ولی به بخشی از این توافق تبدیل شده است. منظورم از خارج توافق، مواد توافق است.
گفتنی است عراق تا به امروز میزبان پنج دور مذاکرات بین ایران و عربستان سعودی برای از سرگیری روابط بین دو کشور بعد از حادثه منا است و تلاش می‌کند این مذاکرات به نتیجه برسد.

برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات