چرایی و نتیجه درخواست وقیحانه سعودی از آمریکا
عرب نیوز اذعان کرده است که تحریم‌ها در تحقق اهداف آمریکا و سعودی ناکام بوده و به همین دلیل اکنون باید پاسخی «قاطع» به ایران داد تا رفتار ایران تغییر جمهوری اسلامی در منطقه تغییر کند. در پایان این سرمقاله آمده است: «برای آنکه ایران بداند که اقداماتش بی‌مجازات باقی نمی‌ماند، باید بازدارندگی و اقدامی تنبیهی صورت گیرد. از نظر ما، این اقدام باید حملات نقطه‌ای حساب‌شده باشد.»
چهار نشانه از تلاش یانکی ها برای احیای داعش
نابودی کامل داعش در سوریه بهانه آمریکا برای حضور در سوریه را ازبین خواهد برد. در این شرایط بهترین راهکار این است که رهبران داعش همچنان برای پروژه ها و توطئه های بعدی نجات داده شوند و به بهانه این مسئله آمریکا نیز خروج از سوریه را به تعویق بیندازد.
پهپادهای انتحاری انصارالله برای آل سعود چه پیامی دارد؟
دستیابی انصارالله به انوع موشک های بالستیک و پهپادهای مدرن و حتی سکوهای پرتاب موشک حرفه ای باعث شده است تا امنیت عربستان و امارات مورد تهدید جدی قرار بگیرد. تاکنون ده ها بار مواضع مهم و راهبردی عربستان از جمله کاخ الیمامه در ریاض مورد هدف موشک های انصارالله قرار گرفته است.
اهمیت حمله پهپادی یمن به عربستان +اینفوگرافی
با انهدام ایستگاه پمپاز سعودیها توسط پهبادهای انتحاری مقاومت یمنی، کار خط لوله انتقال نفت عربستان از شرق به غرب و امنیت خط انتقال نفت از غرب به شرق امارات با انفجار نفتکشها از بین رفته است. اهمیت تنگه هرمز بیشتر می شود و عربستان مجبور است بخش قابل توجهی از نفت خود را از این تنگه عبور دهد.
48 ساعت جهنمی برای رژیم اسرائیل
تحلیلی بر پیروزی بزرگ مقاومت در جنگ دو روزه غزه
مقاومت فلسطین بارها اعلام کرده که این طرح باعث شعله ور شدن قیام مردمی خواهد شد و حتی پس از انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس راهپیمایی های بازگشت در فلسطین در حال برگزاری است. به نظر می رسد یکی از مهم ترین دلایل شلیک 650 موشک به سمت اسرائیل هشدار به ترامپ و نتانیاهو در مورد عواقب معامله قرن است.
سعودی گردن می زند، آمریکا دلار می شمرد و جهان غرق سکوت
بررسی اعدام 32 شیعه در عربستان
علت بی پروایی آل سعود در ارتکاب به جنایت و کشتار در داخل و خارج از عربستان، حمایت های همه جانبه دولت آمریکا از این خاندان و سکوت قدرت های جهانی در قبال پرداخت دلارهای سعودی است. در واقع، دولت سعودی از سیاست های کنونی آمریکا در قبال خاورمیانه به عنوان فرصتی بی نظیر برای شدت بخشیدن به سرکوب مخالفان و منتقدان خود در داخل عربستان و جنایت در خارج از این کشور بهره می گیرد.
بررسی آسیب پذیری آمریکا در غرب آسیا
ایران بیش از یک دهه شاهد استراتژی و تاکتیک ایالات متحده در خاک عراق بوده است و به راحتی توانسته استراتژی آمریکا را از خاک خود رصد کند. پس بی‌شک ایران توانسته نقاط قوت و ضعف ارتش آمریکا را بازشناسد. برای مثال نیروی دریایی ایران در مبارزه ساحلی بسیار خبره است و در رزمایش هایی که برگزار کرده نشان داده که به راحتی می‌تواند تنگه هرمز را ببندد و حتی ناوهای جنگی آمریکایی را غرق سازد.
پیامدهای ادامه حضور نظامی آمریکا در عراق چیست؟
هرچند در نگاه اول مبارزه با تروریسم توجیهی برای ادامه حضور امریکایی ها در عراق است اما از نگاه صاحب نظران عامل اصلی برای این حضور، موضوع ایران است؛ دولت ترامپ مدعی است که قصد دارد اشتباهاتی که اوباما در خاورمیانه داشته را تکرار نکند و به نحوی عمل نکند که نتیجه آن قدرت گرفتن بیش از پیش ایران در منطقه باشد.
دولت لرزان، مهمترین نتیجه انتخابات رژیم صهیونیستی
نتانیاهو دولتی شکننده و لرزان را تشکیل خواهد داد. با توجه به اینکه وی در نهایت موفق به تشکیل ائتلافی با 65 کرسی خواهد شد و برای فروپاشی کابینه انصراف یک حزب با 5 کرسی از ائتلاف کافی است بنابراین بسیار بعید نیست که باز دولت نتانیاهو فروبپاشد و انتخابات زودهنگام برگزار شود.
عمر البشیر چرا و چگونه سقوط کرد؟
همه چیز در مورد تحولات اخیر سودان
سودانی ها با توجه به بیانیه ارتش این کشور باید حداقل تا دو سال آینده را تحت رهبری «شورای انتقالی نظامی» که ریاست آن بر عهده ارتشبد «عوض بن عوف» است، سپری کنند اما در نهایت نتیجه این کودتا هر چه باشد تجربه تاریخی و شکست خورده سازش و سازش کاری با غرب و سرسپردگان منطقه ای آنها تا سال ها بعد پیش روی نه تنها مقامات آینده سودان بلکه تمام رهبران کشورهای عربی و اسلامی خواهد بود. 
سقوط آل سعود چگونه اتفاق می افتد؟
تحلیلی بر پیش بینی رهبر انقلاب
واکاوی شاخص های اقتصادی وضعیت به مراتب بدتری را در مورد آینده عربستان و خاندان سعودی نشان می دهد. به نظر می رسد تنها متغیر و عاملی که توانسته در چند دهه گذشته بقای آل سعود را تضمین کند نیاز کشورهای غربی به دلارها و نفت سعودی بوده است و در صورت پایان این نیاز، آل سعود نیز به تاریخ خواهد پیوست. 
سالگرد تظاهرات بازگشت؛ انتفاضه ای علیه اشغال
تداوم این تظاهرات طی یک سال گذشته باعث شده است تا بنا به نظر برخی تحلیلگران و ناظران این حرکت دیگر یک راهپیمایی نبوده و تبدیل به یک انتفاضه شود. واکنش رژیم صهیونیستی به این تظاهرات، سرکوب شدید و خشن بوده است. در حالی که فلسطینی ها در عمل با دست خالی وارد میدان شده و اعتراض خود را بیان می کنند، پاسخ اسرائیلی ها شلیک گلوله های جنگی است.
قبلی۳بعدی