دولت لرزان، مهمترین نتیجه انتخابات رژیم صهیونیستی
نتانیاهو دولتی شکننده و لرزان را تشکیل خواهد داد. با توجه به اینکه وی در نهایت موفق به تشکیل ائتلافی با 65 کرسی خواهد شد و برای فروپاشی کابینه انصراف یک حزب با 5 کرسی از ائتلاف کافی است بنابراین بسیار بعید نیست که باز دولت نتانیاهو فروبپاشد و انتخابات زودهنگام برگزار شود.
عمر البشیر چرا و چگونه سقوط کرد؟
همه چیز در مورد تحولات اخیر سودان
سودانی ها با توجه به بیانیه ارتش این کشور باید حداقل تا دو سال آینده را تحت رهبری «شورای انتقالی نظامی» که ریاست آن بر عهده ارتشبد «عوض بن عوف» است، سپری کنند اما در نهایت نتیجه این کودتا هر چه باشد تجربه تاریخی و شکست خورده سازش و سازش کاری با غرب و سرسپردگان منطقه ای آنها تا سال ها بعد پیش روی نه تنها مقامات آینده سودان بلکه تمام رهبران کشورهای عربی و اسلامی خواهد بود. 
سقوط آل سعود چگونه اتفاق می افتد؟
تحلیلی بر پیش بینی رهبر انقلاب
واکاوی شاخص های اقتصادی وضعیت به مراتب بدتری را در مورد آینده عربستان و خاندان سعودی نشان می دهد. به نظر می رسد تنها متغیر و عاملی که توانسته در چند دهه گذشته بقای آل سعود را تضمین کند نیاز کشورهای غربی به دلارها و نفت سعودی بوده است و در صورت پایان این نیاز، آل سعود نیز به تاریخ خواهد پیوست. 
سالگرد تظاهرات بازگشت؛ انتفاضه ای علیه اشغال
تداوم این تظاهرات طی یک سال گذشته باعث شده است تا بنا به نظر برخی تحلیلگران و ناظران این حرکت دیگر یک راهپیمایی نبوده و تبدیل به یک انتفاضه شود. واکنش رژیم صهیونیستی به این تظاهرات، سرکوب شدید و خشن بوده است. در حالی که فلسطینی ها در عمل با دست خالی وارد میدان شده و اعتراض خود را بیان می کنند، پاسخ اسرائیلی ها شلیک گلوله های جنگی است.
زنگ خطر در جولان برای چه کسی به صدا درآمده؟
بررسی ابعاد به رسمیت شناختن اشغال جولان توسط آمریکا
تلاش برای ضمیمه کردن جولان به سرزمین های اشغالی، ناشی از وحشت تحولاتی است که در سوریه می گذرد و صهیونیست ها را دچار نگرانی جدی کرده است. صهیونیست ها از سال 1967 به این سو هیچ خطر و تهدید جدی درباره ادامه اشغال این منطقه استراتژیک احساس نمی کردند اما زنگ خطر مدتهاست به صدا درآمده و معادلات تغییر کرده اند.
کارنامه 4 سال جنگ یمن چه می گوید؟
چهار سال تجاوز به یمن به عرصه ای برای سنجش و آزمایش دو نوع نگاه در عرصه منطقه بوده است؛ در یک طرف انصارالله قرار دارد که مهمترین ابزار این گروه برای ادامه نبرد مقاومت و تاکید بر اراده و ایمان بوده است و در طرف دیگر عربستان و امارات هستند که مهمترین نقطه قوت خود را تاکید بر سلاح های مدرن غربی و زرادخانه های خود می دانند.
دمشق و بغداد؛ فرصت های اقتصادی بزرگ و مغفول
نگاهی به سفر روحانی به عراق و دستاوردهای آن
عربستان و امارات در کنار ترکیه و آمریکا به عنوان حامیان اصلی داعش و دیگر گروه های تروریستی سعی دارند توطئه های خود را پس از شکست در مرحله نظامی و میدانی از طریق بازسازی و اقتصادی در سوریه پیگیری کنند. به همین دلیل ایران باید در درجه اول با هدف ممانعت از موفقیت توطئه جدید در عراق و سوریه به تقویت حضور اقتصادی خود اقدام کند و در درجه دوم سرمایه گذاری ایران  در این دو کشور به عنوان اقدامی مفید در زمینه مقابله با تحریم ها به شمار می رود.
تروریستی اعلام کردن حزب الله؛ واکنش لندن به شکست در منطقه
اقدام انگلیس مهم ترین سند در راستای تایید این گزاره است که حزب الله لبنان توانسته است به عنوان یکی از قدرتمند ترین جنبش های سیاسی و نظامی در منطقه فعالیت کند و این اقدام انگلیس به نوعی واکنشی به پیروزی های سیاسی و نظامی حزب الله است.
ماموریتِ شاهدخت سعودی برای نجات شاهزاده اره به دست
چرا سعودی ریما را به واشنگتن فرستاد؟
ریما بنت بندر دختر بندر بن سلطان است که به بندر بوش معروف بوده و روابط بسیار خوبی با آمریکا دارد چرا که بین سال های 1983 تا 2005 سفیر عربستان در آمریکا بوده است و به عنوان نجات دهنده روابط عربستان و آمریکا پس از 11 سپتامبر معروف است. اکنون این نقش را دختر وی قرار است ایفا کند.
کشمیر؛ 70 سال زندگی زیر دست و پای جنگ دو فیل
بررسی چرایی و چشم انداز تنش میان هند و پاکستان
اعجاز اشرف غنی، استاد علوم سیاسی در دانشگاه کشمیر، می گوید کشمیر منبع اصلی تنش میان هند و پاکستان بوده است. غنی می گوید: ما علف هایی هستیم که از جنگ میان دو فیل (هند و پاکستان) رنج می بریم. وی می افزاید: ما اصلی ترین دلیل مبارزه این دو فیل هم هستیم.
هشت پیام سفر کلیدی بشار اسد به تهران چیست؟
سفر بشار به ایران انجام شد تا تأکید شود دمشق حاضر نیست برای فعال کردن روابط سیاسی با کشورهای عربی، امتیاز دهد بویژه درباره ائتلافاتش با کشورهای دوست مانند ایران.
سرمایه گذاری سعودی در پاکستان یعنی افزایش تحرکات تروریستی
بررسی سفر بن سلمان به پاکستان در گفتگو با دکتر اسماعیل باقری
بن‌سلمان براي رهايي از فشارهای فراوان بین‌المللی و انزواي سياسي خودساخته به‌ويژه در حمله به مردم مظلوم يمن، تلاش مي‌كند تا در منطقه به نوعي خودنمايي كرده و پاكستان را از ايران دور و به خود نزديك سازد. بدون شک این مطلب را باید عنوان کرد که سرمایه گذاری‌های رژیم سعودی در پاکستان دارای پیامدهایی است که مهمترین آن گسترش تحرکات گروهک های تروریستی و تکفیری در منطقه خواهد بود.
قبلی۲بعدی