رادیو صدای انقلاب 1201 | دهلیز: ستایشگران دیکتاتور
نگاهی بر وضعیت آزادی رسانه‌ها در دوران استبداد پهلوی/ «رضا خان» دیکتاتوری بود که همه آزادی‌های سیاسی را سلب کرده بود و همه مطبوعات را در اختیار خود قرار داده بود. او سودای تغییر فرهنگ ایران را داشت و مأموریت یافته بود تا فرآیند سکولاریزاسیون در این کشور را با تغییر هویت و ذائقه ایرانی دنبال کند. «هدایت‌الله بهبودی» نویسنده کتاب «شرح اسم» در توصیف اواخر دوران پهلوی اول آورده است: ...
رادیو صدای انقلاب 1200 | پنجره: با چه شاخصه‌هایی می‌توان برنامه سیاست خارجی و دیپلماسی نامزدها را مورد بررسی قرار داد؟
دکتر حسین حاجی، تحلیلگر و کارشناس مسایل بین الملل
رادیو صدای انقلاب 1199 | قبیله عشق: شهیدی که فکر می‌کردند، ساواکی است
من و احمد سری از هم سوا بودیم و قصه رفاقت‌مان ورد زبان خیلی‌ها بود. سال‌های دهه 50 من مغازه قصابی داشتم و احمد بیشتر روزها به من سر می‌زد. آن زمان اوج شر و شوری او بود و روزی نبود که به بهانه‌ای دعوا راه نیندازد. آن زمان من وارد فعالیت‌های انقلابی شده بودم و یخچال گوشت‌ها بهترین مکان برای پنهان کردن اعلامیه‌ها و کاست‌های سخنرانی امام خمینی(ره) بود و ساواکی‌ها به آن شک نمی‌کردند....
رادیو صدای انقلاب 1198 | پنجره: بررسی سیاست شهید رئیسی در اداره کشور و دستگاه دیپلماسی در زمان ریاست جمهوری او
لزوم ادامه این روند توسط رئیس جمهور آینده
دکتر حسین حاجی، تحلیلگر و کارشناس مسایل بین‌الملل
رادیو صدای انقلاب 1197 |  پیوست امام و امت عامل تداوم حاکمیت ولی الهی است
علیرضا جلالیان/ گفتاری از حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی درباره ویژگی‌های منحصر به فرد امامین انقلاب/ در آستانه نیمه خرداد در محضر نماینده ولی فقیه در سپاه «حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالله حاجی‌صادقی» شرفیاب شدیم تا دقایقی در باره دو امام انقلاب مستمع آرا و نظرات ایشان باشیم پرسش کلیدی ما تبیین ابعاد وجودی حضرت امام(ره) به عنوان آغازگر نهضت انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب به عنوان کسی که طولانی‌ترین حاکمیت الهی تاریخ را در کارنامه دارند بود. در ادامه، خواننده خلاصه‌ای از گفتار نماینده ولی فقیه در سپاه در این موضوع هستید.
رادیو صدای انقلاب 1196 | یادداشت: امام احیاگر و امام ماندگارساز
یدالله جوانی / «انقلاب اسلامی» پدیده‌ای است در دنیای معاصر، که حقاً و انصافاً نمی‌توان به درستی و آسانی، این رویداد بزرگ تاریخی، نتایج، آثار و پیامد‌های آن را تبیین کرد. در دشواری و سختی توصیف‌پذیری انقلاب اسلامی همین بس که، پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷، هیچ یک از نظریه‌های انقلاب‌ها و همچنین، هیچ یک از صاحب‌نظران عرصه تحلیل تحولات اجتماعی، قادر به تبیین، تشریح و توصیف این انقلاب بی‌همتا نبودند. آری، در چنین فضایی بود که آن راهبر اصلی و ابرمرد تاریخ، با عبارتی، چون «انقلاب ما انفجار نور بود» و «انقلاب اسلامی معجزه قرن است»، به همگان فهماندند که انقلاب اسلامی را فقط و فقط از منظر و نگاه توحیدی و قرآنی می‌توان درک و تبیین کرد.
رادیو صدای انقلاب 1195 | خمینی دیگر
علی حیدری/ رهبری نقطه مرکزی جامعه اسلامی است و اوست که باید روح‌ها را اداره و بسیج کند. در جمهوری اسلامی، نقش رهبری، کلیدی و بنیادین است. در ساختار نظام اسلامی رهبر، فردی آگاه به دین، زمان‌شناس، قاطع و با تقواست که سیاست‌های کلان نظام را براساس رهنمود‌های اسلام تعیین می‌کند. دشمنان هر انقلاب برای نابودی آن، معمولاً دوران گذار از معمار اصلی انقلاب را نشانه می‌گیرند. رحلت امام خمینی (ره) بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی در ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ در اوضاع بسیار حساس اتفاق افتاد. تحلیل‌های دشمنان بر این بود که پایان عمر امام (ره)، پایان کار انقلاب اسلامی را نیز رقم خواهد زد.
رادیو صدای انقلاب 1194 | جمهوری اسلامی، ابتکار ماندگار امام(ره)
رهبر انقلاب: امام ابتکارات زیادی داشتند لکن این مهم‌ترین ابتکار امام است، و آن عبارت است از «جمهوری اسلامی.»
رادیو صدای انقلاب 1193 | شهادت نامه
محمد فرجی/ شهادت می‌دهم: همیشه کسر خواب داشتی، از بس غرق کار و خدمت بودی، به خاطر همین، گاهی در ماشین و هلیکوپتر چرت می‌زدی، اما زود بیدار می‌شدی و بعد، یا ذکر می‌گفتی یا از حال مردم می‌پرسیدی. شهادت می‌دهم: سرباز واقعی ولایت بودی، منتظر امر و نهی‌اش نبودی و کاری که احساس می‌کرد رهبرمان راضی نیست، انجام نمی‌دادی و اصرار ما برای پاسخ دادن به امثال بدگویان و بدخواهان و... را نادیده می‌گرفتی و می‌گفتی: «رضایت آقا در این نیست، مردم از این دعواها خوش‌شان نمی‌آید...»
رادیو صدای انقلاب 1192 | الگویی که باید تکرار شود
علی حیدری/ بازخوانی مکتب حکمرانی شهید سیدابراهیم رئیسی/ هر خیزش و حرکتی که به انقلاب در یک کشور منجر می‌شود، از ایدئولوژی و مکتب مشخصی نشئت می‌گیرد که معانی و مفاهیم و حتی شعار‌ها و نماد‌های خاص خود را دارد. انقلاب‌های قرون اخیر بیشتر بر مبنای مارکسیسم و لیبرالیسم رخ داده‌اند. در این میان، هیچ انقلابی بر مبنای نگاه توحیدی شکل نگرفته بود تا اینکه در سال ۱۳۵۷ انقلاب اسلامی به پیروزی رسید...
رادیو صدای انقلاب 1191 | امام ما
مستند کوتاهی از زندگی امام خمینی(ره)
رادیو صدای انقلاب 1190 | سرمقاله: میراث رئیسی عزیز
دکتر یدالله جوانی - مدیر مسئول/ آری، شهید جمهور، جنس میراث بر جای مانده‌اش، همان جنسی است که میلیون‌ها ایرانی را عاشقانه و با چشمانی گریان به مراسم تشییع و مجالس گرامی‌داشتش کشاند. وقتی پس از شهادتش، مردم مشهد ساکن در یک محله قدیمی، تازه متوجه می‌شوند این پیرزن سیده و ساکن در یک خانه کوچک هفتاد متری قدیمی، با زندگی ساده و معمولی که در همسایگی آنان بوده، مادر آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور شهید بوده، یا مردم بعد از شهادتش، برادر گرامی‌اش را می‌شناسند، آن گاه متوجه خواهید شد که خودش چگونه زیسته و هرگز به دنبال اندوختن مال دنیا نبوده است.
قبلی۴بعدی