رستاخیز علمی در گام دوم انقلاب
با اولویت بندی و منطقه بندی کردن دانشگاه ها، ماموریت های هر منطقه به دانشگاه های همان منطقه محول گردد تا اساتید و دانشجویان برای حل معضلات پیش رو نقش آفرین باشند و بر رسالت ذاتی خویش عمل کنند که در این صورت محصول دانشگاه و دانشجو رشد و پیشرفت کشور خواهد بود.
انتقام بزدلانه 22 بهمن از سپاه
راه پیشرفت از مسیر استقلال می‌گذرد/ مردم مشکلات کشور را به پای نظام نمی‌نویسند
نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری:
مردم با همه وجود مشکلات تا پای جان در راه دفاع از انقلاب ایستاده و حضور پرشور مردم در این راهپیمایی نشانگر این است که مردم مسائل فرعی را از اصلی تشخیص می‌دهند.
لطفاً حاشیه نروید، کار کنید!
کاهش محبوبیت یک سیاستمدار از دو طریق قابل جبران است، نخست آن که پس از ریشه یابی نسبت به دلایل اثرگذار بر کاهش محبوبیت، با حل مشکلات، نسبت به ترمیم دیدگاه منفی به وجود آمده مبادرت ورزد و در روش دوم، فضا را به گونه ای مدیریت کند که مخاطب با فراموش کردن اصل خواسته خود، اولویت را نادیده گرفته و به اندازه ای از فضای جدید به وجود آمده ذوق زده گردد که علاقه ای به یادآوری چرایی کاهش حب خود نداشته باشد.
صدام مترسکی بیش نبود؛ طرف اصلی ایران در جنگ، امریکا بود
بررسی نقش آمریکا در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران (5)
رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان امریکا می گوید: هدف استراتژیک امریکا در خلیج فارس متوقف کردن ایران در گسترش انقلاب اسلامی به جهان عرب می باشد؛ حتی اگر این مأموریت با بکارگیری نیروهای نظامی محقق شود، این کار را خواهیم کرد.
مقام معظم رهبری در بحث نقدینگی و نیاز به جمع آوری و هدایت آن، معتقدند این کار با توان «مجموعه ای تمام وقت، فعال و جهادی» کنترل خواهد شد.
شکست توان اطلاعاتی امریکا در جنگ تحمیلی
بررسی نقش آمریکا در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران (4)
عملیات غرور آفرین والفجر 8 و فتح فاو توسط رزمندگان اسلام یکی از اطلاعاتی ترین و سخت ترین عملیات های نظامی قرن بود که معادلات امریکا در منطقه را دستخوش تغییر کرد.
انتقال تکنولوژی ساخت سلاح شیمیایی به صدام
بررسی نقش آمریکا در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران(3)
آمریکا، مستقیماً طرح های فنی نتیجه بخش مربوط به ساخت سلاح های شیمیایی و لوله های فولادی لازم برای ساخت موشک و قطعات مربوط به موشک سازی و کامپیوتر را در اختیار صدام قرار می دهد.
مکر امریکا کارساز شد؛ صدام به ایران حمله کرد
بررسی نقش امریکا در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران (2)
صدام از گسترش نهضت اسلامی در داخل عراق به خاطر شمار شیعیان عراقی می ترسید. انگیزه سد نفوذ اندیشه انقلاب اسلامی به کشورهای مرتجع عرب را برژینسکی و حکام عرب منطقه به صدام دادند.
روابط ایران و امریکا در زمان محمدرضا شاه
بررسی نقش امریکا در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران (1)
شاه در راستای حفظ منافع امریکا، از پاکستان در مقابل هند حمایت می کند، از کردهای عراقی در مقابل حکومتشان حمایت می کند، برای حمایت از حاکم ویتنام جنوبی فانتوم ارسال می کند، به شاه مراکش در نبرد با جبهه پولیساریو کمک نظامی می کند...
میانه روها و شبکه های اجتماعی؛ بازوهای اجرایی امریکا در ایران
وزیر امور خارجه امریکا:
هر چند در گذشته نیز سخنانی از این سنخ از زبان سیاستمداران ایالات متحده از قبیل اوباما، کلینتون، بوش و غیره خارج شده بود، اما دیروز استفاده از لفظ میانه روها رونمایی کامل از نقشه سالهای پیش ایالات متحده بود.
قبلی۲بعدی