انتقال تکنولوژی ساخت سلاح شیمیایی به صدام
بررسی نقش آمریکا در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران(3)
آمریکا، مستقیماً طرح های فنی نتیجه بخش مربوط به ساخت سلاح های شیمیایی و لوله های فولادی لازم برای ساخت موشک و قطعات مربوط به موشک سازی و کامپیوتر را در اختیار صدام قرار می دهد.
مکر امریکا کارساز شد؛ صدام به ایران حمله کرد
بررسی نقش امریکا در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران (2)
صدام از گسترش نهضت اسلامی در داخل عراق به خاطر شمار شیعیان عراقی می ترسید. انگیزه سد نفوذ اندیشه انقلاب اسلامی به کشورهای مرتجع عرب را برژینسکی و حکام عرب منطقه به صدام دادند.
روابط ایران و امریکا در زمان محمدرضا شاه
بررسی نقش امریکا در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران (1)
شاه در راستای حفظ منافع امریکا، از پاکستان در مقابل هند حمایت می کند، از کردهای عراقی در مقابل حکومتشان حمایت می کند، برای حمایت از حاکم ویتنام جنوبی فانتوم ارسال می کند، به شاه مراکش در نبرد با جبهه پولیساریو کمک نظامی می کند...
وزیر امور خارجه امریکا:
هر چند در گذشته نیز سخنانی از این سنخ از زبان سیاستمداران ایالات متحده از قبیل اوباما، کلینتون، بوش و غیره خارج شده بود، اما دیروز استفاده از لفظ میانه روها رونمایی کامل از نقشه سالهای پیش ایالات متحده بود.
در طول تاریخ ایران اسلامی کسانی که از متن مردم برخاسته و برای مردم قیام کرده¬اند و تنها اهدافشان نیز برای مردم و نجات آنان بوده است، علاوه بر اینکه در جریان سیاست هم قرار گرفتند، حتی بعد از وفات نیز در قلوب مردم ریشه دوانده و جاودانه شدند.
اقتصاد مقاومتی بدون شک یک غفلت اساسی و اصلی مناظرات انتخاباتی بود؛ یا در مناظرات به آن توجه جدی نشد، یا اینکه جریان ها نتوانستند نسبت به تشریح و توجیه آن با برنامه های خودشان اقدام نمایند؛ یا تطبیق ضمنی برنامه های اقتصادی کاندیداها با آن ملموس نبود.
یک انسجام هدفمند و سازمان درون شبکه ای جهت هدایت مطالب و موضوعات در شبکه های اجتماعی فراملی مشاهده می گردد که همگی آنها یک هدف را دنبال می کنند و آن نهادینه کردن ناملایمتی های اجتماعی و تبدیل آن به جریان های ساختار شکن علیه نظام است.
تعهدپذیری و اقدام انقلابی؛ تنها راه عبور از مشکلات اقتصادی
در سکوت مردم انقلابی است که ضد انقلاب جرئت ظهور و بروز و ایجاد آشوب و بلوا را خواهد داشت و حق را با باطل خواهد آمیخت تا نتیجه آن چیزی شود که دشمن به آن سوت و کف زند.
استعمار نو در صدد متلاشی کردن فرهنگ کشورهاست و برای در اختیار گرفتن فکرها و ذهنیت های یک جامعه قدم برمی دارد در حالی که هدف استعمار کلاسیک تنها به در اختیار گرفتن مدیریت سیاسی و اقتصادی کشورها خلاصه می شد.
خواسته ای که امریکا با قلدری نتوانست ایران را متقاعد به آن کند، این بار مشابه رویه های قبلی از سوی اروپایی ها، متقاعد کردن ایران با بازی مذاکره و جلسات فرسایشی بی حاصل، خسته کننده و طولانی مدت است که افتادن در چنین دامی می تواند خسارتهای بزرگ و جبران ناپذیری بر اصول عزت اجتماعی و استقلال ایران وارد کند.
قبلی۲