دولت یازدهم یکی از موفقیت های خود را ورود هواپیماهای مسافربری نو و جدید به خطوط هوایی می داند. در اینجا با سابقه ۵ هواپیمایی که در دولت یازدهم وارد خطوط هوایی شدند بیشتر آشنا شوید.
مثلا اینکه منتقدان می گویند که دولت روحانی در دستیابی به دستاوردهای اقتصادی قابل توجه ناموفق بوده است. روحانی در رقابت های انتخاباتی گفته بود که زندگی معیشتی مردم باید بهبود یابد. از دید او لغو تحریم های اقتصادی می توانست به این وضوع کمک کند. در این میان حامیان او نیز ناامید شده اند؛ چرا که اثرات ملموس ناشی از برجام را به آهستگی مشاهده می کنند.
کارشناس مسائل سیاسی گفت: با توجه به وضعیت اسفناک معیشت مردم، از آقای روحانی تشکر می کنم که با اظهارات لطیفه گونه، سرانجام سوژه جدید برای خندیدن مردم ایجاد کرد.
خرید ایرباس؛ دستاوردی حداقلی
اگرچه خرید هواپیما اقدامی مثبت و موردنیاز کشور است، اما به هیچ وجه در وزن و اندازه‌ امتیازات داده شده نیست! ذوق‌زدگی برای فرود یک فروند ایرباس در مهرآباد و آن را حاصل برجام دانستن در شرایطی صورت می‌گیرد که براساس همین برجام، حدود ۱۳هزار ماشین سانتریفیوژ فعال در کشورمان از کار متوقف شده، قلب رآکتور اراک بتن‌ریزی شده، سایت فردو تغییر کاربری داده، غنی‌سازی ۲۰درصد اورانیوم تعلیق شده و ذخایر استراتژیک آن به خارج از کشور منتقل شده است.
رئیس جمهور گفت: وعده داده بودم امسال به رشد اقتصادی 5درصدی دست پیدا می‌کنیم که این رقم رشد الان به 7/4درصد رسیده و در طول یکسال بیش از 700 هزار شغل خالص ایجاد کردیم که در دنیا کم نظیر است.
چالش‌های مبارزه با فیش‌های نجومی
مهمترین مانع و چالش در راه مبارزه با فیش‌های نجومی در گام نخست، عدم‌وجود عزم جدی در دستگاه‌های مسئول برای برخورد و در گام بعدی، اختلاف‌نظر در میان برخی مسئولان است
قصه پرغصه آمارها در ایران
امروزه ارائه آمار در کشور ما به یک قصه پرغصه تبدیل شده است و هرمجموعه ای که آماری ارائه می دهد معطوف به منافع خود به این امر می پردازد. این آمارها در برخی مواقع ناقص، در زمانی کذب و یا ممکن است متناقض باشد.
دلیل یابی عجیب و نارسای رئیس جمهور
رییس جمهور محترم در مراسم رونمایی از منشور حقوق شهروندی در بیان تعلیل اینکه چرا اجرای قانون اساسی به عهده رییس جمهور است بیان کرده اند: چون تنها فردی که در کشور با رای ملی و عمومی و همین طور مستقیم مردم انتخاب می شود ریاست جمهور است و بقیه یا منتخب بخشی از مردم اند یا منتخب با واسطه!!!
کاهش شتاب علمی کشور، عدم اجرای سند دانشگاه اسلامی، عدم مدیریت صحیح، عدم رسیدگی به وضعیت دانشجویان بورسیه، عدم پرداخت کمک هزینه تحصیلی، فساد مدیران فاقد صلاحیت لازم، بازنشستگی اجباری برخی اساتید، برگزاری اردوهای مختلط، انتشار نشریات با محتوای لائیک، تشدید موضوعات قوم گرایی بین دانشجویان، تفرقه افکنی بین حوزه و دانشگاه، تبلیغ رژیم طاغوت و منافقین و استاد سالاری نامتعارف، از محورهای استیضاح وزیر علوم است.
عملکرد دولت در ترازوی عمل انقلابی
دولت در داشتن روحیه انقلابی و همچنین عمل انقلابی با ضعف های جدی مواجه است. انتظار می رود که هم دولت و هم نامزدهای ریاست جمهوری آینده در تحقق این فرمایش مهم مقام معظم رهبری تلاش بیشتری کرده و به جای تخریب دیگران، جریان حامی خود را به داشتن روحیه و عمل انقلابی تشویق و ترغیب نمایند.
الیاس نادران:
آقای الیاس نادران در برنامه دست خط گفت: اینکه آقای روحانی ایستاده است که من نباید قانون برنامه ششم را به مجلس بدهم چون برنامه و بودجه از اختیارات رییس جمهور است، همین تلقی را آقای احمدی‌نژاد هم داشتند.
در دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی با مراجع تقلید مطرح شد:
مراجع تقلید در دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی بر توجه هر چه بیشتر نسبت به حل مشکلات اقتصادی مردم تاکید کرده و خواستار وحدت دنیای اسلام در برابر جریان تکفیر شدند.
قبلی۶بعدی