قاطبه منتقدان دولت اقدام ناشایست عده‌‌ای در راهپیمایی روز قدس علیه رئیس‌جمهور را محکوم و مرتکبان را سرزنش کردند چراکه یقیناً این‌گونه رفتارهای از مسیر ادب و انصاف خارج است.
جنجالی گری، پوششی بر کتمان واقعیت ها
از آنجا که دولت برنامه ای جامع و مدون برای حل مشکلات واقعی کشور در کوتاه مدت ارائه نکرده است، می توان مدعی شد که دولت برای مدیریت فضای سیاسی و سرپوش گذاشتن بر مسائل و مشکلات واقعی کشور ترجیح می دهد با سخنرانی ها جنجالی و فرافکنی در افکار عمومی از واقعیت ها فاصله بگیرد و در این میان اقدامات خودسرانه، همچون شعار دادن علیه رئیس جمهور، این روند را تقویت می کند.
رییس جمهور تبیین اسلام برای نسل جوان را از یکی ضروریات امروز دانست و تاکید کرد : بار ‏مسئولیت علما و فضلای حوزوی، برای تبیین احکام خداوند، اعتقادات اسلامی و نزدیک کردن نسل ‏جوان به دین، امروز کمی از دیروز سخت تر است چرا که امروز تبیین اسلام برای نسل جوان یک ‏ضرورت است.‏
مهمترین رسالت دولت دوازدهم چیست؟
مهم ترین مسأله‌‌ اساسی پیش‌روی دولت دوازدهم، تلاش برای حل مشکلات کشور با نگاه به درون و اعتماد به سرمایه‌ها و ظرفیت‌های درونی کشور است. هرچند پذیرش این گزاره به هیچ‌وجه به معنای نفی دیپلماسی و تعامل سازنده و هوشمندانه با دنیا نیست.
روحانی در جلسه هیات دولت:
ئیس جمهور تأکید کرد: دولت دوازدهم دولتی کارآمدتر و کم‌ اشتباه‌تر خواهد بود و با گوشی شنواتر به خواست و مطالبات مردم توجه کرده و با بازوانی پرقدرت‌تر برای اقدام و عمل در مسیر رسیدن به اهداف ملی گام برخواهد داشت.
مصوبه ای در دولت که با هدف کمک به مردم خوزستان تهیه شده، از سرازیر شدن سالیانه ۲۷۰میلیون متر مکعب فاضلاب خام به کارون پرده برداشته است.
دولت یازدهم یکی از موفقیت های خود را ورود هواپیماهای مسافربری نو و جدید به خطوط هوایی می داند. در اینجا با سابقه ۵ هواپیمایی که در دولت یازدهم وارد خطوط هوایی شدند بیشتر آشنا شوید.
مثلا اینکه منتقدان می گویند که دولت روحانی در دستیابی به دستاوردهای اقتصادی قابل توجه ناموفق بوده است. روحانی در رقابت های انتخاباتی گفته بود که زندگی معیشتی مردم باید بهبود یابد. از دید او لغو تحریم های اقتصادی می توانست به این وضوع کمک کند. در این میان حامیان او نیز ناامید شده اند؛ چرا که اثرات ملموس ناشی از برجام را به آهستگی مشاهده می کنند.
کارشناس مسائل سیاسی گفت: با توجه به وضعیت اسفناک معیشت مردم، از آقای روحانی تشکر می کنم که با اظهارات لطیفه گونه، سرانجام سوژه جدید برای خندیدن مردم ایجاد کرد.
خرید ایرباس؛ دستاوردی حداقلی
اگرچه خرید هواپیما اقدامی مثبت و موردنیاز کشور است، اما به هیچ وجه در وزن و اندازه‌ امتیازات داده شده نیست! ذوق‌زدگی برای فرود یک فروند ایرباس در مهرآباد و آن را حاصل برجام دانستن در شرایطی صورت می‌گیرد که براساس همین برجام، حدود ۱۳هزار ماشین سانتریفیوژ فعال در کشورمان از کار متوقف شده، قلب رآکتور اراک بتن‌ریزی شده، سایت فردو تغییر کاربری داده، غنی‌سازی ۲۰درصد اورانیوم تعلیق شده و ذخایر استراتژیک آن به خارج از کشور منتقل شده است.
رئیس جمهور گفت: وعده داده بودم امسال به رشد اقتصادی 5درصدی دست پیدا می‌کنیم که این رقم رشد الان به 7/4درصد رسیده و در طول یکسال بیش از 700 هزار شغل خالص ایجاد کردیم که در دنیا کم نظیر است.
چالش‌های مبارزه با فیش‌های نجومی
مهمترین مانع و چالش در راه مبارزه با فیش‌های نجومی در گام نخست، عدم‌وجود عزم جدی در دستگاه‌های مسئول برای برخورد و در گام بعدی، اختلاف‌نظر در میان برخی مسئولان است
قبلی۵بعدی