اکبر منتجبی در یادداشتی در هفته‌نامه صدا نوشت: بیطرف قربانی بی‌عملی فراکسیون امید شد. فراکسیون امید اساسا معلوم نیست در مجلس چه می‌کند و قرار است چه انجام دهد.
از سال 57 تاکنون دولتها نتوانسته اند عدالت اجتماعی را به طور کامل برقرار کنند.
دکتر حبیبیان در گفتگو با بصیرت:
وجه ممیزه دولت اسلامی با سایر دولت‌ها، عدالت ورزی و گسترش عدالت اجتماعی است که برخی از اندیشمندان معتقدند اگر شقوق این عدالت اجتماعی رعایت شود طبعاً در عدالت اجتماعی نیز مؤثر خواهد بود. در هشت دولت گذشته تلاش‌هایی صورت گرفته اما به طور کامل موفق نبوده است.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ترکیب کابینه دوازدهم را نتیجه توافق سران اصلاحات و اعتدال خواند و گفت: اصلاح طلبان مسئول عملکرد دولت در ۴ سال آینده هستند.
بازنده بزرگ کابینه دوازدهم
رای نیاوردن گزینه سفارشی رئیس دولت اصلاحات در مجلسی که اصلاح طلبان مدعی اکثریت در آن هستند نکته قابل تاملی است که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت. و لذا مبالغه آمیز نیست اگر بگوییم اصلاح طلبان بازنده بزرگ فرایند تشکیل کابینه دوازدهم هستند.
کابینه جدید و الزامات پیش رو
نحوه رأی آوری اعضای هیئت دولت در دوره دوازدهم در مقایسه با دولتهای پیشین که معمولاً چندین وزیر موفق به کسب رأی اعتماد از بهارستان نشینان نمی شدند نشانگر آن است که دولت گام نخست را محکم برداشته و نیز آنکه در یک فرآیند تعاملی موفقیت آمیز با مجلس قرار گرفته است، این وضع برای دولتی که بخواهد زین پس با اهتمام و جدیت بیش از پیش به حل مسائل بپردازد نقطه قوت تلقی می شود.
روحانی دیگر نیازی به اصلاح طلبان ندارد
پیام لیست پیشنهادی کابینه دوازدهم
گاهی به تیترها، اخبار و تحلیل ها و مصاحبه های اصلاح طلبان و رسانه هایشان به خوبی مبین انشقاق آنها با حسن روحانی است؛ انشقاقی که البته از گذشته نیز وجود داشت منتهی روحانی در ایام انتخابات با تیزهوشی و مطرح کردن رقیب مشترک، موقتاً آن را کنار گذاشت و حالا که دیگر نیازی به این نزدیکی نمی بیند، به راحتی آنها را کنار می‌گذارد.
یک پژوهشگر ریسک با تأکید بر اینکه دولت فاقد استراتژیست ارشد است، به بررسی آینده کابینه جدید روحانی پرداخت.
کابینه دکتر حسن روحانی برای دومین دوره ریاست جمهوری‌اش با تغییراتی همراه است که در این بخش خواهید دید.
رییس جمهور در مراسم تحلیف تصریح کرد: گر چه مسئولیت من برخاسته از آراء اکثریت مردم است، اما امروز من به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران، مکلف به استیفای حقوق و مصالح همه مردم هستم و انجام این تکلیف بدون همراهی و همکاری همه ارکان نظام و حضور و مشارکت آحاد ملت میسر نخواهد بود.
مراسم تحلیف حجت‌الاسلام روحانی هفتمین رئیس‌‌جمهوری اسلامی ایران عصر فردا با حضور سران قوا، اعضای شورای نگهبان، سفرا و مقامات برخی کشورها در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.
عضو فراکسیون امید با اشاره به توصیه‌های امروز رهبر انقلاب به حجت‌الاسلام روحانی گفت: رئیس‌جمهور باید سعه‌صدر بیشتری در مواجهه با منتقدان داشته باشد.
تنفيذ و تحليف رئيس جمهور
سوگندنامه مراسم تحليف مهمترين پيمان رئيس‌جمهور است که در پيشگام خداوند متعال و در مقابل نمايندگان ملت متعهد مي‌شود تا به بند بند آن عمل نمايد. لذا اين متن مي‌تواند همواره به عنوان مطالبه اي کليدي، محور ارزيابي عملکرد رئيس جمهور قرار گيرد. روساي‌جمهور متعددي در هنگام روي کار آمدن سوگندنامه را تکرار کرده‌اند، اما متأسفانه در عمل به همه يا بخشي از آن پايبند نماندند.
قبلی۴بعدی