سیاست زدگی باعث شده است که یکی از مهمترین ملاک های رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی، میزان نزدیکی به جریانات سیاسی باشد. مهمترین بحث مطبوعات و رسانه های دو جریان شاخص سیاسی کشور در این روزها این است که وزاری پیشنهادی اصلاح طلب هستند یا اصولگرا؟ و اگر رویکردی بینابین دارند به کدام جریان نزدیک تر هستند؟
اما و اگرهای یک حاشیه در مراسم تحلیف
انتشار تصاویر عکس و سلفی گرفتن برخی نمایندگان با خانم موگرینی بدون رعایت عرف دیپلماتیک فارغ از نگاه جریانی و داخلی، اقدامی اشتباه و ناصواب است. اگرچه این حرکت یک خبط و خطا برای آن نمایندگان محسوب می شود ولی ارتباط دادن آن با عزت و غیرت ایرانی کار درستی نیست و نباید با دشمن برای زیر پا گذاشتن عزت ایران همگام شد.
نتایج انتخابات هیئت رئیسه مجلس
انتخابات هیئت رئیسه سال دوم مجلس برگزار شد و علی لاریجانی در جایگاه خود ابقا و مسعود پزشکیان و علی مطهری به عنوان نواب هیئت رئیسه مجلس دهم انتخاب شدند.
رئیس دیوان محاسبات کل کشور گفت: گزارش نتایج بررسی پرونده مربوط به حقوق های ناعادلانه یکشنبه آینده از طرف رئیس کل این دیوان ارائه می شود.
محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه(9.9.95) در وقت اداری جهت انجام تحقیقات، در دادسرا حضور یافت.
دبیر شورای نگهبان در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه، اظهار داشته است که نظر هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مانع رسیدگی مستقل مرجع قضایی به مواردی که دارای عناوین مجرمانه است نمی‌شود.
بار دیگر خلاف اخلاق، شرع و قانون
تفاوتی ماهوی بین اقدام رئیس جمهور سابق و چند تن از نمایندگان فعلی وجود ندارد چرا که هر دو بدون دلیل و وجه قانونی حرمت شکنی کردند و تهمت ناروا زدند. لذا تعبیر خلاف اخلاق، خلاف شرع و خلاف قانون برای اقدام نمایندگانی که به رئیس قوه قضائیه و امام جمعه مشهد جسارت کرده اند نیز صادق است.
سه شنبه هفته گذشته 200 نماینده مجلس در اقدامی عجیب، یک سال و 4 ماه پس از پایان مذاکرات هسته ای، از تیم مذاکره کننده تقدیر کردند!
مجلس نسبت به فتنه 88 حساسیت لازم را نداشت!
سه تن از نمایندگان مجلس در گفتگو با بصیرت:
انتظار می رفت که مجلس در مورد اظهار نظر وزرای پیشنهادی نسبت به فتنه 88 حساسیت بیشتری به خرج دهد./به خاطر دانش آموزان و اینکه در بحث تخصیص بودجه، وزارت اموزش و پرورش بالاصاحب نباشد و این وزارتخانه مهم با یک وزیر و ثبات مورد انتظاراز برنامه و اعتبارات خود دفاع کند نمایندگان به وزیر پیشنهادی دولت رای اعتماد دادند.
در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس
در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و در پی تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در صحن علنی مجلس، ۱۵ عضو هیئت تحقیق و تفحص از این صندوق انتخاب شدند.
رئیس کمیسیون آموزش مجلس:
محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس با تأکید بر اینکه یقیناً برای مردم موضوعات اقتصادی و معیشتی در اولویت است، گفت: انتظار بود رئیس جمهور در این حوزه فکری می کردند و تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌دادند.
واکنش‌هاي متفاوت به نامه سرگشاده مطهري
مشخص بود که نامه علني و سرگشاده مطهري که باز هم بدون در نظر گرفتن شرايط و مصالح جامعه و محصول نگاه تک بعدي وي است، بدون پاسخ نخواهد ماند. اين ماجرا به صحن علني مجلس در روز يکشنبه (هفتم شهريور) کشيده شد و محسن کوهکن گفت:‌ «آقاي مطهري خواهش من از شما اين است تا زماني که به عنوان نائب‌رئيس مجلس در خانه ملت تشريف داريد از هرگونه نطق يا نامه‌ حاشيه‌ساز در شرايط فعلي که مشکلات اوليه مردم ما بيکاري فرزندان، تبعيض‌ها و مشکلات اقتصادي است، دوري گزينيد»
قبلی۳بعدی