باغ وحش انساني!
حقوق بشر آمريکايي
قرن بيستم را مي‌توان قرن پيشي گرفتن آمريکايي‌ها از اروپايي‌ها در زمينه باغ‌وحش‌هاي انساني دانست. سال ۱۸۹۶ بوستان گياه‌شناسي و باغ‌وحش «سينسينتي» آمريکا براي افزايش شمار بازديدکنندگان خود صد عضو قبيله بومي «سو» را به باغ‌وحش آورد و همان‌جا يک روستاي کوچک براي آن‌ها ساخت. سال ۱۹۰۴ هم‌زمان با المپيک تابستاني، مردم قبايل «آپاچي» آمريکا و «ايگوروت» فيليپين در «نمايشگاه جهاني سنت‌لوئيس» به نمايش درآمدند.
رتبه های اول آمریکا در حقوق بشر از دیدگاه آمریکائیها+جدول
شهروندان آمریکایی در ابتکاری جالب و در اعتراض به مشکلات شدید اجتماعی در کشورشان، در طرحی گرافیکی به کسب رتبه اول از سوی این کشور در معضلات اجتماعی اشاره کردند.
پیگیری پیشنهاد هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در نام‌گذاری هفته دوم تیر ماه به عنوان هفته «حقوق بشر آمریکایی» از سوی سازمان‌های ذی‌ربط می‌تواند مقدمه‌ای بر نمادسازی سیاست‌ها و افشای اقدامات ضدحقوق بشری آمریکا در جهان باشد.
فاجعه سردشت نشان داد کنوانسیون‌ها و معاهدات حقوقی درباره منع استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی چگونه تحت تاثیر ملاحظات سیاسی و منفعت‌نگری قدرت‌های به اصطلاح حامی حقوق بشر قرار می‌گیرد که امروز نیز همین کشورها مانع اجرایی شدن کنوانسیون منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی هستند.
بولتن
برنامه ریزی برای کشور بر اساس نقشه های دشمن، آشکار بودن دشمنی های دشمن، غیرممکن بودن کنارآمدن با دشمن، علت دشمنی با ملت ایران و لزوم مصونیت بخشیدن به کشور در برابر دشمن از محورهای بیانات رهبری درباره شاخص "دشمنی ویژه با جمهوری اسلامی ایران" است.
قرار نیست ما جا پای آمریکا بگذاریم!
تناقض‌های فلسفه غرب نسبت به حقوق بشر در گفت و گو با دکتر عماد افروغ
انسان اگر حق بشر را می‌خواهد باید به چند چیز توجه داشته باشد: یکی اینکه این حق یک مبنا دارد و یک دلالت! دلالتش غایت و مبنایش خداست. یعنی ما در صورتی می‌توانیم از حق بشر دفاع کنیم و حرف برای گفتن داشته باشیم که به سه‌گانه غایت، ذات و خدا توجه داشته باشیم.
رفتارهای ضد بشری آمریکا در جهان/ دکتر حسین شیخ الاسلام
با این منش زورگویانه بود که آمریکا پس از جنگ جهانی دوم نظام‌های مالی، پولی، سیاسی و حقوقی ظالمانه خود را بر جهان تحمیل کرد و امروز ساختاری ظالمانه‌تر از شورای امنیت وجود ندارد. شورای امنیتی که می‌گوید چون من بمب اتم دارم،
همان‌هایی که آفریقا را تصرف کردند، چند تمدن را نابود کردند. در آمریکای لاتین هم شش تمدن را نابود کرده و گفتند که داریم وحشی‌ها را متمدن می‌کنیم. همین کار را در خاورمیانه هم انجام دادند و گفتند جنگ مدرنیته و سنت است.
رتبه ما نبايد 130 باشد!
مسئولاني که از محل هاي مختلف و به بهانه هاي مختلف حقوق ها و پاداش هاي آنچناني مي گيرند، نه تنها انگيزه اي براي افزايش شفافيت در کشور ندارند بلکه به بهانه هاي مختلف از آن ممانعت نيز مي کنند. مبارزه با فساد نيازي به هياهو و جنجال ندارد. اگر چه مبارزه و مقابله با مصاديق فساد مهم است اما از آن مهمتر از بين بردن زمينه هاي فساد است و اصلي ترين اهرم در اين راه حياتي، افزايش شفافيت است. فارغ از برخي ابعاد سياسي گزارش سازمان شفافيت بين المللي، رتبه 130 شايسته نظام جمهوري اسلامي ايران نيست.
قبلی۳