قرار نیست ما جا پای آمریکا بگذاریم!
تناقض‌های فلسفه غرب نسبت به حقوق بشر در گفت و گو با دکتر عماد افروغ
انسان اگر حق بشر را می‌خواهد باید به چند چیز توجه داشته باشد: یکی اینکه این حق یک مبنا دارد و یک دلالت! دلالتش غایت و مبنایش خداست. یعنی ما در صورتی می‌توانیم از حق بشر دفاع کنیم و حرف برای گفتن داشته باشیم که به سه‌گانه غایت، ذات و خدا توجه داشته باشیم.
رفتارهای ضد بشری آمریکا در جهان/ دکتر حسین شیخ الاسلام
با این منش زورگویانه بود که آمریکا پس از جنگ جهانی دوم نظام‌های مالی، پولی، سیاسی و حقوقی ظالمانه خود را بر جهان تحمیل کرد و امروز ساختاری ظالمانه‌تر از شورای امنیت وجود ندارد. شورای امنیتی که می‌گوید چون من بمب اتم دارم،
همان‌هایی که آفریقا را تصرف کردند، چند تمدن را نابود کردند. در آمریکای لاتین هم شش تمدن را نابود کرده و گفتند که داریم وحشی‌ها را متمدن می‌کنیم. همین کار را در خاورمیانه هم انجام دادند و گفتند جنگ مدرنیته و سنت است.
رتبه ما نبايد 130 باشد!
مسئولاني که از محل هاي مختلف و به بهانه هاي مختلف حقوق ها و پاداش هاي آنچناني مي گيرند، نه تنها انگيزه اي براي افزايش شفافيت در کشور ندارند بلکه به بهانه هاي مختلف از آن ممانعت نيز مي کنند. مبارزه با فساد نيازي به هياهو و جنجال ندارد. اگر چه مبارزه و مقابله با مصاديق فساد مهم است اما از آن مهمتر از بين بردن زمينه هاي فساد است و اصلي ترين اهرم در اين راه حياتي، افزايش شفافيت است. فارغ از برخي ابعاد سياسي گزارش سازمان شفافيت بين المللي، رتبه 130 شايسته نظام جمهوري اسلامي ايران نيست.
قبلی۳