جزوه/مقایسه حقوق بشر اسلامی و  حقوق بشر آمریکایی+فایل word
يكي از حقوق اساسي بشر، حق كرامت است؛ كرامت به معناي حيثيت، احترام و شرافت انساني است و خود به دو قسم: كرامت ذاتي و كرامت ارزشي تقسيم مي‌شود. دين مقدس اسلام و قانون اساسي و منشور هدايت آن، يعني قرآن مجيد، به هردو قسم از كرامت انساني توجه نموده است.
جزوه/ نگاهی جامع به رفتارهای ضدحقوق بشری آمریکایی+ فایل word
حقوق بشر در سالهای اخیر آن طور که در منشورهای سازمان ملل تعریف شده است، مفهوم درستی ندارد و حتی می‌توان گفت مفهوم حقوق بشر به طور عمد از سوی غرب – به ویژه ایالات متحده آمریکا - تحریف و تغییر یافته است و معنای واقعی آن از بین رفته است. به دیگر سخن حقوق بشر به علت غرق شدن آن در ایدئولوژی‌ها و سیاست‌های خصمانه و نژاد پرستانه‌ای که در جهت خدمت به منافع آمریکا و متحدانش در منطقه و به ویژه اسراییل است، مفهومی مبهم و نامشخص است.
حقوق بشر با طعم وقاحت آمريكايي
حقوق بشر آمريكايي براساس ارزش‌هاي برآمده از فرهنگ سكولار و ليبرالي غربي شناخته شده و هيچ اعتنايي به ارزش‌ها و فرهنگ‌هاي ساير ملت‌ها نمي‌شود. از اين رو انساني‌ترين معيارهاي ساير فرهنگ‌ها ناديده گرفته شده و نقض بشر تلقي و برعكس نقض آشكار حقوق انساني بر اساس معيار غربي عين حقوق بشر تلقي مي‌شود.
باغ وحش انساني!
حقوق بشر آمريکايي
قرن بيستم را مي‌توان قرن پيشي گرفتن آمريکايي‌ها از اروپايي‌ها در زمينه باغ‌وحش‌هاي انساني دانست. سال ۱۸۹۶ بوستان گياه‌شناسي و باغ‌وحش «سينسينتي» آمريکا براي افزايش شمار بازديدکنندگان خود صد عضو قبيله بومي «سو» را به باغ‌وحش آورد و همان‌جا يک روستاي کوچک براي آن‌ها ساخت. سال ۱۹۰۴ هم‌زمان با المپيک تابستاني، مردم قبايل «آپاچي» آمريکا و «ايگوروت» فيليپين در «نمايشگاه جهاني سنت‌لوئيس» به نمايش درآمدند.
رتبه های اول آمریکا در حقوق بشر از دیدگاه آمریکائیها+جدول
شهروندان آمریکایی در ابتکاری جالب و در اعتراض به مشکلات شدید اجتماعی در کشورشان، در طرحی گرافیکی به کسب رتبه اول از سوی این کشور در معضلات اجتماعی اشاره کردند.
پیگیری پیشنهاد هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در نام‌گذاری هفته دوم تیر ماه به عنوان هفته «حقوق بشر آمریکایی» از سوی سازمان‌های ذی‌ربط می‌تواند مقدمه‌ای بر نمادسازی سیاست‌ها و افشای اقدامات ضدحقوق بشری آمریکا در جهان باشد.
فاجعه سردشت نشان داد کنوانسیون‌ها و معاهدات حقوقی درباره منع استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی چگونه تحت تاثیر ملاحظات سیاسی و منفعت‌نگری قدرت‌های به اصطلاح حامی حقوق بشر قرار می‌گیرد که امروز نیز همین کشورها مانع اجرایی شدن کنوانسیون منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی هستند.
بولتن
برنامه ریزی برای کشور بر اساس نقشه های دشمن، آشکار بودن دشمنی های دشمن، غیرممکن بودن کنارآمدن با دشمن، علت دشمنی با ملت ایران و لزوم مصونیت بخشیدن به کشور در برابر دشمن از محورهای بیانات رهبری درباره شاخص "دشمنی ویژه با جمهوری اسلامی ایران" است.
قرار نیست ما جا پای آمریکا بگذاریم!
تناقض‌های فلسفه غرب نسبت به حقوق بشر در گفت و گو با دکتر عماد افروغ
انسان اگر حق بشر را می‌خواهد باید به چند چیز توجه داشته باشد: یکی اینکه این حق یک مبنا دارد و یک دلالت! دلالتش غایت و مبنایش خداست. یعنی ما در صورتی می‌توانیم از حق بشر دفاع کنیم و حرف برای گفتن داشته باشیم که به سه‌گانه غایت، ذات و خدا توجه داشته باشیم.
رفتارهای ضد بشری آمریکا در جهان/ دکتر حسین شیخ الاسلام
با این منش زورگویانه بود که آمریکا پس از جنگ جهانی دوم نظام‌های مالی، پولی، سیاسی و حقوقی ظالمانه خود را بر جهان تحمیل کرد و امروز ساختاری ظالمانه‌تر از شورای امنیت وجود ندارد. شورای امنیتی که می‌گوید چون من بمب اتم دارم،
همان‌هایی که آفریقا را تصرف کردند، چند تمدن را نابود کردند. در آمریکای لاتین هم شش تمدن را نابود کرده و گفتند که داریم وحشی‌ها را متمدن می‌کنیم. همین کار را در خاورمیانه هم انجام دادند و گفتند جنگ مدرنیته و سنت است.
رتبه ما نبايد 130 باشد!
مسئولاني که از محل هاي مختلف و به بهانه هاي مختلف حقوق ها و پاداش هاي آنچناني مي گيرند، نه تنها انگيزه اي براي افزايش شفافيت در کشور ندارند بلکه به بهانه هاي مختلف از آن ممانعت نيز مي کنند. مبارزه با فساد نيازي به هياهو و جنجال ندارد. اگر چه مبارزه و مقابله با مصاديق فساد مهم است اما از آن مهمتر از بين بردن زمينه هاي فساد است و اصلي ترين اهرم در اين راه حياتي، افزايش شفافيت است. فارغ از برخي ابعاد سياسي گزارش سازمان شفافيت بين المللي، رتبه 130 شايسته نظام جمهوري اسلامي ايران نيست.
قبلی۳