اعدام دو اخلالگر اقتصادي؛ گام بعدي چيست؟
بايد توجه داشت برخورد قضايي و قهرآميز با اين اخلالگران تمام ماجرا نيست و گام هاي ديگي نيز براي تکميل اين حرکت ارزشمند لازم است. يکي از اصلي‌ترين گام هاي مکمل، شناسايي و برخورد با مديراني است که با اقدامات و تصميمات غلط و يا غيرقانوني خود، زمينه و بستر وقوع چنين مفاسد کلاني را فراهم کردند.
اقدامی از جنس مردم
در شرایطی که همه بدخواهان انقلاب، نظام و مردم به صورت هماهنگ و یک صدا ناامیدسازی مردم را در دستور کار خود قرار داده اند اقداماتی چون دستور انقلابی رئیس قوه قضائیه در برخورد با قضات متخلف و اقدامات دیگری از این جنس نقشی بسیار مهم در ترمیم اعتماد عمومی مردم به نظام دارد.
قوه قضائیه و برخورد با دانه درشت ها
موضوعی که همواره در خصوص پرونده مفسدان اقتصادی در سطح مطبوعات کشور مطرح می شود، سیاسی کاری احزاب و جریانات سیاسی است. خصوصا در سال های اخیر هر زمانی قوه قضائیه فردی را به دلیل فساد اقتصادی دستگیر کرده است، جریان سیاسی حامی او به طرفداری از فاسد اقتصادی به قوه قضائیه حمله کرده است.
روزنامه «جوان» با اشاره به رفتارهای اخیر محمود احمدی‌نژاد در قبال دستگاه‌های قضایی، علت تفاوت رفتار هاشمی، خاتمی و روحانی در مورد قوه قضاییه با رفتار محمود احمدی‌نژاد را در پیش‌فرض احمدی‌نژاد نسبت به دولت‌های نهم و دهم مبنی بر پاک بودن این دولت‌ها ارزیابی کرد.
جدال دو قوه؛ دود این اختلاف به چشم که می رود؟
در حالی که اغلب مردم با مسائل و مشکلات مختلفی روبرو هستند، جدال رسانه ای سران قوای مجریه و قضائیه چه دردی از آنها دوا می کند و نظر آنها درباره این جدال چیست؟ دولت به عنوان اصلی ترین مسئول حل مشکلات معیشتی و قوه قضائیه به عنوان مسئول رسیدگی به دعاوی مردم بر اساس عدالت –در کمترین زمان ممکن- عملکرد خود را بوته نقد و قضاوت قرار داده و بگویند این جدال کدام گره را از کار فرو بسته ملت می گشاید؟
با برخوردهای دوگانه، مبارزه با فساد به جایی نمی رسد
سردار جوانی در گفتگوی اختصاصی با بصیرت:
اگر فساد جناحی و سیاسی شد و تعریف فساد و تعریف مفسد، از دریچه خواست‌های جناحی صورت بگیرد موجب تفسیرهای دوگانه، سیاست‌های دوگانه و برخوردهای دوگانه خواهد شد و در چنین حالتی مبارزه با فساد به سرانجامی نمی‌رسد
بیر کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی:
ولی داداشی دیشب در نشست مشترک با دانشجویان دانشگاه‌های مختلف شهرستان آستارا در مجتمع فرهنگی‌ـ‌هنری ارشاد آستارا متذکر شد: دستگاه قضا همانگونه که با آفتابه دزدها برخورد می‌کند باید با اختلاس‌گران و کسانی که به بیت‌المال مردم دست درازی کرده‌اند نیز با جدیت برخورد کند.
معاون قوه قضائیه مطرح کرد
محمدباقر الفت معاون پیشگیری از جرم قوه قضائیه در نخستین همایش ملی و صنعت و کارآفرینی با رویکرد اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل که عصر دیروزدر دادگستری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: از18 هزار میلیارد تومان پول مردم در بانک‌ها، فقط 12 درصد در گردش است و با وجود اینکه دولت نرخ سود سپرده‌ها را کاهش داده، باز هم 25 درصد به سپرده گزاری مردم افزوده‌ شده است.
برخورد با حقوق های نجومی عرصه آزمون قوا
عدم برخورد جدی مسئولین با عوامل و دارندگان فیش های نجومی علی رغم تأکیدات بسیار زیاد مقام معظم رهبری،باعث ضربه خوردن اعتماد عمومی مردم شده است. اکنون مسئولین باید در این عرصه پاسخی قانع کننده به افکار عمومی در مورد عملکرد خود داشته باشند!
استعمارگران؛ مدعی حقوق بشر
در داستان استعمار حتي کشور کم ارزشي چون بلژيک هم از ديگر همتايان خود عقب نمانده است و ماجراي تسلط "لئوپلد" پادشاه خونخوار اين کشور بر سرزمين کنگو و هزاران دستهاي بريده شده بومياني که حاضر به پذيرش بردگي نبودند! قصه پرغصه اي است که تاريخ بشريت آن را به فراموشي نخواهد سپرد!
هولوکاست سرخپوستان
حقوق بشر غربی
به نوشته برخي محققان هنگامي که دوران کريستف کلمب به پايان رسيد، از اين جمعيت تنها صدهزار نفر باقي مانده بودند که همين تعداد هم تا سال 1542 به تنها 200 نفر رسيدند. تخمين زده مي‌شود طي يک نسل بعد از ورود کريستف کلمب، حدود 15 ميليون بومي آمريکايي در سرتاسر جزائر کارائيب نابود شده باشند؛ اين نسل‌کشي است، يعني کشتار کل مردم يک ن‍‍ژاد در مقياس وسيع.
نسل کشي بوميان استراليا
حقوق بشر غربی
فاجعه بوميان تاسمانيا بي شک يکي از تراژدي هاي هولناک سده نوزدهم است. سياست امحاء بوميان تا سال 1876 تداوم داشت و در اين زمان آخرين بقاياي سکنه اصلي اين سرزمين از ميان رفت. منابع معتبر به موارد بيشماري از شکار بوميان به دست فاتحان بريتانيايي تنها با هدف تفريح اشاره کرده‌اند.
قبلی۲بعدی