همسويي با ترامپ با ژست روشنفکري
نامه دعوت به مذاکره، اين پيام اشتباه را به سران کاخ سفيد مي‌دهد که فشارهاي آنان مؤثر بوده و اولين رخنه‌ها را براي دستيابي به اهداف فوق،‌ پديد آورده است. از اين رو نامه، مشوق ترامپ به تشديد و ادامه فشارها است که اگر از روي خيانت نباشد، حتماً نوعي ساده‌انديشي يا اشتباه راهبردي است که نويسندگان را به همسويي با جبهه دشمن کشانده است.
دستور هسته‌اي براي تامين حقوق ملت
اگر قرار باشد برجام، خاصيتش "حبس هسته‌اي" جمهوري اسلامي، بدون رفع تحريم‌ها باشد، با کدام عقل و منطقي ادامه اين وضعيت قابل دفاع است؟ بسيار روشن است که ادامه اين وضعيت، نتيجه اي جز پايمال شدن حقوق و منافع ملت ايران در بر ندارد.
نقد مامور خاطی یا تخریب ناجا؟!
عده‌ای که گویی منتظر فرصتی بودند تا از نیروی انتظامی انتقام بستانند و عقده هایشان را بگشایند هر تعبیر و دیدگاهی که دلشان خواست را به کار بردند و شدیدترین حملات را روانه نیروی انتظامی کردند.
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه برای ما به هیچ وجه قابل پذیرش نیست که هزینه‌های اجرایی برجام متوجه یکی از طرف‌ها شود و دیگران از انجام تعهدات‌شان سر باز زنند، گفت: چنانچه دیگران در برجام نوایی دیگر ساز کنند تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کنیم.
تلگرام و مسائل حل نشده آن
وقتی دفترچه تلفن 40 تا 50 میلیون ایرانی در اختیار تلگرام باشد و رئیس رژیم صهیونیستی به پاول دوروف که مالک و سرمایه گذار تلگرام است به عنوان سرمایه ای بزرگ برای اسرائیل یاد ‌کند و بگوید او از برادر به من نزدیکتر است نمی توان نگاه امنیتی به این مقوله نداشت.
پشت پرده جایات خیابان پاسداران، دراویش سنتی یا مدرن؟
علی رغم اختلاف عقایدی که در دراویش گنابادی وجود دارد و انحرافاتی که علمای بزرگ شیعه به آن اشاره کرده اند اما جریان سنتی تمایلی به اقدامات خشونت آمیز و بر هم زدن نظم عمومی ندارد اما جریان مدرن و وابسته به شبکه های اجتماعی که دستور کار و محور حرکت خود را در پیام هایی از خارج از مرزها دریافت می کنند به دنبال تحریک دراویش و قراردادن اقلیت ها در مقابل حاکمیت هستند و از به وقوع پیوستن خشونت استقبال می کنند.
نقش توییتر در آشوب های اخیر ایران
سایت بصیرت در گفتگو با سلیمان سبحانی، کارشناس فضای مجازی بررسی می کند:
تأثیر گذاری رسانه های مجازی بر جامعه مخاطب هم در سال 88 و هم در سال 96 شاخص بوده است. نقش توییتر در سال 88 به قدری موثر بود که معاون سازمان سیا (آژانس اطلاعات مرکزی) در مصاحبه ای گفت: ما به جاسوس‌های خود در ایران گفته ایم به خانه هایشان برگردند چرا که اعضای فیس بوک و توییتر به اندازه ده ‌ها جاسوس برای ما اطلاعات جمع می کردند.
آرشیو اختصاصی صدا و سیما چگونه از رسانه های خارجی و مستندهای داخلی مخالفان دولت سر در آورد؟
سپاه پاسداران به فناوری ساخت سازه‌های ال اس اف دست یافته و قرار است برای محرومان، خانه‌هایی با این فناوری بسازد.
«سیمور هِرش»، خبرنگار آمریکایی، از حضور صدها مامور موساد در اقلیم کردستان خبر داد که «چشم و گوش‌ها»ی اسراییل را در ایران و سوریه به استخدام درمی‌آورند.
ابراهیم فیاض می‌گوید: نارضایتی‌های عمومی در دوران احمدی‌نژاد شروع شد. اکنون دارد اوج می‌گیرد و به نظر من تازه اولش است.
آمریکایی‌ها و حتی اروپایی‌ها در حالی تحولات ایران را با جدیت دنبال می‌کنند و در موضع‌گیری‌هایشان مدعی پیگیری این تحولات را دارند که در قلب اروپا یعنی فرانسه در شب سال نو میلادی حدود یک میلیون پلیس در حالت آماده باش برای مقابله با هرگونه شورش و آشوب و تخریب اموال مردم بودند اما هیچ کس نسبت به این سطح از ناامنی در فرانسه که علاوه بر مردم خود، گردشگران زیادی این وقت از سال در خود جای داده است واکنشی نشان نداد.
قبلی۳بعدی