احد آزادی خواه در گفت‌وگو با جام جم آنلاین در خصوص آخرین وضعیت اعزام و تدارک حضور حجاج ایرانی در مکه، گفت: تاکنون جلسات خوبی در قالب کمیسیون فرهنگی و فراکسیون حج مجلس با بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و معاونین سازمان حج و زیارت داشته ایم. فرآیند حج تمام و کمال و خیلی بهتر از سنوات گذشته در حال پیگیری و انجام است.
امام صادق(ع) فرموده اند: بانویی از فرزندان من در قم از دنیا می‌رود که اسمش فاطمه دختر موسی است و به شفاعت او همه شیعیان من وارد بهشت می‌شوند.
داستان آفرینش آدم در ادیان و آیین‌های گوناگون، به شکل‌های مختلف روایت شده است؛ اما بی‌تردید عاشقانه ‌ترین لحن روایت این داستان را باید در کتاب « مرصاد العبادِ » شیخ نجم‌الدین رازی جست. جایی که خداوند هنگام نفخ روح در کالبد آدم، روح پاک آدم را در سفر دور و دراز و خطرناکش به دنیای جسم و ماده، عاشقانه بدرقه می‌کند.
در حالی که وهابیون تکفیری به بهانه بدعت بودن ساخت مرقد، بارگاه ائمه بقیع را تخریب کردند، امامان اهل سنت از قبور و بارگاه عظیمی برخوردارند.
شب قدر همان شبى است كه در تمام سال شبى به خوبى و فضيلت آن نمى‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدير امور سال مشخص مى‌شود.
گفتگوی آیت الله جاودان درباره نقش امام حسن مجتبی (ع) در تاریخ اسلام
آیت الله محمد علی جاودان گفت: بنی امیه می خواستند هیچ چیزی نباشد؛ نه اسلام، نه قرآن، نه اهل بیت، حتی می خواستند از بنی هاشم یک نفر هم زنده نباشد. امام حسن(ع) با صلح خود اسلام را نگه داشت.
گوش ما ایرانی ها از بدو تولد به صدای هر روزه اذان عادت کرده است؛ نوایی که هر کدامشان به واسطه موذن هایشان در گذر زمان و پخش شان از رادیو و تلویزیون سهم زیادی در خاطرات شنوایی ما دارند.
به مناسبت ولادت امام حسین(ع)؛
سید قطب در کتاب «فی ظلال القرآن» می گوید نه فقط شیعیان و مسلمانان بلکه بسیاری از مردم دنیا پیام پیروزی و ایستادگی و جوانمردی و مردانگی را از امام حسین(ع) گرفتند.
در پی توهین فردی به ساحت مقدس حضرت امام رضا(ع)، حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با صدور اطلاعیه‌ای خواستار محاکمه وی شد.
غرب در سیطره برداشت وهابی از قرآن است، اما زمینه اقبال به دیدگاه شیعی هم فراهم می باشد
ظرفیت های مسابقات بین المللی قرآن در گفتگوی بصیرت با حجت الاسلام رفیع پور:
این رفت آمدها با اسم مسابقات بین المللی قرآن کریم بسیار بسیار می تواند موثر باشد، به خصوص کسانی که در کشورهایی هستند که به صورت عادی ما ارتباطی نداریم، حالا ما یا سفارت نداریم در کشورشان یا سفارت فعال نداریم یا به هر حال دانشمندان را نمی توانیم اعزام کنیم. پیشنهاد می کنم برای کسانی که از کشورهای دیگر برای شرکت در مسابقات بین المللی قرآن می آیند، برنامه هایی وجود داشته باشد و فقط آنطور نباشد که بیایند و قرآن بخوانند و مسابقات حفظ و قرائت را اجرا کنند و برگردند.
الگنجی شافعی می گوید وقتی از همه جا ناامید می شدم به حرم موسی ابن جعفر می رفتم و عرض حاجت می کردم. «کراماته تحار منه العقول» یعنی موسی ابن جعفر آنقدر کرامت دارد که عقول آدمیان مبهوت می شود.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان بزودی فعال خواهد شد، گفت: توافقنامه حج قطعی شده و به امضای سرپرست سازمان حج و زیارت و وزیر حج عربستان رسیده است.
قبلی۳بعدی