گوش ما ایرانی ها از بدو تولد به صدای هر روزه اذان عادت کرده است؛ نوایی که هر کدامشان به واسطه موذن هایشان در گذر زمان و پخش شان از رادیو و تلویزیون سهم زیادی در خاطرات شنوایی ما دارند.
به مناسبت ولادت امام حسین(ع)؛
سید قطب در کتاب «فی ظلال القرآن» می گوید نه فقط شیعیان و مسلمانان بلکه بسیاری از مردم دنیا پیام پیروزی و ایستادگی و جوانمردی و مردانگی را از امام حسین(ع) گرفتند.
در پی توهین فردی به ساحت مقدس حضرت امام رضا(ع)، حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با صدور اطلاعیه‌ای خواستار محاکمه وی شد.
غرب در سیطره برداشت وهابی از قرآن است، اما زمینه اقبال به دیدگاه شیعی هم فراهم می باشد
ظرفیت های مسابقات بین المللی قرآن در گفتگوی بصیرت با حجت الاسلام رفیع پور:
این رفت آمدها با اسم مسابقات بین المللی قرآن کریم بسیار بسیار می تواند موثر باشد، به خصوص کسانی که در کشورهایی هستند که به صورت عادی ما ارتباطی نداریم، حالا ما یا سفارت نداریم در کشورشان یا سفارت فعال نداریم یا به هر حال دانشمندان را نمی توانیم اعزام کنیم. پیشنهاد می کنم برای کسانی که از کشورهای دیگر برای شرکت در مسابقات بین المللی قرآن می آیند، برنامه هایی وجود داشته باشد و فقط آنطور نباشد که بیایند و قرآن بخوانند و مسابقات حفظ و قرائت را اجرا کنند و برگردند.
الگنجی شافعی می گوید وقتی از همه جا ناامید می شدم به حرم موسی ابن جعفر می رفتم و عرض حاجت می کردم. «کراماته تحار منه العقول» یعنی موسی ابن جعفر آنقدر کرامت دارد که عقول آدمیان مبهوت می شود.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان بزودی فعال خواهد شد، گفت: توافقنامه حج قطعی شده و به امضای سرپرست سازمان حج و زیارت و وزیر حج عربستان رسیده است.
فاطمه فرزندان خود را می طلبد و آهنگ جدایی را در گوش آن ها زمزمه می کند. علی خیبرشکن بار دیگر طعم یتیمی می چشد. دیگر همدم علی چاه های مدینه خواهد شد، دیگر زهرایی نیست که با او نجوا کند و راوی غربت و تنهایی او گردد. ...
حجت الاسلام کاشانی گفت: فاطمیه هم از نظر اعتقادی مولفه اصلی هویت تشیع بوده است و هم از لحاظ مناسکی. این مسئله اگر از بین برود شیعه دچار استحاله خواهد شد.
پیام تجمع عظیم اربعین در هزاره سوم
دستاورد و پیام صریح این همایش، اتحاد جهان اسلام و یکپارچگی و وحدتی است که سقوط ظالمان و مستکبران را به فضل الهی زمینه ساز ظهور خواهد کرد.
راهپیمایی اربعین به کاهش اختلافات اجتماعی می انجامد
بررسی آثار اجتماعی و فرهنگی راهپیمایی اربعین در گفتگوی بصیرت با دکتر آجورلو
پیاده روی اربعین حرکتی اجتماعی است که در چند ساله اخیر ما شاهد آن بودیم. اگر این حرکت با یک پشتوانه فکری و اجتماعی و آسیب شناسی همراه شود می تواند باری از دوش کشورهای اسلامی و جهان اسلام بردارد و مشکلات عدیده ای را حل کند
پیامد های سیاسی اجتماعی راهپیمایی اربعین
رویداد اربعین، "آنی" اجتماعی است که غور در آن با قواعد صرف"این جهانی"موجب آشکارسازی تمامی ابعاد آن نمی شود، زیرا اربعین "زمانی در بی زمان هاست" و قواعد آن فراسوی قواعد این زمانی است
سابقه پیاده روی اربعین حسینی و آثار آن
بنيان‌گذار اصلي اين حركت كه تاكنون دوام دارد، كسي نيست جز شيخ انصاري. ايشان اين حركت را به عنوان رسم و نمادي براي شيعيان معرفي كرد، اما پس از مدتي به فراموشي سپرده شد، ولي در نهايت توسط شيخ ميرزا حسين نوري مجددا احيا شد و به عنوان رسم و سنتي نيكو در ميان شيعيان نشر يافت.
قبلی۳بعدی