اسماعیلی: آمار فروش سینماها تا پایان سال به هزار میلیارد تومان می‌رسد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آمار فروش سینما‌ها خاطرنشان کرد: ما در حوزه سینما یک سال بی نظیر را تجربه می‌کنیم و پیش‌بینی می‌شود تعداد تماشاگران سینماها تا پایان سال به بیش ۳۰ میلیون نفر و میزان فروش به بیش از هزار میلیارد تومان برسد.
رسالت مغفول‌مانده سینمای ایران در زمینه خلق آثاری با محوریت حضرت زهرا(س)؛ تعللی که توجیه‌پذیر نیست!
یکی از مهم‌ترین رسالت‌های مغفول‌مانده در سینمای ایران به‌ویژه طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ساخت آثاری با محوریت حضرت زهرا (س)‌ بوده است.
وزیر ارشاد: در «دوره بی‌نظیر سینما و جشنواره فجر» قرار داریم
محمدمهدی اسماعیلی به آن دسته از فیلم‌هایی که تیزرهایشان را برای تبلیغ در اختیار شبکه‌های ماهواره‌ای قرار می‌دهند، هشدار داد؛ و درباره جشنواره فیلم فجر و ماجرای کاغذ سبز نیز نکته‌ای مطرح کرد که قابل توجه است.
جمال شورجه:
قول دادم «موسی(ع)» را بسازم، بعد بمیرم
جمال شورجه کارگردان سینما و تلویزیون از آرزویش برای به سرانجام رسیدن سریال تلویزیونی «موسی(ع)» در زمان حیات خود گفت.
پروانه معصومی معنای واقعی «زن زندگی آزادی» بود
احمد میرعلایی تهیه‌کننده سینما و تلویزیون گفت: من تعجب می‌کنم که عده‌ای شعارشان «زن زندگی آزادی» است در حالیکه پروانه معصومی چه در جامعه چه در محل کار به معنای واقعی زن زندگی آزادی بود.
پروانه معصومی بازیگری که همیشه می‌گفت رهبر انقلاب را دوست دارد
پروانه معصومی درگذشت اما خاطرات بازی‌های درخشانش و مواضع محکم و پایدارش فراموش نخواهد شد، اگرچه برخی از سینماگران و هنرمندان سال‌ها به او کم‌لطفی کردند؛ همه‌چیز از آن دیدار تاریخی با رهبر معظم انقلاب اسلامی شروع شد.
فضای سینما به‌خصوص در عرصه رسانه‌های سینمایی با یک ناهنجاری تازه روبه‌رو شده است که اگر مدیران این عرصه فکری به حال آن نکنند مانند یک ویروس واگیر به جان پیکر ضعیف سینما خواهد افتاد.
لیلی عاج در اولین تجربه سینمایی خود سراغ سوژه‌ای حساس رفت و به‌خلاف سایر آثاری که درباره منافقین تولید شده بود، داستان خود را از دل پادگان اشرف و با شخصیت زن داستان روایت کرد، فیلم از داستانی واقعی الهام گرفته شده است.
ابراهیم خدابنده مدیرعامل انجمن نجات به تحلیل فیلم سرهنگ ثریا پرداخت و گفت که این فیلم چهره دیگری از منافقین را که تاکنون بازگو نشده به نمایش گذاشته است.
هنرمندان بسیاری از مجریان تلویزیون و هنرمندان تئاتر گرفته تا بازیگران سینما نسبت به اتفاق هولناک بیمارستان المعمدانی واکنش نشان دادند و در پیام‌های جداگانه‌ای از جنایات اسرائیل اعلام انزجار کردند.
مراسم بدرقه پیکر آتیلا پسیانی در پهنه رودکی با حضور گسترده مردم و علاقمندان به سینما، تئاتر و تلویزیون همراه با مسئولان و خانواده وی در پهنه رودکی تالار وحدت آغاز شد.
آتیلا پسیانی بازیگری است که برای هر کس با نقشی متفاوت، ماندگار است، گاهی با تقی تاکسی یادآوری می‌شود و گاهی با جعفر «زیر تیغ» اما وجه اشتراک همه آنها تصویری پر ابهت از او است، حتی اگر در روزهای پایانی عمرش شکسته شده باشد.
قبلی۲بعدی