نماینده چین در نشست کمیسیون مشترک «برجام» امروز جمعه با احتمال توسل کشورهای اروپایی به ساز و کار موسوم به «مکانیسم ماشه» مخالفت کرد.
نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد که هیچکدام از قطعنامه‌های سازمان ملل ایران را از توسعه برنامه موشکی و فضایی منع نمی‌کند.
رسانه‌های اسرائیلی نوشته‌اند که نفتالی بنیت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هنگام بازدید از پایگاه هوایی حتسور کتابی از [امام] خمینی رهبر انقلاب ایران را در دست داشت.
دست‌های پشت‌پرده در آتش زدن کنسول‌گری ایران در نجف
واقعیت این است که در منطقه غرب آسیا، هیچ دو کشوری پیدا نمی‌شوند که با اندازه ایران و عراق به پیوستگی منافع و تهدیدات را داشته باشند. در چنین شرایطی از یک سو، دولت دونالد ترامپ به عنوان مهم‌ترین راهبرد خود قصد دارد از نفوذ ایران در عراق بکاهد و با طرح‌ریزی برنامه‌ای تبلیغاتی مسیر اعتراضات کشور عراق را به سمت دشمنی با تهران هدایت کند.
«میخائیل اولیانوف»، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین‌المللی مستقر در وین و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه مشاهداتش از جلسه امروز شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران را بیان کرد.
«برایان هوک»، مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا، روز پنج‌شنبه در مصاحبه با شبکه خبری بی‌بی‌سی از ناآرامی‌های اخیر در برخی شهرهای ایران ـ که ده ها میلیارد ریال خسارت به اموال عمومی و خصوصی و همچنین شهادت چندین نفر از شهروندان عادی و نیروهای امنیتی را به دست اغتشاشگران در پی داشته است ـ ابراز خرسندی کرد.
«ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد، ادعای «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران باعث تعجب مقامات روسیه شده است.
ماجرای نامه روحانی به ملک سلمان چیست؟
دولت روحانی برای کاهش تنش‌ها در منطقه تا حالا چند طرح صلح، مانند امضای پیمان عدم تجاوز، «ائتلاف امید» و «ابتکار صلح هرمز» به کشور‌های عربی حوزه خلیج‌فارس پیشنهاد کرده است.
بازوهای نیابتی ایران در منطقه قدرتمندتر از همیشه
گزارش " اندیشکده رند" در رابطه با ناکامی سیاست فشار حداکثری؛
اگرچه استراتژی فشار حداکثری در هدف کوچک خود که آسیب رساندن به اقتصاد ایران بود موفق شد، اما در هدف اصلی اش که ایجاد تغییر در سیاست خارجی ایران بود، شکست خورد.
از زندان آمریکا تا «خلافت» داعش/ ابوبکر البغدادی که بود؟
خلیفه خودخوانده داعش که امروز به ادعای واشنگتن کشته شد، در زمان اشغال عراق، چهار سال در زندان آمریکایی‌ها در بصره حبس بود و در آنجا با بسیاری از سرکرده‌های تروریستی همپیاله شد.
دلایل حضور 3000نظامی آمریکا درعربستان چیست؟
پذیرش نیروهای آمریکایی چندان تغییر و تحولی در منطقه ایجاد نخواهد کرد؛ اما یک سیگنال منفی از سوی ریاض تلقی می‌شود چرا که نه به کارآمدی عربستان چیزی اضافه می‌کند و نه ترس و رعبی در تهران ایجاد خواهد کرد
قبلی۵بعدی