ایجاد هرج و مرج خلّاق راهکار دشمن برای تجزیه کشورهای منطقه است/بارزانی قربانی یک توطئه استکباری خواهد شد
ریشه های تاریخی و تبعات همه‌پرسی کردستان عراق در گفت‌وگو با کارشناسان منطقه:
مهتدی: کُردها همه در این مسئله متحد نیستند. الان مثلاً اتحادیه میهنی و خیلی دیگر از جریان های سیاسی معتقد نیستند که این کار به سود کردهاست. اما شخص مسعود بارزانی به شدت پافشاری می‌کند و به رغم اینکه بسیاری از او درخواست کردند این کار را انجام ندهد، باز زیر بار نرفت و همه پرسی را انجام داد/ افقهی: الان اختیاراتی که کردهای عراق دارند، وضعیت بهتری را برای آن ها فراهم کرده نسبت به زمانیکه بخواهند استقلال پیدا کنند. اگر بخواهند مستقل بشوند تازه اول محاصره و جنگ‌های پیرامونی و جنگ‌های داخل اقلیم است.
پیامدهای عملی تحریم های آمریکا علیه سپاه پاسداران ناچیز است/انجام مذاکره مجدد برای برجام بسیار سخت خواهد بود
پروفسور جیمز دی سویج در گفت‌وگو با بصیرت:
وزارت خزانه‌داری بر روی سه شبکه حمایتگر تدارکات نظامی سپاه پاسداران هدف‌گیری کرده است: توسعه وسایل نقلیه بدون سرنشین و تجهیزات نظامی برای سپاه پاسداران و تولید و نگهداری قایق‌های تندروی تهاجمی برای نیروی دریایی سپاه پاسداران. در این میان هیچ قانون بین‌المللی وجود ندارد تا از این اقدام ایالات‌متحده جلوگیری کند.
بارزانی به دنبال جزیره ای بی ثبات و فقیر برای مردم کُرد!
رفراندوم و تجزیه اقلیم کردستان، مقدمه ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه
مسئولان جمهوری اسلامی نیز به صراحت اعلام داشته‌اند که نه تنها برگزاری رفراندوم را برنمی‌تابند؛ بلکه با انسداد مرزها، قطع روابط سیاسی و اقتصادی و تعطیلی کنسولگری، حق ورود به عمق اقلیم و مبارزه با ضد انقلاب مستقر در اقلیم و گروه‌های خفته تجزیه‌طلب در آنجا را به منزله بخشی از اقدامات پیش‌دستانه و احتیاطی برای مقابله با پیامدهای ضد امنیتی و بحران‌آفرین تصمیم بارزانی در دستور کار قرار داده‌اند.
پیام های حمله موشکی سپاه پاسداران به گروه تروریستی داعش
شلیک موشکی سپاه دو روز پس از وضع تحریم‌های جدید سنا علیه ایران صورت گرفت. در واقع ترامپ با تحریم جدید به دنبال تهدید ایران بود تا به نوعی تهران را از فعالیت های موشکی خود باز بدارد. شلیک موشک های ایرانی به سمت تروریست ها این پیام را به کاخ سفید می دهد که ایران در برابر تهدید، منفعل نیست و آن را قاطعانه پاسخ می دهد.
یانکی ها عقب می نشینند!
مناقشه آمریکا و کره شمالی به کجا انجامید؟
به رغم لفاظي هاي ترامپ براي مقابله نظامي با پيونگ يانگ، واشنگتن تحريم اقتصادي نيز عليه كره شمالي انجام نداد و حتي شوراي امنيت سازمان ملل نيز از صدور قطعنامه جديد عليه آزمايش هاي موشكي كره شمالي خودداري كرد و تنها به محكوم كردن اين آزمايش ها بسنده كرد.
24 آنلاین نوشت: نامه اخیر محموداحمدی نژاد به دونالدترامپ با حاشیه ای ذلت آور همراه شد.
بیانات حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی، بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه ای و بین المللی داشت.
توافق اخیرا بغداد-آنکارا و چشم انداز بحران عراق
اعلام خروج نیروهای ترکیه از عراق، مهم‌ترین دستاورد اعلام شده نخستین دیدار رسمی نخست وزیر ترکیه از عراق از زمان شروع تنش های دو کشور است. حضور ۵۰۰ نیروی نظامی ترکیه در پایگاه نظامی «بعشیقه» در شمال شرقی موصل، در ماه های گذشته سبب تیره شدن روابط میان آنکارا و بغداد شده بود.
تمديد تحريم‌ها و گزينه‌هاي كنش متقابل در برابر آمريكا
اگر هدف بنيادين ترامپ در حوزة سياست خارجي مربوط به سازوكارهاي امنيت‌سازي در محيط منطقه‌اي است، در اين شرايط آمريكا بايد بر اين موضوع واقف باشد كه معادلة اعمال تحريم‌ها براساس قواعد ساختاري آمريكا مغاير با روح برجام است. چنين وضعيتي مي‌تواند با واكنش ايران در سياست منطقه‌اي روبه‌رو شود.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در دانشگاه پکن سخنرانی کردند. در این دانشگاه تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی و خارجی، دیبلمات های خارجی مقیم بكن و اساتید این دانشكاه حضور دارند.
نقش اس 300 در افزایش توان دفاعی کشور
با توجه به تحویل کامل سامانه اس 300 به ایران
تحویل کامل سامانه اس ۳۰۰ روسی و پایان یافتن فرآیند ساخت اس ۳۰۰ ایرانی یا همان باور ۳۷۳ و قرار گرفتن این ۲ سامانه پدافندی در کنار یکدیگر، نفوذ ناپذیری آسمان ایران را کامل خواهد کرد و هیچ جنگنده متخاصمی از دست این سامانه ها در امان نخواهد بود.
مشاور ملک عبدالله و معمار اقتصاد عربستان با اشاره به اینکه مطلب انتقادیش درباره عربستان مورد سانسور قرار گرفته است گفت: عربستان سعودی در مسیر فروپاشی قرار دارد.
قبلی۵بعدی