رویترز: یک کشتی با چند موشک در دریای سرخ هدف قرار گرفت
خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که یک کشتی در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از سواحل غرب یمن در دریای سرخ هدف قرار گرفته است.
سازمان‌ ملل: هشدار داده بودیم که حمله به رفح به قتل‌عام منجر می‌شود
معاون دبیرکل سازمان ملل با اشاره به جنایت رژیم صهیونیستی در شهر رفح گفت: هشدار داده بودیم که حمله به رفح به قتل‌عام منجر خواهد شد.
سازمان جهانی بهداشت: جای امنی در غزه وجود ندارد
سخنگوی سازمان جهانی بهداشت بامداد چهارشنبه هشدار داد که هیچ مکان امنی در نوار غزه نیست که فلسطینی‌ها بتوانند به آن پناه ببرند.
نگرانی ژنرال آمریکایی از افزایش نفوذ ایران و کاهش حمایت جهانی از اسرائیل
ژنرال کنث مک‌کنزی، فرمانده سابق نیروهای آمریکایی در منطقه غرب آسیا در مقاله‌ای درباره افزایش نفوذ ایران همزمان با کاهش حمایت‌های جهانی از اسرائیل هشدار داده است.
نشست اضطراری شورای امنیت درباره حمله اسرائیل به رفح
شورای امنیت سازمان ملل به درخواست کشور الجزائر، جلسه‌ای اضطراری درباره حملات رژیم صهیونیستی به رفح برگزار کرده است.
منابع خبری دوشنبه شب گزارش دادند که هزاران نفر در اطراف کنسولگری رژیم صهیونیستی در استانبول ترکیه علیه جنایات این رژیم تظاهرات کردند.
طرح بایدن برای غزه؛ استقرار سه هزار نیرو با مستشار آمریکایی
آمریکایی ها در جدیدترین برنامه خود بمنظور ترسیم آینده نوار غزه پس از اتمام جنگ به دنبال استقرار حدود سه هزار نیروی نظامی برای تامین امنیت در غزه هستند که دو هزار نفر آنها از فلسطین (تشکیلات خودگردان) و هزار نفر نیز از نیروهای کشورهای عربی خواهند بود.
حمایت یکپارچه اتحادیه اروپا از احکام دادگاه لاهه علیه اسرائیل
وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا هم‌زمان با گسترش عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در شهر مرزی رفح و شهادت ده‌ها فلسطینی بی‌گناه، بر لزوم رعایت احکام دیوان بین‌المللی دادگستری و دیوان کیفری بین‌المللی درباره ضرورت توقف جنگ در نوار غزه و پرهیز از تهدید مراجع قضایی تاکید کردند.
وزارت خارجه الجزائر امروز دوشنبه اعلام کرد که بزودی پرونده عضویت کامل فلسطین را بار دیگر به شورای امنیت ارائه خواهد کرد.
اسپانیا: اسرائیل باید حکم دیوان لاهه درباره توقف حمله به رفح را فوراً اجرا کند
وزیر خارجه اسپانیا با بیان اینکه حکم دیوان بین‌المللی دادگستری برای همه اعضای سازمان ملل لازم‌الاجراست، از تل‌آویو خواست حکم این دیوان درباره توقف حمله به رفح را فوراً اجرا کند.
ابراز همدردی ۱۱۵ نفر از سران کشورها، سازمان‌ها و شخصیت‌های بین‌المللی با ملت ایران
در ادامه ارسال پیام‌ها در پی شهادت رئیس‌جمهور و همراهان وی صورت گرفت؛
۱۱۵ تن از سران و مقامات ارشد کشورها، سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای و شخصیت‌های شناخته شده منطقه‌ای و جهانی، در پیام‌هایی ضمن ابراز همدردی، شهادت دکتر سید ابراهیم رئیسی و همراهان وی در سانحه هوایی را به دولت و ملت ایران تسلیت گفتند.
استاد قطری: حکم دیوان بین‌المللی دادگستری مصونیت اسرائیل را درهم شکست
استاد روابط بین الملل دانشگاه قطر حکم دیوان بین المللی دادگستری درباره نوار غزه را خوب توصیف کرد و گفت که این حکم مصونیت رژیم اسرائیل را در سطح بین المللی درهم شکست.
قبلی۵بعدی