فرانسه در فکر نابودی داعش نیست!
هرچند سخنان اولاند در نشست اخیر ناتو مبنی بر عدم نابودی کامل داعش قبل از حمله تروریستی شهر نیس بود، اما فرانسه پیش از این هم چندین عملیات تروریستی وابسته به عناصر داعش را تجربه کرده بود، با این حال چرا مقامات فرانسه معتقدند نباید داعش را نابود کرد؟
روندهای تنش زا بین روسیه و ناتو ادامه داد
تحلیل نتایج اجلاس اخیر ناتو در گفتگوی تفصیلی شعیب بهمن با بصیرت
هر نوع همکاری ناتو با کشورهای منطقه می تواند برای ایران خطرناک باشد. در چند سال گذشته دست کم شاهد یک مخاصمه خاموش بین ناتو و جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه بودیم، به این معنا که در تمامی بحران های منطقه ایی به هر حال این دو نیرو در برابر همدیگر صف آرایی کردند در نتیجه با گسترش ناتو چه به لحاظ عضویت کشورهای جدید در این پیمان و چه به لحاظ افزایش همکاری های نظامی می تواند برای ما خطر آفرین باشد.
یک سند افشاشده، از فرمان مستقیم وزیر جنگ سعودی برای سپردن "امنیت" مرزهای جنوبی این کشور به یک شرکت اسرائیلی حکایت دارد.
رزمایش «افس ۲۰۱۶» در ترکیه با مشارکت کشورهای منطقه و در راستای تامین خواسته ها و اهداف آل سعود در منطقه انجام شد.
آمریکا از طریق برجام های 2 و 3 به دنبال مدیریت رفتار ایران است
سردار سنایی راد در گفتگو با بصیرت
آمریکایی ها نوعی شیطنت به خرج می دهند به این معنا که با تظاهر به این موضع که قدرت جمهوری اسلامی را به خصوص در موضوع مسائل منطقه ایی پذیرفته اند، قصد دارند شرایطی را برای گفتگو با جمهوری اسلامی در مسائل منطقه ای و در عین حال کنترل جمهوری اسلامی فراهم کنند.
ترکیه در بستر تراکم چالش های امنیتی
مطلوبیت راهبردی غرب در منطقه فروپاشی خط مقاومت، نقش آفرینی ترکیه به عنوان پایانه جنوب شرق ناتو در مقابل روسیه، جلوگیری از نقش آفرینی مکمل گرای تهران-آنکارا در مسایل منطقه ای جهان اسلام بود، که متاسفانه اردوغان ناخواسته در زمین بازی غرب قرار گرفت و چشم اندازهای غرب را عملیاتی کرده و می کند
احتمال دارد آمریکا تجزیه عراق را در زمان کوتاه تری دنبال کند!
اکنون که جریان تروریستی در شرایط سختی قرار گرفته و جریان ملی در عراق اعم از ارتش، بسیج و گروه های مختلف آماده آزادسازی مناطق اشغال شده توسط داعش هستند، در این وضعیت می بینیم که از طرف آمریکا و جریان های وابسته، ساز جدایی و تجزیه عراق تحت عنوان این که منطقه سنی و یا یک اقلیم سنی مستقل در عراق باید شکل بگیرد، کوک می شود.
کلاف های امنیتی در بزرگترین کنفرانس امنیتی جهان!
نقطه آسیب اصلی کنفرانس امنیتی مونیخ، عدم طرح مصادر و ریشه های واقعی بحران های امنیتی موجود در جهان است. بی دلیل نیست که علی رغم برگزاری سالیانه این کنفرانس، هر ساله بر شدت بحران های امنیتی در نظام بین الملل افزوده می شود.
معنای دمیدن نمایندگان بحرین در خاکستر مرده جدایی طلبی قومی
اقدام اخیر چند نماینده مجلس بحرین، دمیدن در خاکستر مرده جدایی طلبی قومی در ایران است، اما در کنار سابقه همکاری آل خلیفه با منافقین و حمایت آل سعود از جدایی طلبی قومی در مناطق عرب نشین ایران، به معنی حمایت آشکار از درگیری خشونت آمیز در مناطق قومی ایران محسوب می شود و ضرورت دارد وزارت خارجه ایران با قاطعیت به این موضوع واکنش نشان دهد
مصوبه کنگره آمریکا درباره محدودیت روادید،نقض صریح برجام است
دکتر سیامک باقری در گفتگو با بصیرت
قانون جدید کنگره آمریکا به صورت آشکار نقض برجام است و این موضوع در حالی است که هنوز ما سانتریفیوژها را برنچیدیم و اراک را تغییر کاربری ندادیم و هنوز 9 تُن مواد هسته ای خودمان را خارج نکرده ایم، چنین ادعایی کردند. آیا پس از انجام این تعهدات توسط ایران، آن ها جسورتر نخواهند شد؟ و اقداماتی فراتر از این ها انجام نخواهند داد؟
شب گذشته نخستین مناظره نامزدهای حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده برگزار شد و بحران سوریه و اختلافات واشنگتن با مسکو بر این مناظره سایه انداخته بود.
مسوولان عراقی از بمباران مواضع گروه تکفیری- صهیونیستی داعش با همکاری مرکز اطلاعاتی جدید شامل کارشناسان روسی، ایرانی و سوری خبر دادند.
قبلی۵بعدی