آرزوهایی که سه شنبه بر باد رفت
واکنش رسانه های ضدانقلاب به سوال از رئیس جمهور
سه شنبه ششم شهریور 1397 برای ایران روزی درخشان و برگی زرین در دفتر مردم سالاری دینی بود و البته برای دشمنان ایران و جمهوری اسلامی، روزی ناامید کننده با آرزوهایی برباد رفته.
رژیم حقوقی دریای خزر و نتایج حاصل از آن
کشورهای ساحلی غیر از ایران و روسیه حوزه خزر را تبدیل به کانون مبادله انرژی از طریق برگزاری مناقصه‌های میلیارد دلاری با کارتل‌ها و تراست‌های نفتی و گازی کرده‌اند. بر این مبنا هرگونه تغییرات امنیتی و دفاعی در این حوزه حساس تبعات سنگین اقتصادی برای این کشورها به همراه خواهد داشت؛ وضعیتی که در صورت تحقق آن ایران باید کماکان برخواسته‌های خود پافشاری کند.
به ایران اجازه آزمایش و ارسال موشک های ماهواره ای باید داده شود.
اندیشکده بین المللی مطالعات استراتژیک بریتانیا
برنامه و پروژه موشک های ماهواره ای شاید در تکمیل و ساخت موشک های قاره پیما تاثیرگذار باشد اما تاریخ ثابت کرده است که در تولید آنها نقش اساسی ندارد. دلایل دیگری دال بر عدم استفاده از موشک های ماهواره ای در ساخت کلاهک های اتمی وجود دارد که می توان به معیار عملکرد متفاوت و الزاماتی که ظرفیت ترابری یک موشک می بایست در طول بازگشت از جو تحمل کند اشاره کرد.
عواملی که روز قدس امسال را دیدنی‌تر می‌کند
در عین حال تغییراتی در این فرآیند پدید آمده که خوشبختانه مجدداً آرمان آزادسازی قدس شریف از طریق مقاومت و مبارزه با صهیونیست‌ها را مجدداً، هم در بین فلسطینی‌ها و هم حامیان این ایده در امت اسلامی رونق بخشیده است. با توجه به این تغییرات است که حضرت امام خامنه‌ای در آستانه روز قدس و در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) فرمودند: «روز قدس امسال دیدنی است.»
برجام و چرایی ورود و خروج آمریکا
در صورت ناتوانی اروپا در دادن چنین تضمینی، ایران هم به شرایط پیش از برجام از حیث فعالیت‌های هسته‌ای بازگردد؛ زیرا منطقی و معقول نیست که ایران از یک سو، در برجام باشد و تن به محدودیت‌های هسته‌ای بدهد و از سوی دیگر آمریکایی‌ها با خروج از برجام فشارهای اقتصادی بدتر از دوران پیش از برجام را علیه ملت ایران اعمال کنند.
دورنمای نشست‌های مرتبط با آینده سوریه و ضرورت امروز دیپلماسی ایرانی :
این درست است که مذاکره و دیپلماسی ادامه جنگ تلقی شود، ولی بهتر و درست‌تر این است که بگوییم ماهیت و کارکرد و نتایج مذاکره و دیپلماسی با شرایط و وضعیت جنگ و عرصه‌های میدانی مرتبط است و گزینه‌ای برای رسیدن به اهداف جنگ از مسیر میانبر مذاکره و دیپلماسی محسوب می‌شود.
مهمترین مشکلی که در کنوانسیون پالرمو به چشم می خورد قرار گرفتن گروه های مقاومت از جمله حزب الله در لیست گروه های تروریستی و الزام امضا کنندگان این کنوانسیون برای مقابله به گروه های مقاومت می باشد. لذا ایران با امضای این کنوانسیون ملزم به مقابله با گروه‌های مقاومت میگردد.
مردم ایران از نظر آمریکایی‌ها
آمریکایی‌ها مفاهیم اساسی در ادبیات سیاسی، مانند حقوق بشر، آزادی، دموکراسی، استقلال، صلح، عدالت، امنیت، تروریسم و مردم را، با معیارهای خاص خود تعریف می‌کنند. بنابراین وقتی دولتمردان آمریکایی، خود را طرفدار صلح، ثبات، حقوق بشر، امنیت و مردم معرفی می‌کنند، باید به تعریف آنان از این واژه‌ها توجه شود
اشک تمساح سعودی!
رسانه های سعودی و اعتراضات داخلی ایران
رسانه های سعودی سعی دارند با انتشار اخبار مربوط به ایران به نوعی در جهت انحراف افکار عمومی از مشکلات داخلی خود و جنایات کشورشان در منطقه دست به فرافکنی بزنند. از سوی دیگر بررسی نوع جهت گیری مقامات و رسانه های عربستان نسبت به مسائل ایران نشان دهنده این امر است که سعودی ها چندان با بافت سیاسی و اجتماعی ایران آشنایی ندارد
بوئینگ در راس صادرکنندگان برتر ایالات متحده تقریبا 20میلیارد دلار از فروش به ایران به دست خواهد آورد. اگر این قرارداد تکمیل شود این نخستین هواپیماهای ایالات متحده خواهد بود که پس از سال‌های 1970 و دوران شاه، به ایران صادر شده است.
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) با بیان اینکه برخورد جدی با افراد فاقد ویزا و مجوز در مرزهای کشورمان انجام گرفته است، علت لغونشدن روادید عراق برای زائران اربعین حسینی را تشریح کرد.
پیام های سفر پوتین به تهران
سفر اخیر پوتین به ایران می تواند هم به تحکیم جایگاه روسیه در منطقه کمک کند و هم در تحقق منافع منطقه ای ایران مؤثر باشد و با توجه به دیدار مقام معظم رهبری و پوتین باید شاهد شروع تغییراتی در بحران های سوریه، یمن و به طور کلی روند مبارزه با تروریسم در منطقه بود
قبلی۵بعدی