بر اساس مقاله پیتر هاریس، جهان تک‌قطبی هنوز به پایان نرسیده هرچند که افول آن قریب‌الوقوع است. نویسنده در پایان تأکید می‌کند که سؤال مهمی که تحلیلگران سیاسی خارجی امروز مطرح می‌کنند مربوط به این نیست که کدام نظام جهانی در آینده ظهور خواهد کرد، بلکه مربوط به این است که نظام تک‌قطبی قبل از فروپاشی تا چه‌حدی افول خواهد کرد.
سابقه دشمني ايالات متحده آمريکا با جمهوري اسلامي به هفته¬هاي نخستين پيروزي انقلاب اسلامي باز مي‌گردد. اين دشمني ممکن است دچار فراز و فرود شده باشد اما به گواهي تاريخ هرگز در اصل و اساس خود دستخوش کوچکترين تغييري نشده است بلکه گذشت زمان بارها اثبات کرده که دشمني کاخ سفيد با ايران اسلامي روز به روز سخت¬تر و همه¬جانبه¬تر شده است. بهترين نمونه اين دشمني روبه تزايد؛ « تحريم¬ها» است که در سال¬هاي اخير نه تنها گسترش کمي قابل ملاحظه¬اي يافت بلکه بسياري از شئون غير نظامي و انساني را درگير خود کرد ، به گونه‌اي که اعتراض نهاد¬ها و جمعيت‌هاي انسان دوستانه را در پي داشت. بولتن حاضر تلاش دارد مهم‌ترين تبليغات رسانه¬اي مقامات آمريکايي و متحدانش را در خصوص جمهوري اسلامي ايران و مهم‌ترين چالش¬هاي داخلي و خارجي دولت جديد آمريکا را دربازه زماني هفتگي، رصد و در چارچوب موضوعي دسته¬بندي و در اختيار پژوهشگران و برنامه‌سازان اين حوزه قرار دهد.
«معامله قرن» تحت عنوان معامله ای برای نابودی مسأله فلسطین و برافراشتن پرچم اسرائیل یاد می شود. اما واقعیت این است که تنها هدف معامله قرن، نابودی مسأله فلسطین نیست. معامله قرن دارای ابعاد و زوایای گوناگونی نیز هست که تنها در فلسطین خلاصه نمی شود بلکه فقط از فلسطین آغاز می شود و از سوریه عبور می کندتا به ایران برسد.
دلایل عقب نشینی ترامپ از مواضع تهاجمی
ترامپ طی هفته گذشته، نسبت به شیوه ورود ادوات جنگی از جمله ناو آبراهام لینکلن و بمب‌افکن‌های ب-۵۲ به خاورمیانه «عصبانی شده» است چون «شبیه به شروع جنگ» است
مقایسه قدرت آفندی و پدافندی انصارالله با آمریکا و عربستان
معاملات کلان تسلیحات هم نتوانست عربستان را نجات دهد
الجزیره در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که پرواز هفت پهپاد در چنین مسافتی بدون اینکه پدافند دفاعی عربستان سعودی آن را شناسایی و هدف بگیرد، سؤالاتی را در خصوص معاملات کلان تسلیحاتی که ریاض در طول سال‌های گذشته انجام داده ایجاد می‌کند.
افزایش ۵۴۱ هزار بشکه‌ای خرید نفت چین از ایران در ماه مارس
اداره گمرک چین اعلام کرد: خرید نفت این کشور از ایران در ماه مارس با افزایش ۳۱ هزار و ۴۰۰ بشکه ای به نسبت ماه فوریه، به بیش از ۵۴۱ هزار بشکه رسیده است.
پیام دردناک ماهواره بر «پیام» برای آمریکا چیست؟
واکنش های عصبی غرب، بخصوص آمریکا به دستاوردهای فضایی ایران کاملاً قابل درک است. برای آمریکایی ها حصول ایران به این پیشرفتها علی رغم چهار دهه تحریم و تهدید و فشار، سخت و سنگین است چرا که حاوی این پیام مهم و راهبردی است که می توان هم استقلال سیاسی داشت و به آمریکا وابسته نبود و از آن نترسید و هم پیشرفت کرد. آنچه امروزه هژمونی آمریکا را بشدت تضعیف کرده است، انتشار جهانی همین پیام راهبردی است.
آینده قدرت نظامی آمریکا
گزارش «کمیسیون استراتژی دفاع ملی» می‌گوید که ایالات متحده به دلیل کاهش برتری نظامی تاریخی خود دچار بحران امنیت ملی شده و وزارت دفاع این کشور نه به لحاظ مالی و نه از جنبه استراتژیک توان پیروزی در جنگ‌های چند جانبه را نخواهد داشت.
با وجود اینکه آمارها از روند نزولی قدرت آمریکا خبر می‌دهند، کسانی هستند که معتقدند آمریکا همچنان برترین قدرت جهان است. آنها با استناد به مقام اول آمریکا در تولید ناخالص داخلی، حضور قوی بخش خصوصی در اقتصاد، هزینه بالای آمریکا در بخش نظامی، حضور شرکت‌های بزرگ فناوری و ثبات سیاسی این کشور بر این باورند که هنوز هیچ جایگزینی برای آمریکا وجود ندارد.
افول آمریکا
قبلی۴بعدی