پیام دردناک ماهواره بر «پیام» برای آمریکا چیست؟
واکنش های عصبی غرب، بخصوص آمریکا به دستاوردهای فضایی ایران کاملاً قابل درک است. برای آمریکایی ها حصول ایران به این پیشرفتها علی رغم چهار دهه تحریم و تهدید و فشار، سخت و سنگین است چرا که حاوی این پیام مهم و راهبردی است که می توان هم استقلال سیاسی داشت و به آمریکا وابسته نبود و از آن نترسید و هم پیشرفت کرد. آنچه امروزه هژمونی آمریکا را بشدت تضعیف کرده است، انتشار جهانی همین پیام راهبردی است.
آینده قدرت نظامی آمریکا
گزارش «کمیسیون استراتژی دفاع ملی» می‌گوید که ایالات متحده به دلیل کاهش برتری نظامی تاریخی خود دچار بحران امنیت ملی شده و وزارت دفاع این کشور نه به لحاظ مالی و نه از جنبه استراتژیک توان پیروزی در جنگ‌های چند جانبه را نخواهد داشت.
با وجود اینکه آمارها از روند نزولی قدرت آمریکا خبر می‌دهند، کسانی هستند که معتقدند آمریکا همچنان برترین قدرت جهان است. آنها با استناد به مقام اول آمریکا در تولید ناخالص داخلی، حضور قوی بخش خصوصی در اقتصاد، هزینه بالای آمریکا در بخش نظامی، حضور شرکت‌های بزرگ فناوری و ثبات سیاسی این کشور بر این باورند که هنوز هیچ جایگزینی برای آمریکا وجود ندارد.
افول آمریکا
خواب فرستادگان آمریکا و «مکعب سیاه» برای ایران
افشای گوشه ای از جنگ اقتصادی و روانی دشمن
«بلک کیوب» در سال 2010 توسط دو مامور امنیتی سابق رژیم صهیونیستی «آویانوس» و «دان زوریلا» تاسیس شده و در تل آویو، لندن و پاریس دفتر دارد. این شرکت امنیتی به موساد خصوصی مشهور است و ترکیبی از کارشناسان و عوامل امنیتی و جاسوسی و کارشناسان مالی و تجاری در آن فعالیت دارند.
پشت پرده نفوذ ناکام تیم ویژه اسرائیل به غزه
ثبت شکستی دیگر در کارنامه رژیم صهیونیستی
یکی از پایگاه های عبری زبان در این باره نوشت: «موافقت کابینه اسراییل و در راس آنها بنیامین نتانیاهو با آتش بس با گروه‌ های مقاومت در غزه، یک کرنش و تسلیم بی سابقه در تاریخ اسراییل است که مورخان آن را ثبت خواهند کرد!»
هراس واقعی آمریکا از قدرت رزمندگان مجازی
علی رغم تمام کاستی ها، ایران پتانسیل بالایی در عرصه قدرت نرم سایبری دارد. انقلاب اسلامی به عنوان یک پدیده فرهنگی می تواند حرف نو و پیام روشن خود را از طریق دنیای مجازی به گوش تمام مردم دنیا برساند. ترس آمریکا از قدرت رزمندگان مجازی ایران، کاملاً حقیقی است.
تصمیمات دن کیشوتی آل سعود برای جبران شکست های راهبردی از ایران
گفتگو با دکتر علی‌حسن حیدری کارشناس مسائل منطقه و مسائل قومیت شناسی
کشورهای همسایه عرب ایران باید به عقل سیاسی خود رجوع کنند که همسایگی با قدرت بزرگی مانند ایران موضوعی دائمی و گریزی از آن نیست. نباید منافع و مزیت همسایگی را با جایگاه موقت اقماری آمریکا و اسراییل عوض کنند. چشم انداز روابط منطقه که لاجرم در سایه قدرت ائتلاف مقاومت شکل خواهد گرفت در سایه تدبیر یک روابط دوستانه و معقول با ایران قابل تصور و ترسیم خواهد بود نه در سایه نوکری قدرت استعمار که به طور حتم به سرنوشت محکوم پذیرش افول و تحویل جایگاه به قدرت‌های جدید خواهد بود.
10 پیام حمله موشکی سپاه به شرق فرات
پاسخ سپاه پاسداران به حمله تروریستی اهواز عاملی در جهت جلوگیری از حملات تروریستی آتی علیه کشور و همچنین حمله ای با دقت و سرعت زیاد با ابعاد نظامی گسترده (اعم از موشک و پهپاد) بود. همچنین استفاده از موشک های نقطه زن همچون قیام نشان دهنده تولید انبوه این سلاح ها در کشور و خودکفایی کامل در نیروهای مسلح است.
پس از خروج عهدشکنانه ترامپ از برجام، سخن از تداوم برجام با اروپايي‌ها مطرح شد، آيا اروپايي‌ها مقابل‌آمريکا مي‌ايستند و برجام اروپايي به منجر به نتيجه مي‌شود؟
قبلی۴بعدی