24 آنلاین نوشت: نامه اخیر محموداحمدی نژاد به دونالدترامپ با حاشیه ای ذلت آور همراه شد.
بیانات حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی، بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه ای و بین المللی داشت.
توافق اخیرا بغداد-آنکارا و چشم انداز بحران عراق
اعلام خروج نیروهای ترکیه از عراق، مهم‌ترین دستاورد اعلام شده نخستین دیدار رسمی نخست وزیر ترکیه از عراق از زمان شروع تنش های دو کشور است. حضور ۵۰۰ نیروی نظامی ترکیه در پایگاه نظامی «بعشیقه» در شمال شرقی موصل، در ماه های گذشته سبب تیره شدن روابط میان آنکارا و بغداد شده بود.
تمديد تحريم‌ها و گزينه‌هاي كنش متقابل در برابر آمريكا
اگر هدف بنيادين ترامپ در حوزة سياست خارجي مربوط به سازوكارهاي امنيت‌سازي در محيط منطقه‌اي است، در اين شرايط آمريكا بايد بر اين موضوع واقف باشد كه معادلة اعمال تحريم‌ها براساس قواعد ساختاري آمريكا مغاير با روح برجام است. چنين وضعيتي مي‌تواند با واكنش ايران در سياست منطقه‌اي روبه‌رو شود.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در دانشگاه پکن سخنرانی کردند. در این دانشگاه تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی و خارجی، دیبلمات های خارجی مقیم بكن و اساتید این دانشكاه حضور دارند.
نقش اس 300 در افزایش توان دفاعی کشور
با توجه به تحویل کامل سامانه اس 300 به ایران
تحویل کامل سامانه اس ۳۰۰ روسی و پایان یافتن فرآیند ساخت اس ۳۰۰ ایرانی یا همان باور ۳۷۳ و قرار گرفتن این ۲ سامانه پدافندی در کنار یکدیگر، نفوذ ناپذیری آسمان ایران را کامل خواهد کرد و هیچ جنگنده متخاصمی از دست این سامانه ها در امان نخواهد بود.
مشاور ملک عبدالله و معمار اقتصاد عربستان با اشاره به اینکه مطلب انتقادیش درباره عربستان مورد سانسور قرار گرفته است گفت: عربستان سعودی در مسیر فروپاشی قرار دارد.
مسئولیت حقوقی عربستان در فاجعه منا
در این حادثه غم انگیز حقوق بدیهی و اولیه انسان ها نقض شد؛ نقض حق حیات، امنیت، حق سلامتی و دسترسی به مراقبت های بهداشتی، حق دسترسی به آب آشامیدنی، حفظ حرمت جنازه انسان و کرامت انسانی از جمله حقوق نقض شده زائران حرم امن الهی بود.
آیا ماشین جنگی صهیونیست ها به راه افتاده است؟
اهداف رژیم صهیونیستی از حملات اخیر به غزه و چشم انداز آینده
هر چند لیبرمن به عنوان جنگ طلب ترین صهیونیست پست وزارت جنگ را بر عهده گرفته است اما نباید انتظار جنگی وسیع در حد جنگ 51 روزه را داشت. با این حال اگر رژیم اسرائیل به دنبال راه اندازی جنگ جدیدی نیست چه اهدافی را از حملات اخیر پیگیری می کند؟ می توان پنج هدف را در این زمینه بیان کرد.
سناتور جمهوریخواهی که چند ماه پیش برنامه ریزی هایش برای رسیدن به ریاست جمهوری آمریکا با شکست مواجه شد، اکنون برای به دست آوردن آبروی برباد رفته خوداز لزوم پاره کردن «برجام» سخن گفته است.
ضد ایران، ناقض برجام
بعد از برجام آمریکایی‌ها به بهانه‌های واهی هر از چند گاهی قانونی محدودکننده علیه کشور ما به تصویب می‌رسانند و تنها استدلال آنها این است که این موارد خارج از برجام است و موضوعات موشکی، تروریسم و حقوق بشر را بهانه خود قرار می‌دهند، به همین منظور در این مقاله به مصوبات ضد ایرانی آمریکا علیه ایران که پس از اجرای برجام به تصویب رسیده و ابلاغ شده، یا در حال بررسی در کمیته‌های کنگره است به اجمال اشاره می‌‌شود.
فرانسه در فکر نابودی داعش نیست!
هرچند سخنان اولاند در نشست اخیر ناتو مبنی بر عدم نابودی کامل داعش قبل از حمله تروریستی شهر نیس بود، اما فرانسه پیش از این هم چندین عملیات تروریستی وابسته به عناصر داعش را تجربه کرده بود، با این حال چرا مقامات فرانسه معتقدند نباید داعش را نابود کرد؟
قبلی۴بعدی